Psihicke promene nastale zbog kanzumirnja marihuane???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.02.2013
4
2
0
33
Pozdrav svima!

Muci me jedno pitanje i mislim da je ovo najboljem mesto da ga postavim i cujem vasa misljenje ili slicna iskustva...

Imam 25 god, u periodu 17-21 godine sam mnogo pusio travu bilo je tu i povezivanja po 1-2 godine svaki dan po nekoliko cigara.
Sada retko, bas retko pusim ali naidje neki period kada povezem po 15-ak dana svaki dan da pusim, i tu se pojavljuje problem..
Kada prestanem da pusim imam problem sa snom. I to ne obican problem da ne mogu da zaspim, zaspim ja ali se vrlo cesto trgnem iz sna pogledam u nekom pravcu sobe i vidim svasta... Od deteta, preko coveka koji stoji pored mene do crno belog filma koji je u stvari odraz ulicne rasvete na zidu :) znaci svasta mi se prividja..
Ja sam budan, i sirom otvorenih ociju posmatram nesto sto znam da ne postoji...
To traje do nedelju dana i onda prestaje.... Do sledeceg pusenja i sledeceg prstanka i tako vec evo par godina mi se desava taj trip...
Ovako sam psihicki potpino zdrav....
Jer ima neko slicnih iskustava?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Imam iskustva s nespavanjem kad prestanem duvati nakon "turneja" ali traje 2-3 dana. Međutim s "prikazama" nemam iskustva, možda si samo kronično neispavam, možda i puno gledaš TV ili se igraš pa kad kreneš u mrak imaš obrise onoga šta si gledao tokom dana.
Kad sam 90-te donio Nintendo igrao bi dnevno po bar 10 sati "mario brosa" i kad bi legao još bi igrao kad zatvorim oči, tukao bi glavom u kocke i jeo zvijezde i gljive:icon_mrgreen:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Krmelj and Strijela

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
tako nešto san i ja tila reć.. muče me nekad noćne more i hladan znoj ako 15 dana palin, a 16. ne.. al to je ubiti sve.. kakve prikaze.. nie ti to od kAnzumirnja trave.. :D
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Baš to, ponekad se probudim mokar... Jbga, navikne se tijelo na blaženi san.
Kad pušim ne sanjam, kad ne duvam sanjam:)
 
14.02.2013
4
2
0
33
Razumem tvoju poentu ali to nije u mom slucaju..
Retko gledam Tv a igrice uopste ne igram malo na net-u iskuliram i to je to... Desavalo se i meni pre kada sam bio nalozen na rulet da kada dodjem kuci i legnem da spavam, zazmurim i vidim sve one brojeve i tocak :) ali ovo je nesto drugo...
Spavam, i odjednom se trgnem iz sna i pogledam u nekom pravcu sobe i vidim svasta..
Mozda se niko ne javi sa ovakvim tripovima, jer je opste poznato da trava deluje razlicito kod ljudi koji je konzumiraju....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ahill

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Nije ti to od vutre ili nedostatka vutre. Najčešći faktori koji pojačavaju noćne aktivnosti (snove i noćne more) su ti umor, iscrpljenost, nepravilna prehrana i najćešće obroci sat dva prije spavanja. Samo ti zavari jednu pred počinak i ima da spavaš ko beba :icon_biggrin:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Zašto su svi sigurni da vutra nije okidač, ili preciznije rečeno, nedostatak vutre? Koliko vidim, večina ima problema nakon malo pretjerivanja sa spavanjem. Ja recimo imam također problem sa nesanicom kad ne zapalim navečer. Onda nakon nekog vremena ne duvanja prođe i sve je ok.
Igra svjetla, sjene i sl. mogu napraviti zbrku u glavi kad se čovjek tek probudi, ali baš prikaze, što Green kaže, nisam vidio. To mi je ipak malo too much :)
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
U pauzama (prvih par dana ) imam jedino nesanicu i to zato sto neznam iskljuciti mozak nego stalno razmisljam o necemu ...to mi je bio opci problem dok nisam upoznao nasu dragu biljkicu , moram biti bas jako umoran da legnem i zaspim u 5 min....nemoram pusiti preko dana ali ova pred spavanje mi je obavezna(ako ima naravno) odradi pola sata,sat i samo nestanem u snu ...jedini tic mi je budenje rano ujutro ,dok se ne pokrenem iz kreveta mrzim i sebe i citav svijet...vikendom nemam takvih problema ;)

Znas kad imam lose snove i "prividenja" kad se trgnem iz sna ???kad mi je nesto lose na savjesti :vb_kez:
Razmisli malo o tome mozda shvatis svoj problem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: maSe
14.02.2013
4
2
0
33
Shvatio sam problem odavno, nego sam zeleo da cujem da li neko ima slicno iskustvo...

Nema veze sa savescu nego ima veze sa nacinom zivota u mladosti, ja sam prvo pusio cigare, pa sam pusio travu u nenormalnim kolicinama, pa sam pio alkohol u nenormalnim kolicinama i pored alkohola se provlacilo dosta cesto i belo... ja mislim da se meni organizam dugo bio naviknut na neku vrstu opijata....
Ja kada sam prestao sve da konzumiram i kada sam rekao dosta je bilo dobrih mesec dana sam imao problema...
Sada sam apsolutno cist i nezavistan od bilo cega.... Ali imam posledice tog mladalackog zivota, konkretno kada opet a to je vrlo retko mozda 2 puta godisnje spojim 15-ak dana da varim svaki dan, kada prestanem desava mi se gore opisana situacija....
To mi je jasan pokazatelj da trebam skroz da iskuliram.... Nego kako, jednostavno dodje coveku tako neki period da pusi travu...bar je kod mene takva situacija...
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
solidsnake je napisao(la):
Shvatio sam problem odavno,
Nema veze sa savescu nego ima veze sa nacinom zivota u mladosti, ja sam prvo pusio cigare, pa sam pusio travu u nenormalnim kolicinama, pa sam pio alkohol u nenormalnim kolicinama i pored alkohola se provlacilo dosta cesto i belo...
ovime si sve rekao a i potvrdio moju teoriju ....nezelis se vratiti u to stanje jer znas gdje vodi ....savjest prika .....savjest te upozorava na to ....a nakon ovog kometara ova tema dobija puno vecu tezinu i daleko je od pocetnog naslova
Psihicke promene nastale zbog konzumirnja alkohola i teskih opojnih droga ???

BTW. bravo sto si se skinio sa svega :)
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Drago mi je da si skontao dosta o sebi, ekipa ti je već rekla puno a ja bi dodao još samo da izgleda da je neki emocionalni "problem" bio u tebi i prije cigareta, trave, alkohola itd. - jer u svim "bijegovima" postoji isti uzorak ponašanja - pretjerivanje. Ali to naravno ništa ne znači, nema straha, jer :
"Ne postoji svetac bez prošlosti kao ni grešnik bez budućnosti." Sri Haidakhan Babaji. :thumb:
 
14.02.2013
4
2
0
33
Ja bi izmenio i pocetak, umesto "Psihicke promene" dodao bi "Poremecaj sna" nekako mi ovo psihicke promene ne zvuci kako treba...
Slazem se sa tobom iako jos uvek ne mogu da spojim savest sa losim snom koji se desava iskljucivo ako pusim travu 10-ak dana spojeno, ako je savest uzrok tome onda bi trebalo svaki put kada mi nije cista savest da imam problem ovakvog tipa....

usrname je napisao(la):
jer u svim "bijegovima" postoji isti uzorak ponašanja - pretjerivanje. :thumb:

Hahahahahaha sad si me nasmejao... Nisam ja tip da spas trazim u "casi"
Jednostavno je tako vreme i takvo okruzenje bilo da sam takavu mladost imao i ne bi je menjao nizasta na svetu.... Pogotovo kad vidim ove nove klince...
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
solidsnake je napisao(la):
Hahahahahaha sad si me nasmejao... Nisam ja tip da spas trazim u "casi"
Jednostavno je tako vreme i takvo okruzenje bilo da sam takavu mladost imao i ne bi je menjao nizasta na svetu.... Pogotovo kad vidim ove nove klince...

Drago mi je da sam te nasmijao, znači da nisam pisao u prazno,a smijeh je još najzdravija reakcija. :thumb:

Tvoja priča nije posebna po ničemu, nisi ni prvi ni zadnji adolescent koji je najbitnije godine svog života (u kojima definiramo ličnost i karakter) proveo, kako si sam opisao, u "nenormalnom" trošenju cigareta, trave, alkohola i sintetike

"Ovi novi klinci" su govorile i generacije prije tebe za tebe i tvoju ekipu, kao što će i ti novi klinci jednom s podsmjehom gledati na "neke još novije klince". ;)
.
Ono što treba prihvatiti jest da je bilo bezbroj usrnameova i solidsnakeova prije nas i biće ih još bezbroj nakon nas.

Ako već sa 25 godina govoriš da si mladost "imao", što ćeš govoriti sa 35, 45, 55 ili 65 godina?

Uživaj frende u svakom trenutku jer ćeš se sa jednakom sjetom prisjećati ovih dana za 10 godina i reći ćeš : "Uh kad sam imao 25 kako me je neki usrname na forumu davio sa pi*darijama. Baš su to bila lijepa vremena, ne bi ih mijenjao nizašto."

Ne gledaj unazad, ne gledaj unaprijed, jedino se SAD živi.

Tripovi koje ti konzumacija kanabisa danas pojačava mogu biti posljedice ekstremnog gaženja iz perioda kad svi mislimo da smo na neki način besmrtni, ali mislim da sam sindrom "više, brže, jače" iz tog doba ima korijen u nekim drugim neriješenim situacijama.

Ali da ne filozofiram previše : ukoliko imaš toliko jezive tripove kad zapališ, ili se nauči nosit s njima, ili prestani duvat. Izbor je uvijek bio i jest na tebi. Pozdrav. :)

edit: sad kad je tema jasno definirana, rekao bi da kanabis na svakog djeluje drugačije. Imaš one koji kad zapale prije spavanja zaspu bez frke, a recimo ja kad idem haj u krpe često jako teško zaspem, jer me razbuca u glavu. Ali u glavi mi se i inače vode beskrajni "razgovori" koje mi kanabis samo potencira, nevezano jel indica ili sativa u điru ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: maSe
14.02.2013
4
2
0
33
Usrname, drago mi je da se razumemo...
Poucan i iskren post si ispisao.

Sto se mene tice slobodno filozofiraj, ja volim takve razgovore...
Nisu to jezivi tripovi, ja sam savrseno svestan da se to meni prividja i jednostavno se okrenem na drugu stranu i nastavim da spavam....
Kako sam to povezivao sa travom zeleo sam da cujem da li neko jos ima takvo iskustvo to je sve....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: maSe

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
solidsnake je napisao(la):
konkretno kada opet a to je vrlo retko mozda 2 puta godisnje spojim 15-ak dana da varim svaki dan, kada prestanem desava mi se gore opisana situacija....

Podsjeća me ovo na priču o osobi koja dolazi doktoru i veli: "Doktore, doktore, boli me trbuh kad jedem luk!"
Heh, pa nemoj jesti luk...

...ili nemoj jesti luk 15 dana zaredom.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
kaže: "inače sam psihički zdrav, osim što imam tripove bez uzimanja ikakvih psihodelika..."

:icon_lol:
 

maSe

Aktivan Član
14.01.2009
70
4
0
33
Hehe ma to je normalno sto ti se desava i dobar si nemoj panicarit,tako je i meni bilo pa sam se odma uspanicio al vidim da si svjestan svega i da znas sta je to sto ti se desava.Desilo se slicno meni i ovom kolegi odavdje sa sajta da ne pricam vecina zna moju pricu.Al hajde manje bitno probaj se malo fizicki aktivirat kad nemas da zapalis i to je to.Priznajem i meni se isto desi kad sastavim 5 dana za redom a da ne pricam od sedmicama i o mjesecima hehe uzivaj care imas pozdrav.
 
19.07.2012
15
1
3
32
Normalno je to,jos kad si premoren.. :)!Ja kad sam premoren imam utisak kao da je neko pored mene,i tako razne stvari mi prolaze kroz vuglu,ali opusteno,kontam da je od umora :)
 
16.05.2016
4
1
3
Poz svima
Interesuje me da li neko ima problem sa glasovima
Redovan sam kad je u pitanju vutra ali nije problem samo to, imam problem stim da i čujem nečije misli uglavnom sam čuo glasove navaren, redovno se pojavljuju kad sam haj čak i sa kerom pričam telepatski ali najgore počeli su se pojavljivati i kad sam strejt da li je to znak sizofrenije ne znam razmišljam o tome da odem kod psihologa da me posavetuje sa tim pa ako treba i kod psihijatra jer i sam oću da budem psiholog i ne smetaju mi glasovi ali treba mi savet ili možda ako neko ima sličan problem da li bi trebao prestat variti jer je velika razlika u pojavljivanju glasova kad sam navaren i strejt
Nadam se da je neko skontao moju dilemu