prvi sopstveni indoor flower box HPS400

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.08.2008
28
2
0
34
malo o meni: rane dvadesete, pravo muško, prvi put zapalio prije 10 godina, teški hašišar zadnjih 4-5 (jebote što vreme ide).
iskusan s outdoorom već neke 4 godine, uz sve bolje uspjehe (*****ti šta uradismo ovo ljeto :D)
te sam se igrom slučaja, krajem ovog ljeta, odlućio za prvi indoor.

zašto indoor:
ideja o vlastitom indooru raste u meni godinama, ali često mjenjam lokacije i živim po svakojakim mjestima, s jakosvakojakim ljudima,
te tek sad dolazi do prvih pokušaja.
sve je krenulo još davne 2009-e godine, kad mi je djevojka kupila HPS400W, no ideja zbog lijenosti i landranja
po belom svetu sve dosad nije zaživjela.
ove godine, pri povratku s dužeg izbivanja, pronađoh neplanski izrasle biljke (ostaci od klica za outdoor) te ih odlučio metit u indoor.
spizdio masu kinte na preskupu opremu, i sad bez prebijene pare sjedim doma, pušim outdoor, brijem na samoću i gledam kak rastu.
inače, generalni stav dosad mi je ipak bio da indoor nema smisla kad postoji tako liepo i zasad besplatno Sunce, i još sam uvijek
protiv uporabe umjetnih gnojiva, no ipak umjetno gnojim sopstveni indoor - toliko o držanju stavova :D

box: 100x100x200, kupovni grow tent -
od planiranja odjeljivanja sobe po pola, do nekih ideja sa zavjesama, do pravljenja vlastitog boxa
nakraju se ipak odlućih kupit si taj jebeno preskupi tent jer:
#1 50 grama ionako košta više od njeg,
#2 selit ću se vjerovatno još,pa je super što se lako rastavlja i sastavlja,
#3 vatrostalan je,
#4 rajfešlus za otvorit vrata ima prepojebački zvuk,
#5 i'm a consumer whore, AND HOW!.

lampe:
400W hps in COOLTUBE + podostawata u CFL-u
sa CFL-om sam izvegetiro, sad bacio (relativno prerano zbog stiske s vremenom) u cvijet pod HPS,
i onda gledam a štaću s tim CFL-ovima pa ih odlućio objesit unutra nek stoje, od viška glava ne boli
(2 daylightice od 20W i jedna bijela od pun*****)

ventilacija: cca 400m3/h ispuh, 12 sati dnevno, upuh pasivni uz povremenu pomoć sobnog ventića
daklem ima jedan veliki carbon filter, na koji je spojen ventilator, koji je spojen na daht, koji je spojen na COOLTUBE,
koji je spojen na daht koji pići van.
sobni vent je kad sam kod kuće unutar tenta, a kad me nema gura zrak u jednu rupu.
sa carbon filterom sam prezadovoljan, iako biljke još ne mirišu, istestirano smanjuje miris čak i outdoora koji se suši u sobi, izvan šatora.
jako sam se izbediro jer sad kad sam montiro hps+cooltube i ventilator+carbonfilter jer je ispalo da je ventilator preglasan
da radi po noći, ko jebeni fen il' usisavać, te je sad namješten od 9 do 21 uz velik strah od računa za struju na kraju mjeseca.
malo mi je draže što svijetli po danu, jer mogu ostat spavat u toj sobi (box je tik kraj kreveta).
otkad su u cvjetanju (9do9režim), po noći kad idem spavat otvorim tent da dišu mal mog daha i odlično je što me ujutro
budi zvuk ventilatora i paljenje hps-a i prvi prizor koji ugledam kad se probudim su sopstvene biljke
 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man
29.08.2008
28
2
0
34
PITANJA: (svjestan sam da odgovori na ova pitanja vjerovatno već postoje na forumu, al ajd nemojte me napadat i tjerat da sve odmah tražim
budite n00b-friendly i il linkajte il napišite il me sam ignorirajte.)

#1 Paranoja.
Inače sam paranoik što se dima tiće, al otkad imam boks to prelazi svaku mjeru, znate li možda dobre tehnike disanja il nešto?
#2 Vlaga.
Kak ju vi povišavate? imam i klimu u sobi ak ju popravim, al rađe bi postavio neke posude, ručnike, šta?
#3 Svjetlost svijeće.
Ometa li pol sata svjetlosti svijeće ciklus po noći? volim se mal družit s njima prije spavanja.
#4 Struja, pare.
400Whps, nekih aj 60akW CFL, 2x40W ventilator, od 9 do 21, svaki dan, po dvotarifnom brojilu, kolko para?
#5 Bejbisiting.
Na kolko dana najviše smijem napustit biljke i očekivat da će bit u redu kad se vratim?
#6 Najniža temperatura.
Kolka smije bit?
#7 Temperatura balasta.
Za 400W hps, kolko doseže, se trebam bojat što na ormaru drvenom stoji?
#8 PH
Di?, Šta?, Kako?, Zašto? Sam tražim smjernice. link me baby
#9 medical marihuana
zna neko pomaže li i kako dim ljudima s multiplomsklerozom?
i najbitnije
#10 POSTOJI LI TEHNIKA UTIŠAVANJA VENTILATORA? da ga umotam u deku? spužvu?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
za odgovore ce se vec neko naci, ja ti samo zelim all the best, i daj fotki bro, mani se paranoja

ma ono pod #3 ti je legendarno ;)
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
sretno ti bilo, lijep početak, lijepo opisano, svaka čast..

ako si pametan i ako se paziš nemaš razloga za brigu i paranoju, makar razumijem te ali pokušavam ti malo olakšati jer pri tome liječim i svoje komplekse vezano za paranoju, isti samo kao i ti :thumb: drž se, pamet u glavu i sve će bit super...

pratim ovo...
 
29.08.2008
28
2
0
34
ma jebe me što sam si reko da neću postat po internetima, a eto postam po internetima, al biće vald sve u redu

i jebe me promjena računa za struju

i jebe me baš jako me jebe što je taj jebeni ventilator tako jebeno glasan, probaču ga vunom il dekom nekom obložit ovih dana pa javim jel se utišo
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....probaj stavit potenciometar i preko njega smanjit snagu samog ventilatora, slabije ce puhat al ce se i slabije cut.......i ovo gibljivo crijevo koje imas probaj zamijenit ISO gibljivim crijevom koje je oblozeno staklenom vunom i dosta upija zvukove......
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Evo par brzinskih odgovora u prolazu :maryjane:

1# Nemaš brige za paranoju oko foruma, radije pazi da se ne sjebeš nekako "uživo" ;)
how-to-relax-using-deep-breathing-techniques pranayama :vb_kez:

2# 30-50% vlage u cvjetanju je sasvim ok

3# Ometa i to poprilično, nabavi neku zelenu lampu ako hoćeš paliti po noći, zeleno svjetlo im ne smeta previše.

4# Izracun potrosnje struje , HEP ODS d.o.o. - Tarifni modeli

5# 3-7, ovisno koliko vode trebaju.

6# 15 stupnjeva celzija, niže nije preporučljivo, ali bitno je da razlika noćne i dnevne temperature nije preko 5-10 stupnjeva.

7# dunno

8# http://www.h-i-d-ro-ponika.com/srb/index.php?route=product/category&path=34_66

9# Da. https://forums.vutra.org/medicina/4368-marihuana-i-multipla-skleroza-[ms].html , još ima po forumu par tema, potraži.

10# To i mene zanima :p
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
fino, fino, superica, samo napred, instalacija odlicna, ako ti bas ne zuva mnogo ekipe kroz gajbu i budes tih, sumnjam da ti ovaj dnevnik moze naskoditi
(Teme 6,949; Postovi 146,894; Članovi 18,415 - ne znam da je neko nekad imao problema, a vidi promet :)
 
29.08.2008
28
2
0
34
sranje se desilo.

sve je super išlo, i to dugo vremena, no desilo se upravo zbog čega sam otišao iz kuće pribaviti potenciometar.

preglasan ventilator je privukao pažnju jedva pokretnog ukučana, koji da nije bilo zujanja ni lud ne bi otišao do te sobe.

box i oprema su generalno u redu, sam neke žice počupane i tu i tamo koja rupa, al sve biljke su počupane i temeljito zgnječene.

ja sam dobio šamar, nisam vratio, jer je star i bolestan.

fala bogu da sam već osušeni outdoor iznjeo iz kuće taman par sati prije.

nevjerovatno sam razočaran,
pokušavam to smireno podnjet,
bio sam emocionalno vezan uz te biljke,
ništa od indoora,
odgođeno na neodređeno vrijeme.