Psi i mačke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Živim na selu i dok su deda i baba bili živi, uvek smo imali psa, ali vezanog non stop za kućicu u dvorištu, osim povremenih puštanja s lanca da se istrče i slušanja babinih zvocanja o raskopanoj bašti i cveću, kao da psi imaju želju baš tu da vršljaju, zapravo se samo zavuku u većinu neistraženih ćoškova po dvorištu, onjuše i vrate se jurcanju tamo-vamo sa mnom. Od kako su deda i baba preminuli, imali smo samo jednog džukca koji je uginuo pre 3 godine. Ovo je on kad smo ga dobili.
61813_1620258625832_5512168_n[1].jpg
Tad sam rekao da neću čuvati psa sve dok ne budem imao uslova da bude u kući a ne na lancu, a pošto zbog posla nemam uslova - nemam ni psa. A kad se budu stekli uslovi, uzeću štene pita ili staforda, volim inače i haskije i samojede ali ne bih uzimao njih ipak. Inače, celog života gajim mačke, baba je gajila odjednom i do 12 komada svih uzrasta, danas imamo jednu 13 godina matoru ali voljenu i dosadnu smaračicu. xD
58508_1620258225822_2292241_n[1].jpg
Ljudi u selu imaju običaj da ostave mačiće u kutiji ispred naše kuće čim ih odvoje od majke, jer znaju da volimo mačke. Ove dve seke i batu smo našli pred kućom u kartonskoj kutiji pre nekoliko godina krajem novembra, proveli su u mojoj sobi naredna 3 meseca, kad su počeli češće da provode vreme po dvorištu, počeli su i jedno po jedno da nestaju, kapiram da ih je neko prisvojio ili zgazio na putu, iako sam posle par meseci jednom prilikom naleteo na ulici na crno-belog mačora i prepoznao ga a i on mene, malo ga izgnjavio i izblejio s njim jer sam morao da idem nekud, i to je poslednji put da sam ga video.
ezgif-6-a8d8a07eaa15[1].jpg
 

VRDCFE

Banned
Banovan
17.10.2019
6
13
3
37
Pas jest covjeku najbolji prijatelj, a sro se covjeka tice, ovisi od osobe do osobe. Neki su im najbolji neprijatelji!
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Jesil dao ime garonji, Sale?
huana.meri i ja se dogovorili preko chata da ga zovemo po rasi Mastif... :)
Posto je veoma zvucno kad se izgovori, tako da je ovih mjesec dana vec poceo da se odaziva na Mastif.
Jeste malo neobicno, ali je zvucno, sto je jako bitno kad su psi u pitanju.
:D
Dakle, garo vise nije garo nego Mastif... hehehe.
:joint2:
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Jeste malo cupaviji... ali to nema veze sa rasom, Meri i ja bili baš napušeni taj dan kad sam kukao da ne'am pojma koje ime da mu dam.
A iskreno, ni nemam veze ni koja je rasa, ali sve mi se cini da ce biti neki tornjak. Raste ko' djetelina...Ima šape ko' lopate...

Ne da se slikat', brz je ko struja, cim uhvatim neki kadar slikam ga da vidite razliku one gore slike od prije mjesec dana.
:)
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Neka ga kao Mastif, neka bude takav kao sta mu ime predstavlja :) :thumb:
Ja sam imao tri psa u zivotu, dva puta vucjaka a zadnji je bio Haski, jedno oko plavo, drugo sivo. Njega sam nakon mjesec dana poklonio a imao je prsa ogromna, lijep i veliki pas bio. A vucjaci dresirani bili, za mene jedna od najboljih vrsta.. Mastif ce biti ogroman frajer:D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and sale82ful

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
809
5.172
233
Garo (nije mu to ime, jos nezz kako da ga zovem) :(
Star oko 2 mjeseca. Ne'am pojma koja je rasa. :confused:
Kod mene je tek 10-tak dana.
Pogledajte prilog 307462
Hrvatski ovcar, ima moj komsija stence takve.. Jako jaaako pametni psi.. On inace cuva ovce s njim... Da vidis kad ovce odu pre daleko pa ovaj kaze " poteraj" a pas se zaleti na njih krene lajat i kruzi oko njih dok ih sve ne sjedini u jedan krug.. On ih i utjeriva u stalu.. Jako pametni psi :)