Prvi uzgoj :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
09.06.2009
18
0
0
35
odlučio sam otvoriti dnevnik s namjerom da mi pomognete oko prvog growa.bilka je u početku imala problema s prvom fazom, 3 dana ako ne i više su joj trebala da izađe iz zemlje u čaši, pa cijela ta faza dok joj nisu izrasli rebrasti listići je bila užasno spora.obli listovi su se sasušili čim je počeo rast drugi kat. sad je čini mi se 23. dan, fino je rasla biljka nakon muke u prvoj fazi, zadnjih dana nešto sporije, no ide, to je najvažnije.planiram radit lst, iako još čitam i upijam :)
box je 60visinax60duljinax36širina, 3 štedne žarulje, sutra još jednu, box je otvoren s gornje strane, u sobi sa sobnim ventilatorom i par sati dnevno(točnije od jutra kad se dignem do 17h) nalazi se u dnevnom boravku sa klimom dok mama ne dođe :)
i da zemlja je terra brill.
ove slike su maksimum koji mogu izvuć, probat ću to kvalitetnije usliakt, vidit ćemo.slike ću stavljat svaka tri-četiri dana...






 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
ako planiras lst onda ga odmah pocni radit, bice ti lakse ako je odmah lagano pocnes pigat.
jel to kartonska kutija? ili je krivo vidim?

oces imat CLF grow ili mislis kasnije neki HPSic bacit unutra?

domacica ili poznat gen? daj nam malo informacija pa ti mozemo dat vise savjeta
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
visina boxa? svjetla? zemlja? s cime hranis biljcicu i dali je hranis uopce dok je mala?
i tako nes vise podjeli :D
 
09.06.2009
18
0
0
35
DJSoFasT je napisao(la):
visina boxa? svjetla? zemlja? s cime hranis biljcicu i dali je hranis uopce dok je mala?
i tako nes vise podjeli :D
Bjelac je napisao(la):
ako planiras lst onda ga odmah pocni radit, bice ti lakse ako je odmah lagano pocnes pigat.
jel to kartonska kutija? ili je krivo vidim?

oces imat CLF grow ili mislis kasnije neki HPSic bacit unutra?

domacica ili poznat gen? daj nam malo informacija pa ti mozemo dat vise savjeta

napisao sam visina je 60cm, ne hranim je, još je mala :) da akrtonska je kutija, obložena iznutra bijelim papirom, trenutno je jedino što mogu napraviti :S
CFL do kraja planiram, a sjeme je iz domaće vutre, a jedino što znam o njoj je da ima odličan high :)
e zemlja je terra brill, napisao sam cijeli post pa me izbacio firefox pa sam pol toga zaboravio/izostavio :D
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
super podmetac za sjedenje! :D

napuni zemlju do vrha kad ti malo bljka poraste, iance ok, malo je boja i svjetlo na slici izobliceno pa nevidim najbolje listove
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
S obzirom da sam ja trenutno u CFL growu biljka ti je malcice izduzena , ja na slične dimenzija tj. dosta manje imam 7X25W , takodjer koliko vidim na slici po boji svjetla steta sta nisi ubacia malo plavog spektra tijekom vegetacije jer bi biljka bile sigurno više mesnatije i lisnatije , takodjer ako je moguce samo uguraj jos koji cfl jer ce dobro doci !!
 
09.06.2009
18
0
0
35
sve više sumnjam da će ovaj grow proći neprimjetno i bez sumnji, tako da planiram prebacit biljku van.
e sad, da li je kasno da je presadim van, s obzirom da sam negdje pročitao da do sredine 6. mjeseca dobro počet s outdoor-om?
 

cmfsrle

Aktivan Član
20.03.2010
69
1
0
32
ako cesh da izbacujesh , uradi shto pre , jedini i najkorisniji savet .....
 
13.06.2010
25
3
0
32
prebaci je van ako baš želiš ima cijelo ljeto rasti,a u međuvremenu slaži neki pc box...
 
09.06.2009
18
0
0
35
rado bih pc box složio, samo ove pregrade mi držew neki mutavi šarafi, ma to ni nisu šarafi na sebi imaju samo jednu rupicu :/
pokušao sam to lomit trgat al nejde -.-''
hvala na smjernicama svima :) prebacit ću je sutra van, za pc box ću se raspitat i vidit što mogu napravit ovih dana...

EDIT: gdje mogu kupiti onu reflektivnu foliju čime se oblažu boxevi, reflektori...
 

cmfsrle

Aktivan Član
20.03.2010
69
1
0
32
na pumpama ili u prodavnicama gde prodaju auto opremu-delove ( to je ona folija shto se postavlja na vetrobransko staklo da shtiti od sunca )
Mada koliko sam video kod ostalih growera ni beli papir nije losh , samo nemoj obichnu kuhinjsku foliju , ne valja nimalo....
 
13.06.2010
25
3
0
32
e ovako što se tiće tih spojnica imaš u svakoj željezariji za kupiti pilu za metal,nekih 15ak kuna 2 eura košta....ispiliš spojnicu okomito i vodoravno koliko ide ...pazi da kućište ne počneš pilit i onda uzmeš čekić i razvališ malo jaće par puta po toj spojnici da ispadne.

Ma autofolija ti je super dobro reflektira,a ne zagrijava se jer odbija toplinu....
 
09.06.2009
18
0
0
35
odlučio sam zadržati je i stavit u pc box, početnički, ali ok za sad, obložio sam ga iznutra bijelim papirom dok ne nabavim auto foliju, ubacit još jednu od 23W, eventualno ovaj veći vent koji slabije upuhuje zrak zamjenit manjim, a jačim...biljka fino raste







 
04.06.2010
19
0
0
32
Pocni odmah da je vrtis u krug, mislim na glavnu stabljiku, ali nemoj u punom luku jer ces morati posle sigurno da je presadis u vecu saksiju pa onda nastavi da je motas u krug koliko god moze.
Bice malo bzvz ako ti biljcica bude mudonja, onda sve pada u vodu, bar 2 ili 3 biljcice da si zasadio onda bi u 90% slucajeva dobio nesto.
 
09.06.2009
18
0
0
35
da to me najviše muči, no stavio sam jutros na klijanje još dvije mada ova jedna teško da će proklijat
nadam se pistilama :))

da li je mogu počet hranit?
 
09.06.2009
18
0
0
35
prekjučer mi je jedna od žarulja dotakla vrh biljke dok sam bio odsutan na pol sata i skurila i savila do pol jedan od manjih listova na velikom listu i vrhove novih koji rastu.vratim sve u normalu i maloprije bacim oko na njih kad ono na listovima kod kojih je jedan bio skuren se pojavile neke zlatne fleke na rubovima i par točkastih prema sredini lista.
što bi to moglo bit??
i na ovim novim šta rastu na vrhu je mala zlatna točka.
ne mogu uslikat kad imam šrot od kamere pa se ništa ne vidi
 
14.04.2010
2
0
0
43
Možeš biljku bacit i započet novi grow. To ti je neka bolest koja ti se sporo ali postepeno širi po biljci, vjerojatno genetika... Ostavi još biljku, bilo je slučajeva da se povuklo. Tolko od mene.
 
03.05.2010
40
9
0
31
pizzaparty je napisao(la):
hvala, znam za kuhinjske da ne valjaju, netko od članova mi je govorio za što je štetna :)
štetna je ako ju okreneš na onu sjaniju stranu,zato sto navodno ako oblozis cijeli boks s tom stranom folije stvaraju se zarisne tocke koje pale biljke makar ja nevjerujem u to da se moze toliko savrseno poljepit folija da toliko reflektira stoga mozes slobodno polijepit foliju ali s naopake strane koja je neam pojma kako da ti objasnim mutnija ja sam tako radio i nikad nisam imo problema,i jeftinije ce te izac nego ovaj shit za vjetrobransko staklo.pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.