Prvi uzgoj / outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

maška

Herba Dalmatica
30.03.2020
581
8.472
233
I uzmi mentora, otvorio si dnevnik koji sam sebi "spamaš" pitanjima.
Ukratko:
Kupi si provjerenu zemlju.
Nabavi normalne pitare za cvijeće ili donekle pristojne kantice. Ja iz te plastične čaše ni ne pijem, a kamoli da travu sadim u to. Eto toliko su mi mrske. Ne mora sve biti estetski savršeno, evo ja sadim u kante od Jupola, al barem neka bude funkcionalno.
Gnojivo za početak Plantella List, to je najjednostavnije i najpristupačnije rješenje. Kasnije se zaj*bavaj sa konjskim govnima i slično, kad uhvatiš malo iskustva.
Ali najbolji savjet od svega ti je da uzmeš mentora sa foruma, pusti te priče od "iskusnih growera" poznanika i slično jer po svemu sudeći sve ti krivo govori.

Pozdrav i sretno!
 
05.05.2021
36
166
33
Split
www.anonymodope.com
Pripisaću taj nemar oko anonimnosti tvojim godinama i nadam se da te neće otkriti pošto ćeš kasnije žaliti zbog toga (poslao sam ti pm sa tvojim podatcima). Svu sreću ti želim i pazi na sebe ;)
Uvijek postoji solucija da to nisu moji podatci ? Ne mogu odgovorit na poruku, koristim ovaj forum od prosle godine, preko drugog profila s kojeg sam zaboravio sifru, ovo sam nazvao prvi grow a već sam imao suočavanje s policijom prije godinu dana gdje su mi uzeli stabljicicu 15cm i dan danas mi nisu digli prekrsajnu prijavu, a i suočavan sam itekako sa zakonom radi 1,6g marihuane i 1,1g u dzointu u kojem je bilo pa skoro pola cigarete sam dobio uvjetnu 6 mjeseci na 10 dana zatvora i dan nakon isteka uvjetne su mi napravili raciju "radi pronalazenja odredjene kolicine marihuane" gdje su nasli 4,4g Marihuane i ravan gram spida na sto sam dobio 3 mjeseca zatvora, na žalbu 20000kn kazne, ne bih se bas kockao s pravim podacima, toliko o tome jer dnevnik nije otvoren radi toga sto ce se meni dogoditi ako me se uhvati moja stvar,samo cu reci da cu skloniti podatke s ove stranice i hvala na ukazanju da se do podataka moze doci lako

I uzmi mentora, otvorio si dnevnik koji sam sebi "spamaš" pitanjima.
Ukratko:
Kupi si provjerenu zemlju.
Nabavi normalne pitare za cvijeće ili donekle pristojne kantice. Ja iz te plastične čaše ni ne pijem, a kamoli da travu sadim u to. Eto toliko su mi mrske. Ne mora sve biti estetski savršeno, evo ja sadim u kante od Jupola, al barem neka bude funkcionalno.
Gnojivo za početak Plantella List, to je najjednostavnije i najpristupačnije rješenje. Kasnije se zaj*bavaj sa konjskim govnima i slično, kad uhvatiš malo iskustva.
Ali najbolji savjet od svega ti je da uzmeš mentora sa foruma, pusti te priče od "iskusnih growera" poznanika i slično jer po svemu sudeći sve ti krivo govori.

Pozdrav i sretno!
Evo da odgovorim na ovo
- S ovim sjemenkama koje ne znam jesu zenskog ili muskog spola riskirao sam s običnim cvjetnim humusom, pH rečen gore, ukratko bolje da nisam ni pokušavao, posebno u ove glupe čaše koje sam našao u kući. Čekam narudzbu s hempatie pa ću ùzeti zemlju s odgovarajucim pH-om i vise se baviti samim uzgojom
- Dva dana nisam posjetio biljke jer sam dva dana u komadu i prespavao jer sam spusio nekakvu virozu i sinoć padne kiša i ima me što dočekati, totalno rasulo, od 5 biljaka jedna je ostala čitava, i to baš biljka u cvjetnom pitaru i u ta 2 dana u istome pitaru je također nikla neka biljčica, ali ne mislim da od nje ima išta.
Prva dva listica koja su požutila, su vjerojatno požutila od vlažne zemlje jer je kiša sinoć padala itekako. Zalijevanja nema idućih 3-4 dana i nju ću premjestit u kuću na prozor.
- jedna navodno feminizirana sjemenka koju sam dobio od jednog prijatelja prije 3 dana sam sinoć stavio u pola čaše vode, iznikla je, ali sam je stavio u već korištenu zemlju u bijelu čašu, kada iznikne ide odmah u cvjetni pitar
- Plantellu List sam planirao uzeti prije ovoga prijedloga, nije skupo a i koliko sam primjetio uopće nije ni loše. Je li je pametno koristiti dok je biljka jos u pitaru ? Znam da mi treba mentor, obratiti ću se nekome tko ima vremena i iskustva s outdoor uzgojem i posebno ovakvim početnicima. Hvala na savjetima

Podigao sam listove samo da mogu usporediti "rast u 2 dana" i tu su te dvije slike.
Screenshot_20210513-122447_Gallery.jpg Screenshot_20210513-132434_Gallery.jpg
Tu su i slike kako trenutno zapravo napreduje.
IMG_20210513_121636_031.jpg Screenshot_20210513-132629_Gallery.jpg Screenshot_20210513-132659_Video Player.jpg ova slika je skrinana iz videa.
- Ispod navodna slika "fem. sjemena" koje je proklijalo preko noci i vec je u zemlji.
Screenshot_20210513-122125_Gallery.jpg

20210513_135334.jpg 20210513_135328.jpg
Iza televizije, pored prozora, naredna 3 do 4 dana će biti tu pa se javljam s napretkom
 

Prilozi

  • IMG_20210513_121735_708.jpg
    IMG_20210513_121735_708.jpg
    233,7 KB · Pregleda: 25

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
Sve ove stvari što si napisao - Neke stvari se mogu logički zaključiti, u prvom uzgoju da kupujem sjemenke da sam siguran da sam feminiziran ? Nikome s malo znanja to ne bi palo napamet.
Namjeravan koristiti Životinjsko Gnojivo, po preporuci starog growera konjsko. Koristim neku običnu zemlju za cvijece pH je 6.
I da odgovorim na ovo jesu li časice izbušene, sasvim normalno da jesu, kako sam gore i napisao sve biljke su na suncu od jutra do mraka, jednu od biljki sam poklonio.
Također po preporuci jednog starog growera ne zalijevam ih, već špricam kako mi je i rekao, zemlja jest suha na vrhu, ali uzmi grancicu i zabodi u zemlju vidit ces da je i dalje mokro, te da im je na početku bitnija vlaga samoj biljci.
Bura je puhala koji dan, ni u jednom trenu nije ostetila nijedu biljcicu, jedino me strah mrava i tu mi treba savjet kako da ih zaštitim, jedna biljcica uopce ne napreduje, ne miče se s mrtve točke stoji tu radi reda a i nada umire posljednja.
konjsko gnojivo je najbezveznije niko ga ne koristi nigdje nema u sebi skoro nista.
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.135
4.797
188
somwhere over the rainbow
gle, aj da ti i ja ne pametujem i ne spammam ovaj nazovi dnevnik, bit cu kratak

Dečki koji ti ovdje daju sugestije i prijedloge itekako znaju o čemu pričaju.
Pusti te seoske price "priča mi je jaran iz njemačke da triba ovo ono"...živimo u 21 stoljeću, sve info koje su ti potrebne imaš na dlanu, pitanje je samo volje i želje.

Ukoliko pogledaš njihove dnevnike, što završene što aktualne, skužit ces da ekipa uzgaja i beru travu, kakvu ti sto ti daju prijedloge, neznaju niti naci na netu. Kakvo konjsko gnojivo.. :upiii:

Kako voditi dnevnik

pravilnik
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Biljke se cine zedne, pocinju zutiti umjesto da se lijepo zelene.
Koliko sam vidio nisi dao nikakve informacije sa koliko vode ih zaljevas, pa ti nebi bilo lose da das pokoju informaciju da bi te drugi iskusniji znali uputiti na pravi put.
Jer kako mi se sada cine, nekako sumnjam da ce dozivjeti cvjetanje. Bilo kako bilo zelim ti da ovo pokusas dovesti do kraja, sretno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dzidzo and Infinity
05.05.2021
36
166
33
Split
www.anonymodope.com
Ne znam kako da zatvorim ovaj dnevnik otvorio sam novi dnevnik, svako 2 dana zalijem s nesto manje od pola litra vode, sinoć je baš jako padala kiša pa i ne mislim bas da je do toga da im fali vode, ako fali koliko da dodam ?
 
Poslednja izmena od urednika:

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Ne znam dali je do vode, ako ih zaljevas sa pola litre svaka 2 dana, mislim da je to dovoljno za tako male biljke. Mozda je losa zemlja ili nesto trece. Predlozio bih ti da zamolis nekog od mentora da ti pomogne dovrsiti grow do kraja.