Prvi uzgoj - wannabe dnevnik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
23.07.2013
4
3
3
Bok ekipa,

odlučih napraviti temu kako to tako ide i kod pivarstva, pa to služi kao dnevnik uzgoja.

Imam par nedoumica pa mi naravno trebaju savjeti iskusnijih.

Box je veličine cca 60cm x 45cm, visinom nisam ograničen.
Biljke će ići u 10l posude, promjer 28cm, 3 posude sam namjeravao imati.
Ideja je bila biljk po kanti no zanima me ako je moguće čak i 2 biljke po kanti jer mi se prostorno čini moguće.

Što se rasvjete tiče koliko sam uspio zaključiti SunMaster HPS dual spectrum od 250 w i maxlumens mh 250w bi bili dovoljni za takvo nešto. Ili je to previše/premalo?

Zemlju ću naći nešto optimalno kada krenem u realizaciju plana i svakako priupitati ovdje. Pitati pa kupiti. :D

Zanima me koliko je važno gnojivo, znam da je važno, ali moram li nužno gnojiti različitim gnojivima tijekom vegetacije pa tijekom cvata ili je dovoljno nešto optimalno?

Temperatura će biti oko 20-24 u prostoriji što mislim da je skroz dobro.
Ventilaciju ću sredit s 2 ventilatora promjera cca 15cm.

To bi bilo to ako ne se varam.

Pitanja su dakle oko broja biljaka, rasvjete i gnojenja pa bi bio zahvalan odgovoru nekog iskusnijeg. Hvala ^^
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Dobra zemlja,dvije posude i isto toliko biljaka ali i to je na taj prostor previse! Za hladjenje 250w hps-a u tom prostoru morat ces dobru ventilaciju imati
Ako je dobra zemlja za vege fazu ne trebas gnojivo ali za cvjetanje mozes planetelu koja nije skupa
plantella_cvet_500ml.jpg
 
23.07.2013
4
3
3
Okej, dakle smanjiti biljke! Hvala.
Je li mi dovoljna ta jedna 250w hps ili je potrebna i 250w maxlumens. Prema spektru rekao bih da je dosta samo hps.
Mogu li nešto drugo umjesto hps uzeti? Po nekim webshopovima vidim dostupan tcl cfl s 3 različita spektra od 55w no piše da je to 3800 lumena pa bi po nekoj računici trebao 10ak takvih što mi nije baš realno..
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Dovoljna je ako mozes ohladit. Ako ne mozes onda ili jacu ventilaciju ili slabiju zarulju odn. cfl.
Maxlumens nije spektar nego...nemam ni ja pojma sto je to. Kaj nije to opcija na digitalnim prigusnicama da podigne jos 50-100W iber!?! nebitno.
Ne gledaj nista, hps koji imas je super i trebas samo ekvivalentnu ventilaciju napravit(ispuh)
 
23.07.2013
4
3
3
Taj hps me sa svim dođe cca 100eur
cfl s 2x55w + 2 neonke još za cvatnju drugog spektra bi me izašle 75eur.
Mislim da će ići cfl ipak, samo me zanima ako je 2x55 w dovoljno
U ponudi su daylight, yellow i blue sky neonke pa pretpostavljam da mi treba daylight za rast i yellow za cvat.
Ili se čak može sve provuć s yellow ili daylight varijantom ako želim uštediti nešto love?

p.s. maxlumens je doslovno marka tih lampi :D
 
23.07.2013
4
3
3
Pheeeww...Stipe masu ti hvala
To je otprilike bilo to samo 200kn skuplje tu di sam ja gledao, ograničen bijah na zg iz nekog razloga.
Još trebam skužiti točno gdje zemlju kupiti i sjeme može na vlažno.
 
23.07.2013
4
3
3
Pitanje što se tiče naručivanja preko ovog sajta iako vjerojatno paranoišem.
Hr-slo nema nikakvih uvoznih pregledavanja, tj. nema carinjenja niti pitanja zašto to kupujem

edit: mislim da mi je glupo pitanje. ne vidim opciju brisanja posta no, mislim da nema razloga za paniku
 
23.07.2013
4
3
3
Skoro sva oprema je stigla, ph metar je još u putu jedino..
sve sam složio, ali ovoliki porast temperature baš i nisam očekivao
sutra ću morati još neke ventilatore složiti i jaču voltažu na izlazu napraviti jer ovih 5V nije dovoljno jer se vent preslabo okreće.

Pitanje što se tiče spajanja kablova, ova slika s kablovima sam uzemljenje samo roknuo na prigušnicu/starter na oklop, a uzemljenje kod grla sam stavio na reflektor... Je li to ok ?

Zemlja je plantella balkonia i florafin.. cca 2:1, balkonia:florafin. Pročitah da balkonia zna bit prejaka pa razrjedih s ovom. Po stastavu je florafin imao cca 2 do 3 puta manje dušika, fosfora, itd. pa zaključih da bi trebalo biti okej u tom omjeru.
Kupih i plantella cvet gnojivo pa to po potrebi budem stavljao.

Ovaj jedan vent je 12mm i trenutno upuhuje zrak, a radi na 5v. Hoće li takva 2 biti dovoljna da rade na punih 12v ? Ili čak 3..
Je li ok ako bi primjerice držao box poluotvorenim dok je faza dana u slučaju da ne mogu dovoljno dobro hladiti?

Sjeme je neko random. Po highu koji je bio pretpostavljam da je sativa. Random sjeme jer je prvi put pa da vidim što će od svega toga biti, pa budem za idući puta nešto pametnije. Iako imam koje sjeme od purple haze-a koje izvukoh iz buda od frenda koji bi u amsterdamu, no na njemu je još da proklija pa ako proklija, biti će i posađeno.

p.s. ako bi netko od admina mogao ovo prebaciti u dnevnike, ja prekasno skužih da postoji i taj podforum. Hvala ^^

edit2: ako bi mi netko htio biti mentor kroz ovaj 1. grow bio bih zahvalan ^^
 

Prilozi

  • IMG_2479_1.jpg
    IMG_2479_1.jpg
    294,1 KB · Pregleda: 40
  • IMG_2478_1.jpg
    IMG_2478_1.jpg
    131,5 KB · Pregleda: 39
  • IMG_2480_1.jpg
    IMG_2480_1.jpg
    177,1 KB · Pregleda: 37
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.