prvi uzgoj pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.05.2011
6
0
0
44
treba mi pomoc. sjeme sam posadio u plasticnu casu, 4 sedmice je rasla pod neonkom 24 sata svjetlosti. nakon tog u box pod 400w ali 12/12 vec 5-a sedmica. Vrhovi su poceli rasti i citavo vrijeme sam kontao da je zenka ali zadnjih 7 dana mi lici kao da ima jajascad...... moze li mi neko pomoci i objasniti smijuli se kidati rukom i dali se to preporucuje ili.....POMOC
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
Ako je cilj imat oprašene cure onda ju drži u boxu, teško da ćeš baš sve uspjeti skinut(onda opet nema smisla kidat jajašca ako želiš menke)...s druge strane ne vidim razlog zašto bi pored ženske biljke uopće uzgajao mužjaka. ne znam, odluči sam, ne bacaju se mudonje bez veze iz boxa..

Ali prije toga utvrdi dali se radi o muškoj biljci. Mislim da pošto držiš već 5 tjedana na 12/12, da je moglo doći do oplodnje... stvarno ne znam šta ti je pametno radit, ja bi na tvom mjestu jednostavno bacio van biljku koja pokazuje ****... A možda si dobio hermića, onda probaj trgat jajašca. i da, slike bi razriješile dosta nedoumica.. sretno!
 
02.05.2011
6
0
0
44
jos kada bih znao postaviti slike bilo bi extra :) zvuci glupo ali istinito.... kada kliknem na ikonu ubaci sliku on mi trazi da upisem URL ne kontam, zar to nije malo jednostavnije??
u glavnom, samo je jedna biljka u boxu nema ih vise. samo sam jednu posadio onako beze i ona je krenula. onda sam cuo za ovu stranicu i mislim odavde vecinu naucio, dobio sam lampu i eto...... ona raste li raste i nadao sam se da je zenka i citavo vrijeme sam to kontao daok... kada skontam kako se slike postavljaju, bice tu :) hvala na savjetu za jajascad ali bice i vama jasnije kada budu slike havala hvala hvala
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
Alabama, jedino šta bi bilo pametno je bacit na klijanje 4-5 sjemenke( da imaš back-up ako te ova iznevjeri) Ako nisi siguran, imaš topic kak izgleda muška i kako ženska biljka, vidi se iz aviona... ako je muška, ja bi je ostavio taman toliko dok nove ne niknu i na ovoj koja je izrasla lupio toping,lst,bilo što, da se ispraksaš i onda krenuo s 4-5 novih... ako već imaš setup za grow, šteta ga je ne iskoristiti :D
 
02.05.2011
6
0
0
44
02052011289.jpg
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Prvo...koristi opciju "ispravi post", odnosno, nemoj pisati post za postom...

Drugo, tvoja biljak je zenska...bar je bila...sada je hermi, sto znaci da je zbog odredenog razloga(najcesce neka vrsta stresa) promijenila malo svoju kemiju i izbacila par jaja...

Jaja mozes kidati(bolje rezati ziletom sterilnim), a imati ces i sjemenki...posto su se jaja vec otvorila i oprasila ti biljku...sjemenke koje se budu formirali nemoj kidati...

I jos na kraju, biljka ti je u losem stanju...previse se izduzila i jako je mrsava...trebao si se malo bolje pripremiti...iskren komentar... ;)
 
02.05.2011
6
0
0
44
i trebao sam staviti manje slike :)))) hvala drug na savjetu. istina je da je ovo prva i jedina biljka koju sam za sadio i nadam se da ce nesto od nje biti!!! drugi put pametnije ;)
znaci da su ono ipak jaja i sada je kasno da ista diram i to se desilo zbog stresa. hvala na pomoci