Prvo pušenje džointa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
15.07.2013
1
0
0
Gz
www.facebook.com
Imam 15 godina i kontam da počnem ono ponekad kad sam u društvu, jednom-dva put pušiti travu u mjesecu. Nemam puno informacija o travi u kako ona djeluje kada je prvi put zapališ. Da li će mene to držati 1-2 dana, ili 5-6 sati, da li ću se izgubiti, onesvijestiti... Ako možete neka iskustva da mi kažete. Poz
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
pošteno od tebe da si se prestavio sa svojim godinama,no vjerujem da će te moderatori stopirati dok ne napuniš 18...
a što se tiče pušenja marihuane,sačekaj još malo sa konzumacijom :) ne iz razloga što će te držati dan,dva ili sl....jer je efekt kod konzumiranja pušenjem oko 2-3 sata,poslije toga možeš biti eventualno malo 'mamuran' pod uvjetom da nije nešto loše sa ulice...već iz razloga što ti je rano da se bakćeš sa travom...aj' uživaj :)
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ako imas nekog od prijatelja , ali dobrog prijatelja, znaci pravog , koji pusi, savjetuj se s njim i pitaj njega malo... uostalom imas sve na netu, samo google ukljuci i pisi sta te zanima...

a sto se tice ostecenje mozga kod maloljetnika , evo linka...http://thejointblog.com/cannabis-consumption-doesnt-harm-teenage-brain-tissue-unlike-alcohol-according-to-study/
i ja sam bio maloljetan do pred malo i pusim vec dosta, pomogla mi je dosta vu da shvatim neke stvari , o sebi, oko sebe i o drugima...
ma vutra je najjaca :)
ako ces prvi put, pametno znaci, ne pretjeruj niti stavljaj duvana previse, nadji nekog iskusnog u tome koji ce te voditi i neko koga znas di ces se osjecat opusteno i nebi trebalo biti problema :)

edit: ne drzi ni 2 dana ni 6 sati... ajd dobro, 6 sati moze ako zapalis SSH hahaha ili neku sortu koja je full jaka, inace ovo sta se tuda vrti po nasem balkanu, drzi 2-3 sata prosjecno, mozda niti tolko xD sad smo usli u eu, ima da nam skank dolazi :D

peace out !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rKj420

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Kršenje točke 15. pravilnika vuče za sobom ban s foruma. Vrati nam se kada budeš punoljetan. ;)

Do tada pročitaj ovih par smjernica kada si već naumio početi pušiti.

cp


Ovo se odnosi otprilike na konzumaciju kanabisa općenito, ali u slučaju prvog puta mislim da je čak i važnije, da budeš pokriven po svim pitanjima.
  • Ne konzumirati vutru na prazan želudac
  • Ne konzumirati vutru nakon ispijanja alkohola
  • Po mogućnosti pojesti neko voće ili dva nekih 15-30min prije konzumacije
  • Imati nešto za piće uz sebe, da ne dehidriraš lagano
  • Opremiti se s grickalicama, hranom i sl., da ne trebaš bauljati napušen po kući kada te opale munchies
Također uzmi u obzir da na način rada kanabisa uvelike utječe tzv. "set & setting" ili ti po naški okruženje i situacija.
Znači, gdje se nalaziš (kod kuće, u kafiću, na livadi itd.) i kako se u tom trenutku osjećaš (smireno, sretno, uplašeno, nervozno, paranoično, itd.)
Kanabis je "mood enchancer", dok si pod utjecajem malo su ti pojačana neka osjetila, a poprilično ti zna pojačati trenutne osjećaje, pa time i samo raspoloženje.
Preporuke gdje zapaliti, u društvu ili sam ovise o tome gdje ti misliš da bi ti bilo najbolje, jer ne osjeća se svatko lagodno u društvu ili dok je sam,
posebno ako se radi o ovako nekim stvarima gdje praktički nisi siguran što točno očekivati.

I za prvi put definitivno trebaš krenuti lagano, povučeš dim dva i napraviš pauzu par minuta, ako se ništa ne događa povučeš opet dim dva.
Nikako nemoj popušiti sam čitav joint u roku 5min, inače može biti svašta.

Neke od "nuspojava" teškog prepušavanja bi bile:


  • Osjećaj mučnine i tjeranje na povraćanje
  • Vrtoglavica i ošamućenost
  • "Čudna" neodređena glavobolja
  • Smetnje s vidom, ako je nekakva izrazito dobra vutra blage vizualne halucinacije u stilu bljeskova, raznih boja i slično.
  • Izrazito ubrzan puls
  • Pad ili skok krvnog tlaka što dovodi do nekakvog čudnog osjećaja u glavi i eventualnog pada u nesvijest
Ovo gore navedeno se rijetko događa i stvarno se trebaš ubiti ko konj da to postigneš.
Zato je i preporuka da pušiš dim dva pa radiš pauzu, jer ne znaš koliko je potentna vutra a niti kolika je tvoja standardna tolerancija.

Ono što ti je bitno zapamtiti, u slučaju da te krene šibati na nelagodan način, je da:


  • "Predoziranje" od vutre najčešće rezultira žestokim spavanjem ili u najgorem slučaju poviše navedenim nuspojavama
  • NE MOŽE se umrijeti od vutre, NIKADA, NIKAKO, ... niti da hoćeš.
  • Od "predoziranja vutrom se NE MOŽE umrijeti, =)
Ove zadnje dvije točke valja zapamtiti, jer dosta ekipe koju vutra krivo krene voziti zabrije da će umrijeti,
pa krenu paničariti bez ikakvog razloga i na kraju im bude puno lošije nego što bi bilo kada bi prihvatili ovu činjenicu i pokušali ostati smireni.

Znači ako ti se desi neka od gore navedenih nuspojava; stani, pokušaj se smiriti i ocijeniti otprilike što se događa.
Nema previše faktora koji se mogu desiti:


  • visok tlak (uz ubrzan puls)
  • nizak tlak
  • pad šećera u krvi (obratiti pozornost ako si dijabetičar (iz tog razloga je voće prije konzumacije))

I to je otprilike to.

/lock
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.