Psi i mačke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
imao sam u do sada 4 macke,2 angora i 2 obicne,obe angore su mi isto tako nestale jedna za drugom,mislio sam posto su rasne da ih je neko ukrao,
i sta se desava,posle par godina rusimo neku baraku od komsije i ja vidim neku crkotinu i po ogrlici prepoznam mog tomislava...
meni ni jedna macka nije umrla kuci,uvek su samo nestale..
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Macka ako osjeti da ce umrijet,povuce se u osamu. Jedna nam je tako umrla. Ostale su nastradale,svaka na svoj nacin. Svaki puta sam oplakao prilikom sahranjivanja. Znam da zvuci smijesno :D al' zavoli covjek zivotinju.
Imam lijepu maciju pricu,mozda je vrijeme da ju ispricam. Koliko je lijepa toliko je i tuzna.
Ako nas ne utepa gazdarica ,da se slucajno sad probudi. Srecom,nedjelja je,jutro mlado,jos spava :)
Aaa... IMG_20200223_072921.jpg Gizmo,nastradali bi obadvojica radi stoljnjaka :D
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Jajan je i ovaj ispod Gizme :)
Kad vec spominjes sisanje...ma jbt nije to tek tako .
Ja sam poceo sisati onu moju cupavu i nekako je to islo do pola.
Evo vec dva mjeseca hoda napola osisana hahah...sreca pa je u stanu 24/0
Inace bi ljudi mislili da je rakun
Sto je najjace ono gore tigrasto stvorenje je cura, samo tako ljuto izgleda kad se probudi :grrr:
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Ne bih se usudio po faci prepoznati. Da li je muski ili maca. Al' jedno je sigurno. Prelijepe su. A tebi :respect: za spasavanje.
Edit:
Ova tema je do 2014-te bila izvorno samo tema o psima. I onda smo mi nasli mace.
Negdje place mace !!! :(
Staniiiii !!!
Zao mi je sto ne radi video.
 
Poslednja izmena:

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Evo prica u malom borcu. Bila je to subota,10. mjesec 2018. i bili smo u svatovima kod sestricne. Kad smo izasli van padala je kisa i taj mali slatki macak je dosao do nas, sav mokar.
Meni je bilo cudno sto macka sece po kisi, znam da se one uvijek skone, ali ovaj nije. Mazili smo ga i on je uzvracao mazove, ali je bio jako uznemiren, bauljao je tamo vamo, pa sam ja odlucio da ga odvedemo kod nas kuci, da ga utoplimo i da ga nahranimo, sto smo i napravili.
Ali nedugo nakon toga je on poceo povracati, povracao je sve cesce. U pocetku sam mislio ‘pa macke povracaju valjda nije nista’, ali kad sam vidio da to ne prestaje, odlucili smo da ga odvedemo veterinaru , a buduci da je bila nedjelja, i radio je jedan veterinar koji nije bas bio zadovoljan sto ga zovem u nedelju, odlucio nas je primiti i dosli smo tamo da bi mu on dao par inekcija protiv povracanja i rekao da ga vodimo doma.
Iako se povracanje malo smirilo, on je izgledao jako lose (prve tri slike) i povracao je samo manje. U ponedeljak smo ga odveli u Dr. Doolitle u Osijeku sto je najbolja veterinarska stanica u Osijeku, jer smo predosjecali da ako nesto ne poduzmemo da ce macak uginuti.
Naravno kad smo dosli tamo nisu slijedile dobre vijesti, rekli su da ima nekaku maciju kugu, nesto slicno kao nasa upala pluca, ali da je smrtnost jako velika, pogotovo u mladih macica.

Na sto smo mi odma rekli radite sto treba, ali samo ga spasite. I tako smo mu mi dolazili svaki dan u posjete skoro 2 tjedna, u tom vremenu nazalost puno maca je uginulo tamo u tim boxevima gdje je i on bio, ali on se drzao nekako... bio je to gadan prizor, znali smo doci i cijeli box bi bio krvav jer je on imao krvavu stolicu... uzas, bio je sav pokakan i popisan jer je kakio u pelenu u boxu, ali kako su dani prolazili on je bio sve bolje.

Napokon dolazi dan kada on treba ici kuci, tj. u svoj novi dom kod nas, odlucili smo ga zadrzati. I sada tu krece posebno sranje za njega, kako je bio sav ukakan, dlaka kod guze mu se slijepila, tako da veternari nisu vidjeli dodatni problem koji on ima. To je bila nekakva gadna infekcija za koju se ne zna kako je nastala, ali istrunula mu je kozu oko guze. Kada smo ga vratili tamo rekli su nam da ga moraju operirati i otkloniti mu tu trulu kozu da se ne siri dalje, ali da ce mu morati odstraniti i rep. Na sto sam ja rekao, radite sto treba, samo mu rep ostavite.

I tako su oni njega operirali, sacuvali mu rep. Osim toga sto je malo drugacije izgledao, on nije pokazivao nikakve poteskoce, igrao se sa svojom novom prijateljicom, klopao je, preo je i mazio se kao i svaka druga macka. naredna 2-3tj. se ta rana vidjela, ali to je jako brzo zaraslo; ciscenje rane dnevno 4-5 puta i mazanje kremom i vec nakon mjesec dana je on bio skoro potpuno zdrav i sretan. Ova zadnja slika je time lapse, bolest i oporavak.

Sada je tu kod nas vec malo vise od godine, i zakon je macak, jako je zahvalan i dobar. Obozavamo ga :)

P.S. Za one sa slabijim zelucem ne gledati zadnju sliku :D
 

Prilozi

  • 2018-10-20 12.53.06.jpg
    2018-10-20 12.53.06.jpg
    235 KB · Pregleda: 23
  • 2018-10-22 14.28.23.jpg
    2018-10-22 14.28.23.jpg
    286,7 KB · Pregleda: 24
  • 2018-10-20 12.49.48.jpg
    2018-10-20 12.49.48.jpg
    233 KB · Pregleda: 33
  • viber_image_2020-02-24_18-51-03.jpg
    viber_image_2020-02-24_18-51-03.jpg
    249 KB · Pregleda: 32
Poslednja izmena:

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Joj i meni sledi to kroz nekoliko meseci, vec sam imao situaciju na pocetku februara da mi je pobegao na nekoliko sati da bih ga nasao kako jurca za komsijinom mackom(musko klasicno :D), ja sam licno isto protiv toga ali me je veterinar ubedio time sto je krenuo da mi nabraja koje sve bolesti macke prenose jedna drugoj polnim putem a i ne bih na svaka dva meseca da prolazim kroz stresove svaki put kad ga pustim napolje
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Slažem se :thumb:. Ali mačke se vole skitat po vani, psi baš i ne. :D Još za mačke nekako i razumijem, ali pas je većinom sa tobom ili je kod kuće. Ako se tjera, pa je naskaču drugi psi...nedam im, maknem ih i gotovo.:D Kao može dobit i rak maternice ako se ne sterilizira..koje gluposti.:)