Prvi put uzgajam,pa krenimo....(CFL box)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
Eto već nakon dva dana update jer imam neka pitanjca....
ovo im je 27.dan i za razliku od prije dva dana jedna je promjenila boju u tamnije zelenu pa me zanima ima li to kakvo značenje u growu?(kao jesu li sative tamnije ili svjetlije i tako to mislim):slika

evo ovo je tamnija izbližeg:


a ovo svjetlija:


pa sam se odlučio kod tamnije koja je oko 18cm početi LST pa vidite jel valja ovako?jesam li uranio stim?ja izbrojah 6 internoda


zasada nemam nekih problema,danas sam ih zalio ali ovaj put sa redestiliranom vodom +H2O2(1litra vode+5mlH2O2)

Haze hvala na mom prvom repu(iako još uvjek neznam za što to služi ali vidim da se cijeni..) i joe-u na postu pa tako da ne ispada post za postom....hihihihi
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
super izgledaju! debelo i zdravo.

to sto ti je svijetlije ti je samo da biljka jos nije razvila klorofil 100%...zazelinit ce se to brzo...pocela je rasti onako kako treba

vidim da radis LST, pa ako ti nejde koliko si zamislio mozes svaki dan malo po malo pigat vise i vise tako da ti ne pukne...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ona zica dole ti netreba jel samo pravis polugu imoze lako puci ..

a ja bi to savio skroz do ruba saksije al prvo skinu onu dolnju zicu ,,

kad savijes do ruba onda glavni vrh usmeravaj po rubu saksije u krug i tako ga vezi najbolje bi bilo kad bi skroz zatvorio krug... al nemora

i samo polako nista ne na sili al sto pre dok biljka nije prevelika i dok nije postala jako drvanasta..
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
zoki ovo za polugu o cem pricas...ako nece imat to onda ce pigat cijeli korijen i cupat ga van.

ja mislim da je bolje sa tom dolje zicom, pogotovo ako misli LST u krug, jer mu s tim glavni stem nece ic u krug sa LSTom neko ce bit statican, a samo vrhovi ce ih u krug...

ja cim sam mako tu donju zicu, nisam uspio napravit 100% krug

nemoj biti sirovina i nece punkut :D
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
eeee dečki polako pa ja sam početnik nepomažu mi kontradiktorna mišljenja oko nečeg takvog!tu donju žicu sam stavio jer sam to tako vidio i pročitao tu na forumu i čini se logičnim kao što je bjelac rekao da mi se korjen ne iščupa a što se tiče poluge biljka je još uvijek dosta mekana a ovaj donji dio je i najdeblji.zoki jel misliš onda da sam ju previše savio za prvi put jer danas kad otvorim box ću ju opet savit....
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ja to osetim dokle moze a da nepukne...

mislim da moze do kraja al bez te donje zice al eto to je moje misljenje a ona ima jako velik koren vec sada da bi je ti istrgao...
(bas je i fora da se savija i u korenu da se nebi slomila ,, samo se zamisli kako e savija sa zicom i bez zice probaj na nekoj travi napolju salim se malo al mozes)
ja akzem samo kako bi ja..

ja bi nju svaki dan zatezao dok nedodje do kraja pa onda usmeravao vrh u krug eto :)

probaj je savijati rukom samo pazljivo i polako bilje sad nego kasnije kad se jako stvrdne onda neces mici savijati vise sto pre to bolje//
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Hint: Lakse ti se savija kada biljka nema previse vode u sebi ... pa je onda mozes vise nategnuti prije zaljevanja.
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Lijepe su, ali ti taj lst može još više. Ja je bacim u potpuno vodoravan položaj, nema tu mekše ili tvrđe stabiljke, svaka mora da leži kod mene, pod uvjetom da ju rano počinješ lst-irat. :D:D:D

Ono, ako ih ostaviš još par dana na vegetaciji, pa ih baciš na 12/12, sa dobrim lst-om možeš računati na oko 12-15 vrhova koji će eksplodirati sa rastom
od flipa na 12/12. Ali vodoravni položaj. :)))

LST RULEZ... :):)):):
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
he-man hvala na hintu al eto ko da sam znao jer sam ih savijao prije zaljevanja(prvog nakon presađivanja) i samo da znaš zbog tvog i Hazeseeker-ovog growa sam naručio BigBang,izgleda fantastično...:thumb:

Evo i Bjelac i Zoki će doći na svoje jer sam odlučio da ću drugu biljku savijat bez te fakin žice dolje a ovu prvu sa i rješeno:icon_idea::hehe:
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
evo mene opet postam sebi:eek:hno:

Imam jednu lošu vijest a to je da mi ovaj FastBud/sweetseeds nije uspio niti izaći iz zemlje...izgleda da je pre FAST za mene...LOL..
evo stavljam slikice i nije mi jasno u čemu sam pogriješio ,uredno su isklijale međutim kako dva dana nisu nikle iz zemlje malo sam prokopao i vidio da su im se klice sasušile a jedna nije ni zbacila opnu sjemenke sa sebe :eek:hno::icon_sad:
..uglavnom ako se nekom dogodilo nešto slično nek mi kaže što misli da nije u redu




a ove dvije domaće(ipak domaće je domaće...LOL) imaju 32 dana izgledaju dobro nežale se ništa iako kad su vrućine temp u boxu ode i do 35 stupnjeva.
LST sam započeo prije 4 dana duge su oko 25cm i zanima me dali ću zeznut LST ako ih sad prebacim na 12/12 pa da vidimo šta imam?
nadam se da mi neće propasti i ovih mjesec dana truda....
na ovim slikama im je 29.dan:




a ovo je danas tj. 32.dan:
prva


druga



live long and prosper
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
jedan savjet:
kad stavljas tek proklijalo sjeme u zemlju, koristi malo casicu, isperi zemlju od nutrijenata nece ih biljka toliko trebati a kad malo ojaca mozes ju preselit veoma lagano.
na taj nacin ju ziher neces spalit i rijesit ces si bar 1 od cestih problema kdo pocetka, jer po meni tu se moze dogodit najvise problema

na ove velike bilje stavi da vent puse po njima , jbg temp nemozes bas smanjit jer je i vani koma ali bar im malo olaksaj
izgledaju gusto i zdravo!

trip long and prosper :D
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Znalo mi se to desiti sa sjemenjem da proklija, ali ne krene dalje nego istruli.
To mi se uglavnom znalo desiti sa starim sjemenjem koje je i vručine i zime prošlo.
Moguće je da je neka kontaminacija iz vode, ali i da je staro sjeme.
Definitvno sam imao uspjeha sa metodom 24 sata u destiliranoj pa direkt u zemlju vlažnu
i gore sam stavio plastičnu kutijicu u kojoj ti daju sladoled, ona prozirna. Napraviš 4
rupice na dnu te kutijice i pokriješ zemlju u koju si stavio sjeme koje je prethodno bilo
u destiliranoj vodi.

To ti dođe kao mali staklenik. Evo ja tako napravim, kako drugi, ne znam.
Kad je dobro sjeme definitivno uspijeva, samo se nebi smjelo puno dirati prstima, nego sa pincetom
uzimati sjemenku i stavljati u zemlju jer na našim prstima se znadu držati razne bakterije
kojima pogoduju vlažnost i toplina pa unište klicu. Također i u vodi postoje bakterije dok je
destilirana relativno očišćena bakterijama. I zemlja mora biti ok.

Lst ti je stvarno dobar i vidi se da si za growanje, a ove male sitnice dolaze iz iskustva. :))
Sad koliko mjesta imaš u boxu i dal ih misliš još presađivati u veće šaksije.
Jer ako ih budeš presađivao u veće šaksije tada računaj da gubiš par centimetara
u visini. Ako je sativasta vrsta, izduživati će se sigurno puno.
Ja bi flip napravio na 30 dana..
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
hm pa zemlja mi je je bila bolja(composana s agrosilom)nego kod ovih domaćica koje sam bio stavio u kako vi kažete stručno:BLATO...LOL

Blodeuwedd
svakako ću probati s tom čašicom čini se logično...
ovdje sam koristio redestiliranu vodu a što se tiče kontaminacije NEMA ŠANSE jer budući sam med.struke malo sam se poigrao pa odradio to čak u sterilnim rukavicama...nemojte mislit da sam sad neki freak (sve ostale stvari u životu radim normalno kao i vi,hihihih)
dakle jedino preostaje da je greška baš kod same sjemenke što me opet ne tješi jer sam ih platio...šteta
idemo dalje s ovim držte fige da su ženke.A ovo što si rekao za flip znači da sam to već trebao napraviti?jer im je 32.dan
Ne mislim ih više presađivati a visina iskoristivog prostora je 80cm(minus saksija)

Bjelac kao što vidiš baš i nema neke veze hoće li se kod LST staviti ona žica i dolje,dakle svejedno,bitno da se ne slomi( aaa jesam pametan u p.m.LOL).Poslušat ću i tvoj savjet što se tiče ispiranja zemlje pa ćemo vidjet valja sve probat najbolje se uči na vlastitim greškama ili practice makes perfect....
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
a šta će data nego post za postom vjerojatno postavljam glupa pitanja na koja se ne odgovara.... :icon_rolleyes:
evo mogu vam reći da mi je bio baš bed što su mi one dvije sjemenke propale pa sam treću koja mi je još ostala(fastbud)odmah stavio na germinaciju čisto onako s nevjericom da će uspjeti.Ostavio ju pa skoro i zaboravio i sjetim se nakon tri dana da ju pogledam kad opet iznenađenje:


one prve dvije nisu ovako isklijale pa sam se odma okuražio da bi ova mogla uspjeti i evo ovdje je 6.dan(tj.danas)a bila je pokrivena sa odrezanom bocom kojoj sam skinuo čep po savjetu Blodeuwedd-a samo nemam tu sliku :


isti taj dan sam ove ostale dvije zalio po prvi puta sa ovim gnojivom:

na uputama piše 1/4 čepa al ja sam stavio manje jer ih prvi put gnojim
evo tu im je 36.dan


nakon tog zaljevanja sam izbivao od kuće na tri dana,prvi puta da sam ih stavio bez otvaranja boxa tako dugo i mogu vam reći da unatoč tome što sam bio u poslu sam tu i tamo pomislio na njih i izgleda da im je to bilo dovoljno evo na sljedećim slikama (od danas) 40 im je dana i dalje su na 18/6 al sad bih polako počeo smanjivati a ovaj fastbud je ionako autoflowering
evo ovdje se vidi na kojoj visini je svjetlo(ova slika je za zlo&naopako da nebrine,haha)

dakle ovako im je u boxu


posebno me iznenadila ova što je uvijek bila manja sad je pretekla ružno pače,boja joj je i dalje svjetlije zelena:



ovdje se malo bolje vidi kako sam napravio LST :


evo u usporedbi sa upaljačem:

Uh...skoro nesreća....nakon što sam ih poslikao zaboravio sam uzet upaljač iz boxa sreća da sam odmah na kompu gledao slike i sjetim se....ccccc

ovako izgleda glavni vrh:


ovdje sam slikao strateška mjesta ali moje znanje mi ne govori ništa o spolu pa ako neko već zna nek kaže


što se tiče uvjeta u boxu to izgleda uglavnom ovako jer vrijeme nije pretoplo pa nemam problema s pregrijavanjem(zasad)

Na sljedećim slikama je ružno pače tj. ona tamnije zelena tj.prvonikla,i dalje je tamnije zelena ali u usporedbi s ovom gore je manja.Na njoj sam isto radio LST grane su joj tanje.Na listovima se nevide nikakva oštećenja .



ovdje se dobro vidi glavni vrh

odozgora:
strateško mjesto:

malo mi je teže uslikat jer je zgusnutija

Još sam ih malo povezao kao što vidite i nakon toga sam pomirisao ruke i mmmmmmmmmirišiii....Stvarno bi bila šteta da su muške.Nekako mi se čine male s obzirom da im je 40 dana gledajući druge grow dnevnike to me malo muči pa sam zato oduljio vegetaciju al u sljedećih 3-4 dana ću ih dovest na 12/12.
Svjetlo se trudim držati što bliže što ipak zahtjeva malo češće zaljevanje pogotovo jer sam primjetio da mi zemlja ima dobru drenažu.Zalio sam ih i danas sa istom dozom gnojiva kao prije tri dana,sljedeće zaljevanje planiram odradit bez gnojiva ali sa H2O2...Postao sam jedno pitanje na temi o kvaliteti vode i već dugo nema nekakvog odgovora pa ako nije problem malo uskočit....
Nadam se da će mi ovaj FastBud uspjet pa ćemo ipak moći promjeniti naslov ove teme...hihihi
eto svaki komentar je dobrodošao ,ako sam pretjerao sa slikama recite....nemogu vjerovat evo 70.min utakmice GRE-ARG a ja još slažem post....samo da mi žena ne pomisli da sam izludio...LOL
e da obećavam da ću ako mi ovaj grow uspije promjenit sliku avatara u prikladniju(da vas malo stimuliram u pomaganju savjetima)hehe

do skorog slikanja
live long and prosper:spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
Danas sam se opet iznenadio kako su reagirale na jučerašnje zaljevanje s gnojivom,kao da su narasle pa sam se malo zagledao i skužio da ima dosta vrhova koji su narasli ispod većih listova pa sam ponovo LST-iro->ljudi koji je to užitak raditi,kada joj modeliraš rast,fantastično ,oduševljen sam:sun2: tako da evo i slika nakon toga:




i tako dok sam ih gledao sam ponovio slikanje strateških mjesta,stvarno nakon svega neželim da mi se dogodi da ako jedna bude fem da ju upropasti muški:eek:hno: pa opet apeliram ako neko može potvrdit spol nek kaže,evo slika:
r.p.


svjetlija


ako ništa opet ću postat slike za dva dana pa ćemo vidjet.

do skorog slikanja
live long and prosper
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Zabavljaš se ti:))
Za spol je rano izgleda,daj iduče slike kad vidiš da se nešto događa.Muški obično prvi pokažu spol,znat češ,neče ti se sviditi ako ugledaš jaja:)
Ženka če pustiti bijele dlaćice,ne možeš ne skužiti,pojavit če se na mjestima na zadnje 3 slike,tamo trebaš gledati.
Uglavnom,nema panike kad pokaže spol,muško ili žensko,imaš previše vremena da ih odvojiš i srranje je nemoguče,osim ako ne želiš da se oprašuju.
Sretno,fino je,i ja navijam za ženke:)
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Lijepo si ih isprevijao, lstiranje je užitak.
zelene su i sretne, prekrasne..
Milina mi je gledati tvoje bilje..
Isto potvrđujem, rano je za spol..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.