Prvi pravi indoor grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
al kaj se ne bi trebale izduzivati kada nema dovoljno svjetla?
meni se cini da najmanje rastu u visinu...a to je ono sto mi
najvise i treba da bi uopce mogli rast internodovi??
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma sve si ti ok odradio i svarno je to prelepo al meni se cini da su neke posude male ,,

bolje da si posadio 4biljke tj. cetiti zenske i i bubno u 20l posude i napravio dobru vegetaciiju mislim da bi daosao na isto s akolicinom..
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
je imam permalo lonaca...milio sam ih ostavit u ovima od oko 2l do pocetka
cvjetanja tako da ne moram muske presadivat
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pa vec ostavi sad kad nisi presadio ked je bilo vreme al mozes i sad ,, poto moze doci do komplikacie jel kad koren pocene da gusi samog sebe pocece listovi odole da zute tako da znas od cega je ako pocnu...
pa pokusaj presaditi te sto su u 2l bar u 5l to bar nije tesko naci ako kupujes vodu onda kupuj posude od 5l i vise i eto reseno...
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
mislim si ako cu vegetirati jos 3 tjedna da mogu ostat jel su se tek sada na dnu poceli motat korijenovi u krug
mozda bi bilo bolje tak kak si reko da planiram vegetirat ukupno vise od 2mj. tj. 3-4 ovisno o sorti..mislim da se ne isplati vegetirat duze od 3-4 mj. max
btw. napokon sam slozio jos jednu MH od 150 sa nekim jadnim reflektorom umjesto one HPS od 250W...
sada imam ukupno oko 750W....400W HPS i 3x150W MH jedna odozgore i dvije sastrane
sto bi kao sve trebalo bit dosta za 3 metra kvadrtana po onoj tablici
@ZOKI...kolko bi ih ti jos ostavio da vegetiraju ako bi ih preselio u 5l lonce?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ja ako bi isao sa 5l isao bi od klijanja semenke odmah u tih 5l do kraja ...

a ostavio bi max tri nedelje cca. u tve dve litre ili kolko si rekako da ti je vec.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stardust

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
neznam koliko komada držiš ali u 5 litara če to bit jedan mal urod sigurno,ja nebi ispod 15 nikako u indooru!i to 15l kvalitetne zemlje

Koliko vidim na slikama jedna od biljaka ti ima intervenoznu klorozu tojet bljeđenje listova lizmeđu žila,nezna jel ti to jedna od ženki ali mislim da je u sredini biljka na slici što si stavio!

Moguće je da si stavljo malo previše rhizopona pa da si stuno biljke pošto su to hormoni koji tjeraju rast korjenja,znao sam i ja dodavat ali samo gelove i to male doze u vodu kao neki lagani tonik,jedino što ti mogu reć je presadi u kvalitetnu zemlju i ti problemi bi trebali nestat sami od sebe,ako nečeš tako onda isflušaj zemlju totalno i počni hranit opet s pola doze gnojiva da se malo ta zemlja očisti!Eto toliko ti mogu pomoć pošto nema novih slika da vidim šta je s biljkama,ako imaš problema slikaj listove,slikaj fan listove,slikaj lisće pred vrh ili i gdje god primječuješ promjene u boji,spaljotine ili slično pa čemo riješit to nekako!pozz
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
4herbs je napisao(la):
neznam koliko komada držiši ali u 5 litara će to bit jedan mal urod sigurno,ja nebi ispod 15 nikako u indooru!i

Nemora uopće značit da će bit mali urod, znali su ljudi izvlačit iz par L zemlje zavidne badove,
ali slažem se s tobom, pogotovo za početnike- šta više zemlje to manje problema.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stardust

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
jako lijepe biljke...
ovaj grow mi se čini da će bit bomba ako sve odradiš do kraja kako spada...

nemam šta previše reć, drž se, nemoj ubit ove prekrasne biljke.. i to je to!

evo jedan REP+
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stardust

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
evo jos jedan hermic...majkulimu...mucim se i hebem i izbliza izgleda ko super cura a kad ono skriveni hermic
evo fotke

dscn3901t.jpg


kaj se tice saksija mislim ih drzat jos 2-3 tjedna i onda preselit u najvece koje imam tj,
10 litarske saksije za plazu koje sam kupio po 7kn
domacice cu vecinom ostavit u bocama od pive osim onih koje mi se cine dobre.
njih cu preselit u 5litarske kanistere ili 10 litarske saksije
kaj se tice vegetiranja citao sam da bi bilo najbolje cekat da biljka postane spolno zrela a to ovisi o sorti i mnogocemu
uglavnom jedan od znakova su jednostruki nodovi a ne dvostruki sa svake strane biljke a drugi je pocetak cvjetanja
ugl. vec sam malo isprao biljke i ko da vec bolje rastu.
ona malo zuta biljcica u sredini je satori i brijem da nema tu intzervenoznu klorozu vec joj treba najvise svjetla cini mi se
ili neceg drugog..na mandalinom sajtu kazu da ne treba puno nutrijenata..
neznam ni sam al ostale cini se da su polako ponovo krenule..jos uvijek su na 14 sati i
brijem im svaki dan smnjivat po 5-10 minuta i tak do 12/12

i jos jedan hermić naden ..pa ja neznam sta je ovo?
pa kaj ce mi fakat pola bit muskici i hermici?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pa budi sretan ako i ostane pola.Zadnji moj Hashbarry od 10 regularnih jedna ženka sretno ubrana i podimljena pa se nisan bunio.I da ti ostane 5-6 usmjeriš svo svjetlo na njih i dobiš 200-300g suhog i imaš za pola godine-godinu za sebe a za druge nemoj da se zamaraš,drugi su svi potencijalni neprijatelji šta se tiče toga.Ako nešto ne izađe iz tvojih usta ne znači da nebi nekom drugom.Pretpostavljam da te najviše ubija iščekivanje da sve pokažu spol,valjda računaš kako je krenulo da če sve iči u hermiše i muške.Ali kad ostane na kraju ono šta ostane pa kad počnu rasti i cvjetati vidit češ veselja.I meni žao svake muške iako nijednu nebacim a da je bar malo neudahnem:)
Polako,ne pratim koliko cvjetaju ali...[YOUTUBE]d-diB65scQU[/YOUTUBE]
I savjet...nemoj dežurati,posveti se nečem drugom,zali,pusti ih 3 dana i baciš par u komadu(nažalost) i jednom te duša zaboli umjesto za svaku:))
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
a dobro ma zapravo fucka mi se za biljkicu manje vise i bilo bi superiska da je tako kako kazes brate...
al iskreno nisu mi bas leptirici u glavi,nevolim poso koji radim ni gazdu koj me vodi..sve se svodi na pare,sve je manje dobrih ljudi,,
jednostavno ne mogu da ne razmisljam o grozotama ovog reptilianskog kapitalizma
reptilianskog jer se sve svodi na gazenje drugih da bi uspio
osnove kartela i monopola učimo dok smo mali na ploči,1 krug u zatvor pa na sljdece bacanje
kakv je ovo svjet u kome zivimo,..i na kakav nacin..u sto se to sve pretvorilo?
tracanje,sminkeraj..pa ratovi,globalizacija,policijska drzava..
odoh ja na offtopic malo ...no recimo
ja ne bi sad imao bebacha ni za sto..danas jesi sutra nisi
ako mozes nesto napravit napravi prije nego sto mislis imat obitelj jer kad onda zajebes
nisi zajebao samo sebe...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
jos 13 biljkica stim da su dvije satori ziher zenkice,ako nista bar ce dvije bit
al nisu bili tak veliki ciljevi...racunao sam na muske ali ne toliko jer sam dva puta radio outdoor
i bile su od sveukupno desetak komada mozda jedna ili dvije muske
bice da sam im ovaj put napravio neki velki stres...nist mi drugo ne pada na pamet
jer sam ih prije dok ih nisam preselio van drzao u sobi gdje provodim najvise vremena
i to bez posebnog svjetla i bez ikakve satnice,gnojiva i slicno i sve je bilo ok...mozda jedan hermic i jedan muskic
ukupno u dva growa i to sa domacim regularnim sjemenom
 
21.10.2010
22
2
0
38
Zdravo stardust :)
Dobar deo sam procitao i zaista sam impresioniran opremom koju si nabavio. Pogotovo idejom gasenja pozara sa CO2!
Ne znam koliko te je sve to kostalo ali deluje kao pravo malo bogatstvo potroseno....
Tragam vec duze vreme za analognim hidromerom i analognim termostatom al nista, gde god udjem da pitam cudno me gledaju i odmah pitaju za sta mi tacno treba :))) Gde i kako mogu da ih nabavim? I koja im je cena?
Hvala u napred....
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
ja sam bio krivo napisao...terbaju ti termosklopka i higrosklopka a ne higrometar /termometar jel oni samo mjere a skopka(prekidač) prekida tj, isključuje i uključuje...
termosklopku bi morao moc kupit u metrou ili nekom ducanu sa elektrromterijal al higrosklpoku ces teže nać..ja sam je ajmo rec posudio
isto tako imam samo jedan ventilator prikljucen na termosklopku a hirosklopku zasad ne koristim jel nemam tolko veliki grow
em mi je vlaga stalno oko 45% tako da nema potrebe za jos jednim ventilatorom sa higrosklopkom ali nije ni na odmet
sto se tice ventila i njega sam jeftino nabavio na buvljaku ali za bocu nemam para...neznam ni kolko kosta sama boca ni
dal to ide ko sa bocama za plin u kuci ili nemoras imat svoju bocu nego samo iznajmis...al to je za sada na tako malom growu neisplativo
em je upitno kolko bi zapravo dobio vise na urodu
ideja za gasenje pozara sa CO2 je samo ideja..nemam je namjeru realizirat jel mi isto tako treba jos jedna posebna sklopka..
,,to mi je cisto ko hobby za sada..
sto se para tice nije tolko kolko se cini...dosta stvari sam vec imao ili sam ih mogo prilicno jeftino nabavit...
ipak moram se malo pohvalit i rec da je projekt sa 120W led homemade rasvjetom u punom zamahu i do cvjetanja bi mogao bit gotov;))))

btw...

imao sam problema ovih dana i sa kompjuterom i sa biljkama,pojavile su se zute tocke na donjim/sredisnjim fan listovima ,,cini mi se da sam pregnojio zemlju sa Osmocete sporo-otpustajucim kuglcama za prihranu .....ali o tome u sljedecem postu..

poz. svima i hvala na savjetima i potpori
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
isto tako netraba biti analogna higrosklopka ili analogna termosklopka..moze i digitalna
samo su te dosta jeftinije te varijante pa sam ih zato preporucio em sto je vise elektronike to su vece mogucnosti da ti se nekaj shebe ako ima puno vlage a i tu je i ekran koji kosta extra em se moze razbiti ako padne itd....
ja samo preferiram da je jednostavnije i ovo sve sto sam bio napisao zapravo uopce nije komplicirano
nit ti treba malo bogtstvo
...samo dobra ideja i,nesto para i volje