prvo uzgajanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
thcman je napisao(la):
nisam, za sada mi se nista ne stvara po povrsini...a koju i kakvu zemlju da trazim? jel zavisi od proizvodjaca, ili nekih hranljivih supstanci?

ako si ZG ili okolica, Composanu imaš u Bauhausu, a Terra Magmu u Baumaxu.
ja recimo koristim Composanu za cvjetajuće bile, 10 litara sam kupio kad su biljke bile stare tjedan dana, dvaput sam ih presađivao i ostalo mi još nekih 4 litre zemlje. 10 litara pakiranje 28 kn.
za cijene terra magme u baumaxu neznam..
 
09.03.2011
3
0
0
39
malo ti je zemlja premokra.to zeleno ti ne smije biti.to moras maknuti.kada presadujes stavi stiropora onog u kuglicama da ti korjen ima malo zraka da nije pre stisnut u samoj toj mokroj zemlji.znaci uzmes zemlju i taj stiropor izmjesas i presadis.i manje zaljevas.zaljevaj svakih par dana gurni prt u zemlju i kad osjetis da zemlj unutra nije vlazna zalijes svaka 3-4 dana bar ja tako radim kad radim i sve je u najboljem redu.kada ti je zemlja tako mokra raznorazne zivotinje ti se razvijaju narocito neki bjeli paukovi pa pripazi na to.
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Spusti tu zarulju nize...vidim na zadnjoj slici da se izduzuju previse...

I kao da imas nekakav problem, posto ti se zute donji listovi...provjeravas li ph vode prije zalijevanja?
 

Jelen

Aktivan Član
13.12.2010
85
8
0
44
A bre les nemoj tako, sve se da nauciti :) Zao mi biljki sto se muce a mogu imati predrkane uslove. Jbg. Thcman iskren savet od mene da pre sledeceg growa jos malo citas forum budes malo strpljiviji. I voli vise svoje biljke. Bice to sve ok :) Sto se tice prehrane, prvo ti je bolje, ima vise P sto ti je potrebno u fazi cvetanja, ali po meni mozda ima malo vise azota. Sacekaj iskusnije
Pozz
 
16.02.2011
48
0
6
42
xaxaxaxa...pa jbg...drugi put ce sigurno biti bolje...volim ja njih najvise na svetu...a zar im je toliko lose?? sta sam sve pogresio??
 

Jelen

Aktivan Član
13.12.2010
85
8
0
44
Ma nije njima toliko lose, vidi se po njima ali uvek moze bolje :) I meni je prvi indoor i bilo svega i svacega i na kraju ispade ok. Drugi put ce ti mnoge stvari biti jasnije. Bitno da se gaji :) Dobro je to nego sto les kaze, steta boxa. U tom boxu gde je sve na izvolite stiglo, moze to mnogo bolje. Mogao bi malo da im uradis lst i da stavis neku mrezu (vidi kod mene). Imas mesta...
 
16.02.2011
48
0
6
42
Bice samo bolje nikako gore! ;) Hvala na savetu... I svaka cast na biljkama!!!:) kako da postavim tu mrezu? i kakvu tacno ulogu ima?
 

Jelen

Aktivan Član
13.12.2010
85
8
0
44
Pa s obzirom da je ne mozes fiksirati za stranice boxa, napravis kukice na svakom cosku mreze i zakacis na neki kanap-lanac za konstrukciju na plafonu boxa. Uloga mreze je ujednacen rast svih vrhova. Sto je vrh dalje od svetla biljka proizvodi vise hormona za rast stabljike ( svaki vrh tezi da bude blize svetlu i zato biljka u prirodi izgleda kao jelka). Sto su vrhovi blize svetlu razmak izmedju internoda su manje i biljka je sabijenija. Sa malo strpljenja i truda mozes da napravis jedan VELIKI head :)
Ovde imas uglavnom sve:
https://forums.vutra.org/threads/970-VODIC-KROZ-UNUTRASNJE-UZGAJANJE
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
dobro si ih posavijao kad se naviknu mozes ih jos saviti ako bude moglo posto su se dosta po neke izduzile,, mozes spustiti svetlo ako temp omogucava, proveri kolko je toplo kod vrhova biljka mozes ici do nekih 28c... sretno sad jos nemoz reci dal je ok videcemo za par dana al sve u svemu dobro je moglo je i bolje al sta ces :) pozdrav i samo guraj...