Prvijenac 400w HPS agro, domaja vulgaris

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
15.04.2008
29
37
13
37
Pratim ovaj forum vec dosta vremena, posto je ovo ujedno moj prvi post saljem svima pohvale i pozdrave! Vecinu sto sam naucio o uzgoju, naucio sam ovdje!

Pa da krenem prestavljat svoje biljcice :)



Ovo je biljka koja je stara nekih 2 mjeseca, tek je zadnjih 10 dana pod hpsom (son-t agro 400 w phillipsov), a do tada je bila prozorusa. Nebiste vjerovali ali sjemenka od biljke koju gledate bacena je u teglu gdje mi raste drvo zivota prosle godine u 10. ili 11. mj. od strane mog frenda :icon_biggrin: ... Mozete mislit cudjenja kad sam vidio da nesto raste iz te tegle :) ... To me ujedno potaknulo da nabavim lampu i ostale stvari za uzgoj te prilagodim ormar. Inace vutru pusim rijetko, nekad za relaksaciju solo, a u ekipi samo ako vidim da se netko nece pokupit doma jest ili pocet kljucat, znaci bas ono kad je neka smijalica :)


Evo jos par fotki...







Lampa




i jos mladih biljcica koje su na klijanje stavljene 1.4, a danas izgledaju ovako






Molio bih ekipu da prokomentira malo (iako se nema sta komentirat, male su jos), ali to bi me veselilo...

Citamo se
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Hehhe.. vjerovao ili ne tako sam i ja poceo.. haha.. ubacio sjemenkicu u teglu sa nekim fikusom il stajaznam sta je ta biljka.. i ono zaboravim na to potpuno.. Kad jedan dan vidim nesto provirilo i gljeda me sa dva zelena okica mala.. ljubav na prvi pogled.. :))

Evo kako je ta biljkusa zavrsila.. i mogu vam reci da sam od nje imao najtripoznije higheve ikada.. zatvorenih ociju halovi samo takvi u punom spektru boja.. veoma potentna biljka.. sativa dominantna
strafafn3.jpg


Sretno ti bilo i zelim slicnu sudbinu tvojoj kao sto je moja prva ispala! :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mimika and corzy

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
ljepo ljepo,nadam se da će uspijet te tvoje biljušine i da će biti ženkice..i ja sam sasvim slučajno počeo,bacio menku u vazu ne nadajući se ničemu. sad je već vejika i zahvaljujući njoj ovo je postao moj najdraži hobi. isto to želim i tebi.
 

ranrom

Aktivan Član
06.12.2006
93
0
0
38
ljepo ih pazi nemoj ih još puno drzat u tako malim posudama kupi neku zemlju kvalitetniju i iznenadit ces se kad krenu rasti
 
15.04.2008
29
37
13
37
Hvala svima na lijepim zeljama :thankyou:

Evo da se jos malo nadovezem na svoj post jerbo jucer sam bio u zurbi.
Kupio sam dobru zemlju u lokalnoj poljoapoteci po uputama sa ovog foruma, samo sto ima premalo stiropora tak da cu to morat dodavat. Od gnojiva imam od plantele univerzalno i ono za cvjetanje. Do sada sam jedan put gnojio biljku, nesto manje od pola propisane mjere. Izgleda da joj pase :) . Zaljevam 3 puta tjedno (jos je mala i ne cini se da joj treba vise) i to jednom obicna voda (koju prokuham i ocjedim od kamenca), jednom voda + peroksid i jednom voda + gnojivo. Nadam se da bu pasalo biljci. Drzim ih 24h pod hpsom, cak i ove male, nemam trenutno novaca za mh ili za par grla + sparne zarulje. Nadam se da se nece spaliti, skoro metar su od hpsa. Malo me hebe ventilacija jos, jer mi se taj ormar nalazi u spavacoj sobi pa ga navecer moram pritvorit da mogu spavat.

E sad imam par pitanja, iako sam forum procitao od a do z, ali da utvrdimo gradivo (previse informacija pa mi se pomjesa :alien555: )

Male biljke rastu retardirano, listovi su asimetricni ko od moje susjede sise. Da to u startu bacim da se ne zajebavam bezveze ili da ih pustim jos malo? Kakva su vasa iskustva s takvim biljkama?
Kada biljke procvjetaju, koliko je intenzivan miris, ne smeta mi da mi smrdi u sobi i dnevnom boravku, nego me zanima hoce li se osjetiti kroz ulazna vrata?

I jos bih dao savjet svima koji pocinju i imaju problema s nabavkom/narucivanjem lampe. Posto imam cijelodnevno radno vrijeme, nemam vremena za lutanje po gradu u potrazi. Posta takodjer ne dolazi u obzir! Sigurno imate trgovinu/servis elektronike ili nekakve elektroinstalacije u blizini. Oni izmedju ostalog sigurno prodaju obicne lampe i zarulje, ali posto su u toj bransi garantiram da mogu naruciti od svog dobavljaca hps i sl. Samo ostavite kaparu i ako su azurni lampa vam je vec za dan dva kod njih :) ... barem moje iskustvo...


Uf, al se raspisah, odo radit :icon_mrgreen:
 

ranrom

Aktivan Član
06.12.2006
93
0
0
38
hps je sasvim dobro odradi vegetaciju tako da ne moras patit za mh
za te mlade biljke pusti ih da rastu ne smetaju ti pa ces vidit
sto se tice mirisa to ti ne znam moje imaju veliki otvor tako da se nonstop provjetrava.
 
15.04.2008
29
37
13
37
Evo presadih male biljke u 3L tegle. Zemlja je neka navodno kvalitetna za cvijece, ima nesto sitno stiropora. Na dno svake tegle stavio sam 2 cm ovih glinenih kuglica. Korijen im se u ovim malim casicama stvarno super razvio, prezadovoljan sam. Jedino me brine sto su rubovi listova malo uvrnuti prema gore, sumljam na visak vlage iako to nebi trebao biti problem (box je non-stop otvoren i prozracan, neam mjerac vlage :( ). Mislim da nije bilo prevelikog soka nakon presadjivanja jer sam vec sutra dan primjetio da su dosta narasle, ocito im pase :icon_mrgreen:

Evo da potrkijepim fotkama da vidite malo kak sad to izgleda :)






Ova najveca je pocela rasti stvarno gustooo, joooj kak sam happy :cool44::cool44:
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
onaj kaktus je kao varka neka LOL
po listovima izgleda kao neki mix sativa/indica, nekako mi po širini izgleda više sativa, a po kutovima i zaobljenosti kao neka indica, ali treba to još vidit
samo tako naprej
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
40
Kako me je jorge cervantes naucio ako listovi na rubovima idu prema gore, znaci da joj je malko pretoplo! Tu teoriju sam provjerio (provjeravam) u svom boxu kada tem bude oko 30 stupnjeva.
 
15.04.2008
29
37
13
37
to Gaucho:
Ma kaktus mi je cimer podvalio u ormar i uvjeren je da ce mu procvjetat, nemrem ga razuvjerit u suprotno. Inace, to je nekakav ukrasan cacti za 20-30kn :) I meni zgleda ko neki mix indice i sative, vidjet cemo dalje :)

to Brener:
moze biti da je malim biljkama pretoplo, po danu je temperatura stabilna 25-26, ormar otvoren, dok se navecer penje do 31-32 jer moram pritvorit ormar, u protivnom nemrem spavat od kolicine svijetla u sobi :))

P.S. posto trenutno nemrem rijesti to sa temp, morat cu si kupit onaj povez za spavanje sto ide preko ociju tak da mi ormar i preko noci bude otvoren hihihih :rasta1:
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
40
Dobro sam predpostavio :)
Uglavnom po mom iskustvu max temp neka bude 30 stupnjeva. Do te temp jos uvijek izgledaju ok no cim predje 30 pocnu, a kak da se izrazim, dost cudnije izgledaju, listove lagano objese i na rubovima se navoraju
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
Lopov je napisao(la):
to Gaucho:
Ma kaktus mi je cimer podvalio u ormar i uvjeren je da ce mu procvjetat, nemrem ga razuvjerit u suprotno.


e, pazi se za tu izjavu, meni bila 3 na teraci, 2 takva, i jedan bez tih dlačica, i sva 3 procvijetali, i to oni ukrasni, zakopani bezveze bili u zamlji, a ovaj bez dlačica i raste polako!
tako da nemoj baš iza svoje teorije stat :), da imam ovde aparat bi ti slikao, onako ljubičasti mali cvijetovi
 
15.04.2008
29
37
13
37
Sicuejsn u boxu je relativno ok. Trenutno je 5 biljki, od toga su 3 stare sada vec 2 i pol tjedna (3 sa klijanjem), jedna 3 mjeseca cca i jedna nova koja je niknula prije par dana (navodno skunk neki iako ne vjerujem, to sam dobio na poklon). Temperatura preko dana je od 24-27, a tokom noci i dalje 30-32 :(. Moram uhvatit ovaj tjedan vremena da skocim po ostatak opreme, ventove i sitnice jos neke. Biljke su i dalje na rezimu svijetla 24/7, stanje vlage ne znam.

Evo i foto update (ralika fotki od proslog posta je 5 ili 6 dana, stvarno napreduju :))







Evo to me muci sa listovima, bas su izvijeni nekako, nadam se da ce izdrzat jos neko vrijeme...

Najveca biljka:





Jako je usporila sa rastom u visinu, sad se samo deblja listovima i stvarno gusto raste :)


P.S. kaktus od cimera kao da ima gusce bodlje od kad je u boxu, pogotovo na vrhu. Imam neki osjecaj da ce procvast hihih :b_cyclops:

Uzivajte!
 
15.04.2008
29
37
13
37
I jos jedno pitanje, jedna biljka ima neparan broj listova po internodama, znaci trebalo bi dok se razvija ici po dva lista pa opet dva itd. ako je sve normalno? Od silne literature ne sjecam se da sam citao nesto o ovome. Ako me niste shvatili ja sam skkicirao, kad fotkam budem postao.





Jel to normalno ili ne?
 

KaraJack

Aktivan Član
Koliko puta sipas vode i koliko na dan? I koliko ti je tegla jer vidim da ti je zemlja dole a tegla jos moze zemlje primit...

Listovi se savijaju ako je biljci malo mijesta, poslije toga počnu listovi zutit !! Te skoro identičan inicdent sa previse zaljevanjem ili nepravilnim zaljevanjem kao na netocno vreme te toplina dolazi isto u tu ulogu.
 
15.04.2008
29
37
13
37
Zalijevam po potrebi destiliranom vodom u koju stavim 4ml h2o2 na litru i pol vode, u prosjeku svakih dan i pol, nekad svaki drugi, gurnem prst skoro do kraja u zemlju i ak je skoro skroz suho zalijem sa 2dl po tegli. Imas pravo za zemlju, budem jos malo ubacio nutra, tegle su inace 3l... Meni ipak vise vuce da je problem vrucina, barem kolko sam procitao na forumu o tudjim slicnim ili istim problemima.
 
15.04.2008
29
37
13
37
Update:

25. dan vegetacije, listovi izgledaju katastrofalno iako sam sredio temperaturu prije tjedan dana (sad je 24-27 C), izgleda da njih nekaj drugo muci. Razvijaju se relativno dobro. Jos uvijek su na 24/7, prekjucer sam ih prvi puta nahranio :)

Na ovoj najstarijoj sam poceo primjenjivat LST posto vidim da je to nekak naj tehnika.


Posto mi je ovo prvi, a ujedno i probni grow prije nego sto kupim neke dobre sjemenke odlucio sam probati i druge tehnike tako da sam ovoj odrezao vrh i sada rastu dvije grane :)




Situacija u boxu





Biljke mi imaju veliki razmak izmedju internoda unatoc jakom svijetlu. Valjda je to takva vrsta ili im fali plavog spektra u hps-u...



i jos par fotki....






mislim ih drzat jos dva tjedna na vegetaciji i onda ih bacit na cvijetanje...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.