Prvi Uzgoj. Vertical ScrOG.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.08.2011
8
0
1
38
Pozdrav ljudi. Odlučio sam da napravim ulje za mamu. Malo duži tekst je u pitanju ali bi mi puno značilo da ga pročitate. Nemam kome da se detaljno poverim i obratim za pomoć sem dobrim ljudima na ovom forumu. Nešto znaju prijatelji, nešto porodica ali niko sve. Pa evo, ovako stoje stvari:


Pre par meseci sam se učlanio na ovaj sjajni forum a nedugo zatim saznao da mi mama boluje od raka, po treći put. Mama je veliki borac. Pre 20 godina, u pitanju je bio rak dojke koji je operisala, i to na njeno insistiranje, jer su lekari u početku mislili da je u pitanju benigni tumor i da ga ne treba operisati. Ona im je govorila ''I da je biser, nije mu tu mesto''. Nakon operacije se ispostavilo da je u pitanju maligni tumor. Lekari su bili začudjeni, rekli su mami da je ipak dobro sto je insistirala na operaciji (ma nije valjda!?), a zatim su joj prognozirali da ima jos oko 5 godina života u najboljem slučaju.


Ona u tu prognozu nije poverovala i sledecih 17 godina sve je bilo u redu, da bi joj pre par godina našli fleku na plućima koja je nakon 6 meseci hemioterapije nestala. (Ja sam tada nisam ni predstavu imao o lekovitim svojstvima kanabisa). Fleka na plucima je nestala ali su joj ostetili pluca
zračenjem sto je dovelo do nastanka postiradiacione plucne fibroze (Pulmonary fibrosis), jos jedne vrlo teske bolesti.


A pre nekoliko meseci, dijagnostifikovali su joj mikrocelularni karcinom jetre za koji mi je njen hirurg rekao da je neizlečiva bolest i da za to ne kažem mami (da joj se ne bi slomila volja koja je, verovatno znate ali uvek se može ponoviti, vrlo bitan faktor u borbi protiv bolesti) ali da bi trebalo da kažem ostalim članovima porodice. Ja nisam imao srca da im kažem. Hirurg je rekao da će bolest da dolazi u naletima pa da se ne iznenadim kada zdravstveno stanje krene da se pogoršava. Nakon tri meseca hemioterapije nestala je i fleka na jetri i rekli su joj da primi još jednu, četvrtu dozu (prima se prva tri dana u mesecu), a da planirana 5. i 6. doza mogu da se preskoce jer fleke više nema. Ostala je još fibroza i neke promene na kostima koje se za sada drže pod kontrolom.


Ovo će biti moj dnevnik uzgoja. Radiću Vertical ScrOG i nadam se da cu obogatiti forum za jedno novo iskustvo, a pre svega se nadam da ću u razgovoru sa članovima foruma pronaći mir u glavi i dobiti vredne savete kako bih maksimalno povećao šansu da uzgojim kvalitetnu stvar i napravim kvalitetno ulje za mamu. Uskoro (sutra-prekosutra) ću postovati šta sam sve kupio od opreme i koliko sve to košta (ako nekoga ovo drugo interesuje), a pre nego li to postujem, evo par pitanja koja me trenutno najvise muče:


Situacija i pitanja: Uzgajaću u kući, u prostoriji na kraju dvorišta u koju niko ne ide jer trenutno ničemu ne služi. Mama je pogledala samnom par dokumentaraca (''Run from the cure'' i ''What if cannabis cured cancer'' ) nakon kojih veruje da ulje može da joj pomogne, i nakon mojih ubedjivanja da je najbolje da ja to sam napravim jer ce biti mnogo kvalitetnije i pažljivije uzgojeno od nečega na crnom tržištu što se proizvelo radi prodaje, složila se samnom da ja to uzgojim u kući. Ali složila se tek nakon što sam njoj i ostalim ukućanima objasnio da sam se dobro raspitao da li je to legalno i da sam saznao da nije ali da ce mi policija, ako sazna da uzgajam, samo konfiskovati stabljike i da cu morati da platim novčanu kaznu. Tada sam im naglasio da nikome ne pričaju za to jer ako mi oduzmu biljke, neću moći da napravim ulje. Ukućane nisam zamarao time od koga sam saznao za posledice, a vama kažem da mi je to reklo 7 ili 8 ljudi, čini mi se.Ti ljudi ne znaju da ću da uzgajam vec sam ih samo pitao šta misle da bi mi se desilo kada bih uzgajao i verujem da ce svi ti ljudi (koji su mi rekli da misle će mi biljke biti oduzete i da ću morati da platim novčanu kaznu ukoliko me policija uhvati) biti spremni da to svedočenjem potvrde i na sudu ukoliko do toga dodje. E sada pitanje: Ako me uhvate sa mojih 6 do 8 biljaka i ja 1.ispričam sudiji sve ovo što sam vama sada ispričao, 2. sud dobije svu neophodnu dokumentaciju uključujući uvid u mamino zdravstveno stanje, pogledane dokumentarce i pročitane tekstove o lekovitim svojstvima kanabisa 3. Ako 7,8 ljudi bude svedočilo da me je na gore-pomenut način posavetovalo, 4. ako nabavim dobrog advokata 5. ako hirurg svedoči da mi je rekao 'da je bolest neizlečiva' što me je nateralo da probam sam da pomognem... U kakvoj smo opasnosti moja porodica i ja (s obzirom na sve ove faktore)??? Znam da ne možete da mi garantujete preciznost u odgovoru ali molim da bar promislite. Eh da, pišem iz Srbije, završavam fakultet i planiram da upišem drugi sledeće godine... nisam kažnjavan ranije...


Toliko od mene za sada. Ko je izdrž'o i pročit'o ovaj zid teksta-puno mu hvala jer podelih s nekim... a ko pomogne ili pokuša da pomogne, strašno puno bi mi značilo. Volim vas sve. Uskoro lista stvari koje sam kupio i detaljan plan uzgoja (ali evo jedan detalj da vas ne ubije radoznalost :) : Vegatacija sa Philips HPI-T Plus 400W (MH sijalica), a u fazi cvetanja na tu sijalicu dodajem još i SON-T 600W Green Power (HPS sijalica)) A sada da se nešto zavije i posluša malo dobre muzike. :)
 
17.10.2011
12
0
0
31
dugo nisam vidio ovakav post
svaka cast
zelim ti svu srecu u uzgoju i ozdravljenju mame

a sto se tice rije, mislim da nemas brige ako nitko ne zna
isto tako mislim da ukoliko dode do komplikacija da ces uz predocenje sve te dokumentacije i svega sto si napiso imat minimalne posljedice, ali opet najbolje je sam

i pitanje
jesi razmisljo o sjemenu ako jesi za koje si se odlucio?
 
07.08.2011
8
0
1
38
Edit na moj prvi post:... I još nešto, a vrlo je bitno. Ako me uhvate i oduzmu mi biljke, ulažem svu kintu što imam u plasiranje priče po medijima, a kontam da bi pokušao i da tužim državu za onemogućavanje, a samim tim i nedozvoljavanje pokušaja pružanja pomoći očigledno ugroženom gradjaninu, nakon što je predstavnik državne institucije sa visokim rangom (hirurg/načelnik bolnice) izneo stručno mišljenje kada je rekao da ' je bolest neizlečiva i da će se stanje ubuduće pogoršavati' -ČITAJ: 'država nema načina da vam pomogne'. A zašto onda MORA DA MI ODMOGNE? pitao bih ja njih izmedju ostalog :) Dakle veliku buku bih napravio/pravio pa možda padne i neki presedan, vrate mi biljke i stvari krenu na bolje za sve... eto tako se ja tešim pa reko i to da podelim s vama :) A evo i jednu pesmu da podelim u kojoj baš trenutno uživam http://www.youtube.com/watch?v=qqwjjsFNihs

zlizlikovac: hvala na lepim željama, puno mi znači zaista... nisam kupio seme, a nabaviću ga iz Holandije... Do sada nisam uspeo da nadjem preciznu informaciju o 'najboljem semenu' pa sam shvatio da takvo seme ni ne postoji i da ću jednostavno morati da izaberem neku od mnogobrojnih proverenih sorti. Znam da treba da bude Indica ili eventualno 80/20 indica/sativa. I da bude pouzdana/proverena banka semenja. Baš sam planirao da sutra,prekosutra posvetim tome i da konačno donesem odluku ili makar suzim izbor na par komada pa da mi ljudi ovde pomognu sa odlukom. Naravno, svaki savet je dobrodošao, pa kad smo već spomenuli, ako neko ima predlog za seme neka ga slobodno iznese. Sem semena moram da nabavim još neke stvari ali sve znam gde ću tako da opušteno (mylar foliju, grejno telo koje treba da naručim, CO2 ppm meter, i da proučim početnu mešavinu zemlje malo bolje... Detaljnije o svemu za dan dva.. jako sam umoran :(
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pratim, sve najbolje frend i na zalost sumnjam da mozes tuziti drzavu jer je to ipak protivzakonito, da postoje izuzeci i posebne situacije kada moze bilo bi naglaseno, jbg sta reci, odradi posao solo i bude to ok, ne pricaj nikome... a ovde vec postoje dva vrlo lepo opisana dnevnika za izradu ulja, pogledaj ako nisi (mazar i miss mrkvica), sretno!
p.s. gledaj da uzmes neko medical strain seme, moze se naci
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
nitko i ništa te nesmije spriječit na putu ka vašoj sreći.....zato ti želim svu sreću i volju da dobiješ puno dobrog ulja....a za ovo da ćeš past samo jezik za zube i to je cijeli recept :) sretno ;)
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Puno,al puno sreče ti želim!
Vjerujem da ako se i desi ono najgore što se rjamu tiče.Pročičeš bez večih poljedica!
Pratim sigurno,ljepo si to sve zamislio i samo napred.Ko i drugi savjetovat ču ti da si sam u tome.
Samo teraj a kad zapne tu smo!
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Cini mi se da si dobro pripremljen, a ako i kad zatreba mi smo svi ovdje da pomognemo...

Sretno ti u uzgoju i lijecenju...
 
24.09.2009
28
2
3
54
neznam kak je u srbiji ali u hrvatskoj vec ima nekoliko slucajeva da su ljudi na sudu oslobodjeni ..nisu bas cesti slucajevi ali uz dobru ljecnicku dokumentaciju se dogodilo..jedino niko nemoze spasiti od maltretiranja murje(pretrage kuce,tretmana ko kriminalca i slicnih nebuloza)
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
drž se, sretno...

pitaj ovdje, mi znamo držat jezik za zubima i znamo pomoći kolko tolko :icon_wink:
pazi se samo, i ja ću ti još jednom savjetovati nakon mnogo istih savjeta, budi sam u tome..
najbolji prijatelj može ispast najgori što se tiče ove naše igre, a da toga nisi niti svjestan!..

sretno i drž se
Svako dobro!
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
lepo lepo :)) sretno.

a za muriju??? boli te k u r a c. nemoj da razmisljas uopste sta ce biti ako bude. da da pripremio si se na sve i to je cool. al samo nikom ne pricaj, znaci PAZI STA KOME PRICAS.da se ne izletis negde, a neces :)) iiiiiii lepe biljke ti zelim :)))))))))))
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Max.. uspjeh ti želim i osobno da mogu doći pomoć dat rado bi to učinio...
Nesumnjam u karakter tvoje priče a nadam se kako je bar tebi malo lakše što si podjelio ovde to sa nama ...
Pomoć ćemo koliko god bude u našoj moći...
Za spomenute zakone neznam kako funkcioniraju baš detaljno bez obzira o kom se slučaju radilo i bilo čim izazvano je kriminalno djelo nažalost u našoj držvavi HR...
Kao što SID reče probaj to imat samo za sebe jer nijedan neki prijatelj ti neće moći pomoć kad dođe do sranja u ovom slučaju,mogu eventualno ublažit kaznu radi svjedočenja kako si sam rekao ali opet OPREZ...

Kad si već toliko motiviran i imaš zdravu potrebu nebi bilo od viška da malo pročitaš gotovih dnevnika i usporediš i sa svojim mogućnostima bit će ti puno lakše i lakše ćeš doći do dobri rezultata a za bilo koji savjet ako trebalo pucaj ovde slobodno tu smo...

Pozz.. i puno sreće !!!!

:icon_question::icon_question::icon_question:
 
07.08.2011
8
0
1
38
Puno hvala svima na podršci! :)

Puno hvala svima na podršci! :)

Seme koje sam konačno izabrao je ''Jorge’s Diamonds #1 Feminized''. Koliko sam shvatio, Jorge Cervantes je jedan od cenjenijih uzgajivača danas, a Firma je Dutch Passion koja je po onome što sam čitao pouzdana, cenjena, sa preko 25 godina iskustva u uzgoju... a u ovom slučaju su izbacilli seme u saradnji sa Jorge-om. Na raspolaganju mu je bila njihova genetika stvarana 25 godina. Od sve te genetike i njegovog iskustva kao uzgajivača ispao je strain Jorge’s Diamonds #1. U katalogu Dutch Passion-a je navedeno da je strain od 16% do 18% THC-a, a da takodje ima visok postotak CBD-a (pročitao sam na nekoliko sajtova da CBD takodje ima jak medicinski učinak u borbi protiv malignih ćelija). Da je strain ''High in CBD'', potvrdio je i Jorge Cervantes komentarom: '' Thanks for the review of this fine high CBD strain. We are conducting more tests now.
The video is too short and requires live video.Love the strain,Jorge '' (komentar je bio na ovaj youtube clip: Jorge's Diamonds #1 Dutch Passion feminized - YouTube).

yield je ''200g - 500g'' po metru kvadratnom. Nije spomenuta metoda ali koliko sam skapirao, većina sajtova koristi SOG kada procenjuje prinos po metru kvadratnom Ja imam 1.20m sa 1.20m sa 2m. Uz obogaćivanje sa CO2 i Vertical ScrOG (pa se nadam optimalnijem korišćenju prostora u odnosu na SOG) i ako uspem da napravim stabilnu i optimalnu mikro klimu, a sve to uz vašu cenjenu pomoć-mislim da su šanse da budem bliži 500g nego 200g solidne.

Evo i jedne slike iz dnevnika uzgoja koji sam našao. Svidja mi se kako raste :) Mislim da će biti pogodna za Vertical ScrOG.
jd3day56.jpg
Bilo je puno, puno strain-ova koji su mi se učinili pogodnim... ali razne stvari nisu mogle da se poklope... neki ne mogu da se nadju, neki mogu ali je yield premali/uzgajivač nepouzdan/strain je nedostupan kod pouzdanih banki semenja/strain je kritikovan po raznim forumima itd.

Sutra, prekosutra bih trebalo da naručim seme, a dok seme ne stigne, eksperimentisaću malo sa mikroklimom. Postujem rezultate kad to sve odradim pa mi kažete šta valja šta ne valja i kako klimu popraviti :) E da... a pre toga sa klimom, napišem i šta sam nabavio pa mi kažete jel fali nešto ili sam spreman :) Trebao sam već da napišem šta sam nabavio ali sam se bio skoncentrisao na seme, a bilo ga je baš teško naći ( da se sve poklopi i to...), a evo opet se umorih od pisanja pa napišem u sledećem postu... Još jednom hvala puno svima na bilo kakvom vidu podrške!

Evo jedna lepa stvar Bob Marley Caution - YouTube
 
07.08.2011
8
0
1
38
Upitnik???

Što se tiče čitanja, hvala na savetu... U poslednjih mesec dana sam puno čitao o raznim aspektima uzgajanja ali toliko sam čitao da ne znam više ni šta sam pročitao pa ću nastaviti da čitam... ako me kontaš :) Kada na čitanje dodam i pomoć foruma, cenim da bolje ne može :)
 
07.08.2011
8
0
1
38
... još nešto... napisao sam post o semenu koje sam izabrao i zašto sam ga izabrao ali treba moderator da ga odobri... nemam iskustva s ovim... jel to odobravanje ide brzo? Post je malo duži sa par linkova (youtube) i ''postovan'' je pre ovog za upitnik???
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
Rende svaka cast na tome sto zelis izljeciti mamu drzi se i ne posustaj jer ljeka za rak im svugdje znam i sam jer se bavim ljekovitim biljem i imam i znam za mnoge biljke i biljne preparate koji skidaju tumore ciste,miome te sve metastaze tak da nemas straha ljek je oko nas samo ga mi trebamo naci sretno sa growom i nek ti mami cim prije bude bolje keep it green dude :D
 

Nisam ja

Aktivan Član
09.11.2011
157
20
0
31
Najezio sam se na ovo,svaka ti cast care,a ljudi su ti rekli,rođeni brat ti to nesmije znat,nemoj puno pricat,predlaze za vrijeme growa,da ipak neizlazis puno iz kuce i takve stvari.. ovdje su ljudi koji su profi u uzgajanju kod kuce,da imam ista vutre dovezo bi ti sam majke mi moje,ipak volim svoju mamu iako se zove nada :) necemo dalje.. Zelim ti svu srecu,a ako ima neko da ti je blizu od ovih na forumu probaj vidjet da ti neko dode pomoc mislim da ima super ljudi na forumu,koji bi cak dosli do tebe da ti pomognu,mozda se varam,svi su malo paranoicni a nevidi se da lazes.. Zelim ti svu srecu,i nemoj komplicirirat s biljkama, to je neki moj savijet,pusti ih nek rastu nek rode nemoj ih puno dirat scrogat,i takve stvari,svi mi volimo svoju mamu,kaka god ona bila,dirnulo me ovo moram priznat,brate sve najbolje!!! Zelim ti srecu!
 
07.08.2011
8
0
1
38
Puno hvala svima na podršci! :)


Seme koje sam konačno izabrao je ''Jorge’s Diamonds #1 Feminized''. Koliko sam shvatio, Jorge Cervantes je jedan od cenjenijih uzgajivača danas, a Firma je Dutch Passion koja je po onome što sam čitao pouzdana, cenjena, sa preko 25 godina iskustva u uzgoju... a u ovom slučaju su izbacilli seme u saradnji sa Jorge-om. Na raspolaganju mu je bila njihova genetika stvarana 25 godina. Od sve te genetike i njegovog iskustva kao uzgajivača ispao je strain Jorge’s Diamonds #1. U katalogu Dutch Passion-a je navedeno da je strain od 16% do 18% THC-a, a da takodje ima visok postotak CBD-a (pročitao sam na nekoliko sajtova da CBD takodje ima jak medicinski učinak u borbi protiv malignih ćelija). Da je strain ''High in CBD'', potvrdio je i Jorge Cervantes komentarom: '' Thanks for the review of this fine high CBD strain. We are conducting more tests now.
The video is too short and requires live video.
Love the strain,
Jorge '' (komentar je bio na ovaj youtube clip: Jorge's Diamonds #1 Dutch Passion feminized - YouTube).


yield je ''200g - 500g'' po metru kvadratnom. Nije spomenuta metoda ali koliko sam skapirao, većina sajtova koristi SOG kada procenjuje prinos po metru kvadratnom Ja imam 1.20m sa 1.20m sa 2m. Uz obogaćivanje sa CO2 i Vertical ScrOG (pa se nadam optimalnijem korišćenju prostora u odnosu na SOG) i ako uspem da napravim stabilnu i optimalnu mikro klimu, a sve to uz vašu cenjenu pomoć-mislim da su šanse da budem bliži 500g nego 200g solidne.


Evo i jedne slike iz dnevnika uzgoja koji sam našao. Svidja mi se kako raste :) Mislim da će biti pogodna za Vertical ScrOG.

jd3day56.jpg



Bilo je puno, puno strain-ova koji su mi se učinili pogodnim... ali razne stvari nisu mogle da se poklope... neki ne mogu da se nadju, neki mogu ali je yield premali/uzgajivač nepouzdan/strain je nedostupan kod pouzdanih banki semenja/strain je kritikovan po raznim forumima itd.


Sutra, prekosutra bih trebalo da naručim seme, a dok seme ne stigne, eksperimentisaću malo sa mikroklimom. Postujem rezultate kad to sve odradim pa mi kažete šta valja šta ne valja i kako klimu popraviti :) E da... a pre toga sa klimom, napišem i šta sam nabavio pa mi kažete jel fali nešto ili sam spreman :) Trebao sam već da napišem šta sam nabavio ali sam se bio skoncentrisao na seme, a bilo ga je baš teško naći ( da se sve poklopi i to...), a evo opet se umorih od pisanja pa napišem u sledećem postu... Još jednom hvala puno svima na bilo kakvom vidu podrške!


Evo jedna lepa stvar Bob Marley Caution - YouTube
 
07.08.2011
8
0
1
38
WEEDetix i Nisam ja, puno hvala!

Vidim da post o semenu koji sam juče probao postaviti još nije odobren... probao sam još jednom za svaki slučaj ali opet piše da moderator treba da ga odobri. Ne razumem u čemu je problem pa bih zamolio nekog od moderatora da me obavesti preko pm-a o čemu se radi. Hvala.