Prvo iskustvo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
22.10.2017
23
41
13
25
Ovako ne znam gde da napisem prvo moje iskustvo, msm to je bilo pre 3 dana.
Imam 18 godina i sad drug i ja smo odlucili da probamo travu, on je pusio ranije a ja nisam. I tako uzeli smo i napravili 2 jointa (verovatno 1 gram) , drug je smotao za nas.

Sad ovo jedino mogu prepricavati u faze
1. Posto sam prvi put probao i trip nisam znao ni kako izgleda, meni su se odsekle noge, kao recimo kad neko nije dobro jeo i poceo da trci i nema snage u noge. Lice mi utrnlo prvo sam mislio da sam pocrveneo, ali nisam, srce pocelo da kuca jako i brzo. Poceo sam sam da se klatim, moram reci da sam se us*ao. Bili smo u skolsko gde je sve mracno i ima jedno svetlo sto treperi, a drvo malo dalje izgleda ko covek uvek i kad si trezan.

Sad ovo je najgore
2.Poceo sam da sanjam, budan sam sanjao nije ni bio lucidan san, nisam ni bio svestan, odjednom sam se probudio u san koji je postao lucidan msm znam da sam sanjao ali sam bio svestan, posto sam se us*ao opet sam se probudio u realnost. Ovo se ponavljalo vise puta u nekih 15 minuta.

3.Jednostavno nisam vise mogao rekao sam drugu ajmo kuci, krenuli smo meni je celo telo utrnulo, osecao sam osecaj hipotermije, smrzao sam se. Nije bilo hladno da imam hipotermiju + kad sam uhvatio sipku da preskocim ogradu toliko mi bilo hladno dok sam drzao da mi gorilo od hladnoce.

4.Posle sam se tripovao da neko uvek prolazi, zato sto je lisce padalo...

Nisam se pomerao celu noc samo sam se uhvatio za kolena i drzao da ne padnem, toliko sam se usrao od prvog tripa da nisam znao sta mi se desava, a moj drug sve mu lepo a smejao mi se zato sto sam se usrao..

Moram reci da nisam mogao da se fokusiram, da mi se spavalo mnogo i da sam sanjao budan bukvalno...
 

siso01

Aktivan Član
17.06.2015
57
261
53
Imam prijatelja koji je imao slicno iskustvo za "prvi put". Pusio je i prije ponekad samnom, ali ga nije radilo, nikad valjda nije uvlačio kako spada.

Otišao on na more i navecer s ekipom uz pivo zapalili oni džoint i njemu nakon toga uopce nije bilo dobro. Mračilo mu se, petljao mu se jezik, imao je osjećaj kao da ga netko udara po potiljku, poceo primjećivati stvari koje inace nebi skužio... Nakraju je otisao leći i tresao se, nije mogao zaspat, srce mu preskakalo. Mislio je da će dobit srčani ili moždani udar. Jedva je preživio tu noć, ali što je najgore kad se probudio bio je mamuran i idalje nije mogao doći do sebe.. Nikom od ekipe nije bilo ništa, osim što ih je bolio trbuh od smijeha :banana_rasta:

Mislim da je problem prijatelja bio što ga je pljuga prebila i vise nije imao kontrole nad mozgom. Što mu se dogodilo vjerojatno prvi put u životu. Tjelo mu je trnilo, krene nešto reć i izgubi misao i slične stvari..
 

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
a što si se prepo pa neces umrijet :D
tebi bas poludilo tijelo i glava od thca..ak hoces opet probat uzmi manje pa vidi kak ce ici..ak neces- nitko te ne sili ;)
najgore ti je kaj si se prepao i pretjerao za prvi puta, al zapamti, nitko nije umro od trave a niti mu bilo previše loše osim tih nekih pretjerivanja ali i to prođe i kao da nije bilo... pak od alkohola se unisti svatko svako malo i nije sljedeca 3 dana dobro pa se ne otvara tema na forumu :D a netko se malo vise napusi i odmah ce umrijet hahah čudan je taj ljudski mentalitet..zamisli scenu da alkohol nije tako popularan i poznat i netko se napije i pretjera i ono ispovraca sebe, nemre hodat, udari zenu, sljedeci dan se nemre ustat iz kreveta i osjeca se kao da ce umrijet ..al to je normalno o cemu pricamo :D
malo sam se raspisao isprike..ovo bi trebalo u naduvani postovi hahah
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vutrakakanj

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Moramo malo imati razumijevanja prema ovima sto puse prvi put.

Niti znaju sta ih ceka niti kako da se ponasaju kad ih pukne. Druga stvar, kod prvog duvanja 50% ljudi (mozda i vise) nece ni odraditi uopste.
Ali stoji uvjerenje da, onoga koga odradi prvi put, pamti dugo taj trip i nakon par godina duvanja pozeli da ga vutra odradi kao taj prvi put.

Kontam ja njega, njemu je trava izostrila sva moguća čula, pa je osjetio i hladnocu ograde itd, i zapazio ono sto nikad ne bi.
 
22.10.2017
23
41
13
25
Osecao sam sutra ujutru kad sam igrao basket da kazem mamurluk, ono jos sam bio osamucen.

Jedno pitanje: jel ovo bad trip? tj los trip...

Odlucio sam da cu da probam jos jednom da vidim kako je kad te uhvati smeh i te gluposti, sledeci put na toplo vrv u mojoj kuci i manje cu doze da uvucem :D
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Opusteno. Normalno je u pocetku. I nemoj da se tripas. Samo se pripremi psihicki. (ne mogu da nadjem bolji izraz)

Znaci, hoces da se zezas, pa zezaj se. Pusti to sto lisce pada, ili jel te neko vidi. To tebe najmanje zanima u tom trenutku. Znaci uzivaj. Kad pocne da te radi, ne dozvoli da ti bilo sta skrene paznju. Budi opusten. Smej se, zezaj se, slusaj muziku. Radi bilo sta sto ti cini zadovoljstvo, onda ces skontati pravi uzitak pusenja trave.

EDIT: Nije to bed trip. To je samo proizvod tvoje maste, jer pusis prvi put.
 
22.10.2017
23
41
13
25
Ma znam pravila za sl put :D, bolje da se obucem definitivno, jer je i meni ovako bilo hladno

Najgore sto sam ja mislio da je ono trava da kazem slabija od alkohola, mislim ja se sa alkoholom nikad nisam napio da idem na ispiranje ili tako nesto ali sam bio svestan, ovde sam se brate odsekao, verovatno prejak trip za nekog ko nikad nije osetio trip.

Ocu da kazem da nisam bio spreman na ovako nesto :D
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Nista ne brini. Prva stvar na koju moras obratiti paznju, a to je ono sto pusis.
Prolistaj malo forum, vidjeces da postoje razne sorte marihuane.

Svaka je sama za sebe. , sativa, ili indika... A da ne govorim o hibridima... Tu ce ti vec neko od iskusnijih clanova pomoci.

Ovo sam samo okvirno rekao, tebi kao pocetniku. Inace, ovo je mnogo komplikovanije kad je rijec o sortama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: anonimalac123

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Da mi je svaki put, kao onaj prvi put..
Ako si početnik, gledaj da ne rolaš tamo neke sorte sa previše THC-a (jake sorte), kao početnik u tome nećeš moći uživati, samo ćeš trip imat i molit ćeš Boga da što prije prestane, i kao početnik nemoj pušit sam čitav joint, to ti je previše.. nađi si malu dozu, recimo par dimova, et samo tek toliko da te "razbudi" i onda polako.. korak po korak..

p.s
u najgorem slucaju ces povratit sve, i otići leći spavati.. i to je to..

dobro, meni se to samo dešavalo kada miješam alkohol sa vutrom, zbog čega ne konzumiram NIKAKO alkohol više, a ni ne prija mi..

Fora je što većina kada čadi sa nekom osobom po prvi put, ne misli na to da je toj osobi prvi put, i da bi joj trebalo dati malu dozu, pa uzmu srolaju joint debel ko u teleta noga..
I tako da nije uopšte čudno što većina se "razbije" po prvi put... jbga kod takvih sitaucija je doza bitna..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Đorđe Logić
22.10.2017
23
41
13
25
Ma kod mene ovde nemas da biras sta da pusis brt, ovde ti zavisi sta ti da lerdi, ja idem na preporuku :D, tj drug veoma dobar nabavlja za nas, a taj drug duva vec godinu dana sigurno

Edit: drug je rekao da vrv ima 14%thc to sto sam ja pusio
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Zna mu drug sta pushi i jel jaka, i ulicarke i sve sorte dole po balkanu, jedva i 10% imaju, malo je naci neku domacicu do 14-15%.. pustite vi price..
to sto ima 14% i vise thca, to su neki hibridi u outdoor growani.. i neces naci dole cistu landrass sortu, jedino ako odes u albaniju tamo u lazaret.. XD
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Cuj tebe, i pricu "zna mu drug".

Dajem "onu" stvar na panj ako mu i "drug" zna sta mu je prodao. Dao mu neki veci diler 100-200 grama da rasproda po carsiji.
Ajd molim te da ne krsimo pravila foruma ovakvom pricom.

Respekt svakom, ali nemoj pricati ono za sta nemas potporu.

EDIT: Apropo dilera, jesi ti ikad odradio vutru, a da ti lerdi kaze...-
- Evo je ima ovoliko THC-a, i ovoliko CDB-a?
 
Poslednja izmena:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Eh kad to čitam sjetim se mojeg prvog duvanja vutre :fuck:. Bjaše to prije nešt malo više od 2 desetljeća, spektakl. Prije toga sam probao bio hašiš i super mi bilo, i onda s maturalca iz amsterdama dofurao neki crveni hed, zapalio i oduzeo se, malo se preznojavao, malo se tresao. I tako sam 6 sati ležao kraj klackalice u parku nepomičan od struka na dolje. Onda sam i donio tu odluku da više nikad neću duvat. A vidi me sad, šta mi fali, osim žileta i dlaka na glavi :D, ma ništa čoeče, duvam ko veliki. Jbg. što se kaže prvi mačići se u vodu bacaju, treba samo biti uporan :joint2:.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Velocity and h0nda

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
"Bjaše to prije nešt malo više od 2 desetljeća"

Evo, ovako nesto. Covjek sve rekao. Procitajte post par puta.

EDIT: No Joke sad nesto racunam, strpali smo mnogo duvackog staza u guzicu, i da nisi ovo gore napisao ne bih se sjetio kad sam prvi dzoint zapalio.
:spliff:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Dao mu neki veci diler 100-200 grama da rasproda po carsiji.

dječija posla :D
i nzm uopšte što se ti triggaš toliko, nigdje ja nisam napisao, da mu drug ili diler zna točno koliko % thc-a, cbda ima, ili da mu drug/diler zna šta mu je prodao..već sam samo rekao da mu frend treba znati jel jaka ili ne, i samo sam napisao da dole kod nas nećeš naći čistu landrass sortu da ima više od 15% (domaćica), čak takve i ne postoje kod nas, možda jedino u Albaniji tamo gdje sade u Lazaretu pronađeš takvo nešto, a i takve sorte tamo potiječu iz pakistana/maroka, bio sam u obje države, i SKORO sve ista genetika, znači minimalna razlika.. i najzad ako mu je frend stoner dužeg vremena, valjda može zaključiti dal mu je vutra jaka ili ne.. nzm šta si ti pušio do sad, ali svako ko ima malo staža u konzumiranju cannabisa, vrlo lahko može zaključiti jel sorta koju čadi jaka ili ne.. NARAVNO bez labor testa nema tu niš, samo se nagađati može koliko % ima.. i u zadnjih 10-20 godina skoro pa da i nema čistih landrass sorti do 15% thca, za takvo nešto moraš ići tamo u Indiju, Pakistan.. i džungle thailanda i swazilanda.. ovo što se preprodaje, su 98% sve hibridi, i svaka ima sigurno preko 15%, tako da je to vrlo nezgodno za početnike, to sam ti htjeo reći... izgubio sam link od reportaže, gdje je Franco Loja učestovao, kada su testirali 8 čistih landrassi, i jedino jedna sorta iz swazilanda je dospijela na 18% thc-a, ostale jedva 16%.. tako da ne možeš nikako poredit hibridne sorte sa "domaćicama".. sve ti hibridi i jesu napravljeni da imaju što više thca, tj da su što vise potentne sorte i da što više uroda imaš na kraju.. i ne kršim ja pravila, već ti započinješ diskusiju sa dilanjem i dilerima, na kraju će ispasti da si pablo eskobar u svom kraju što se vutre tiče, jer iz ove rečenice "ali nemoj pricati ono za sta nemas potporu" mi izgleda kao da si već radio takve poslove i sve znaš iz prve ruke, i ti možeš pričati jer imaš za to "potporu", jel.. nije bitno, meni se radi o jačini tj o thcu, a ne o njemu, i njegovom dileru ili drugu ili tvojoj stvari na panju.. :D niđe veze drug, i odgovor na tvoje pitanje:

EDIT: Apropo dilera, jesi ti ikad odradio vutru, a da ti lerdi kaze...-
- Evo je ima ovoliko THC-a, i ovoliko CDB-a?

ne, ali zato znam koju sortu dobijem 100%, jer ja ne kupujem na ulici od nepoznatih, već AKO moram kupiti, opet ponavljam, AKO MORAM, onda uzmem od ljudi koji isto growaju, ali prezirem dilanje i preprodavanje i takve gluposti (i prije da podijelimo između se, nego da preprodajemo jedni drugima, barem što se mene i mojih ljudi tiče što growaju, i svi imaju isti stav kao i ja), i mene sigurno nećeš nikad zapazit da stojim po parku i čekam dilera, ili da imam BILO kakve veze sa takvim likovima..


p.s
prije bi bio clean 6 mjeseci, nego da odem na ulicu pitati nepoznate osobe i da čadim unknown strain (a vjeruj mi da ovdje više dilera ima u jednom manjem parku u Berlinu, nego u čitavoj Srbiji zajedno, teško ti je za povjerovati, but thats the truth bruh), tako da nije to problem nabaviti, i to meni uopšte nije ništa nepoznato.. ali to nije moj svijet, niti želim biti dio istog..

no offense..
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
uzeli paket i napravili dva džointa !!! to me podseti na moje matursko veče - kad je moja drugarica popila litar likera od višnje --- za prvi put hahahhahaha bilo je povraćanja iz pete i zaricanja nikad više

... ili pojedeš celo prase za prvi Božić ... nebo je limit za taj prvi put
 

Nogud

“Bolje piti vodu nego naftu.“
24.08.2017
530
841
113
razmisljam ali ne mogu da se setim...a kazu da se prvo iskustvo pamti ceo zivot?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.