Prvi pokusni grow CBD Critical Cure, Growbox 40/40/120 :(, CFL 250W Dual :/

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.01.2017
8
17
3
Podignuo sam biljku, tako da je sada 4-5 cm od lampe. Nešto sam gledao preko YouTube kako se radi ovaj LST. Pričekat ču još malo da naraste i poslije ču da probam:thumb:

Ova lampa je Dual, "kao" za grow i za bloom. Al vidim da nije baš nešto.. Tako je kad čovijek kupuje bez ikakvih iskustva i kad prodavac nezna da savijetuje:whato::
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.748
258
out of space & time
sto se tice rasvijete,ja bih ti skromno preporucio jedan mali HPS od 100w. na povrsinu 40x40 mislim da je sasvim ok,ne bi trebalo biti problema sa temperaturom,a bolje je nego CFL.

sretan grow:thumb:
 

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
Ja LST počinjem raditi kada im je 20-ak dana, i onda sukcesivno utežem biljke.
Glavni ciljevi LST-a su omogučiti da svjetlo dolazi do što večeg broja listova i da vrhovi budu na istoj visini kako bi lampa bila što bliže biljci.
Lično koristim tanku žicu, za trake se bojim da ljepilo na njima može imati negativan uticaj na listove.

Sada si savio glavnu granu i to je odlično. Sačekaj da se razviju i ostale grane i lagano ih savijaj u suprotne strane.
Nemoj žuriti jer imaš vremena, biljke če rasti, a prava eksplozija rasta se dešava kada počne cvjetanje. Zato nemoj odmah prebacivati na gnojivo za cvijet, ostani na prehrani za rast i dvije sedmice cvjetanja (dok god rastu treba im puno N).

Da skratim, LST je proces i ne treba ga požurivati.
Pogledaj slike na Googlu za search "lst cannabis" i sve će ti biti jasno.
Samo naprijed lafe, ide to u dobrom pravcu... :thumb:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: tercopettinato

Grunfaviaticar

Banned
Banovan
03.05.2016
67
28
8
58
Pozdrav:razvaljen::
Plagron growmix zemlju koristim i ja vec sad treci grow. Nije bas idealna al kad je svatis nije losa zemlja. Prvo moras znat da joj je PH vec fabricki od 5,8-6,2 sta je malkice prekiselo za vutru i drugo iako pise da ima gnojiva za 2 tjedna vrlo je jaka. Prvi grow sam ima isto i ja probleme da mi je pocelo lisce brzo zutit. U drugom growu sam to resija tako da je zalivam sa vodom iz pipe sa PH iznad 7,5, gnojivo sam da tek posle 45 dana rasta i to minimalno. Na kraju nisam ima nikakvih problema pokazalo se za dobro, dve ruze pod hps 250W jedna fotoperioda je dala 71 gram cistih prvoklasnih budova brez ikakvih LST i slicno druga automatic je dala 87 grama cistih prva klasa budova sa LST. Ja ti savetujem obrati paznju na zemlju kad je jednom skuzis neces imat nikakvih problema i neces je tit menjat za nijednu drugu.:razvaljen::