Prvo uzgajanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.01.2013
6
6
0
35
hvala na savetu, sjutra cu da modifikujem ove cfl-ke , cim malo porastu otvoricu temu u dnevniku uzgoja pa ce mo ih pratiti, happy growing svima!!
 

herb oil

Aktivan Član
11.03.2013
79
85
18
pozddravi drustvo...

imam jedno pitanje.. sjemenke su mi pustile klicu i sad me zanima jedna stvar, da li da ih drzim i dalje na klijanju u pamuku, klica je 2-3mm sad ili da je sadim odmah u malene zdjele?
imam mogucnosti drzati ih na otvorenom(balkon) do nekih 15cm visine, da li mi preporucate da ih tako drzim ili da ih odmah prebacim na indoor jer ce tako i biti do berbe, za cijeli outdoor uzgoj nemam uvjete.

thanks
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ne bi trebao puno oko klice mrdati i ako si već vidio da je izašla, naj bolje bi bilo da staviš u zemlju.
Ako ćeš cijeli uzgoj raditi unutra, sada nema smisla držati ih na balkonu, jer će sporo napredovati pošto nema baš puno sunca još. Zapravo sve ovisi o tome dali ti se žuri ili bi uštedio malo struje...mada, ja ne preferiram seljakanje biljke in/out iz više razloga. Naj važniji je taj što si možeš u box unijeti neke štetočine, a niti stres nije za otpisati kao bitan faktor - više strasa=veće šanse za hermiće.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

kosmodisk

Aktivan Član
13.02.2013
81
95
18
42
ljudi bio bih vam zahvalan da mi objasnite sta mi treba za pocetak od rasvete... imam neko piramidalno seme white widow pa bi krenuo sa nabavkom opreme...video sam da se koristi jedna vrsta druga vrsta... voleo bih da mi neko kaze koja tacno mi sijalica treba u prvom, a koja u drugom periodu uzgoja da polako krenem da sklapam mozaik. mogu da vam napisem da imam ustvari tri semenke feminizirane koje ne rastu vise od 1m. to bi drzao u jednoj sobici tri sa tri, da li trebam da pregradjujem nesto da pravim boks ili moze d a se izgura i tako u nekom cosku da stavim? svaki predlog i misljenje je dobrodoslo! HVALAAAAAAAAAAAAAA
 

caspe

Aktivan Član
23.01.2012
558
6.794
233
34
nemogu virovat koliko ekipe ide growat pošto poto, narucuju sjeme nemaju ni ventilatora, kamoli svijetla. naruce se pedigre sjeme ni sami neznaju di ce snjim
sadnja trave nije neka nauka, al definitivno treba prvo malo teoriju proc... pa to onda primjenit u praksi. uzmu sve pa neznaju kako funkcionira fotoperiod ni šta je to. kad vidim da san ja dvi zime potrošio na čitanje da bi poceo bilokakav outdoor,iznerviram se ahahah :D indoor je došao sam po sebi hahaahah
kad to vec ocete radit uzmit sve šta vam trebe,a ne bacat struju za 10ak grama sami znate da vam je to malo, stisnite se malo ako nemate pare... sve se može,

a da nije ovog foruma i nekolicine stranih nebi ni mena bilo :) hvala svima... jbga malo pišem, ja sam od onih koji čitaju
 

LakoMan

Aktivan Član
25.12.2012
82
15
8
Caspe slažem se sa tobom! evo ja iskreno vec 5 mjeseci sastavljam box i jos mi fale neke stvari! (bio bi vec gotov ali covjek me zajebo sa hps setom pa sam moro novi kupit) ali apsolutnu netreba zurit! isto sam mislio da je to ono "posadi i raste u bilo kojim uvjetima"! treba se dobro pripremit(bilo out ili in) ja se nadam da cu kroz mj. dva imat sve potrebno! ali necu žurit i gledat kak sve propada! treba vremena i volje i sve ce doc sa vremenom,iako znam da se svima Žuri" ali od toga nece bit nista ako je takav pristup! :)
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ekipa se zaleti,to je istina...tako sam i ja poceo ali ne kupljenim sjemenom,...al u to vrijeme nisi ni imao gdje kupit to nije postojalo...a internet se naplacivao po minuti..moj susjed je tad jedini imao internet l to se je konektalo sa štopericom..lol...pa kad sam ubio 100 tinjak biljaka znao sam šta nesmjem ...lol
S druge strane ko baš ima gorku želju može krenut parkticki samo s lampom u uzgoj.....mene je moj box koštao 10-ak eura s tim da sam rasvijetu imao od prije,uz rasvijetu imam još i tajmer i temp/hidro metar...to je sve
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cj1980

LakoMan

Aktivan Član
25.12.2012
82
15
8
ubojca malih biljki! joj joj! :) znaci prvo sve drugo onda sjeme! iako prvi grow sa brand sjemenom ja osobno ne razmatram! prvo cu iskustvo napravit onda cu brandirat! :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r

ceebeedeebeedoo

Aktivan Član
22.03.2013
63
21
0
a sto ne razmatras brand seme? na ulici nikad ne znas na kakvu ces genetiku naleteti, samim tim neces moci sa sigurnoscu da tvrdis radis li nesto pogresno ako se jave problemi tokom uzgoja. moja preporuka ti je da uzmes neku indicu ili auto od proverenog seedbank-a, googlaj malo, nadji sorte koje su manje zahtevne, odnosno pogodnije za pocetnike. siguran sam da ce se neko iskusniji javiti sa predlogom.
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
Lakoman: slažem se da bi počenici trebali uzet sjeme sa ulice,naučit se kako šta funkcionira pa onda brand,npr ja sam još uvjek na regular sjemenu,ne zato jer neznam osnove nego gledam na to ovako,onaj koji je uzgojio ovu vutru od koje imam sjeme je vjerovatno gledao na to ovako,trebam nešto dobro,rodno,masno da udara i da brzo sazrije te da je još po mogućnosti niska,i šta će čovjek ode i kupi brand neke indike,koja mu je očito dobro uspjela,te mene na taj način zadovoljila svojim radom te si osigurala mjesto u mojo tegli ;) a čovjeka je zadovoljila para u đepu,znači on je kupio sjeme za mene i naše slične potrebe,pa da i zezneš nešto nije bad jer imaš još menki... ;) naletavo sam i na automatice kad sam prošle godine radio out....tako da prepuštam njima kupnju sjemena jer imamo slične potrebe ;)
 

LakoMan

Aktivan Član
25.12.2012
82
15
8
tako je mandor! necu ic sa bi o cime,vjerujem da se radi o indiki,jer mislim da je indoor kad je bilo u pol zime "novo"! jedino sta me brine je "spol"! to bi moglo stvorit problem! ak npr10/10 da bude muzijaci onda problem..volio bi da mi 4 izadu posto smatram da je to za moje potrebe dost volio bi si napravit i ulje prije ili kasnije! mislim da nebi pogrijesio bez obzira sta sam jos hvala bogu zdrav!

Eh! :p i Da nešt pitam! koliko posude velike do cvjetanja,znaci kad se pokaze spol da ih mogu maknut! pošto nisam siguran koliko korijena bude,znaci vega bi bila 35-40 dana! ustvari sa kojom kolicinom zemlje bi isle do cvijeta!
 

cj1980

Banned
Banovan
25.08.2012
83
14
0
43
ovisi koliki ti je boks ja nebi isao ispo 30 cm visine i barem 25-30 litara znam da ti se cini puno ali racunaj da kompletan korjen je 20 cm kod normalnih biljki (dwarfowi i LR ne idu u tu kategoriju u bit iprincip ti je sto veca tegla to vece drvo niej stvar cjetanja nego i vegetacije u cvjetanju samo dodajes zemlju kako ti se zemlja sabija u tegli meni uvjek ispadne da u vreci imam oko 25litara zemlje na kraju growa ali tu svi imamo svoju filozofiju dosta se ljudi drzi jos stare skole growinga ja bi ih zasadidio svih deset i bacio u vegetaciju a zatim bi jednu po jednu kolonirao i stavio na 12 12 do nepokazu spol i hitio klonove i one koju su m

Caspe slažem se sa tobom! evo ja iskreno vec 5 mjeseci sastavljam box i jos mi fale neke stvari! (bio bi vec gotov ali covjek me zajebo sa hps setom pa sam moro novi kupit) ali apsolutnu netreba zurit! isto sam mislio da je to ono "posadi i raste u bilo kojim uvjetima"! treba se dobro pripremit(bilo out ili in) ja se nadam da cu kroz mj. dva imat sve potrebno! ali necu žurit i gledat kak sve propada! treba vremena i volje i sve ce doc sa vremenom,iako znam da se svima Žuri" ali od toga nece bit nista ako je takav pristup! :)

koliko para toliko muzike ja sam recimo bacio nekih 500 kuna bezveze za svoj micro grow sad opet kucam kes vec sam dosao na 700kuna a nisamtako blizu veci boks manje para manji box vise para cudno zvuci ali tako ispada
 

cj1980

Banned
Banovan
25.08.2012
83
14
0
43
jak neznam bas posto od kad sam krenuo na 20 litara imam puno jace hedove biljoze mi nisu objesene korjen mi je kak se veli po ps inace tu fintu od 20litara naucio sam u sqotu u amsterdamu ali sve iopet ovisi o dimenzijama boksa biljka uzima hrane koliki joj je korjen korjen canabisa (izuzev dwarf sorti koje su genteski prilagođene malim prostorima) imaju korjen u punoj snazi 20-25 cm oblika mrkve tj 1-3 visine prosjecne biljke svaki biolog ce ti to reci znaci ak je biljka velika 1 metar 33 cm ce joj biti korjen a da se ne shokira tj da neispunjuje teglu.
 

cj1980

Banned
Banovan
25.08.2012
83
14
0
43
e sry ali takvo nesto u pet litara velim nemogouce i to bez ventilatora to neko nekog sere pa nismo djeca bavim se growom vec 16godina zadnje dvije imam profi grow setup utuko sam cudo bozje para to je nemoguce da se drzi sama broj jeda zakon gravitacije p litara tegle korjen nemoze disati broj jedan ako si se kad bavio hidrofonijom dwc kad stavis onu casu od olovaku u 10 litarsku kantu korjen ti je ko glava ajde kad budes ubrao svoj grow iscupaj ga iz tegle pa rpvjeri koliko je sabijen da ti nije toliko sabijen tj da ima vise zraka oko korjena imao bi daleko veci urod ako mi nevjerujes posadi u dvadest litara pa onda nesto reci ja sam sadio i u poet i u dese i u 15 i tvrdim veliak tegla korjen se normalno siri normalno upija hranu i sam cervanets ce ti to potvrditi i bilo koji ozbiljniji groower.
bez ventilatora takva biljka nemoze ocvrsnuti jer nema prirodnog vjetra nece ti biti dovoljno cvrsta to je neko fino zavaljo burek


Jack-Sparrow je napisao(la):
Ekipa se zaleti,to je istina...tako sam i ja poceo ali ne kupljenim sjemenom,...al u to vrijeme nisi ni imao gdje kupit to nije postojalo...a internet se naplacivao po minuti..moj susjed je tad jedini imao internet l to se je konektalo sa štopericom..lol...pa kad sam ubio 100 tinjak biljaka znao sam šta nesmjem ...lol
S druge strane ko baš ima gorku želju može krenut parkticki samo s lampom u uzgoj.....mene je moj box koštao 10-ak eura s tim da sam rasvijetu imao od prije,uz rasvijetu imam još i tajmer i temp/hidro metar...to je sve
moj prvi outdoor naruceno sjeme white widow uzgojeno na sljemenu 16 godina sam imao kako me samo biolo strah hahahah
a prvi box nikad nisam imao odmah sam rentao supu i poceo grow sa 400w ukrdenom hps sa reflekotorom od javmne rasvjete i opet me bilo strah hahahah
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Neznam zašto i šta bi neko imao od toga da shere..pa i ja sam tako radio uzgoje..i ne pricaj gluposti pa ja trenutno imam grow bez ventova bez icega.....(treci link u potpisu)..isto si lupio i za sodu bikarbonu da je kemija koja šteti korjenu..nije sve crno/bijelo..aj smiri se malo,stani na loptu i polako ...citajuci tvoje postove kao da samo postoji tvoj nacin growanja i on je jedini...polako...moraš imati na umu da na forum dolaze pocetnici....zato uspori malo. ubarao sam ja tu i tamo koji grow u ovih 12 god....znam kako izgleda korijen....

EDIT: nije svđa pow al polako me pocinje nervirati
 

cj1980

Banned
Banovan
25.08.2012
83
14
0
43
ovako jebe mi se koristite zastarjelu tehnolohiju zastarjele imate postove o opremi pokraden su vam pol slika i vi satro nekog ucite netrebate vi meni skeljiti bananu ja cu vama skeljiti bananu naucite neki kutrac o botanici i butdite u toku sa vremenom pa nest osetrite i prestanite krasti tipove sa rotlltipa i 430mag od ljudi koji su si dali truda jadni ste kad neko pita za pomoc vi mu linkate post iz 2002 neznate osnove biologije i ucite nekoga o kultivaciji a koristite palentel i smjesna gnojiva za cvjece i govorite o tera magmi kao zemlji koja je najbolja hahah a ima tako dobre zemlje gdje netrebas niki ***** mjesat i to za sitno para sad sam ja u ***** ne nego vi ste u ***** jer nepomazete ljudima ne radite update na opremi a kad se neko pojavi koji je voljan pomoc kresnete mu bananu pa nije ni cudo kad vam je alien seed sponzo samo se nadam da su i oni svjesni da ste sve slike pokrali sva sreca sto moja moralan nacelu su puno veca oda vasih pa necu prijavljivati krađu autorskih prava, Jak i power prvo neki ***** naucite o botanici i kako biljke rastu i na koji nacin onda serite i vise niko ziv nema post o klijanju u vati to je bilo proslo stoljece debili svi normalni groweri imaju klijaliste je r malo klijaliste kosta 10 eurica a sjeme stavljaju u pluto pa koga vi ucite ponavljate se ko papagaji a ***** nemate pojma vece su face tipovi koji objasne kako i zasto a nelinkaju stare postove kojie je neko drugi postao bez obira na vase sranje znam da nemate muda pogledat si u oci i reci gle ovdje ima ljudi koji neki ***** i znaju iz 21 stoljeca a komoli ekipa koji nije vidjela nista vise od svog sela . ljepo sad obrisite ovaj post poste svaka noobara ovdje se zali kako necete pomoc vec ih vrtiote po starim postovima jebes ovaj forum i tako je plagijat a jasam na ovom forumu deset godina i niki ***** niste napravili pomaka zato ****** te obojica