Prvi uzgoj za lecenje MS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Herb its healing

Banned
Banovan
08.01.2017
5
0
1
41
Zdravo svima pre svega red bi bio da se predstavim. dolazim iz Srbije, imam 34 godine, normalan porodican covek, otac dvoje dece, do sada bez iskustava u indoor uzgoju. imam od pre 10ak uspesnih outdoor uzgoja, ono po par domacica za sebe, ali sam pre par godina silom prilika morao da prestanem da uzivam u carima marihuane, verovali ili ne ali u firmi u kojoj sam tada radio palo im na pamet da uvedu redovno testiranje zaposlenih, nije mi se robijalo i tako sam odustao.
ali, zivot pise romane i drame pa tako i moj, vec neko vreme sam imao zdravstvenih tegoba, slabost u rukama i nogama, podrhtavanja, spazam u misicima, i od skora poceo vid da mi duplira. odem kod oftamologa, on me dalje kod neurologa itd, uglavnom da skratim, nakon pregleda raznih dijagnoza Multiplex skleroza. za one koji nisu upuceni, jako gadna bolestina. jak sam ja mentalno i umesto da padam u ocajanje setih se pesme never give up! moj prijatelj iz detinjstva je clan ovog divnog foruma, i on me i uputio na vas. on je takodje gajio ranije outdoor, ali sada zivi daleko tako da mi ne moze pomoci.
moj cilj je da za pocetak odgajim par biljaka za ulje a i pusio bih cvetove ponovo u slast, uglavnom svim THC silama na MS :) Zelim da ako ne mogu da se vratim na staro da bar stopira ovde, da ostanem radno sposoban da zaradm hleba mojoj deci.

Drugar mi je rekao da su ljudi ovde vrlo iskusni, i vise nego prijateljski nastrojeni, da pomazu znanjem i iskustvom i savetima.
Ja bih imao par pitanja. moj plan je da nekako nabavim par semena ako ne domacice onda da nekako kupim od preko, mozda ali samo mozda mi drugar nekako nadje neke klonove ali mala sansa. ja oko biljaka znam, ali oko tehnike jako slabo.
evo par mojih ideja a vi osudite, izmenite, posavetujte, bio bih zahvalan.

budzet mi je jako slab pa bih radio sa onim sto vec imam
najpre imam ovo http://jysk.rs/odlaganje/ormari/basic/ormar-damhus-60x150cm-bela-siva onda mogu da za free dobijem 10 ovih sijalica slika je sa neta u pitanju je Ge Led sijalica 3000k 16w ima oko 1500lm. znaci 10 kom oko 15k lumena. da li bih mogao sa time da izguram par biljaka? odsekao bih onu plastiku. a sto se boxa tice konstrukciju bih oblozio diamond folijom, i ulepio sivom trakom sto lepi ko luda, da bude vodo i svetlo nepropusno na spojevima. udrite kritike i savete, slusam vas.
 

Prilozi

  • ss1.jpg
    ss1.jpg
    16,4 KB · Pregleda: 24

jaksa8

COB-DWC
18.11.2011
333
1.005
143
43
Pozz...sretno u daljnem uzgoju i borbi protiv bolesti...
Mislim da ti te sijalice nece biti dobre...pricekaj jos malo iskusnije ali mislim da su slabe...to je moje misljenje
Sretno :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Skucaj lovu za bar 400w. To će ti omogućiti donekle materijala za tvoje potrebe.
elektrox_superbloom.jpg
54,500 lm
Te ledice su ti gubljenje vremena.
Temu ću ti negdje prebaciti pa kad kreneš,onda otvori dnevnik.
Dobro došao ;)
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Postovanje i dobrodosao na :vutra:
Kako bi sebi stvorio dovoljno ulja slazem se sa kolegama iznad.Ipak 400,600 w moze odraditi za dovoljnu kolicinu ulja.
Kako god..sretno u ljecenju:thumb:
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
sretno stari, imaš dobar pogled i pozitivan stav, samo jako i po svom...
za rasvjetu, obavezno smisli nešto, moj savjet 600 hps, to ti je da nisi u šokovima jl češ imat dosta, svaka wataža ispod te ti stvara dodatan šok i anksioznost...
moj savjet ti je ako nisi pri kinti, da pokušaš kontaktirati nekog tko radi na javnoj rasvjeti, struji, industrijski program, i ako si s njim frend, obiteljski, ovo ono, taka ekipa ima hps setova i oporeme na kamione...;)
sretno i moj naputak ti je da neideš na box mali jer on iziskuje skuplju i pedantniju opremu, vntilaciju i sl...
probaj žrtvovati sobicu za 600 w, prostor lako limitiraš kartonima a netrebaju ti cool tube i spec reflektori...reflektor se da napraviti jednostavno....sretno:razvaljen::
 
13.12.2016
35
35
18
Porucio sam semenke koje mi trebaju za ulje za suprugu, a posto sam u frci da mi stigne
dovoljno porucio sam na vise nacina pa cu imati vise nego sto mi treba...
Ocekujem za desetak dana da to dodje. Ako bude sve u redu vrlo rado cu ti pokloniti
par semenki..Malo citaj ovde od ljudi po forumu koji se bore protiv tih bolesti
a meni kad stignu recicu ti sta imam pa ces odabrati sta ti pase.
Ovde moze puno da se nauci pa ti savetujem da krenes sa citanjem foruma i da ne
brzas sa odlukama..
Pozdrav...
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Nema beda.Ljepo od tebe(poklon)ali se moramo drzati pravilnika kako bi forum zivio bez problema:)
Nista..ajmo dalje:thumb:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.