Prvijenac 400w HPS agro, domaja vulgaris

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Przis biljke na 24/7 pod HPSom i cudis se zasto su ti listovi takvi? ehm ehm.. Dobro jutro?

Puno bilji rezultati se postizu sa 20/4 ili 18/6 nego na 24/0.. I biljka treba period noci za uravnotezivanje secera i ostalih spojeva koje nastaju tijekom dana.. genetski je usadjeno to u njoj.. isto kao da covjeka drzis 24/0 budnim.. nece ispast bas najzdravija jedinka..

Nekuzim.. nije ti bed placat za struju ekstra 100kn mjesecno, ali ti je bed kupit mehanicki timer koji dodje 25kn? wtf
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Eh da zaboravio sam napomenuti..

Primjecujem da su ti listovi biljaka mokri.. biljke nije dobro prskati tijekom dnevnog najjaceg sunca (u tvom slucaju 24/7 hpsa) jer se sprze veoma lako na taj nacin.

Biljka se po listovima prska iskljucivo predvecer kad sunce zapadne i oslabi, ili nocu.
 
15.04.2008
29
37
13
37
Imas pravo, sad mi je bliknulo da baka zalijeva vrt kad sunce pocne zalazit. Za struju mi nije problem. Poslusat cu tvoj savjet i od veceras ih bacam na 20/4, timer imam samo sto mi nije bio u upotrebi. Kao sto rekoh, prvi mi je grow i slijepo slijedim upute s neta, a citam da vecina ekipe drzi na 24/7. Vise mi pomazu individualni savjeti zato pisite ljudovi :) priznajem da ne znam, tu sam da naucim

:cheers
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Cuj.. kad ih vec drzis na 24/7 sljedeca promjena neka ti bude odmah 12/12.. jer ici 20/4 pa kasnije 12/12 je samo dodatan stres, a stres = hermici.

Znaci kad si spreman za to direkt 12/12 bi bilo bolje.. a drugi put startaj sa 20/4, 18/6.. ja npr vegetaciju radim sa 16/8 jer sam gledao razliku izmedju istih klonova na 18/6 i 16/8 i bitnijih razlika nema.
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
nitko ne drzi biljke na rezimu 24/7 :))

npr. x/y => x= sati svijetla , y = sati noci .

i sam si rekao da imas velili razmak izmedu internoda , prema tome slobodno bis mogao

probati LST na svim biljkama .

listovi uvijeni zbog temperature (pretpostavljam ) , ali neki su i po rubovima jako svijetle

boje a u sredisnjem dijelu tamno zeleni , u dosta slucajeva to je nedostatak megnezija (ne

mora znaciti i u tvom ) , ja sam imao takav slucaj i samo kada sam drzao biljke 24/0 !

peace .

edit : toping ( ono sta si cepnuo vrh ) po mojem misljenju nema smisla jer u biti tebi ne

narastu dva NOVA vrha nego se samo dva postojeca ispod tog kojeg si cepnuo

pocnu brze razvijati jer to je sada "vrh" biljke , a to lako mozes postici sa LST-om i

pruningom . ali to ti je samo moje misljenje .
 
15.04.2008
29
37
13
37
Ma dam ruku u vatru da sam citao da ekipa drzi na 24h :) ... nema veze, zajebao sam... Mozda ih i prije bubnem na 12/12 ... Na dvije cu primjenit lst, na onoj jednoj sam odrezao vrh, a na ovu zadnju necu nista primjenjivat.... Zutilo na listovima i ja primjetih, takodjer sumnjam na nedostatak Mg-a... Kupit cu nesto za dohranjivanje uz ovo gnojivo... Hebe me to i kaj nemam ph mjerac :( ...
Fala na savjetima :bong7bp:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
weedman 24/7 nije svjetlosni rezim nego americki izraz za 24h dnevno 7 dana u tjednu..

tako da je dobro rekao.. 24/7 = 24/0
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zagor77

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
my bed...ja sam skuzio da je mislio svjetlosni rezim .

edit : kad smo vec kod toga jedno pitanjce :) sorry jer ti je dnevnik .

jebo ja te amerikance, pa onda moze biti i 18/7 , ne znam 12/7 .... onda je to opet broj

sati svijetla dnevno i 7 dana u tjednu ili to jos nemaju u izrazu ?

da nemaju i izraz 18/30 => sati svijetla na dan tokom mjeseca ? :)

pozz
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
24/7 = 24 hours seven days a week
americka fraza za kioske/ducane koji rade NON STOP (takodje am fraza)
dakle, 24/7 moze sam bit...
eto
 
15.04.2008
29
37
13
37
Update

Evo peti dan na 12/12 jedna je pokazala spol i na srecu zenkica je :) Ima problema sa mg cini mi se, listovi zute ali drzi se. Ne znam sto joj ne pase jer drugim biljkama je ok, totalno su se oporavile od onih pocetnih problema s temperaturom. Cini mi se da ce ove ostale tri velike biti muzjaci, jebiga :(
Ova najmanja je full potentna i raste nevjerojatno, razmisljam da je prebacim van.
Evo i par fotki.

Zenkica (najstarija biljka)





lst (ova ce gotovo sigurno biti muzjak, pustit cu jos malo da vidim, cini mi se da na jednoj internodi nesto lici na **** :(



Grupna




Sa odrezanim vrhom




P.S. htio sam ih jos ostavit na vegetaciji ali zbog vremenskih rokova i nekih sitnih problema morao sam ih prebacit na cvjetanje. Nekako sam razocaran u cijeli grow jer masu stvari me sprijecilo da to sve uspije. Sada barem znam koje greske sam radio i jedva cekam deveti mjesec da to sve ispravim i krenem s pravim growom i dobrom genetikom.

:goldmaryjane:
 
15.04.2008
29
37
13
37
Grow lijepo napreduje, trenutno je 16. dan cvjetanja. Od svih biljaka samo su dvije zenke (zacudjujuce one koje su prosle najvise stresa), nema niti jednog hermica. Fotke su od prije tri dana:











Svaki dan se sve vise debljaju, gnojim jednom tjedno sa pola preporucene kolicine ( Plantella cvijet)

:maryjane:
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Da sam ja bio na tvome mestu bi ih drzao jos neko vreme u vegetativnom stanju...
Nekako mi izgledaju male, jedino ako ti box ne dozvoljava da ih porasnes vece.
I ako je takav slucaj ja bih svima napravio LST kako bih dobio na vremenu i duzi veg. period

Ali kako i da je biljke su prekrasne.

I da znas da mi ljudi kao tebe daju sve vecu inspiraciju da zapocnem unutrasnji uzgoj.
Do sada sam uzgajao samo outdoor.

Jos jednom prekrasne biljke...:watchplant:

Pozdrav :ludaci_lol:
 
15.04.2008
29
37
13
37
Hvala na pohvalama, meni je ovo prvi grow opcenito i obozavam sve vezano uz to :) . Jedva cekam deveti mj. da poslozim sve kak treba i krenem s nekom dobrom genetikom :banana_dred:

Vegetaciju sam morao prekinut jer je svijetlo curilo preko noci kroz prozor pa su pocele padat neke sumnje i tak... mozda glupo zvuci, ali mene ne brine kolicina uroda koliko me veseli sam uzgoj :) ionako nisam svakodnevni pusac, zasviram frulu tu i tamo :smoke18:

poz
 
15.04.2008
29
37
13
37
Mali photo update- 25. dan cvjetanja, meni solidno izgleda s obzirom da sam napravio veliku pizdariju, slijepo slijedeci upute s gnojiva gdje pise da je povremeno dobro pospricat s gnojivom biljku...skoro mi je sve strunulo, trebalo im je tjedan dana da nastave normalno cvjetat. Sad su zive i zdrave :D

dsc01988iv8.th.jpg


http://img527.imageshack.us/my.php?image=dsc01988iv8.jpg

dsc01993ey0.th.jpg


http://img88.imageshack.us/my.php?image=dsc01993ey0.jpg

rotationofdsc01990lw3.th.jpg


http://img79.imageshack.us/my.php?image=rotationofdsc01990lw3.jpg

rotationofdsc01996si2.th.jpg


http://img527.imageshack.us/my.php?image=rotationofdsc01996si2.jpg





:watchplant:

EDIT: nesto se linkovi posemerili, daklem klik na link ispod thumba za full size. :)
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Lopov je napisao(la):
.s obzirom da sam napravio veliku pizdariju, slijepo slijedeci upute s
gnojiva gdje pise da je povremeno dobro pospricat s gnojivom biljku...skoro mi je sve
strunulo, trebalo im je tjedan dana da nastave normalno cvjetat.


Ma čekaj, pa nebi trebalo bit problema sa folijarnim gnojenjem osim ako nisi
čistim gnojivom šprica biljku,ne kužim zašto ti je istrunulo i šta ti je istrunulo.
Daj pojasni malo.
 

loobi

Aktivan Član
14.09.2005
132
5
18
pokusaj pokrpati linkove za slike, da ih vidimo i uvecane....
 
15.04.2008
29
37
13
37
Nisam spricao sa cistim gnojivom vec sa nesto manje od pola preporucene doze za gnojenje. Manifestiralo se tak da su se sve pestile osusile :icon_confused: sad su dobro i rastu nove pestile :banana_dred: , ova desna vec baca kristale na veliko, bit ce ubojica brijem, takva je bila vutra iz koje je sjemenka...


BTW, na sto vam vuku biljke? Koji omjer sativa-indica vam ovo lici?
 

loobi

Aktivan Član
14.09.2005
132
5
18
Meni se cini da je vise sativastija, e sad koji je omjer indica i sativa ti nemoze niko sa sigurnoscu reci bez da je proba ;) :bong7bp:
Nema sta, lijepe biljke...
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
Prvi grow je bash super za uchenje takvih stvari... Ne bi trebalo u cvetanju hraniti folijarno...
Inache, super su devojchice! Samo josh da se napune i milina!
Sretjno, pozzdraw
 
15.04.2008
29
37
13
37
Odrezao sam curke nakon mjesec i pol cvjetanja, moram bit odsutan par dana, a nema se tko brinut za njih... I vise sam nego zadovoljan urodom, ne znam koliko sam dobio i kolko ce bit kad se posusi, to vi procjenite... Uf da sam ih mogao pustit jos 2 tjedna :( .... Ova desna se prestrasno bijeli od trihoma :))), jedva cekam da probam efekt....
Evo fotki, zanima me vase misljenje






 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.