Prvi pokusaj,struja,miris..

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.02.2011
1
0
0
35
Dobar dan svima,

dakle imam par pitanja. Nasli smo mjesto za indoor grow, i recimo da imamo na raspolaganju do sedmog mjeseca.

Mislio sam napraviti grow, puno vremena sam proveo citajuci i sistem mi je vise manje jasan(treba jos dorade naravno a i nesto iskustva ali shvacam sto i kako se radi), ali posto imam samo odredeno vrijeme za to, pa ne mogu pokusavati ponovno i ponovno htio bi uspjeti(barem djelomicno), pa da imam za ljeto i tako to.

NE shvacam ovo nimalo olako niti iz zajebancije nego stvarno zelim i dat cu sve od sebe da to uspije.

imam nekoliko pitanja za vas pa molim da mi neki koji imaju iskustva s tim odgovore-

1)Postoji li neka vrsta koju je lakse uzgojit od druge, ne mislim sa manje truda(iako na kraju je tako), nego neka koja ne radi probleme i s kojom bi i pocetnik mogao uspjeti ? Ako je moguce sa aliena grow shopa( principe nabave, prevare i to sam vec proucio)

2)Koliko su racuni za struju veliki s obzirom na hpsice, ventilator i sve to. u eurima ili kunama molim vas :)

3)Ne bih nikako uzimao neku biljku(skank) koja jako siri miris. i kako taj miris vise ili manje regulirati ? ovo mi je dosta bitno.


hvala za sve savjete :D
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
1.Postoji...više njih. Big bang je jedna od takvih sorti.
2.Onoliki koliko W trošiš (snaga lampi i ventova). 1KWh u visokoj tarifi (dnevna) ti dođe oko 0,9Kn,u niskoj (noćna) oko 0,5kn. Ako bi imao ukupnu snagu od cca 1000W odnosno 1 KW (ovo je radi jednostavnog računanja),potrošnja bi ti bila u režimu 12/12 i korištenje noćne tarife (svjetlo uključeno kad se na električnom brojilu uključi niska tarifa)oko 7,5 kn dnevno,a u režimu 18/6 oko 12,5kn.
Ovo je odprilike,dakle,ako dobro istempiraš,moglo bi biti toliko.U grubo rečeno,cca 220Kn mjesečno kad krene cvjetanje,a za vegetativni period bi bilo oko 380Kn mj.
3.Filter od aktivnog ugljena iliti carbon filter.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
zlo i naopako, pa di ti živiš da je 1kWh struje 90 lipa???

kod mene je 48/38 lipa dnevna/noćna tarifa
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
au, poskupili lopovi struju za duplo... al neka, opet nije preskupo s obzirom na to što se dobiva :D