Prvi uzgoj kraj reke :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.04.2015
80
20
8
27
Evo odlucio sam se na pisanje dnevnika, prvi put ovo radim tako da svaki prijedlog dobro dodje :) stavio sam 6 sjemenki nekog skunka od frenda(kaze da je jebenica bila) za nekih 3-3-5 dana su sve proklijale. Zasadio sam ih odma u sajt di sam iskopao dve rupe odprilike duboke 40-60cm i siroke 50×90 cca. U svaku sam zabio po dve u razmaku od nekih 40-50 cm. Ali sam ih malo preduboko stavio cca 5-6 cm. Rupe sam ispunio sa mjesavinom zemlje za cvijece ph 6.5-7. Tamosnjom zemljom i gnojivom od ovcjeg izmeta. I jednu sjemenku sam zapiko u tamosnju zemlju bez dodataka da popratim zbivanja. Sajt sam ogradio bogu za plakat al valjda ce posluzit. Sjemenke sam posadio prosli petak znaci prije 10-11 dana zadnji put sam bio na sajtu u cet. 6 dana nakon sta sam ih stavio nije bilo nicega osim malih puzeva,mravi i pauka(pisite sta je od toga stetno i s cim da stitim biljcice. Ja sam za sada probao s pepelom i urinom al posto je kisovito bilo ovih dana nije bilo od neke pomoci. Sajt je uz rijeku pa me zanima jel mogu slobodno sa rijecnom vodom zaljevat? Ujutro idem na sajt pa stavljam sliku. Stavit cu sada sliku sajta ak ju uspim smanjit :D pisite sta mislite

Evo sajta
2015-05-05 01.38.33.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
17.04.2015
80
20
8
27
Dat cu si ja truda kolko budem mogao. Na forumu nisam mogo nista pitat ni procitat jel su me blokirali tako da sam bio prepusten sam sebi. Nadam se da cu ovaj prvi nekako izgurati :D
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ne znam ko te blokirao al ostaje samo da vidimo oce li se probiti koja kroz tih 5~6 santima zemlje, sajt je uz vodu i na izvolite, puno srece zelim
 

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Cvele opusteno samo ,i meni je sajt pokraj vode ali sve bude odlicno na kraju ...i sve biljke mi budu na broju bez gubitaka...vodu iz reke slobodno koristi nikakav problem jos ti lakse nemoras vuci kanistere od kuce pa sa njima do sajta...vodi samo racune o puzevima u pocetku ,obavezno stavi plasticano flasu od 5l i izbusis rupice na toj flasi i kupis puzomor i nemas briga...mani se pepela!!a i mozes pisati pored sajta ...ha,haa sto kaze i No Joke ,bez sale uradi to ali zbog divljaci to je dobro ...ali naravno ne po biljci...za insekte kupis Neem Oil i nemas briga,ali na kraju zaista pocetnici imaju dosta problema sa budji kad je sajt pored vode ali kad dodje vreme za to dobices savet reci cu ti sta da radis i scime da tretiras biljcice ...srecnooo...:wave:
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Ali sam ih malo preduboko stavio cca 5-6 cm
Ne valja tebra....
U svaku sam zabio po dve u razmaku od nekih 40-50 cm
Opet ne valja,ako izadju sa ove dubine ponovo ćeš morati da presadjuješ,jer su preblizu....
Rupe sam ispunio sa mjesavinom zemlje za cvijece ph 6.5-7. Tamosnjom zemljom i gnojivom od ovcjeg izmeta
Potencijalna greška,zbog ovčijih go*ana pogotovu...ovo vrlo lako može biti previše jak mix za biljčice,te hih sprži!
Sjemenke sam posadio prosli petak znaci prije 10-11 dana zadnji put sam bio na sajtu u cet. 6 dana nakon sta sam ih stavio nije bilo nicega
Ukoliko ne bude nikakvih znakova života kada podješ sledeći put,onda ćeš definitivno znati da zbog svega ovog gore,tvoj prvi grow NE VALJA!!! Da ne bih bio spoiler zabave, šta je dobro u svemu ovome....
1 Znaš koje si greške napravio
2 Znaš da ništa ne znaš :)
3 Znaš da moraš da čitaš,čitaš i samo čitaš...pogotovu završene dnevnike
4 Znaj da je lako krenuti ponovo....samo uzmeš još sjemenki skanka :D iz nekog keta, i here we go again....samo pametnije sledećeg puta ;)
Naravno, ja ti želim da ti ovo gore uspije...te da moraš samo presadjivati radi razdvajanja! Srećno :sun2::sun2::sun2:

https://www.vutra.org/threads/klijanje-rast-u-casi-presadjivanje.747/unread
https://www.vutra.org/threads/zemljiste-zemlja-outdoor.746/
I NAJVAŽNIJE https://www.vutra.org/threads/vodic-za-vanjski-uzgoj-outdoor.13392/
 
Poslednja izmena:

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Tu je najveci problem sto je 6 semenki stavio u dve rupe,a voda iz reke i puzevi su mu manji problem za sada od toga...ima tu dosta mana gde je trebalo bolje npr prvo zemlja,isuvise blizu samoj obali,preblizu biljke jedna drugoj,najvaznije pravilo jedna biljka jedna rupa itd..to nek ostavi pa sta bude a nove semenke na neki drugi sajt malo dalje samo da bude od obale ,pa bice nesto...iskopa nove rupe ,stavi teramagmu nikakva i nicija govna ,plantelu eventualno slavol i pici..
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Ljudi su ti sve rekli. Trebao si menke prvo proklijati pa u saksiji odraditi i tek onda presaditi. Brže je i sigurnije. Za toliko dana bile bi već par centimetara izrasle. Tako ima treba jako dugo da izbiju, pogotovo što si ih pikno tako duboko. Da ne pametujem previše, uradio si tako pa guraj i biće nešto. Sretno, jer će ti trebati puno sreće.;)
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Malo si brzopleto i naopako krenuo u priču,prvo čitanje i otvaranje dnevnika onda korak po korak,klijanje itd...šteta tako dobre sorte ako je skunk! To je moćno stari moj!:D Kako znas da je bas skunk?

P.S. Lokacija ti je vrhunska AKO uspijes odoliti budji/plijesni...ja bi na tvom mjestu uzeo neke malo jače autoflowere i to ubacio na tu lokaciju,upravo zbog budji odnosno 100% vrlo visoke vlage na sajtu...

I čuvaj se "turista" ilitiga "naturista" koji se vole šetat,sajt mi ne djeluje "stealth",dosta je na otvorenom.


sretno!
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Lokacija ti je vrhunska
sajt mi ne djeluje "stealth",dosta je na otvorenom.
Ovo drugo isključuje prvo brate....jer si u pravu!!! Sajt ne da nije stelt, nego je na izvolite...kravama koje idu da se napoje na rijeci, seljaku koji vodi krave :) ... parovima što vole da upražnjavaju sex u hladu kraj rijeke, raznoraznim roštiljdžijama i ostalim piknik varijantama....ribolovcima, bla bla blaaa.... mogao bih da nabrajam do sjutra. Što se mene tiče, od ovog sajta bih pobjegao glavom bez obzira....džaba ti blizina vode itd kad ti to neko sve počupa, ili ne daj Bože završiš u bajboku ;)
 
17.04.2015
80
20
8
27
Cemu panika oko sajta i sigurnosti. Pa znam valjda jel ima koga jel moze ko doc itd. Znam da je skunk jel mi se frend kuzi u to i on mi je dao... znam di sam grjesio al to je sve tako kak sam uspio. Bolje nisam ni mogo. Znam da su malo preblizu. Znam da su preduboko. Al nisam mogo prvo u neku posudu pa presadjivat zbog staraca tak da sam se odlucio ovako pa cemo vidit oce bit sta. Ako ne. Druge godine cu imat pravi grow :D hvala svima. Javim se kad vidim jel ima sta od biljuza :D
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Aha,dakle imas "brendirano" sjeme...ja mislio da je s ulice,pa zato pitao kako znas da je bas skunk...

Super sto je blizu voda,vjerovatno je zemlja takodjer uvijek hidrirana...ali ja osobno na tako otvoren sajt nebi dolazio pogotovo kad biljka poraste,nema sanse da se ne primjeti...samo savjet,da nebi bilo kasnije...docekali me panduri itd.

Također nebi sadio tako blizu vode fotoperiodnu jer će vlaga biti konstanto jako visoka pogotovo kad bude blizu berbe...eventualno neki brzi automatik,koji je gotov do kraja 8.mjeseca pa i ranije...sve ostalo ide u 10. mjesec.

Jos stignes odradit kako treba,ima sajtova ko' u priči kao i menki s ulice.

Ajd da i tebe pratimo,samo pametno!:clap::

P.S. nema tu panike,već te ljudi savjetuju gdje grijesis...& najbitnije "play safe":murija:
 

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Nabavi semenkice za drugi sajt za svaki slucaj i uradi kako treba,nisi zakasnio imas jos vremena...a onaj sta bude..i ovako je najbolje na dva sajta ,pa ako jedan sajt padne nece drugi...i kad kazemo da imamo sajt blizu vode,vidi to nemoj bukvalno da shvatis pa da ga stavis bas na obalu dva metra od vode vec dosta dublje i zaklonjeno nekim sikarama,zbunjima itd..
 
17.04.2015
80
20
8
27
Ma nije to kako izgleda s te strane rijeke je jako dobro zaklonjeno a na drugoj nema ljudi ni kuca. Probat cu. Za sada ostaje vidit oce ove biljuge izaci :)
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Također nebi sadio tako blizu vode fotoperiodnu jer će vlaga biti konstanto jako visoka pogotovo kad bude blizu berbe...eventualno neki brzi automatik,koji je gotov do kraja 8.mjeseca pa i ranije
ma ni to nije sigurno, ja tripujem od vlage takodje, blizu sam reke a izmedju je onaj plavni deo, vlaga od veceri do jutra ubija, u sred leta mokri prozori po kolima od kondezacije.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
ovo sto vidim na slici stari moj, boze sacuvaj od stealtha, nadam se da sam u krivu ali lako moguce na 20 m. od sitea ide cesta koja se blizu kriza sa zeljeznickom prugom .jos ako je i slap blizu..... bjezi sto dalje od tog mjesta .
kad udare vrucine, kupaca i ribica ko u prici .
mozda sam zabrijao da znam di je , ili je previse slicno mjestu di sam isao na kupanje i ribiciju dok sam zivio u ZG.
izgleda isto ko jaje jajetu i vjerujem da je dosta prometno sto se ljudi tice. a ono dal ce ti uspjet grow je skundarno za sada , mislim sto se tice ovog sitea.
@Cvele11 , ovo uzmi kao dobronamjeran savjet !!??!!??
EDIT: pogledao preko google Mapsa, nije isto mjesto ali je izuzetno slicno,znaci i "promet" kupaca i ribica ce bit priblizno isti, moj savjet, nemoj tu sadit
 
Poslednja izmena: