Prvi PC grow, oprema - korigujte me

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Ovako,nacitao sam se dosta i odlucio da napravim midi tower pc grow box.
u narednih par dana kupujem opremu i pocinjem sa izgradnjom,tako da bi se tema mogla prebaciti kasnije u dnevnike(izvinjavam se moderatorima ako je odmah za dnevnik)
u principu mi treba samo vase odobrenje i neke ispravke na osnovu onoga sto sam ja laicki zakljucio.. :)

kuciste: planiram midi tower,visine od oko 45 cm(vec imam ponudu)
rasveta: hps 70w,ovde sam u nedoumici da l' da stavim jos jednu ili dve stedne plavog spektra za vegetaciju,ili mozda hps od 100w..tu bi mi trebala vasa pomoc? (uz hps bih uzeo ceo kompletza instalaciju)
ventilacija: (za sada na osnovu hps 70w i jedne stedne plavog spektra)4 kulera,najverovatnije 3 osmice i jedna dvanaestica,dve osmice bi bile ugradjene gore i duvale u sijalice,jedna osmica na sredini negde,duvala bi u biljke i dvanaestica bi bila na suprotnoj strani skroz dole i izvlacila bi vazduh.

kuciste bih oblepio reflektujucom folijom za automobile.
zemlja bi bila teragama najverovatnije i ne bih ubacivao u nju stiropor,ukoliko vi ne kazete drugcije :)
djubrivo:ako moze neka preporuka za fazu cvetanja sto se djubriva tice,tu sam bas tanak?

-meraci-
uzeo bih mehanicki tajmer na koji bih povezao ventilatore koji duvaju u sijalice.
obican stakleni termometar za temperaturu
merenje ph vrednosti,nisma siguran da li da se opredelim za obicne listice ili mozda da kupim http://www.***********.com/srb/index.php?route=product/product&path=34_66&product_id=284 ukoliko je dobra investicija?
sto se tice higrometra,nisam uspeo da nadjem niti jedan jeftiniji do 10 evra ili nisam dovoljno dobro trazio :)

mislim da sam ovim pokrio sve od opreme u teoriji,mislim.. :D

e sad ono glavno,seme..

za pocetak bih koristio neku domacicu koja mi bude ok i koja me ne zalepi bas za fotelju.
u tom slucaju,da li da rizikujem sa 18/6 ili da stavim odmah na 12/12 rasvetu?
da li da rizikujem sa manjim brojem semenki ili da stavim 5-6 komada u case od jogurta pa posle de unistim decake,a presadim cure?
i sto se tice saksije,koristio bih neku nizu do desetak cm visine pa bih podizao biljku dok je mlada nekim kutijama,to je najmanji problem.
ostavio bih najvise 2 cure,ako mi se uopste posreci sa domacicom :)

to bi bilo to sto se tice moje velike zamisli ostaje mi sada da posle vasih saveta i pridika,pokusam da ostvarim 2 g za pocetak,bas bi mi znacilo,nikad se nisam okusao u ovako necemu,a imam veliku zelju (nije samo zbog vutre :D)

izvinjavam se jos jednom ako sam pogresio sa mestom teme i na poduzem referatu :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Pa u 45 cm prostora 18/6 nebi imalo smisla ni sa fem sjemenom....naprosto nemaš prostora da radiš vegetaciju,ostalo mi se cini OK vidi se da si citao i pohvalno !
Ako odluciš vodit dnevnik,premjestit cemo nije katastrofa.

Ne podnosim te PC growowe pa za daljnje savijete pricekaj nekog drugog,sretno.
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
yep, ja se isto prebacujem na XtraSmall sator.

dok izoliras sve to, namjestis ventilaciju, prolit ces krvi i krvi.

mali box koji je 100% svjetlonepropusan ti je 5 puta vise nevidljivi box od kompa koji bljesti...

ja neznam otkud mi je bila uopce ideja da su 2 big towera stealthier od 1 xs satora sa 150w hps! Puno jeftinije u konacnici, radis jedan grow, izvuces kolicinu i pusis pola godine...

ovako ja sam sa 2 bigtowera, jedva pokrio sebe, a moram growati 4 puta godisnje, dok bi bilo i vise nego dovoljno 2put godisnje u xs satoru.

kuzis, ja ti govorim poucen vlastitim iskustvom... bjezi glavom bez obzira... neces se nesto nadimiti vjeruj mi, ali ajd sretno... i da neznam di si vidio da se ja nudim za 100kn da mogu nabaviti sjemenke?!

ako si zagrijan toliko mogu ti samo pomoci savjetima recimo stavis 100w u xs sator, neki lim za reflektor i nemoras imati CT i te sline gluposti koje te najvise kostaju...

shvati da sator sam nije uopce toliko skup...!!! a i 100w hps ne trosi puno struje, a i ne zahtjeva ct, pogledaj dnevnike username-a sve ce ti biti jasno :)

stavi u box i 1-2 egzoticne biljke koje nemaju veze sa ovime, recimo bosiljak + majcinu dusicu tako da ti i ostali ukucani imaju neke koristi od toga...

neznam kako si ti to sebi zamislio?!

pa vidi se iz aviona lakse pc grow sa hpsom, nego sator xs koji ne propusta svjetlo!

eto nije da te pokusavam odgovoriti od toga, ali ni ja nisam slusao savjete od pocetka, a mogao sam za ovu lovu vec imati sator!!!

i to kakvi sator. ;)

I pogledaj ovo pod mus za pc growere, 1 strain ide unutra!

http://www.youtube.com/watch?v=mlB_nO5WYow

dobijes nesto sto ces imati max. 1mj. ako i toliko, i di si tu si, kapiras? ovako, kad ti od jedne izvuces u 90 dana u satoru na 150w hps 200g uz BIgBud kolicinu sigurno

si miran 6mj sigurno. a nesto tanko je on dobio tu u tom midi toweru ali ajd :)
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
hm,razumem sta si hteo da kazes..definitivno ovde ima mnoogo posla sa podvezivanjem i kapiram da listovi ulaze u ventilatore.
vidim da je bas mucenje.
otvorio sam bas tu temu sada,bacam se na posao i dalju edukaciju :D

stvarno je smesno,ali stvarno cu bolje ustekati prosecan ormaric nego pc..

razmislicu jos dobro,od sutra vec uzimam neke ventove,nasao povoljno..a kuciste cu staviti na hold.
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
e to ti je bitno, u pc nemas sirinu nego je moras svako malo skatiti... a to mi se ne svidja i sad vidim zast u biti ljudima koji growaju za sebe nije jasno otkud pc i upravu su hehehe :)

dobro ja sam se ispraxao, 2 g pc, pa sad stedim za satorcic. Gledaj sator ti ne propusta miris ako imas karbonski filter. znaci puuuno sigurnije, zapamti da se svaki brendirani strejn osjeti u cvjetanju.

I da ne ispadne da sam pokusao odgovoriti te od toga. Ali citaj imas u jednoj temi bas je napisao, mislim da posto si u srbiji, jos uvijek ti je najsigurnije uplatiti preko deviznog racuna direktno preko ziro racuna, dakle i ne pretjeruj, naruci pick and mix, 2 sative si odaberi i imas za 2 growa, pa ako to prodje ok onda tek vozis dalje...

eto da te ipak motiviram, isplati se i nemoj nikako odustati!... Uzmi sator negdi i provuci karticu na 2-3 rate ako si solidno situiran, neznam kakva je situacija jel ide kod vas na kartice.

kod nas nisam siguran, vidjet cu, mada ja sam pobornik nista rate, ustedis i kupis za kes i jos dobijes popust!.