Prvi put :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
01.09.2011
0
0
0
35
Prvo da vas sve pozdravim! Forum je jako dobro odradjen i pun je korisnih informacijama, svaka cast na tome..

E sad... Moj prvi poduhvat.. malo sam jos zbunjen i neodlucan sto se tice mog prvog uzgoja..Uglavnom da predjem na problem i nadam se da cu dobiti kakav koristan savet i pomoc s vase strane..
Nego, indoor, prostor 1.5*2.. Nesto slicno spajzu. mislim da bi moglo ic to na 2 kvadrata (visak prosora za prolaz i ostalo..) Da li mogu sa hps 600w poterat to :) ? Treba mi li i MH za vegetaciju ili mogu one stedne sijalice s plavim spektrom nadodat umesto MH? Konto sam sa White widdowom poceti, e sad, ne znam koliko biljaka da stavim na taj prostor od 2m2? Koliko da ih pustim u visinu da vegetiraju pre nego sto ih prebacim na 12/12 (ima jedno 2,5 m visine al ono kontam da to mora ic na SoG zbog svetla i to..) ? I kolika bi se kolicina mogla dobiti iz toga? Mnogo je pitanja al jbg, nadam se da razumete... Verovatno cu se jos kojeg setiti sto mi sad ne padne na pamet.. :))
Malo ce hladno bit zimi u tom spajzu pa planiram oblozit stiroporom i neku grijalicu i neki termostat ili nesto... ne mislim grijalicu pored biljke stavit naravno nego na pristojan razmak (hodnik ispred, otvorit vrata i tako to..

Hvala unapred.... ;)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Drugar dobrodošao na forum! Postavio si par osnovnoh pitanja koja češ pronači ako prolistaš forum. Svi osnovni vodiči su detaljno razrađeni od svjetla potrebno za određen prostor pa do pitanja kada se prebacuje na 12/12, kako se hrani, kako se zalijeva, kako se bere i kako se suši...možda i puši itd.
https://forums.vutra.org/forum.php#uzgajanje
Čitaj unutarnje uzgajanje, oprema za unutrašnji uzgoj, dnevnike uzgoja...za početak. Sve češ pronači. Ovo ključam da ne opterečujemo ljude istim pitanjima.
Pročitaj pravilnik da ti je lakše korištenje i snalaženje;)
https://forums.vutra.org/content/220-pravilnik-vutra-organizacije.html
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.