Prvi uzgoj (skunk)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
18.11.2011
9
0
0
35
Evo i ja posle nekog duzeg vremena pripremanja konacno poceo svoj prvi grow.Pa reko da zapisem ovde kako stvari stoje za sad, pa se nadam da cu dobiti i neki korisni komentar.

Seme-skank (6 semena)
Osvetljenje-HPS 130w + u jutarnjim satima biljku stavljam ispred prozora (18/4)
Box-60 cm visine i 40cm sa 30cm sirine
zemlja-bastenska oko 7 ph
Saksija-20cm-25cm visine i oko 15cm-20cm sirine
Voda-Obicna cesmovaca (nzm kolike su joj vrednosti ali nije gradka voda)
Ventilacija-nemam nikakve ventilatore ali box mi je bez vrha (poklopca) a prozor mi je otvoren bar 3,4 sata dnevno


za 19 dana je izrasla oko 3,4 cm visine (malo me je zabrinula jel je tek pre nekoliko 3,4 dana proklijala)

Ako mi nesto fali ili mi je nesto lose zamolio bih da mi neko to kaze kako bi to nesto mogao da nabavim/zamenim na vreme.Hvala unapred svima a ja cu nastavati da pisem kad bude bilo nekih promena
 
04.05.2008
46
4
8
moras jednostavno stavit bilo kakav ventilator, bar nekakav od 120 mm, imas ga u kompu valjda
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
HPS 130w? Prvo ako imaš hps prozor je beskoristan. Biljka neče zapamtiti kad je dan a kad je noć pa bi mogla namjerno da ti pokvari plod:)
Zemlja iz bašte je obično jako loša zemlja, istrošena...
Jeli to sjeme "skanka" iz paketa? Ako je to su obično muda umjesto bubrega:)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
gde si nasao hps 130w? i sto kaze green, nemoj brkati dnevno svetlo i vaditi je ako koristis hps. probaj naci kvalitetnu zemlju koja sadrzi sve potrebne minerale etc. ako je to hps bila bi pozeljna ventilacija, bar minimalna... stavi neku fotku da vidimo setup. sretno
 
18.11.2011
9
0
0
35
Nisam znao da je i pored obicnog luftiranja (otvaranja prozora) potreban ventilator.Al dobro to nije neki problem nabavicu neki manji ventilator i dodacu ga, cak mislim da imam neke ventilatore u starom kompu koji neradi pa bi mogao iz njega da izvadim ventilatore.
Sto se tice temperature uglavnom je oko 20c par stepeni manje vise.
Prvih par dana biljku nisam stavljao ispred prozora to sam poceo tek posle nekih 9,10 dana zato sto nikako nije htela da proklija, pa sam mislio da mozda osvetljenje od lape (HPS 130w) nije dovoljno dok je biljka jos mala.Al ako vi kazete da nije potrebno verovacu vam na rec.
Da seme jeste iz paketa, zasto? jel to moze da mi stvare neke probleme pri uzgajanju?
Lampu HPS 130w sam uzeo na buvljaku u Pancevu.
Jel imate neku odredjenu zemlju u vidu? ili da uzmem otprilike?
Sliku cu postaviti za par dana kad nadjem usb kabal.Posto nemam digitalni foto aparat pa mogu da slikam samo sa fonom.
 
20.08.2011
20
3
0
37
nebu te htio uvrijedit nisam ni ja neki pro sadnje, mislim da bi trebo malo procitat clanke tu opcenito da vidis jel ovo sa temperaturom saltanjem biljki i zemljom vodom i ventom nebi trebo tako olako shvacat....
zelim ti srece puno trebat ce ti :signs054:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
uzmi terramagmu i ne brigaj, to u bg moras naci (merkator, merkur...) merkur ima i plantella zemlju, isto ok. a lampu okaci kad budes forkao da vidimo, nisam cuo za hps 130, ima od 100, 150, 250, 400, 600... u svakom slucaju ako je na adekvatnoj udaljenosti biljka bi morala proklijati pod lampom, cak i da je cfl u pitanju, ne treba prozor za to, no ajd, teraj i prikazi setup (i lampu) kad stignes
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.