Prvi uzgoj, potrebna pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
21.09.2011
0
0
0
32
Pa ovako, Bio sam u Pragu i tamo nabavio seme Afghan kush. Informisao sam se oko svega (Zemljista,saksije,vode,oko buba,zalivanja,svetla,orezivanja,ventilacije...)
Ono sto sam imao u planu jeste da ne guram biljku u neka mracna mesta(ako je to moguce) vec gajiti je kraj prozora, u sobi koja ima jedno 10 sati dnevnog svetla.
zanima me da li bih morao nabavitni neko fluorescentno svetlo kao dopunu? i da li bi biljci odgovarali uslovi u sobi?

Stvar je u tome da necu ulaziti u neke extremne detalje , samo zelim da mi prvi zgoj uspe koliko toliko :) , i jos jedna stvar, sto se tice buba, ako se pojave koje sredstvo je najbolje koristiti? unapred hvala :)
 
21.09.2011
0
0
0
32
naravno da nisam o svemu, da jesam ne bih se raspitivao... mozda ne znam ni cetvrtinu onoga... ali ako neko moze nek pomogne! hvala
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Nije da nemamo vremena, nego nemamo volje kopirati sa jednog mjesta na drugo...

Ako nemas volje da citas, kako ces imati volje da uzgojis tu biljku...ccc...
 
21.09.2011
0
0
0
32
Citam ljudi zadnja 10 dana kao opsednut, ali opet kad ti je prvi put, nisi siguran u nista... Al ste me izkritikovali, vise i ne smem da pitam nista...
 

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
Neki od vas ovdje ste stvarno bezobrazni... pomogni čovjeku ako hoćeš i možeš, ne moraš ga odma u pojam ubijat!!
Ako ne možeš ili ne želiš da pomogneš rađe šuti onda.. a jbt
 

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
Naletila slučajno, nisam gledala datum... al svejedno... primječujem da ima jako dobrih ljudi ovdje koji stvarno žele pomoć, ali ima i prepotentnih koji se ponašaju ko da su se rodili s malom maturom, pa sam morala reagirat.
 

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
btw. primječujem da baš i nema neke komunikacije na forumu, a šteta da nema, iako svaka pohvala za hrpu korisnih informacija... dajte ljudi unesite malo osobnosti, a ne samo tehnikalije
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
a gledaj... poceo sam i ja tako, otvarajuci glupe teme, postavljajuci glupa pitanja ali jednog dana se nesto desilo...
neki opasni sa foruma, nebih znao tko mi je rekao da pocnem citati, kao sto svim pocetnicima se govori... i vidio ja ovaj je dosta tu, zna valjda nesto... skuzio malo forum, vidio koliko zapravo ima informacija... i ajmo :) imao sam propalih outdoor pokusaja ali nakon toga se uozbiljio i krenuo indoor i eto me tu di jesam zbog svoje volje...
swimweed, da mu je netko pomagao ili ne, sada moze uzgajati super dobre hedove samo da je citao tih godinu dana forum a o iskustvu kroz grow da ne pricam...
tako da zapravo ovisi samo o njemu oce li naucit jer sve informacije zapravo su vec tu...
mogli su mu ljudi odgovorit ne, nemozes na prozor gajit...
po meni rekli su mu tocno onu stvar koja bi mu najvise pomogla i motivirala ga da krene...
kao sto rekoh vece pomoci od toga nema, jer kao sto se vidi u prvom postu da nezna ni osnove da biljci treba minimalno 12h svijetla tako da mu odgovor "ne, nemozes na prozoru gajiti i te i te lampe su ti najbolje" mu nebi ni malo pomogao...
green mu je zaljepio odlican link , a uz malo istrazivanje sve je to mogao naci sam na jutubu ili bilo di na internetu...
uglavnom valjda razumijes da se nema kako drugacije pomoci u ovakvoj situaciji :)

peace out !
 

pljuga2

Aktivan Član
23.10.2012
111
5
0
36
jes jes ima ljudi pametuju pametniji od boga ko oni su nesto a nezna nista o tebi ofrlje nabada al ja to ne***** primim savjet ako mi pase ako nepase cvoku mu opalim ;) a ima ih dosta i dobri i koji znaju sa ljudima zna dat savjet bez puno pametovanja ;)
al treba podrzat ljude i gurat haj sevili ;)
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Kad neko kuži osnove nije mu problem pomoci...al kako pomoci nekome ko nezna šta je vegetacija šta je cvijtanje..razlliku između automatika fem i reg sjemena i sl....kad sam ja otkrio vutra forum (a otkrio sam ga tako da sam googlao indoor grow) bacilo mi van indoor prirucnik...i kroz 20 min sam shvatio bitno....znaci 20 min mi je trebalo da vidim kako otprilike sve funkcionira....tako da smatram da stvarno nikom nebi trebao bit problem malo procitat i u postojecim temama pitat šta nije jasno.

Znaci nije problem kad neko nezna...problem je u otvaranju tema i to nikako da se shvati....znaci 100 ljudi otvori bedastu temu i forum se pretvori u čušpajz...eto to je jedini problem...a u to isto vrijeme nije ni pokušao pronaci šta ga interesira...nego rega se i žvajz tema..."imam bube šta da radim" i sl tome..."obavio sam na wc trebam li brisat dupe il da hodam okolo poshranog dupeta".....pravila ne procita niko živ i tako dalje...

Ovdje i te kako ima ljudi koji imaju i znanja i volje da pomognu....a kome god se ne sviđa kako ovaj forum funkcionira može produžit dalje jel tako...na kraju ipak je korištenje ovog foruma privilegija ne pravo....
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
@ivasim curo,daj si jos mesec dana,jos si zelena na forumu,i ja ti GARANTUJEM da ces OSPICE da dobijas od ISTIH pitanja svaki dan-
'koliko mogu da ocekujem od jedne biljke?'
'znam sve ali...(pa onda pita otprilike SVE sto ima)'
'ko ima iskustva sa ovim strainom?'
'kad se sadi outdoor?'
'koja zemlja.lampa,voda,vazduh,djubrivo....'


MA DAAAAAAAAAAAJ !!!!!!!!!!!!
po meni je to NEPOSTOVANJE FORUMA I TACKA !
sve vec lepo pise,nema potrebe praviti forum sa zilion istih tema,bolje da je svedenije
SVAKI DAN se pojavi neki padobranac kome je DOSADNO pa bi da chatuje,ruku dajem da pola njih ni NEMA opremu za grow !

curo,moras razumeti da nisu svi bas strpljivi...ja ti kazem daj si jos mesec-dva- i sama ces tako poceti da reagujes...
mislim,KOLIKO je samo glupo iznova i iznova pricati jedno te isto.....
pa valjda zato postoje 'sticky' teme
da ne pricam o pravilniku gde stoje NE OTVARATI NOVE TEME BEZ POTREBE
dakle,ako vec zele da pitaju-odu lepo na neku VEC OTVORENU TEMU pa pitaju...
 

pljuga2

Aktivan Član
23.10.2012
111
5
0
36
ja sam cito prvo 2 godine nisam bio registrovan i naso sam sta me interesovalo i sto sam znao sto sam pronaso prosirilom mi je poglede a i sto nisam znao to i jest cilj foruma e extra je vutra i you tube jer su me interesovalo neke stvari i trazio sam dosta se toga naucilo i da naucit covjek i magarac su pametniji od jednog covjeka ;)
a ebajiga ljudi bi tjeli da mu growas smotas pa najbolje i ispusit to sve da necitaju i nemuce se
svega u bozijoj basti ;) zelja rad i trud i sve se da postic a prekonoci nece past sa neba jedino u masti ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.