Prvi pravi indoor grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.10.2010
22
2
0
38
Po naglasku bi rekao da nismo iz iste drzave, tako da u tvom metrou termosklopka postoji i prodaje se a kod nas u Bgu kazem ti cudno me gledaju kada to trazim i odmah glupavo pitanje a za sta ce to tebi?
:)) vise ni sam ne znam kakve glupe odgovore sam sve lupetao dok sam trazio opremu....
Sve u svemu hvala ti na nesebicnoj pomoci i nadam se da cu bar nesto naci ovde, u suprotnom prvi sledeci put kada dodjem u (nagadjam) Zg, ja te brale cimam da mi dadnes tacnu adresu i odem to i kupim ko covek :)
p.s. Ja donje listove u vegetaciji cim malo ozute ili dobiju fleke odmah odrezem, da biljka ne bi trosila snagu na oporavak vec nastavila hrabro da gruva dalje.
Pozdrav...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stardust

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
laseri je napisao(la):
Po naglasku bi rekao da nismo iz iste drzave, tako da u tvom metrou termosklopka postoji i prodaje se a kod nas u Bgu kazem ti cudno me gledaju kada to trazim i odmah glupavo pitanje a za sta ce to tebi?
:)) vise ni sam ne znam kakve glupe odgovore sam sve lupetao dok sam trazio opremu....
Sve u svemu hvala ti na nesebicnoj pomoci i nadam se da cu bar nesto naci ovde, u suprotnom prvi sledeci put kada dodjem u (nagadjam) Zg, ja te brale cimam da mi dadnes tacnu adresu i odem to i kupim ko covek :)
p.s. Ja donje listove u vegetaciji cim malo ozute ili dobiju fleke odmah odrezem, da biljka ne bi trosila snagu na oporavak vec nastavila hrabro da gruva dalje.
Pozdrav...


takve termosklopke mislim da se koriste za starije modele plinskih bojlera ili grijalica(integrirani model)
i rade na istom principu i vrlo su jednostavne po teh. strukturi i jeftine zapravo ...
kazi da ti je crko analogni termoprekidac od plinskog bojlera kad te pitaju
uostalom sta ih briga..u interesu im je da prodaju ili kazu nemamo ako nemaju i tocka
ili iscupaj iz grijalice neke stare sa buvljaka..mislm da bi trebale radit na 220V
a dalje ti treba osnovno znanje o elktrotehnici i to je sve zapravo..

jedino struja mozda nije 220V za ove integrirane vec mozda naides i na 12V/24V..-to nisam sigura
pitaj u ducanu sa elektroopremom..negdje bi morali imati...tebi treba normalna 220V ako imas 220V ventilator
ako nemozes u beogradu nac mozes na ebay-u sigurno i to jeftino nabaviti ako si u mogucnosti
ili kad planiras doc u hrv. javi pa cu te uputit

kaj se tice listova volim ih ostavit i promatrat,po tom vidim dal napreduje ili se poboljsava..a dok list
skroz ne pozuti mislim si da su manje sanse da ce prijeci na drugi zdravi list

BTW. skuzio sam da sam malo prezalijevao biljke i da su zato malo sporije rasle neke
ali problem sa osmocete gnojivom ostaje jer sto ih vise zaljevas vise otpustaju pa ispiranje vodom ne dolazi u obzir

Poz
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Evo malo jutarnjih kritika:icon_lol:
ipak moram se malo pohvalit i rec da je projekt sa 120W led homemade rasvjetom u punom zamahu i do cvjetanja bi mogao bit gotov;))))
Savjetujem ti da se veseliš kad se uvjeriš kako u stvarnosti rastu vrhovi s LED-icama.Pored HPS nemogu ni prismrditi,moje mišljenje,trebao si pare od led dati za hos.
Gnjojivo u kuglicama-radije ga izbjegavaj jer je teško to kontrolirati.

A onaj lik u dučanu šta pita "šta če ti termo sklopka":2flip::2flip:
Koji trgovac majko mila,ili ima ili nema.Reci mu drugi put da ne mudruje nego radi svoj posao-trguje!Ja bi ga ladno spustio...rekao da mi treba za kavu skuhati pa nek se misli...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
vidjet cemo za ledice;)..samo ledice sam kupio ,,,sve ostalo sam uspio nabaviti
a ako nista barem cu imati korisnih 120W extra za popunjavanje
nadam se da se mozemo složit da je 1 Wat LED-a barem jednak onom HPS-a
jer je svjetlost dokazano iskoristiva ,barem crvena i plava
ima jos jedna dobra vijest a to je da izgleda da vise nema muskica jer ih drzim vec dva tjedna na 14/10
i osim par komada koji nisu pokazali spol ostale su samo ženke:)))
sad sam ih vratio na 16/8 i spuštam do 12/12 po desetak minuta svaki dan ..
u biti vec već sam na neki nacin počeo sa cvjetanjem jer je većina vec pocela davati vrhove..
pitanje je samo dal ce sada ti vrhovi koji su izsli nastaviti da napreduju ili ce da stagniraju???
nadam se samo da nece ici u hermiceal neka ...
zasada imam ziher 10 zenki :))))))
4domacice,2 satorija i 3 safari mix-a..a još tri imaju dobre sanse da budu zenke jer zenke obicno kasnije pokazuju spol
daklem prva faza uz kolko tolko poteskoca je prosla
bacit cu fotku za koji dan
ostaje samo problem sa gnojivom i žutim točkicama na donjim/srednjim fan listovima
al cini se da je ograničen na 2-3 biljke

Poz svima
 
21.10.2010
22
2
0
38
E vidis to ti je dobra :)
Imam u kraju tu nekog majstora sto popravlja plinske pecke, odem kod njega i izotimam ga ko svet....
Hvala momak i pozdrav sa desne obale Dunava :)
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
evo kratki update i par slikica
sveukupno 11 ženki..neke cvjetaju 1 a neke vec 2-3 tjedna jer su pocele cvjetati na 14 sati svjetla

satori

dscn3927.jpg


domacica-sativa sa tri mala vrha poslije supercropinga jer je bila najviša i morao bi dizat svjetlo samo radi nje

dscn3943z.jpg


domacica

dscn3944.jpg


lizaljka:)

dscn3946k.jpg


Poz svim forumasima
 
  • Sviđa mi se
Reactions: euforija

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
slikana je od istog donjeg lista prerezanog na pola ko na gornjoj slici...sve za 13 dana:)
ima jos mjesec dana ..ak ovak nastavi bice nesto zasigurno
hps udara malo sastrane;) al se ne vidi

nazalosz jucer sam bacio jedno prstohvat polena da nemora m vise kupovat sjemenje i to od muskica za koj znam da je dobar..
vidjecemo oce se uopce primit posto je star oko 6 mjeseci,za svaki slucaj jos sam malo namazao po jedan vrhic na svakoj biljki
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
mozda i stavim drugu HPS zadnja dva tjedna jer je sunce u jesen ionako puno žuće nego u proljeće kada je skoro pa bijelkasto ko i mh ;)
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
dakle na dvije tri biljčice su mi prestale rast pistile na samom vrhu...
dal je to znak da vise nece rast u visinu?
imam jos jedan problem sa usporenim rastom/susenjem biljke za koje se ispostavilo da su bile predugo u malim teglicama i postale su rootbound tj. korjen se prestao sirit i sada kada zaljevam moram tocno zaljeva tamo gdje stabljika ulazi u zemlju i to polako jel ako brzo naspem vodu
sva ode u dio zemlje u kojem nema korjena tj. u dio koji je rijeđi
dal ima tome spasa osim vadenja i ponovnog presadivanja i uopce smisla 2 tjedna prije kraja cvjetanja
ali i dva najvaznija tjedna!?
poz svim forumashima
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
zadnji post kaj se tice ovog grova...
satori je 99% isti kao i na gornoj slici ..posjecan je na tocno 60 dana iako sam mogo jos tjedan dva ali stao je rast a vecina trihoma je bila milky pa reko da vidim kakav je taj cerebralni high:)..jedva cekam da zavrsi curing pa da mogu rec utiske,,za sada je pretesko
i preslabo za pusenjei stalno se gasi..treb par tjedana da thc dosegne svoju punu potenciju
iatina...
napravio sam par gresaka...prekasno sam presadio neke biljke pa je doslo do rootbounda i stunta u rastu,prezaljevao sam,prerano sam odrezao neke pa sad moram cekat da se sve to dobro
osusi...ukupna masa nakon 4 dana susenja 527g ....razocaravajuce jel ce jos pasti ta brojka za nekih 10-15%
ovaj satori je treutno oko 85g tj. otprilike gram po centimetru..mislio sam da ce imat minimalno 100g
eto sad mozda bacim jos jedan vegetativni grow pa fino vanka u 4mjesecu ili cu probat odradit jos jedan grow ako cu imat mjesta
poz svim forumashima..peace ya all
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
A šta se furaš na količinu umjesto da te kvaliteta zabrinjava:eek:hno:
Sušenjem češ izgubiti naj naj manje 50-60%,malo sam i rekao.Dakle,neče pasti 10-15%,past če mnooogo mnogo više.
Koja glupost od brojeva:crash: