Prvi put uzgajam,pa krenimo....(CFL box)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
HIGH svima
moram malo opet stavit slika sada su mi najljepše a i bliži se kraj tako da mi igra oko srca....:sun2:izgleda da će svaka od njih završit s cvjetanjem u svoje vrijeme
počet ću od fastbuda koji će prvi pod nož,hehehe,54.dan growa(na uputama piše da mu treba 8 tjedana) i nisu svi vrhovi gotovi pa neznam jel trebam i njih pričekat ili gledam samo glavni...
isto tako me zanima što se tiče flusha jel mogu ja nju izvadit iz boxa natočit ju vodom pričekat da se ocjedi pa ju onda vratit u box?zadnjih koliko dana da radim flush i dali se radi svaki dan ili se čeka da se zemlja osuši?evo slika pa prosudite....

http://img687.imageshack.us/i/img0223ho.jpg/
sljedeća je svjetlana koja je cvjetanjem totalno prestigla ružno pače e sad što se njih dvije tiče me zanima koliko još da gnojim a danas su dobile po punu dozu Bloomcomplexa i PK+

http://img830.imageshack.us/i/img0230i.jpg/
i šećer na kraju ,ružno pače kojoj su pistile najmanje posmeđile

http://img199.imageshack.us/i/img0232mr.jpg/
http://img812.imageshack.us/i/img0233k.jpg/

eto ljudi molim vas ako neko ima ideju nek mi odgovori na upite,budući mi je sve prvi put stalno ispitujem ali vam obećavam da ću idući grow odradit sa manje pitanja....
live long and prosper
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
flush 10-ak dana prije nego češ snjom pod nož uradi da zemlja isuši dobro a budovi izvcrpe sve iz lišča i dobro se zamaste :icon_lol: a pistle če posmeđit na pačetu samo polako
inače sve :thumb: Rep+
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Evo Sveti ti je reko kako sad za Flush... i to je jako bitno po mom pogotovo na kraju..

A da ti odgovorim na pitanje od prije par postova tvoji gdje si pito šta će se desit ako ne uradiš Flush tokom Growa..
Hhehe neće se ništa negativno desit to je sigurno pogotovo ako je voda Ok i nisi pretjeravo sa đubrivima...
Moje iskustvo i princip na koji radim je da Flusham 2x tokom Growa i kako sam reko ako neuradiš nema lošeg ali ako uradiš onda bude puno bolje to je očito..

Pogledaj moj Dnevnik 12/12 kojeg sam radio i ti si rekao da ti nije baš to zgodno uradit radi dimenzije biljki ja mislim ja sam tamo imao biljke dosta malene pa sam to mogao radit kako sam htio i nogometa sa njima igrat pa se dobacivat kao na picigin...

Pošto ti je prvi put za ubuduće ovo probaj uzet u obzir i gledaj da bar jednom u pola puta cvata uradiš Flush i jednom pred sami kraj bilo bi super a to se može uradit samo treba na vrjeme mislit da biljke i posude budu koliko toliko praktične za Flush...

A ovo što si radio do sad i ja ti dajem REP + i svakako samo nastavi bit će bolje vidit ćeš....
Sretno !!!!!!!!!!!
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
superHIGH svima


prvo hvala na odgovorima(usmjerenjima).....
i dalje vas trebam u tom smislu.Slijedi svega par slika jer imam problema s fotoaparatom pa je i ovo dostatno.slikano je u makro modu pa se fino može zumirati...

ovo je fastbud i ovo mu je 63.dan i time je ispunio svoje po proizvođaču dato vrijeme završetka cvjetanja a sada još samo da mi vi kažete da je tako i ide u mrak na 48h i cap-cap.....prije 5 dana sam napravio flush mislim da je to dovoljno jer ova biljka nije ni dobila baš puno gnojiva jer eto rasla je dva mjeseca od toga prva 3 tjedna ju uopće nisam gnojio....
jedino što me muči je da sam primjetio nekakve crne bubice za koje pretpostavljam da su spider mitesi(ispravite me ako griješim) a mogu se vidjeti na slikama ako zumirate
i lišće mi neizgleda ni blizu da će požutit kao što bi trebalo kad je cvat gotov-jel tako?ili to nema veze jer je autoflowering?
evo pa pogledajte:



sljedeća je ružno pače koje fino napreduje ,danas je dobila ful dozu bloomcomplexa i PK+ i snjom sam prilično zadovoljan danas joj je 101.dan growa tj.56.dan cvjetanja i zaista mi je teško procjeniti kad bih ju trebao prestat gnojiti pa su mišljenja dobrodošla...


i na kraju svjetlana isti slučaj kao i kod prethodne što se tiče gnojenja i ostalog i opet mišljenja su dobrodošla.....



eto ljudi to je tako sada,stvarno sam zabrinut što se tiče ovih buba a budući je grow pri kraju glupo mi je tretirati ih bilo kakvim rastvorima...pa eto ako neko ima dobar savjet nek se isprsi...



live long and prosper
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
evo otišao fastbud na 48h u mrak,slikao sam ju ali sam neznam kaKO izbrisao slike prije nego sam ih uploadao, :splif:
tako za dva dana mala berba,listovi su požutili ,miris mi ima notu grejpa i onako spajsi....glavni vrh je veličine upaljača :)
a valjda ću uspit idući put stavit slike hehehe

T-48hrs
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
u ovom casu,neko organizuje svadbu,a ti si se opredelio za berbu....:respect::respect:
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
evo sad sam ju poslikao i još sutra je u mraku pa berba,nemogu vjerovat koliko miriši jako,odnio sam ju u podrum a osjeti se u čitavom stepeništu...još malo još malo... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SiD

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
evo došao je i taj dan...prvo branje...dakle radi se O FastBudu i bio je 48h u mraku i ovako izgleda:
vidi se da je korjen došao skroz do dolje i ispunio svu zemlju,evo slika redom kako sam potrošio 2 sata vremena:


Znači nakon 69 dana narasla je biljka nešto kraća od 20cm (stim da sam joj čak i LST radio) težine 18g + 4g otrimanog lišća eto bit će valjda 5g kad se osuši...znam da nije nešto ali budući je rasla u boxu s druge dvije koje su veće od nje i na 12/12 režimu dobro je i ispalo....žao mi je što joj nisam mogao dati 18/6 svjetla i više mjesta pa bi vjerojatno i urod bio bolji...al šta je tu je...
Naravno da nisam mogao odoljeti pa sam malo pristavio u mikrovalnu i nakon 20min smo žena i ja isprobali... imala je čudan miris (vjerovatno zbog mikrovalne) a što se rada tiče onako lagani buzz,nije stonjara jer evo vidite nakon svega još i pišem ovaj post...hehehe

A što se tiče ove dvije evo pogledajte malo i njiih pa mi molim vas recite što mislite koliko još njima treba,neznam treba li ih još gnojiti ili da ih polako privodim kraju,njima bih htio napraviti dva dobra flusha jer su dobile dosta puta gnojivo...znači za to bi mi trebalo sigurno 10 dana ako ne i više,po ovako vlažnom vremenu vjerovatno se i zemlja sporije suši.

108.dan growa tj.63.dan cvjetanja:
ružno pače


svjetlana


i zajednička:


nadam se još malo vašoj pomoći što se tiče ove dvije a za sve dosada vam hvala...

Live long and prosper
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
high:icon_lol:

nije me bilo duže vrijeme tj.nisam imao vremena postati slike ali sam rast svojih cura redovno popratio slikama...u ovom postu ću kronološkim redom poslagati zadnjih 10 dana growa,temp. se zadržava oko 25°C dok vlaga zna preći i 60% pogotovo kada je kišno vrijeme,mirisom se baš i nemogu pohvalit ali budovi su ljepljivi znači bit će nešta,vrhovi su otprilike veličine upaljača,zadnji put su dobile gnojivo 22.8. i od tada samo voda+H2O2.

110.dan growa tj. 65. dan cvjetanja
svjetlana:*
ružno pače:*

113.dan growa tj. 68. dan cvjetanja
svjetlana:*
ružno pače:*

119.dan growa tj. 74. dan cvjetanja-DANAS
svjetlana:*
ružno pače:*


meni iskreno izgleda kao da se nisu pomakle u zadnje vrijeme a prošlo je eto više od 10 tjedana kako cvjetaju.uglavnom pogledajte slike,zumirajte....:icon_exclaim:

Data to mission control: please give me permision to flush... :wave:



pozz
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Da ti iskreno kažem,taj flush si već i napravio praktički,pa eto,još koji put obilnije zalij i to će biti to.Još ne mogu ništa reći,ali kad završi curing,napravit ću report...uglavnom,ja nisam ni flushao puno,svega 2x.
297.gif

Staviš si (tako ja radim) one sitne vrhiće na water curing da imaš šta pušit dok se ostalo lijepo posuši i na curing barem 20-tak dana i mislim da ćeš imat finu ganju za dimit :)
Što se tajminga za berbu,pričekaj da ti još netko pogleda fotke.Ja bih još najmanje 10 do 15 dana ostavio.
Sorry,nisam pratio dnevnike u poslijednje vrijeme,pa nisam baš u toku
306.gif
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
hvala zlo pravi si drug :thankyou:,evo za nagradu malo slika:icon_lol:,stvarno su premašile moja očekivanja i mogu već reći da sam zadovoljan....jooooj treba to izdurat....uglavnom mi odzvanja u glavi što sam pročitao negdje (haze napiso) da biljka u zadnjih 2 tjedna napumpa najviše THC-a....možda čak probam ono s medenom vodom....

121.dan growa-76.dan cvjetanja







SMOKE REPORT:smoke18:FastBud(sweetseeds-autoflowering)
srećom imam od fastbuda na curingu pa tu i tamo malo čapnemo i stvarno je dim sve bolji,definitivno nije stonjara,na početku fino zaigra u glavi tisuću i jedna misao pa nakon pola sata fini osjećaj topline i srećice,pa onda fino opuštanje i onda traži joššššš....miris je ugodan a dim ostavlja blagi aftertaste na...šta ja znam kao da je smješana kava i grejp.svakako ga toplo preporučujem.mene podsjeća na sveti grad Amsterdam i njegove čari....

live long and prosper
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Rep+ za report :thumb:
Biljke super izgledaju,bit će to prva liga :watchplant:
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
HIGH

evo me ,nije me voda odnjela....:icon_lol:

bijah malo otkinut od majke vutre.org:sad2: i mogu vam reći za to vrijeme svašta se dogodilo...da da bila je berba 21.9. :prof10:dakle prošle su 131 dan rasta od toga 86 dana cvjetanja prilično dug grow...zadnje zaljevanje je bilo s medenom vodom pa ćemo vidit jesu se šta zasladile.Mislim da sam položio LST tehniku sad vi još recirte jel to to vidi se na slikama..
ružno pače je težila nakon trima 33g+(10g trima) a svjetlana 30g+(15g trima) pa ćemo vidit još kad se osuše...

kao što vidite suše se u PC kućištu s ventilatorima,temp. je oko 21 al mi je vlaga na 70-80% i to me malo brine al mislim ih sutra stavit u staklenke na curing samo mi recite jel ta visoka vlaga od njih ili zbog kišnog vremena(box je u kući)?ako je od njih ne bi ih onda još stavljao u staklenke, evo 5.dan sušenja..pomozite malo!
uglavnom nemaju neki pretjeran miris pa sam odustao od water curinga to ću ipak ostavit za drugi grow...











još jednom zahvaljujem svima koji su aktivno sudjelovali u ovom dnevniku:thankyou:,bilo je pravo zadovoljstvo imati u zaleđu tako velik broj stručnjaka u ovom području koji nesebično i besplatno daju znanje na raspolaganje...svaka čast moderatorima,adminima.....:thumb:forum je krcat informacijama za sve moguće uvjete growanja tako da se svako može naći u nečemu treba samo čitati...i po mogućnosti imati monitor s boljom rezolucijom..

eto još samo da prođe taj curing pa će bit i smoke report:joint2::icon_lol:

eh da skoro zaboravih ...želim puno sreće ekipi iz outdoor sekcije zbog nepovoljnih vremenskih prilika
:thumb:

live long and prosper:happy031:
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
HIGH

SMOKE REPORT:smoke18:

Kako su dani odmicali a cjuring se privodio kraju tako se i smanjivala količina krajnjeg skora....ali tako da sam pratio postepeno razvoj kvalitete dima kroz to vrijeme hehehe:icon_lol:Drago mi je što sam eto makar djelomično uspješno dočekao i taj cjuring da prođe i preporučujem to svima a pogotovo onima koji uzgajaju prvi put(kao ja) jer to se definitivno isplati čekati;razlika je VELIKA.Iz tog razloga zahvaljujem svima koji su me potakli na tu opciju.

DAkle o Fast budu je već bio smoke report evo samo slika za usporedbu s drugima

**********************************


Svjetlana se pokazala kao više sativasta pogotovo zato jer mislim da je mogla još malo ali druge su čekale u redu za box pa je morala ići van.....:eek:hno:Uglavnom dim malo škakljika po grlu i miris je baš ko domaćica,osjeti se na parseke (zato idući put idem na watercure obavezno).Rad joj također ide u prilog sativi jer to je u glavi milijon kombinacija i baš nije za spavanje ali nije ni da te goni:rofl:,meni je baš pasala onako natašte:icon_lol:Uz svjetlanu sam svašta radio i napravio i bila je dobar drug,bilo je i smjeha i sexa i ........Manje je pucala na apetit i više na kreativnost i konstruktivnost:sun2:Ako bih pretjerao znala bi me zabolit glava(inače nisam sklon glavoboljama) ali zato je tu bila njena prijateljica.....
**********************************


Ova mi je ipak bila favorit a nakon cjuringa je pokazala svoje pravo lice:icon_lol:.Već je miris bio malo finiji(nikakva konkretna aroma),dim se lako puši,masnija pod prstima od svjetlane i kompaktnijeg buda.Mislim da je bila savršen mix sative i indice jer na početku je smjeh,toplina u glavi(fini buzz) i to onda polako prerasta u totalno opuštanje,totalno satire kratkotrajno pamćenje(često je bilo ;joj šta sam htio reć?kud sam krenuo i tako to) i malo ometa koordinaciju pokreta ali zato se it toga izrodi situacija kojoj se onda možeš pošteno nasmijat:rofl:a slatki snovi zagarantirani.Apetit pojačan,munchis-i su bili daj sve redom,slatko,slano,kiselo,sve može samo daj daj ali pod uvjetom da je hrana blizu naravno:icon_lol:. Dakle kad bi me svjetlana umorila fino bi zapalio ovu i kraj programa:rofl:
Moram napomenut da su sjemenke od njih dvije bile iz istog paketića(neke dobre).

Još sam od trima koji sam skupio od sve tri napravio hash,sliku nemam.Radio sam po prvoj metodi sa ovog linka
http://www.themajka.com/viewtopic.php?f=30&t=492
i nisam se dobro proveo...više od pola tekućine mi se prosulo kad su metlice miksera uhvatile prorezanu stijenku plastične boce(koja je bila od loewenbrau Q pack-a)a mikser na najbrže,jedva sam ga zadržao u rukama.Ne mislim da je metoda loša(dapače,opet ću tako) samo treba uzet ipak malo čvršću plastiku i to je to a i možda nisam trebao zapalit ružno pače:rofl:.
Uglavnom nije sve propalo ,bilo ga je za 5 put zapalit.Miris mu je bio skroz na Fastbud a rad mi je bio stvarno zanimljiv.Davao je fini allaround buzz s puno smjeha a bome i tupavosti,npr.baš sam bio na chatu kad sam zapalio i jednostavno nisam mogao ispravno napisat jednu riječ,odustao uz smjeh nakon 3 pokušaja(mislim da je riječ bila: smrvit :)a vidite da sad znam:icon_lol::rofl:Super high ali kratkog učinka.

eto mislim da je to to,može dnevnik u završene,konačno.Još jednom hvala svima:thankyou::thumb:

LIVE LONG AND PROSPER
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
po duzini ucinka kako kazes,licno i ocenjujem rad... Sve sto je lepo,kratko traje,ali... nije uvek bas tako.

U sustini,lepo zvuci...............Pozdraf
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.