prwi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.01.2009
15
0
0
35
bok ljudi.. imam pitanje u vezi sorte i cvatnje...

evo slika:






da li mi možete reći sortu otprilike (sjeme uzeto iz pisa "supera") i trajanje cvjetanja..

ako imate kakve savjete ili komentare, samo pišite...

puno hvala
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
nije mi jasno to ...kada netko pita koja je sorta , ja iskreno mislim da nema tog covjeka na forumu koji ti sa sigurnoscu moze rec koja je to sorta...mozemo ti rec dali vuce vise na sativu ili indiku , mozda ce ti neko cak i recu kojem postotku ... ali 100% nitko nemoze bit siguran jer sve je to DOMAJA vulgarris
nabavi neku genetiku sa pedigreom pa te nece mucit koja je sorta ...pisat ce crno na bjelom....

A i 1. ti je grow.... nije bitno koja je sorta ...bitno da bude masna , dlakava i da smrdi ..jer ih takve volimo, inace jako lijepo i zdravo izgleda ...vrijeme joj je za 12/12... nadam se da ce bit kuja.
Sretno!
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
- Nekako mi je 'prebijelo' ovo svjetlo za HPS ... ili si ovo upalio samo za photo session ?
- Vidi se da je lampa predaleko od biljke.
- Šta ako ispadne mudonja ? Šteta struje, bacaj to na 12/12, nabavi reflektor i probliži lampu.
 
19.01.2009
15
0
0
35
nije još hps svijetlo...to je jedna štedna i jedna obična 200w (treba za grijanje; sad je 25, 26 sa vlagom 55))

prigušnica mi fali još.. imam starter i lampu...

pitao sam za sortu da mi otprilike kažete vrijeme cvatnje... ili da pratim sa povećalom?
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
35
drobljenje je napisao(la):
pitao sam za sortu da mi otprilike kažete vrijeme cvatnje... ili da pratim sa povećalom?

vidjet ces kad procvate nakon cca 20-ak dana ali kad nastelas 12 sati svjelo a 12 sati mrak a dok HPS ne ubacis i tu si prigusnicu nerjesis nista od toga jer joj za cvjetanje treba crvenkasto svjetlo:sick:
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
40
Da sad prebaci na 12/12 tek za cca 2 tjedna ce se pojavit pistili a za to vrijeme ce maltene rasti kao u klasicnoj vegetaciji ..kuzite sta mislim, i u tom periodu komotno mezete imati "daylight" svijetlo jer cvijetova jos uvijek nema, ubiti i dalje vegetira
 
19.01.2009
15
0
0
35
thx na komentarima i savjetima...

daljnji razvoj napišem za tjedan dana.. kad stignem kući...

pozdrav

btw. koliko otprilike balast košta za 250w?
 
19.01.2009
15
0
0
35
stavljena na 12/12.. za sad sa štednom žaruljom.. u pon će se staviti hps

biljka raste ko luda, i sad kad je na 12/12... pa je polako problem sa prostorom... došla je do cca. 3cm do žarulje...

slike nemam sad...drugi vikend, a možda i tokom tjedna..
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
moja preporuka je da se rjesis doljnjih grana ... ako ne radis lst , ili neku drugu tehniku savijanja , rezanja ...ili sl. , jer ako se rjesis doljnjih grana koje i tako nece dobit svijetlo ...biljka ce energiju usmjerit prema gore ... ali prwi ti je grow ...bolje se nemoj zezat ...to su samo moje bubice u glavi :D
 
19.01.2009
15
0
0
35
HazeSeeker je napisao(la):
moja preporuka je da se rjesis doljnjih grana ... ako ne radis lst , ili neku drugu tehniku savijanja , rezanja ...ili sl. , jer ako se rjesis doljnjih grana koje i tako nece dobit svijetlo ...biljka ce energiju usmjerit prema gore ... ali prwi ti je grow ...bolje se nemoj zezat ...to su samo moje bubice u glavi :D

tnx

napravljen je lst, ali kasnije...tako da je ovo ispod sve još nerazvijeno, jako slabo svjetlo dolazi do toga.. čak su neki listovi požutjeli...
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
ako radis lst onda ju mozes savit kako hoces ...i kada hoces ...odnosno ako ju kvalitetno savijes , mozes napravit da bude maltene horizontalno ...ako ti to uspije biljka ce ti biti 90% lumenizirana i neces imat potrebe za nikakim rezanjima ... u ostalom neko je mene startao kada sam htjeo rezat ove vece listove(iz iztog razloga kao i ti ) i savjetovo me da to ne radim jer biljka vuce velike kolicine energije iz listova...
 
19.01.2009
15
0
0
35
HazeSeeker je napisao(la):
ako radis lst onda ju mozes savit kako hoces ...i kada hoces ...odnosno ako ju kvalitetno savijes , mozes napravit da bude maltene horizontalno ...ako ti to uspije biljka ce ti biti 90% lumenizirana i neces imat potrebe za nikakim rezanjima ... u ostalom neko je mene startao kada sam htjeo rezat ove vece listove(iz iztog razloga kao i ti ) i savjetovo me da to ne radim jer biljka vuce velike kolicine energije iz listova...


hvala na savjetima..

za prvi puta sam jako zadovoljan kako do sad napreduje...

sad se tu na forumu punim informacijama pa da drugi bude bolji.. :icon_lol:

još jedno pitanje... kako da u hrv nabavim neko pravo sjeme? ima li za kupit u susjednim zemljama? da li mogu poštom naručit iz nekog growshopa, tj. da li je legalno sjeme kupit?

hvala
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
- nemoj u hrvatskoj nabavljati sjeme jer nije legalno
- možeš naručiti iz growshopa, biraj one koji ne šalju iz Nizozemske
- u hrvatskoj je ilegalno posjedovati sjeme, ali većina growshopova posluje legalno jer sjeme ne sadrži aktivnu supstancu