Prvi test OUT/IN grow, domaja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Jbg, ranije kad nisam nista dirao mesec dana sve je bilo ok, a i to je out, uvek sam sa prirodnim djubrio. Posto mi je ova za testiranje, a od sutra ce ici i pod 100w led full spectar, moram da vezbam jer uskoro sadim nesto pravo.. Velika je razlika kad je u saksiji ili kad je u veoma plodnoj zemlji...
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Obzirom da ne znam koja je semenka, cini mi se da ce ovo biti niska biljka, sva u cvetu, neka indica... A postoji velika sansa i da sam to nasao u "Shiva skunk-u". Sad je preko dana na suncu, nocas je pod 100W led ful spectar u malom boxu bez krova, preko dana opet na sunce dok se sutra i prekosutra ne zavrsi box da moze da funkcionise. Dopunio sam zemlju jos, skoro do kraja saksije, sto vise to bolje :) Videcemo sta ce biti kad udjemo u jun.
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Ovo topiranje joj je dosta usporilo rast, 4-5 dana nije mrdala, zadnjih dana je pocela. Semenku nisam trebao stavljati da klija oko djurdjevdana nego tek polovinom maja, nije vreme bilo lepo, sreca da sam imao lampu. Deblja se, listovi rastu, krecu novi izmedju grana, zalivam je svakih par dana sa litar vode, i probacu je kad poraste jos jednom skratiti da bude sto niza, onda mozda uspem da je izvucem ceo grow napolju. Ali da je mala, premala je, a grane debele. Inace danas sam dobio 2 semenke koje su proklijale za 24 sata i stavio ih u zemlju, florabela zuta. Jedna je OG Kush druga Critical, obe su regularne. Covek ih imao visak, pa reko daj zasadicu ja da se ne baci... iako mi uopste sad nisu potrebni, al bacicu ih negde out pa sta bude..
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Znam da ne treba slikati pod svetlom, ali nisam danas preko dana, a sad me covek pitao da slikam LED COB pa kad sam vec otvorio prinudni box za noc... 21 dan od kako je izasla klica iz zemlje, mozda ukupno 14 ima sunca ceo dan. Listovi su lepo tamno zelene boje, ovo sto je belo na ivicama to je na listovima blago zuto. Danas zalivena sa litrom vode PH 6.5, zemlju sam 2 puta dodavao, sve vise uz stablo, da hranu trosi na deo koji je van zemlje, pokazalo mi se do sad da sto vise dodajem zemlju uz stablo, to budu deblje grane.
 

Prilozi

  • 21 dan_0029.jpg
    21 dan_0029.jpg
    239,6 KB · Pregleda: 23
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Shlaym
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Uzeo sam danas jos 2 stvari, koje ce mi trebati u dolazecem growu. Eko booster 2 sam kupio, a ovo rusko sto hvale i skupo je ko djavo mi jednostavno bilo pri ruci :D Sta mislite o tome?
07270.jpg
32957.jpg
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Update 23.dan :
  • Proslo je 20-ak dana od kako je ugledala dan, a u zadnja 2 napreduje super, uporedite proslu sliku i ovu, i pogledajte vrh, velicina listova se ne primeti zbog LST-a...
  • I dalje je danju na suncu od 9-17, u hladovini odmara do 9, onda ide u boxic
  • OG Kush i Crtical+ su proklijali za 24h, a iznikli iz zemlje isto za 24 od sadjenja
  • Domaja je folijarno hranjena koprivom, dok je dodat i ekobooster2
  • U Kush i Critical se prskalicom samo vlazi zemlja, sa dodatkom Cirkona
  • Zemlja je naravno Florabela zuta kao i do sada
Pozdrav sada na neki period, da ne pisemo svaki dan! Ako neko ima neki predlog prihvatam sve sugestice, pa cu razmisliti!
23 dan_0045.jpg 23 dan_0046.jpg 30.5.17._iznikla.jpg
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Neš tu nevalja, to ne izgleda kao biljka koja je stara 23 dana i dobiva hrpu sunca. Radiš neš pogrešno :( . Ne samo da listovi žute nego su i dobili opekotine od lupa efekta zbog tog tvog folijarnog prihranjivanja. Mani se toga u outdoru, pogotovo na biljci s brojem listova koje možeš nabrojati na prste jedne ruke. Jel nevidiš tu silnu koloraciju lista i stabljike na njoj, gubitak zelenog pigmenta. Čoek, ona ti želi ti reć da joj pomogneš a ti hladan ko špricer :fuck:.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Spanjo
15.04.2017
166
209
43
Da , biljka je velika 7 cm a ti je vec treniras naveliko i gnojis , nije dobro .., pusti je na miru dok ne izraste
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Ajd vi shvatite prvo da je testiram, i da hocu da bude MALA! Kao drugo, trenirana je par sati i izraslli su sporedni listovi tad, ne prehranjujem je od onda kad sam rekao da sam joj dao, ali ne znam zasto ti donji listovi zute, ovi zeleni su se danas skroz oporavili. Ekobooster nije djubrivo, i tek malo ga je dobila...Jedino da probam da je ne stavljam nocu pod LED, ali to je pocelo pre led-a, LED je zadnjih 2-3 dana.
Neš tu nevalja, to ne izgleda kao biljka koja je stara 23 dana i dobiva hrpu sunca. Radiš neš pogrešno :( . Ne samo da listovi žute nego su i dobili opekotine od lupa efekta zbog tog tvog folijarnog prihranjivanja. Mani se toga u outdoru, pogotovo na biljci s brojem listova koje možeš nabrojati na prste jedne ruke. Jel nevidiš tu silnu koloraciju lista i stabljike na njoj, gubitak zelenog pigmenta. Čoek, ona ti želi ti reć da joj pomogneš a ti hladan ko špricer :fuck:.
Takdje, buljka ima 20-ak dana, ali od kako je klica ugledala svetlo iz zemlje, i posle toga prvih 10 nije uopste imala sunca, ali uopste. Pitao sam vec sta da radim sa tim listovima, niko nije nasao adekvatno resenje, pa je dobila koprivu i pre 2 zalivanja je dobro zalivena da se ispere to malo djubriva.
takodje zakopana je oko 7cm jos u zemlju.
 
Poslednja izmena:
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Da , biljka je velika 7 cm a ti je vec treniras naveliko i gnojis , nije dobro .., pusti je na miru dok ne izraste
Dodaj jos par cm iznad kotiledona koliko je zakopana u zemlju... Da joj to nisam radio bila bi 5-8 cm veca, iako to nije neki napredak, ali kazem racunaj da jes stara 2 nedelje, onaj pocetak je stagnirala, a sluzi mi za vezbanje i da znam sta je dobro sta nije, procitajte naslov TEST. Od treninga su joj jedom savijene blego grane zicom da bi vrh brze izrastao, 1 dan, i pola dana LST, koji se super pokazao cak i za tu noc pod led-om. Da je to komlept outdoor i da je u zemlji druga prica, nego ovo je mesano....
 
Poslednja izmena:
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
U vreme kad sam ja radio, jedino za slikanje bili su obicni aparati na razvijanje filma, ali kasnije je dosla i tehnika, koju ja nikako ne volim, al ajd.
  • Stavljeno da proklija pocetkom aprila, gotovo za 24h
  • Zasadjeno u saksiju 4l, izniklo za par dana
  • Raslo oko 2 nedelje i presadjeno na sajt
  • Mrezica dok je mala, Zica dok je velika, al skinuto je na vreme
  • Bila je skoro 2,5m, 800g sa nje skinuto, sa druge 750.
  • Prva slika posle mesec dana od presadjivanja, druga posle 3 meseca. Trebalo je do kraja oktobra za berbu.
2012_DSC_1001.jpg 2012_DSC_1152.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Spanjo
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Update 24 dan:
(od prilike)
  • Postaje bujnija, listovi rastu, kao i novi izmedju grana
  • Donja 2 lista su vec neko vreme zuto-zelena, medjutim jedan je sada skroz zut i suv
  • Drugi i dalje stoji iako je zut, ima dosta zelenog sto se ne vidi na slici, ali imao je i drugi
  • Nije jos otpao, grancica je cvrsta, pusticu danas da vidim sta ce biti, ako nista uvece cu mu pred pocetak lista samo stisnuti i saviti grancicu, da ona prezivi a list ode...
24_dan_0063.jpg 24_dan_0065.jpg 24_dan_0066.jpg

Sta vi mislite, da li neko ima neku ideju? Jos vise mi je hitno oko folije za box, otvorio sam temu ali niko nema nikakav odgovor koji bi pomogao... Da li farbati foliju sto imam u belo ili ne? Evo link pa pomagajte :D
https://www.vutra.org/threads/hitno-potrebna-pomoc-oko-folije.17338/
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Update 25 da:
  • Razgranala se, krenulo je sa svih strana da raste u grmic, valjda ce nastaviti, cini mi se razlika za 1 dan
  • Necu da je stavljam vise nocu pod led, tu su ove nove, nega odradi celu vege na suncu
  • Jedan list ima braon tackice po sebi, ne znam od cega, a gornji listovi su lepo zeleni kako treba ali hrapavi jako, nisam do sada naisao na takvu vrstu.. a tackice mozda jer ima i sunce i svetlo nocu, mozda je puno, iako ima odmora 4 sata
  • 2 vrha idu dalje, neka poraste u visinu jos malo, i ako se rasiri u sirini saksije bice super
  • Ako imate neki predlog za ovo na listovima recite
  • Zalivena juce sa skoro 1l vode PH 6.5 i sve je popila, malo je iscurilo, ne kao inace
P.S. Ovo kako ja brojim dane, nije tacno u dan. Ne mogu se setiti da li je 6. ugledala svetlost ili je klijala... razlika lako moze biti 7 dana + - ... bilo ih je vise...
 

Prilozi

  • 25_dan_0077.jpg
    25_dan_0077.jpg
    202,5 KB · Pregleda: 40
  • 25_dan_0078.jpg
    25_dan_0078.jpg
    211,8 KB · Pregleda: 34
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Biljka se rasirila lepo, i pokazala pol... kad ono mudonja! Izgleda da biljci ne prija toliki stres nosenja sunce box... treba cela faza da se radi ili napolju ili unutra... ali nema veze, critical+ je poceo da raste, sutra ce Auto Amnezia i Lemon na klijanje, box je ceo beo, jos da se zavrsi ventilacija i gotov je, a to ce biti u narednih 3-4 dana...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: leemon
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
@Mali Perica Kad je biljka napolju, radio sam treninge zatezanjem i savijanjem grana, 10 sati vezana, svaki drugi dan, i tako odredjeno vreme. Tad sam je savio, i posle par sati pustio jer je bila mala za treniranje... Ocito je da se ne razumem u indoor, ali oko biljke znam dovoljno, trenirao sam ih na svaki moguci nacin. A ako si se sad setio da nesto kazes, malo je kasno... Ajd zakljucajte ovo, pa je turite u otpad il gde vec ocete.

@mane51 niko ti ne odgovara jer je ovo DNEVNIK, ne pitanja i odgovori, tako da otvori svoj sa slikama ako hoces pomoc. Inace, to na listu je moglo bilo sta da gricne, tako mi izgleda, ne mogu da znam kad ne znam nista o biljci. Mozes je djubriti, ali sa cime i koliko pregledaj forum, procitaj koji dnevnik i pise koliko i kad. Ako imas kravlje djubrivo ubo si premiju, to ti je najbolje po mom iskustvu, kravlje+ovcije daje dobar rezultat.
 

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
  • Donja 2 lista su vec neko vreme zuto-zelena, medjutim jedan je sada skroz zut i suv
  • Drugi i dalje stoji iako je zut, ima dosta zelenog sto se ne vidi na slici, ali imao je i drugi
17338/


Vjerovatno zbog prskanja po suncu i davanja gnjoiva.

Ako ti je kupovina zemlja ne trebaš gnjoiti 3\4sedmice, a i u ostalom biljka će ti pokazati kada je gladna.

Smanji gnjoivo ako ćeš gnjoiti tako što misliš da ćeš dobiti monstruma varaš se.

  • Razgranala se, krenulo je sa svih strana da raste u grmic, valjda ce nastaviti, cini mi se razlika za 1 dan
Dali znaš šta znači riječ razgranala se? Biljka je još mlada i mala to što izlazi na stabljici 6sporedni vrhova ne mora značiti da se razgranala i da će ići u u širinu..


  • Jedan list ima braon tackice po sebi, ne znam od cega, a gornji listovi su lepo zeleni.
  • Zalivena juce sa skoro 1l vode PH 6.5 i sve je popila, malo je iscurilo, ne kao inace
Mrlje na slici su nastale uslijed neodgovarajuće PH vrijednosti.Slika dva pokazuje biljku u kojem slučaju je PH previsok.Uočite smeđe rubove lišća,nastale od manjka kalija koji se pojavio usljed K nedostupnosti uzrokovane nepravilnim PH.

Što i ne mora da znači

Da li ti uopšte imaš PH metar ili znaš po okusu koliki je ph

Moj savjet ti je da čitaš forum i da učiš, a posle da primjenjuješ u praksi i da prestaneš glumiti growera iz Holandije
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.