Psi i mačke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
jedna pozerska, okinem vam još dodatno večernji duo, ima svoju osobnu mačku za maltretiranje, natezanje, skupa spavaju...
20180828_085511-jpg.229278
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
eto da se pohvalim ovdje konačno, nadam se da stanje ostaje kako je....
8. ovog mjeseca je moja curica donjela na svijet 11 štenaca tornjaka, planinskih ovčara čuvara...
i mužjak i ženka su kod mene godinu dana, dečko je kupljen radi dizajna i boja koje je nosio a curu sam kao godišnjakinju udomio od jedne neodgovorne i loše osobe...
zahvalnost na pomoći pri izlasku iz situacije u kojoj je bila mi je evo pokazala najbolje što je mogla...
imao sam sreće jer sam krenuo kupiti štene, no kad sam kupio štene 4 kuće dalje vika, vozi i ovog u 3pm...
ja gledam, cura jaka, loše uhranjena, prljava, koščata, jako oprezna i nepovjerljiva...
dođem do nje, pustim je s lanca i gledam...
nakon 2 kruga oko nas pukne mi film, krepaće jadna ovdje, viču ovi opet mi smo joj 3. vlasnici...
e reko ja sam onda 4. i posljednji....
tako sam došao doma iz ovčarskih bilogorskih sela sa 2 psa, oba tornjaka, 3 kolorca no s potpuno 2 različite tipizacije, genetike...
odmah mi je bilo jasno da imam samo čekati da vidim u šta će narast ovaj bebač kojeg sam kupio, također je bio jako uplašen, neuhranjen, bez dlake na nekim mjestima...
u šta su se pretvorili njih dvoje vidite i sami, sad se lijepo vidi da je cura čvrste i pune građe, kuštrave guste dlake...nakon okota izgledala je kao da ide u teretanu, samo malo cice vise jer se pravi mljeko za gang...
dečko je dugodlaki bezobraznik, pao sam na naočale i dezen koji se nazirao kad je bio mali i eto, ispunio mi želju i on...
sad imam kao što vidite maskirane razbojnike, :) , i leglo malih čuftica...
3. dan nakon okota bilo je malo toplije i potpuno bijeli dečkić mi je uginuo, neznam dali ga je kuja slučajno ili nešto treće no eto ostao sam na 10 bubica malih i nadam se da neće biti više štete, pazim jako na njih sad da budu ok dok ne prohodaju...

moji psi nemaju rodovnik jer mi netreba, pse imam za čuvanje po noći i maženje po danu, kvalitetno druženje, šetnje po šumi, gljivarenje...
mnogo sam loše provođenog vremena odrezao i posvetio se ovome jer je zdravije a i spasio sam bar jednog psa...
psi su iz ovčarskih krajeva bilogore, iz radnih sredina i legla, vrlo očito kad provedete s njima malo vremena...
vrlo su oštri i jasni u namjeri prema uljezima, neagresivni, teritorijalni i jako razmaženi sa djecom, nježni...
dolaze mi nečakinje male i susjede, u šetnji se djeci javljaju prvo i tako...
ovo su psi koji nemaju potrebu za ikakim treningom što se tiče čuvanja dvorišta, nekretnina, stada, ljudi, jednostavno toliko dugo ova pasmina isključivo radi kao čuvar da im je to primarno svake sekunde...
svaku dvoličnost i podvojenost ljudi koji vam prilaze primjetit ćete prvo po ponašanju ovog psa, njemu niko nemože prodati nikaku foru, uvjerio sam se dosta puta to doma, sa kojekakvim susjedima i seljanima koji imaju neke dvosmislene namjere pri dolasku...

moji su pesi slobodni, imaju kučice, i jako iznimno su u boxu...
dvorište je dobro ograđeno pa imaju zaista život iz bajke...
box je dimenzija 6x6 pa kad i moram da ih odvojim nisu u kockici nekoj maloj, no zaista to su rijetki petci...

ukoliko na forumu bude zainteresiranih za ove buhtlice slobodno se možete javiti u inbox...
mala napomena svima unapred, zaista budući vlasnici moraju imati uvjete za ovakve pse jer štence nikako neću davati u neozbiljne i nehumane ruke...
o tornjacima na internetu imate jako zanimljivih informacija pa se malo obrazujte, pasmina je iznimno vrijedna očuvanja a u usporedbi sa svim umjetno stvorenim pasminama i ovčarima ovo je nad životinja...bez ikakih zdravstvenih tegoba, stabilni stoljećima stasani psi...
priroda se pobrinula kroz stoljeća da ova pasmina može konkurirati čoporu vukova, inače kad su u čoporu ovo je defanzivni odgovor krvolocima u prirodi, najbolji i jedini efikasni...
eto malo slika zasad, kad bebice malo porastu biće up date-a....
poz od mene svima i od mog čopora, nemogu vam opisati koji je osječaj imato ovakvo društvo....
evo ovdje link da vidite kako je zimski look...:)

EDIT: ko se malo kuzi u gene, najbolja kombinacija kod parenja pasa je da se sto razlicitije dvije genetike pare, kod mene je slučajno i tako...:), imam sreće jako ili su ljudi budale pa neznaju što odbacuju i necjene...

20180831_163308.jpg 20180909_201733.jpg 20180912_170958.jpg 20180912_180325.jpg 20180912_180336.jpg 20180912_180539.jpg 20180912_180547.jpg
 
Poslednja izmena:

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
ko nije primjetio i kuhinja mi je crno bijela i stol i psi....sutra farbam glavu u bijelo...:djede:

zab sam napomenuti da psi mogu biti unutra, moji obožavaju, ujutro se kava pije, njuškaju ostatke po kuhinji da vide šta ih čeka, pristojni su i poštuju izvor hrane...no potrebno im je puno kretnje jer ovo je pas koji radi dosta fizički naporan posao pa je predodređen da bude jak i mišićav, u mladim danima je pogotovo potrebno mnogo aktivnosti i šetnji, trčanja, kako bi se ispravno razvio cijeli pas...
kasnije kad je odrasto malo smanji intenzitet igre ali ne nužno, ako želite biće beba skroz...
moj konstantno krade od nas stvari i bježi s njima, oče da ga ganjamo....jastuci, alat, kopa mami po cvjeću, čarape papuće obožaba šnjofat....
njemu sam dozvolio od malena to i tako je, cura je puno ozbiljnija, prava kraljica ozbiljna, maza velika, gura se sa 35 kila u krilo ko beba neka...

eto, uglavnom ih ujutro rano šećem kad smo slobodni od gužvi i susreta te kasno navečer....
nekad idu na pčelinjak, jednom tjedno odemo u brdo na par sati, nekad kampiram u brdu s njima, onda su važni kako paze na mene i čuvaju, mrak im nabija opreznost na milion....obožavaju kad pečem nešto jer i za njih bude zalogaj....

nikakvu spec hranu ne dajem, chappi kupujemo i to je stvarno ok i prihvatljiva klopa....to im je glavno no povrh toga obožavaju povrće od ručka kuhano, juhe, ubodemo sirovog mesa jeftinog nekad sa kostima pa ih počastimo...no kroz buđet nemogu reći da mjesečno koštaju da osjetiš....
inaće su svejedi a najbitnija im je stvar da imaju društvo, da nisu sami i da imaju pristup svuda di vi idete, jer oni se brinu ako neznaju što je s vama a nemogu do vas...
 
Poslednja izmena: