Prvi uzgoj, slučajna domaćica by Saksija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.02.2015
94
244
33
Dragi ljudi, pozdrav! :)

Obzirom da se radi o prvom uzgoju u izuzetno skromnim uslovima sa malom šansom za značajno razvijanje istih, zamolila bih vas za pomoć.

Radi se o biljci, slučajno izrasloj u saksiji na prozoru. Nakon nekog pušenja, bacismo semenčice...
Nikle su tri biljke u bukvalno neverovatnim uslovima za njih! Prostorija je tokom celog dana hladna, greje se uveče kada dođemo sa posla, venecijaneri zavrnuti, samo svetlost obične sijalice uveče. Nikle su možda mesec dana od bacanja u saksiju, nismo odmah ni primetili, tako da im starost ne znam.
Reših da im dam šansu jer su borci :).

Pročitala sam izuzetno mnogo stranica vašeg foruma i nadam se da neću gušiti sa nepotrebnim pitanjima.

Biljke su presađene i napravljen je skroman box za prvo vreme. Jedna biljka je uginula jer se previše izdužila tražeći svetlost, drugu pretpostavljam da sam povredila prilikom presađivanja. Ostaje nam najveći borac, Prća!

Box je drvena kutija 85x50x55, oblepljen alu folijom sa donjih i bočnih strana, odozgo je reflektujuća folija za šoferšajbne. Što se svetla tiče, borili smo se sa običnim sijalicama :(, biljka je stagnirala, a onda smo stavili ogromnu led neonku čije specifikacije nažalost ne znam ( žene i sijalice, znate već :love2:). Od tada, biljka je vidno živnula. Zalivam je odstajalom vodom sa 15ak kapi limuna svaki 2-3 dan, kad vidim da je zemlja nije hidrirana. Biljka ima oko 25 dana i znam da je premala za taj period, ali ako uzmemo u obzir uslove u kojima je iznikla, super je što uopšte postoji.

U mogućnosti sam da nabavim iskorišćene komposte iz pečurkare pa me interesuje da li mislite da bi Prći škodilo ako bi je malo nađubrila time? Takođe bih zamolila za savet kada da počnem da dodajem gnojivo za vegetaciju.

Velika volja, želja i ljubav su tu, samo je nažalost sredstava malo. Nadamo se devojčici :)

Unapred se zahvaljujem svim dobrim ljudima voljnim da pomognu.
 

Prilozi

  • 20150220_225356.jpg
    20150220_225356.jpg
    167,4 KB · Pregleda: 361
  • 20150220_225403.jpg
    20150220_225403.jpg
    78,1 KB · Pregleda: 346
  • 20150220_234824.jpg
    20150220_234824.jpg
    393,2 KB · Pregleda: 371
  • 20150220_234928.jpg
    20150220_234928.jpg
    229,1 KB · Pregleda: 341
12.02.2015
94
244
33
Neonka je dugačka oko 1,5m, zbog toga nisam mogla sanduk drugačije da okrenem. Svetlost je bela, možda malo na plavkasto vuče. Nigde na njoj ne piše koliko je jaka :( U svakom slučaju, stavljena je pre 4 dana i biljka je odmah počela da pušta 2 par listića i živnula je. Kada sam uključila neonku u prostoriji 3x3 bilo je neprijatno sedeti od svetlosti.

Hvala vam svima na brzom odgovoru.

Čitala sam oko 15 sati vaše forume, ali nije zgoreg pogledati još malo. Kažem volje i ljubavi ima, ali nažalost sredstava izuzetno malo...

Moram da dodam da je nakon presađivanja premeštena u drugu prostoriju. Pod svetlom je 18h, kada nije uključim norveški radijator na 25c.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
ok je ta neonka ali počmi razmišljati vrlo brzo o nekom boljem boxu ,rasvjeti i ventilaciji ...inače neće biti dobro
za sad je ok biljoza ,trgnula ju je rasvjeta
 
  • Sviđa mi se
Reactions: saksija2

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Ne bi rekao da se trebas maniti growanja. No Joke je vjerovatno nesto gadno zapalio :p Ali kako napominjes 2 ili 3 puta da su sredstva skoro pa nikakva, biti ce ti ekstremno tesko zavrsiti ovaj grow a da pritom budes i zadovoljna. Potrebne su sijalice koje ce terati biljku u cvjetanju a vjerovatno i dodatne u vege. Potrebno je i odredjeno gnojivo. Ventilacija...Moze se i bez para ali s maximalnim skillom i improvizacijama. Ja ti drzim fige, medjutim bojim se da ces se razocarati...Imas gore like od mene, nemoj se obeshrabrit. Dobila si gore dobrih linkova, literature. Investicija nije mala ali se moze. Volja je bitna a kažeš da ju imaš...
 
Poslednja izmena:
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Saksija, molim te ne obaziri se na uvrede i primi ispriku u ime kolega, bit će da je neka južina. Nisu inače ovakvi. Svaki početak se čini teškim al ustvari, uopće nije :) samo baci oko na ove vodiće što ti tarzan dao linkove. Ne treba ti puno love za početak, nađi neku kompetentnu lampu koja paše tvom boxu i novčaniku ;)
potraži si neke male ventilatore. Imaš negdje sigurno, može od kompa, može neki obični stolni vent a vidio sam i od golfa elektromotore na forumu :D
Šta god a da nije preveliko. Treba ti za ispuh i za mješanje zraka oko biljke.
Kad bi te dvije stavke mogla ubaciti u nešto višlji prostor to bi bilo awesome mada može i tu samo šta će ti bit tlaka. Sretno, možeš ti to :)
 
Poslednja izmena:

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ma samo hrabro,ako imaš volje uspjeti ćeš sigurno :)
Savjete si dobila,stvori im malo bolje uvjete i šibaj dalje,u najgorem slučaju i da nove posadiš ne gubiš puno
Sretno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: saksija2
12.02.2015
94
244
33
Svim dobronamernim ljudima veliko hvala na datim predlozima i sugestijama. :)

Mogućnosti su trenutno takve kakve su, ali je plan svakako da unapredim box koliko god mogu. Gnojivo planiram da kupim, ventilaciju, a i bolju rasvetu, ako ne ranije, barem za period cvetanja.

Trudim se da budem realna, biljka je jedna što znači da je 50% šanse da je muško, 25 da je hemafrodit, a samo 25% da je ženka, ali to ne znači da ne treba da joj dam šansu, barem onoliko koliko sam u mogućnosti. Ne očekujem skoro pa ništa, i da bude za 3 pušenja biću srećna.

Videla sam ovde u dnevnicima i gore boxeve sa manje ili više srećnim završetkom, što mi daje optimizam da ne odustanem :)
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Gnojivo ti nece trebat još neko vrijeme ako budeš koristila dobru i provjerenu zemlju (25kn-florabella, terramagma...). Usredotoči se na traženje ventilatora, lampe, tajmera i neke drvene kutije. Znači vent đabe jer ga imaš ili ti ili tvoji prijatelji. Lampa 150-300kn. Tajmer <50kn u nekom elektroshopu. Drvena kutija šetnja po gradu/selu i nać ćeš nešto. To sve središ u jednom danu i ako ti ova biljka bude muška imat ćeš spreman najosnovniji neki box. Ako je istina da imaš volje...
Biljka ti se malo izdužila ali ništa zato, kad budeš presađivala to zakopaš do prvih listova. To tek za cca tjedan dana tj. Kad listovi budu prelazili rub posude.
Pa će bit za 50-60 pušenja :D

Edit: zabrijo sam da je kutija kartonska. Bit će to ok samo poslušaj powera šta ti kaže. Prvo postavi box uspravno i približi biljku lampi, na jedno 15cm. I uzmi metar pa nam daj dimenzije te kutije. ;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: saksija2

Bush Doctor

Banned
Banovan
26.03.2012
178
731
93
Sretno u growu :D
Za početak makni ovu foliju koja je dolje i izreži dolje rupu za ulaz zraka. Ako kaniš ubacit štedne dovoljan ti je pc vent za ispuh..Približi biljku svijetlu jer se previše izdužila.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: saksija2
12.02.2015
94
244
33
Na kutiji piše 85x50x55, pretpostavih da su to merke. Izmerićemo kasnije. Dok ne nabavim ventilatorčiće otvoriću rupicu.

Biljku sam sinoć približila svetlu, na nekih 10cm od njega je. Dodaću još malo zemlje.

Hemafrodite spomenuh jer kontam da se istresitrala poprilično do sada obzirom na uslove u kojima je nikla.

Hvala vam puno! :)
 

Pink Box

Aktivan Član
23.08.2014
157
1.045
143
ja sam isto tako pocela, bacila sjemeke iz sprdancije u teglicu na prozoru, prije manje od godinu dana.
i danas imam cudo u spajzi, ne od tih na prozoru, ali ovo ti moze bit super skola za dalje.
samo nemoj odustajat, ulazi malo po malo u opremu i slusaj pipl on d forum. ;)
drzim fige :)
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
dobar hobi, a?
kad malo poraste buljit ces u box svakih par minuta, siguran znak potpune kontaminacije. tad vise nema nazad, nov grower -ica je rodena! dobro dosla u klub! sretno :banana123::mario:::banana123:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells and saksija2