Prvi uzgoj 2013 (outdoor, domacica)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.04.2013
27
214
28
Evo da predstavim svoje biljke. Pocetkom petog mjeseca ubacio sam nekoliko sjemeniki direktno u obicnu zemlju cisto iz radoznalosti, niklo je 5 biljaka no problem je bio što su bile na razmaku 5 cm jedna od druge te sam nakon nekih mjesec ipo dana odlucio rasadit ih u kombinaciju teramagme i obicne zemlje. Sve biljke osim jedne su teško podnjele presađivanje te su skoro pa svi listovi otplai, no nakon nekog vremena sve su se oporavile ali sam polagao male nade da ce biti zenke zbog sveg stresa koje su prosle. Dvije najvece biljke pokazuju spol sredinom 7 mj i obje muda :balls: , ostaju jos tri od kojih jos jedan pokazuje muda i dvije najmanje koje su prozivile najvise stresa 1.5 izbacuju pistile :dada Do sad sam biljke zaljevao sa univerzalnig tekucim gnoivom i gnojivom od koprive, zaljevam najmanje jednom tjedno te sad za cvatnju planiram uzeti plantellu cvijet. E sad problem je u tome što cu sredinom 10 morati biljke ukloniti te me zanima dali je to dovoljno vremena da se cvijet razvije u potpunosti?. Svi savjeti dobro došli :D

Evo i slike


iw0z.jpg





0clg.jpg
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Trebao si odpočetka gnjojit kako bog zapovjeda..mani se tih kopriva shranja...ovako nakon 3 i kusur mjeseca imaš siromašne biljke...dobro al šta je tu je....što se tiće 15,10...vjerujem da će završit do onda...vidjet ceš....
 

roguz2

Aktivan Član
20.02.2013
76
23
0
46
hrvatska
jako su male koliko su u zemlji,ali dobro bit ce nesto od toga ali sitno,cvjetanje bi trebalo početi kroz 15tak dana tako da kad vidiš da počinju cvjetovi dolazit,nabavi PK gnojivo sa pojačanim fosforom i uživaj u svojim biljkama
 
08.10.2012
1
0
1
30
pozdrav novi sam u ovom imam jednu biljku zensku i ima dosta vrhova pa me zanima jeli vrijeme da ju uberem stavio bih slike ali neznam kako... pomozite
 
15.09.2012
19
6
0
31
Jack-Sparrow je napisao(la):
Trebao si odpočetka gnjojit kako bog zapovjeda..mani se tih kopriva shranja...ovako nakon 3 i kusur mjeseca imaš siromašne biljke...dobro al šta je tu je....što se tiće 15,10...vjerujem da će završit do onda...vidjet ceš....
zasto da se mani kopriva? ja mislim da je to najbolje gnojivo, stavi se kopriva,humus i po mogucnosti loboda u vodu,odstoji 2 tjedna,procjedi i eto gnojiva....razrijedis 5:1 i gnojis 1 tjedno,,,ja zaljevam samo time i uz to da imam svoje domace sjeme koje je naravno losije od kupljenog a biljke rodne i zdrave ko dren.......mislim da za ostala tekuca sranja ne treba dat ni lipe
 
21.04.2013
27
214
28
Danas sam obišao biljke. na prvi pogled sve divno i krasno napreduje no kada sam pogledao vecu biljku primjetio sam muda, iako je u prefloweru pokazala pistile... no šta je tu je. Mužjaka sam odmah uklonio a preostalu djevojku zalio plantellom cvijet.
Na slici se vidi da je biljka dobro napredovala od prosli puta i da joj odgovara gnojivo, mislim da je pocela cvatnja.
Hvala svima na savjetima i dobrim željama :thumb:
@marko391 biljka je sada visoka oko 90cm. stvarno su nam slicne biljke na prvi pogled sam se poplašio da nisu preslicne hahah. sretan grow :vb_wave:
Evo i slike preostale djevojke

scuw.jpg

eqcr.jpg
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Skakavci su gadne beštije, dovoljno im jedan dan da obrste cijelu biljozu. Ja sam na početku cvijetanja muku mučio sa njima, onda sam natopio u vodi koprivu, bazgu, maslačak, kopar, metvicu, češnjak, ružmarin, lovor, divlji luk, ribanu čili papričicu i crni papar. Nakon 24 sata procjediš otopinu i razrijediš je sa vodom pola pola i udri špricati svaki dan ili dva puta dnevno, ujutro i naveče. Meni je pomoglo i nisam više imao problema s njima. Najbitnije je da ih redovno tretiraš sa time jedno 10 dana i nakon toga ih neće biti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and peace