Prvi put: Outdoor grow. Par pitanja za iskusne growere.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.07.2010
26
1
3
43
Kao prvo, pozdravaljm cijelu ekipu na forumu,tek sam se sada registrirao ali pratim forum nekih 3 mjeseca i stvarno ima brdo korisnih informacija i kao takav cestitam svima na pomaganju i dijeljenju iskustava.
Eh, sada da krenemo sa mojim "problemima" :icon_lol:.
Posadio sam 3 biljke u razmaku od oko tjedan dana (prvu sam posadio oko 20.06.2010.), znam da sam dosta kasno posadio jer nisam imao sjemenki ali nisam mogao odoliti da ih ne posadim. Sjemenke su od neke vutre sto sam dobio, vutra je bila ok za konzumiranje :icon_lol:.
Proklijale su u papirnatim ubrusima i odmah presadjene u teglu sa zemljom, a zemlja je domaca ali isprobano dobra jer znam da odakle sam ja uzeo zemlju da su tu uzeli svi od moje rodbine za cvijece.
Zalijevam svaki drugi dan oko 0.3L po svakoj biljci.
Uglavnom prva biljka je sada stara oko 25 dana druga tjedan dana mladja tako i treca.
Sada cu postati slikice:
Slike 1. biljke
http://img180.imageshack.us/i/p7150005.jpg/
http://img718.imageshack.us/i/p7150006.jpg/
p7150007e.jpg
http://img12.imageshack.us/i/p7150010.jpg/
http://img153.imageshack.us/i/p7150007e.jpg/
http://img708.imageshack.us/i/p7150011.jpg/
http://img13.imageshack.us/i/p7150016.jpg/

Slika 2. biljke mladja tjedan dana od 1. biljke
http://img80.imageshack.us/i/p7150015.jpg/

Slika 3. biljke jos mladja tjedan dana od druge i 2. tjedna od 1. biljke
http://img96.imageshack.us/i/p7150012.jpg/

Eto slike pa evo par pitanja od mene;
Da li biljke izgledaju zdravo, zalijevam ih samo sa vodom i uopce nisam niti namjeravam gnojiti ali ako imate kakav prijedlog slobodno recite!?
Jel se na prvoj biljci pokazao spol vec odnosno pistile, molim vas razveselite me:icon_lol:.
Ako imate ikakvih savjeta za bolji daljni razvoj biljki molim vas recite mi, thx.
P.S.
Biljke su osuncane oko 11 sati na dan i ako niste primijetili na prvoj biljci ima na 2 lista neke sitne male bijele tockice ali ja mislim da nije to nista strasno, listovi se drze gore i korijen je zelen i cvrst.
Hvala vam na odgovorima, pozdrav.


p7150005.jpg
p7150005.jpg
 

XxFiAdRoxX

Aktivan Član
04.11.2009
152
9
0
36
Biljke izgledaju super....vidim da se trudis....kako si poceo...tako i nastavi....sve za 5....

prva biljka samo sto nije pokazala spol....nezz zasto ih neces gnojit...ali to je tvoje bilje i ti radi kako oces,...nemam nikakve zamjerke...

samo tako nastavi i bit ce sve super.....I vidim to su ko neki lowrideri....ma bit ce masnih hedova ako bude cura.....sretno...ako zapne sta slobodno pitaj za savjet :)
 
15.07.2010
26
1
3
43
Hvala XxFiAdRoxX na brzom odgovoru.
Sto mi predlazes sa kojim gnojivom da ih gnojim? Posto zivim u Hrvatskoj ako znas dobro gnojivo reci mi da mogu kupiti.
Rekao si da prva biljka samo sto nije pokazala spol pa predpostavljam da postoje gnojiva za vegetaciju i za cvjetanje. U svakom slucaju ako mi mozes reci za oba stanja koja su dobra gnojiva.
Hvala, pozdrav
 

XxFiAdRoxX

Aktivan Član
04.11.2009
152
9
0
36
Nema na cemu....

A za gnojiva trebas znat pravilan omjer NPK(DUSIK-FOSFOR-KALIJ)....to ces vidjet na boci od gnojiva....

za vegetivnu fazu ti treba gnojivo omjera NPK(DUSIK-FOSFOR-KALIJ)-2-1-1....moze ono i da pise NPK-8-4-4.....samo da je veci omjer dusika "N".....to je sto se tice VEGE faze.,.....Kad biljke procvijetaju dusik"N" im vise nece bit potreban.....tako da po mogucnosti izbacis N....jer ce samo stetit biljkama.....
U FAZI CVJETANJA...KAD BILJKA PROCVJETA koristis gnojivo omjera NPK-0-2-2.....znaci sto vise Fosfora i kalija.....potrebni su biljci da izvuce cvjetove i napumpa se do maximuma....prepoirucio bi ti AKO si financiski podrzan da kupis oba dva....ZNACI ZA VEGE FAZU....NPK-2-1-1,.....faza Cvjetanja NPK 0-2-2.....ako sto sam rekao moze pisat drugacije.....npr za cvjet 4-8-8....i to je oke....jer nije svako gnojivo isto......PREPORUCIO bi ti ako nađes gnojivo po imenu PLANETELLA.....
cvet_plantella.jpg
.....nije skupo...ja sam platio oko 30 kn bocu......a sto se tice upotrebe.....sve ti pise na boci...procitas i nemas beda....inace ide oko pol cepa na 2 litre vode....i onda svakih 10 ak dana zaljevas sa hranom...nesminjes pretjerat jer mozes spalit biljku....ali ako se drzis upustva na boci sve bi trebalo bit oke....

Preporucam ti da gnojis jer ces dobit vise toga kolicinski...i naravno bit ce kvalitetnije.....peace :)
 
15.07.2010
26
1
3
43
Svaka cast XxFiAdRoxX na iscrpnom odgovoru :D, hvala puno.
Eto onda sutra cu otici vidjeti za gnojivo i traziti cu takve omjere.
Samo me jos nesto zanima, posto si rekao da ce prva uskoro pokazati spol jel da na nju stavljam gnojivo za vegetativnu fazu ili samo na ostale dvije?
I jos nesto, cim se pojavi spol jel se odmah prelazi na gnojivo za cvjetanje ili malo priceka?
Thx i puno hvala.
Pozdrav
 

XxFiAdRoxX

Aktivan Član
04.11.2009
152
9
0
36
Nemas beda....ovdje sam da pomognem....ovako zasad mozes sve gnojit sa gnojivom za vegertivnu fazu.....ovu prvu mozes jos hranit sa takvim gnojivom.....a ja cekam da pokaze spol....a ako je cura pustim tjedan dana da se ljepo razviju mali hedici i onda rokam gnojivo za cvjetanje....zasad mi se cini da to pase mojim biljozama....ali znat cu ti rec kasd da krenes sa gnojivom za cvjetanje....ako budes bacio koju sliku nemas beda uopce....eto samo se nadaj da bude cura....zasad slobodno pognoji sa tekucim za vege ....vidjet cas kako im pase....i da....javi kakva si gnojiva kupio.....peace
 
15.07.2010
26
1
3
43
A eto ja se stvarno nadam da ce biti zenska jer stvarno se super grana biljka i kada sam bio jucer nekako mi je bila ljepljiva pod prstima ako to ista znaci i zasada nema nikakvih znakova mudonja ;). Nista onda sutra cu otici kupiti gnojivo pa cu sve poslikati pa cu cekati tvoj savjet ;).
Jel se to gnojivo prska po listovima ili se zaljeva u zemlju?
Hvala puno i pozz.
 

XxFiAdRoxX

Aktivan Član
04.11.2009
152
9
0
36
heh.....sigurno mirise ko med...lol.... :p.....a nikako nije preporucljivo prskat gnojivo po listovima....osim ako oces da ti biljka izgori.....Gnojivo se mixa sa vodom(kao sto sam reko nekih pol cepa gnojiva na 2 litre vode....ma pise ti sve na boci od gnojiva....nes se zajebat) i zaljeva se biljka...i biljku zaljevas ujutro prije sunca ili naveces poslje sunca.....nikako po suncu...jer mozes je ostetit jebeno....tako da kad izravno sunce tuče po biljkama nemoj da imaju ikakav kontakt sa vodom.... :).....pozz do sutra
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
biljke su ti bas lijepe i zdrave...
nek te ne brinu te tockice...
uvijek biljka povuce nesto iz zemlje!
XxFiAdRoxX je sve rekao,slobodno gnoji kako ti je savjetovao...
samo nastavi ovako! iako si ih kasno posadio,trudom si nadoknadio..
sretno...
 
15.07.2010
26
1
3
43
Uf, hvala na podrsci momci, eto da vise nepisem bezveze na forumu javiti cu se nakon par dana (i poslikati naravno) kada ih pognojim.
Hvala vam obadvojci a posebno Xx-u :D.
Pozdrav i cujemo se.
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
fino i zdravo rastu! a zas ih u zemlju ne presadis? neces trebat tolko puno zalijevat a i korijen ce imat masu vise mjesta za napredovat.. i kak im nije premalo nultri litre na ovih 40 stupnjeva? izgleda mi ko da bi bar litru sam tak popile svaki dan..

e i nije mi ovo jasno bas

SoulStealer je napisao(la):
korijen je zelen i cvrst.
 
15.07.2010
26
1
3
43
Pozz euforija.
To je prosijek sto dajem vode ali ovoj najvecoj biljci dajem vise, oko 0.8l. Zalijevam samo kada je gore suha zemlja jer koliko sam citao nevalja puno vode. Kada vidim suhu zemlju onda zalijevam a to obicno bude svaki drugi dan. Presadjivanje nemislim raditi zbog toga razloga sto se bojim da necu ostetiti korijen pa nebih htio riskirati, neka ostanu u teglicama bar neka bude tako ove godine, a i prvi mi je put.
A ovo za korijen, mislio sam na stabljiku da je zelena i debela (my bad) pa pretpostavljam da je zdrava jer koliko sam citao po forumu ljudi na nekim biljkama imaju crvenu stabljiku, to je neki nedostatak samo se nesjecam cega ;).
Pozdrav
 

XxFiAdRoxX

Aktivan Član
04.11.2009
152
9
0
36
naravno da nesmijes pretjerat sa vodom....mozes zagnjilit korijen....

ma nemoras se bojat da ces ga ostetit....nije od stalka...haha...ali ako mozes bas u neke vece vaze da ih stavis...bolje ce se razvit...ali kazem to je samo moje misljenje...
ako si u mogucnostu da ih presadis u vece saksije uradi to.... :)
 
15.07.2010
26
1
3
43
Znam, razmisljao sam da ih u pocetku stavim u vece teglice ali nisam imao pri ruci vece a niti novaca da kupim vece.
Nisam bas siguran sto se tice presadjivanja, stvarno se bojim, neka zasada bude tako, ja cu biti zadovoljan ako dobijem bilo kakav urod, nezelim se zafrkavati s tim sada. Druge godine ce biti vece teglice ;). Sada cu da ih pognojim pa cemo vidjeti kako ce se razvijati situacija.
Pozdrav momci i thx na informacijama ;).
 
15.07.2010
26
1
3
43
Pozz svima i naravno mom savjetniku XxFiAdRoxX-u :D.
Eto da se malo javim i da napravim mali update.
Napravio sam nesto sto nisam trebao ali eto da krenem...
Pošto nemam vremena ni ujutro ni navečer da idem zaljevati tako sam ja prošli tjedan kada su bili pakleni dani oko 15:00 sati isao zaliti biljkice (mislio sam si nece nista biti) i eto tako sam spalio jedno 10 listova na biljci. Ali eto na srecu moju oporavile su se biljkice i nastavile sa rastom. Mislim da je prva biljka ženska ali necu reci sa 100% da je, to cu prepustiti mom "Savjetniku" :D sutra kada poslikam biljke pa da mi on kaze. Znam da nisam trebao zaljevati po tim vrucinama ali nisam mogao nikako ujutro niti navečer :(, ali nedam se da ce biti sve ok jer su se lagano oporavile. Poslije toga nisam ni htio kupovati gnojivo jer sam izgubio nadu ali eto vraca se nekako u normalu sada pa cemo vidjeti.
Do sutra....pozz
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
Pozdrav kolega groweru!

biljke ti fino napreduju, lijepo izgledaju i čine se zdravima..
kolko sam uspio vidjeti nisam još vidio da su pokazale spol, ali bit će nešto... fino se granaju!

Da ti napomenem stvar za presađivanje, NEMOŽEŠ oštetit korijen ako imaš posebno biljku u svakoj tegli... nemoraš se bojat, samo ju okreni naopako i bijka će ti sama ispast iz tegle zajedno sa zemljom (znači korijen se neće pomaknuti niti oštetiti)
to ti je moja preporuka a i preporuka dosta iskusnih članova ovog foruma... znači presadi ih u zemlju van, ili u neke puno veće tegle ili kante... vjeruj mi rezultat će biti bolji!

što se tiče gnojenja, sve bi ti trebalo biti jasno FiaDroxxx ti je sve lijepo objasnio, samo nemoj pretjerivati s tim.. i sve će biti u redu..
Meni izgledaju obečavajuće, i možeš očekivati neke fine hedove bar na jednoj biljci NAJMANJE, a bit će ih više vjerovatno!



Drž se, čuvaj se i sretno ti bilo!
Pratim dnevnik, osvježi nas tu i tamo friškim slikama!

-SiD-


Edit: mislim da ti je ova ženska, ako je to pistil što sam ja vidio... mogla bi bit, taman je mutno tamo di sam gledao... http://img153.imageshack.us/i/p7270026.jpg/