Prvi put indoor, pomoć oko planiranja izrade boksa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Dobra večer!

Naime, trebam vašu pomoć oko izrade boksa jer kako i sam naslov govori, prvi put se bacam u indoor pa bi dobro došli savjeti od starih iskusnjara :)

Materijal koji bih koristio je šperploča. Dimenzije boksa bi bile ravno 1,7x1x1. Za obložiti boks iznutra bih koristio Mylar foliju.

Od ''lektrike'' kako bi rekla moja baba posjedujem higrometar/termometar i digitalni pH mjerač iako je kod mene voda iz pipe ravno 6,4 pH i to na konstantnoj bazi (mjerim već mjesec dana svaki dan)

E sad me konkretno zanima par stvari oko kojih sam u nedoumici pa rek'o da nešto ne zaj*bem, da vas tu pitam.

1.Sorta koju bih sadio je WW. Ako imamo u vidu da je box 1,7x1x1, da li mi je pametniji posaditi 5 komada u pitare od po 12L ili 3 komada u pitare od po 20L?

2. Od ventilacije posjedujem ovo i to bih koristio za ispuh (http://img197.imagevenue.com/img.php?image=189956284_kupaonski_122_428lo.jpg) i još 3 high power PC ventilatora (znam da mi za upuh ne treba toliko ventova). Unutra bih imao onaj mali stolni ventilator klasični od 30ak cm visine čisto za mješa zrak. Dovoljno za ovo što želim?

3. Posjedujem već 6 Phillipsovih CFL lampi za vege od 75W svaka, znači kombinirano 45oW. Jel mi to dovoljno za moje dimenzije boksa i za tri biljke? Ne bih baš išao odmah u trošak HPS-a i svih popratnih stvari koje dolaze s tim ako nema potrebe za vege. Kasnije za cvjetanje bih si mogao priuštit HPS i popratni sadržaj. Znam da mi uz CFL ne treba prigušnica, ali da li mi treba CT?

Ako sam nešto zaboravio, slobodno nadodajte, malo sam već i umoran pa bi se moglo desit da sam nešto izostavio. Naravno, kad krenem za nekih desetak dana otvorit ću i dnevnik jer dobrog savjeta nikad na odmet ;)

Hvala unaprijed i isprike ako gnjavim! :)
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nisam jos sreo cfl u ct :) ne treba ti uz tu ventilaciju koju spominjes. 450w bi moralo biti ok za metar kvadratni, prostor je ok za 4 komada, tako da bih ja ono pod 1. ni 3 u 20l ni 5 u 12l neg 4 u npr. 15l :) ako planiras hps 400 za cvetanje slobodno stavi 4 komada, svakako da ce proci i 3 komada a vrlo moguce da uspes i sa 5 uz nesto kracu vegetaciju i hps za cvetanje obavezno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bakalula

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Hvala Power!

Onda ću tako i postupiti, 4 biljoze u pitare po 15L. Neću natrpavati i petu bezveze jer nema potrebe :)

Kad sve realiziram kroz desetak dana, budem otvorio dnevnik ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Ipak sam se odlučio za HPS+CT+prigušnica&starter+reflektor.

E sad, na ove moje navedene dimenzije i 4 biljoze, jel mi dovoljan kupaonski ventilator od 130m3/h za ispuh? Ili da ga pojačam sa još jednim high power PC ventom da dobijem ukupno oko 200m3/h? Ili pak ni to nije dovoljno? Računao jesam preko one teme o ventovima , ali ipak rek'o da pitam.
 
Poslednja izmena:

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Znači ovaj moj od 130m3/h je dovoljan za ispuh? Ako je tako, to je super onda, za upuh ću koristit ovaj HP PC vent.
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Evo ovako, ovo je završna shema.

Odustao sam od CT-a, mislim da je to ipak bacanje novaca, hvala jednom članu koji mi je ukazao na to (prepoznat će se on ;) )

Ide sve normalno 400W HPS sa prigušnicom/starterom i reflektorom.

Zadnje pitanje, jel mi dosta na 1,6x1x1 i 400W HPS ventilacija od cca 300-350 m3/h za ispuh?
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Jesam već, po toj računici imam i više nego je potrebno ali svejedno mi vrag ne da mira pa moram pitat :)
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Budem ja to dignuo na 1,80 visine, mislim da bi 350m3/h trebalo ohladit taj boks s obzirom da će po noći dok bude radila lampa stajat u prostoriji gdje je 15*C.

CT+alu cijevi+vent prigodni mi je 400-500 kuna kojih ja jednostavno sad nemam za prvu ruku. Mislim dok su ovako male biljoze da je to u redu, a po potrebi kasnije ako baš bude trebao, uložit ću i u CT.