Prvi susret - Prvi Grow - MicroGrow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Pozdrav vutraši!

Jako jako dugo pratim Vaš forum, čitam, educiram se i upijam sva znanja. Naime nakon više više VIIIIIIše godišnjeg pušenja, odlučih napraviti sam svoj MicroGrow. Frendovi su mi sadili, neki uspješno neki ne. Međutim odlučih se potražiti savjet od velikih znalaca !

Dakle, jučer sam kupio PC kućište : 418 x 198 x 418 mm

Kupio sam i jučer Led panel 24W, te ubacio dva pc ventilatora, jedan promjera 12 cm, koji ubaciva zrak, te drugi nešto manji.

Svjetlo sam fixirao za "plafon" kućišta, sve spojio sve ekstra radi.

Samo me zanima, za te dimenzije kućišta koje mi je svjetlo dovoljno, dakle koliko W i koliko lumena.

Te ako imate još nekih savjeta, ovo će biti moj prvi grow iz sjemenja pomno skupljenih od najboljih vrsta sto sam pusio.

Ispričavam se Adminima i moderatorima ako sam pogriješio rubriku ili nešto, teško mi se snaću u ovolikoj gomili postova.

Lijep pozdrav !!!
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.659
13.851
358
Kolko ti uopce taj panel daje lumena mozda 2000 sto ti je premalo, za pc kuciste bar 3 put tolko po meni pa bi bilo fino :)
Sve si to fino spojil a kakve su ti temperature i vlaga pod upaljenim svjetlom?
Imas na forumu dosta dnevnika sa pc growovima pa bolje da si to proucil malo prije neg si isao svoj salgati da vidis otprilike kolko cega treba !Sretno
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Racunaj da ti treba cca 7-10 000lm po biljci.
Skupljene menke ti nisu najsretnije rjesenje jer ne znas sto ces dobit. Muska, zenska ili hermi.
...radije naruci fem brendiranu menku pa znas na cemu si, posto nemas mjesta za posadit vise menki i cekat da ti pokazu spol.
Ima u zavrsenim dnevnicima pc growova pa vidi kako su drugi.

...iako bi ti savjetovao neki manji box umjesto pc towera jer to i nije bas jednostavno za pocetnika :)
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.659
13.851
358
Mozes ti staviti i led,nemora biti cfl a mozes i hps i nez sta sve ne samo da su uvjeti kolko tolko zadovoljeni, ovo mi najbolje kad se sklepa boxic pa onda pita kolko treba wata lumena itd, napisali su ti clanovi kolko treba lm biti a ti skombiniraj tu jacinu kojim god izvorom svjetlosti.
 

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Racunaj da ti treba cca 7-10 000lm po biljci.
Skupljene menke ti nisu najsretnije rjesenje jer ne znas sto ces dobit. Muska, zenska ili hermi.
...radije naruci fem brendiranu menku pa znas na cemu si, posto nemas mjesta za posadit vise menki i cekat da ti pokazu spol.
Ima u zavrsenim dnevnicima pc growova pa vidi kako su drugi.

...iako bi ti savjetovao neki manji box umjesto pc towera jer to i nije bas jednostavno za pocetnika :)

Problem je najveći što nemam pristupa tih sjemenki u moju državu...ne postoji način da dođu... pa mi je ovo bila alternativa... A što se tiče boxa, box je mali midi tower, malih dimenzija...zato sam i pitao 41 x 19 x 41, dakle jako mali
Mozes ti staviti i led,nemora biti cfl a mozes i hps i nez sta sve ne samo da su uvjeti kolko tolko zadovoljeni, ovo mi najbolje kad se sklepa boxic pa onda pita kolko treba wata lumena itd, napisali su ti clanovi kolko treba lm biti a ti skombiniraj tu jacinu kojim god izvorom svjetlosti.

Prijatelju, načitao sam se puno, koliko lumena, koliko šta i kako...nego jednostavno imam van serijski pc box sa dimenzijama 41 x 19 x 41 dakle jako mali, stvar mi je što tražim uštedu trenutno, naravno da nikad nije viška svjetla al ono za početak... za 15-20 dana mi dolazi led panel za grow jačine 80W, plavo ljubičasti spektar....
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
kao rizično je radi kontrola i zakona u nas??
nije ni u hr ni u sr legalno da bi bilo bez rizika. ako se odluce otvorit paket, otvorit ce ga. u tom slucaju ostajes bez paketa.... pa narucis opet dok ne stigne.
neki breederi/banke, tipa seedsman, imaju stealth opciju, pa ako provale na carini, salju ti ponovo, besplatno.
nemas potrebe nikoga zvait. ako breeder ili banka ima na popisu BiH, onda salju !
 

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
nije ni u hr ni u sr legalno da bi bilo bez rizika. ako se odluce otvorit paket, otvorit ce ga. u tom slucaju ostajes bez paketa.... pa narucis opet dok ne stigne.
neki breederi/banke, tipa seedsman, imaju stealth opciju, pa ako provale na carini, salju ti ponovo, besplatno.

nemas potrebe nikoga zvait. ako breeder ili banka ima na popisu BiH, onda salju !

E hvala prix, nosit ces me na dusi hahah :D