Psihoativne biljke osim Marihuane

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
Biljke su najstarija, najrasprostanjenija i raznolikija skupina živih bića na planeti, dugogodišnji sam pušač marihuane i vidim prednosti koje mi je donijela na fizički i psihički način. Prije marihuane sam pušio duhan i iako sa svim saznanjima o štetnosti te biljke i dalje ju koristim i smatram da mi donosi više nego što šteti, zašto i kako je nebitno jer su osobni razlozi pa nemojte ni pitati. Ipak uvjek me zanimalo kako je ljudska vrsta otkrila marihuanu ili duhan, dali su pušili šta god im je došlo pod ruku, što nema smisla, možda su u pitanju bili šumski požari, ali ako se sagleda opširna enciklopedija biljnih vrsta moram se pitati dali ih takvih ima više. Pogledao sam po forumu i jedina rasprava koja postoji su biljke koje su izgledom slične marihuani, ali malo se priča o drugim psihoaktivnim biljkama.

Volio bih da se više educiramo o temi jer mnoge postoje, i mnoge su opasne, mnoge ipak nisu. Jednoga dana ako ikada dodjem u kontakt sa takvim biljkama želio bih imati više saznanja o njima, barem pola onoga što znam o marihuani ili duhanu. Za primjer ću napomenuti buniku
wiki link:
http://en.wikipedia.org/wiki/Hyoscyamus
Kako čujem opasna i otrovna biljka koja raste posvuda u našim prostorima, ipak se je godinama koristila kao psihiaktiv, i da crna bunika iako otrovna ima i zdravstvene koristi, osim nje čuo sam i za daturu
http://en.wikipedia.org/wiki/Datura
Datura je iznimno jak psihodelik koji nerijetko vodi u delirijum, isto tako raste ama baš posvuda, čak se može kupiti u cvjecarama.

Ako imate ikakva osobna iskustva ili se kao i ja jednostavno interesirate o temi ili imate još primjera navedite.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Sve je u redu, namjera je dobra, ali maverick ti je dobro odgovorio. Iako naš pravilnik ne zabranjuje diskusiju na temu drugih biljaka, ipak je prvenstveno forum o kanabisu.
Ostavljam na procjanu adminima. Što se mene tiče, rasprava se može za sada nastaviti.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
I Datura i Bunika su podosta slične biljke, razlika je samo u cvijetu i pomalo boji. U HR se prije par godina desio i smrtni slučaj prouzrokovan posljedicama konzumacije bunike. Čovjek je jednostavno legao u vatru na otvorenom kaminu, i izgorio bez ikakvih reakcija.
Niti jedna halucinacija na iti jednoj od te dvije biljke nije nimalo pozitivna već pravi horor trip. Halucinacije su vraški realne i neprekidne, popraćene strahom i neugodnim osjećajem. Usta se skroz suše i bez pomoći normalne osobe nema osjećaja za žeđ pa može doći i do ozbiljnih problema od dehidracije. Predmete i osobe ne raspoznaješ, tek pred kraj djelovanja popuštaju halucinacije i na trenove dolaziš sebi sav zbunjen i isplašen.
Jedu se sjemenke iz bodljikavog ploda podno cvijeta koji je sličan nekoj vrsti kaktusa. Ja sam čuo da se u južnoj americi u šamanskim obredima redovito konzuira ali određen broj tih sjemenčica iz ploda, u mom slučaju je to bilo puna šaka sjemenki, cirka oko tisuću komada, pa su halucinacije trajale preko 12 sati i bile su izraženije.
Zjenice se abnormalno šire i većina ljudi koja je nekad to probala je pušila imaginarnu cigaretu, čak sam primjetio da i nepušači imaju tu halucinaciju pa stalno puše.
Probao sam obje i nikad u životu nebi više, to će vam reći svaka osoba koja bilo šta od toga proba. Imao sam priliku i normalan promatrati skupinu ljudi koji su to probali i proveo sam cijelu noć s njima, meni je bilo dosta smiješno ali njima nije bilo do smijeha i većina njih mi je dan poslje potvrdila istu stvar, da nikad više i da su nabijeni nekakvim strahom od svega toga što su vidjeli. Dan poslje trag ostaje na vidu, naime dolazi do kratkovidnosti i ukoliko pokušate čitati novine nećete vidjeti slova, sve se muti, dok god ne odmakneš ruke. Dolazi i do neprestanih flash bekova iz halucinacija pa se lagano prisjetite podosta tih gadosti koje ste vidjeli.
Bez nadzora normalnih ljudi konzumacija tako nečega je ravna kao da si sami potpišete smrtnu kaznu jer niste svjesni šta radite i lako može doći do samoozljeđivanja i najgoreg. Eee da ove nus pojave traju jedan do dva dana poslje konzumacije i lagano nestanu, al vam daju na razmišljanje "šta je meni ovo trebalo" i to se mislim i dan danas.
Nemojte nikad, osim ako niste u nekom plemenu u africi ili južnoj americi pod kontrolom domorodaca, vračeva i šamana pa sa njima zabrijete na neki obred, jer oni su jedini koji znaju čemu to služi, šta se s tim postiže i ono najbitnije kako se nositi sa svim time.
Peace :hippy:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
datura uzrokuje užasno jaki trip koji može potrajati po 24, ponekad čak i do 48 sati, i ljudi su u to vrijeme sposobni svašta napraviti, pogotovo bez nadzora trijezne osobe...
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Prije 8 godina dok sam služio vojni rok, gulio stražu u jednom skladištu naoružanja u jednoj šumi slučajno sam nabasao na buniku pokraj šumskog puta. I tako sam vam ja glupan nabrao 4 ploda i ispričao razne dogodovštine šta ljudi dožive na tome. Od nas 24 u vojarni nitko mi nije vjerovao da to takav rad ima pa sam revoltiran odlučio nahraniti trojicu dobrovoljaca. Njih 3 su pojeli ta 4 osrednja ploda i nakon pol sata su ošli takvi na svoja stražarska mjesta sa punim naoružanjem i svaki sa 120 metaka rezerve.
Sreća i bog da nije bilo mrtvih jer su svi trojica u startu izgubili puške i municiju. Zapovjednici su bili šokirani kad su vidjeli kakva čuda se dešavaju sa njia trojicom, dignuta je uzbuna i malo je falilo da se aktivira vojna policija. Na sreću sve je uspješno zataškano nakon što sam objasnio zapovjednicima o čemu se radi, a dotična trojica su nakon 15 sati ludovanja uz naš nadzor došli sebi i tek onda su se uvjerili u psihoaktivnu moć jedne naoko bezopasne biljke koja faktički raste na svakoj livadi.
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Vidio sam na svoje oči u par navrata djelovanje sjemenki dature i kao i što No Joke kaže može biti svega: ljudima smeta odjeća, pa je skidaju, jake halucinacije, rupe u sjećanju, a zamagljeni vid traje jedno vrijeme...

Kasnije sam po pričama čuo da su se sjemenke koristile za pripremu vještičje masti (zajedno s još nekim sastojcima kao što je izlučevine žlijezdi Bufo bufo - obične krastače, to su derivati triptamina) tako što su se lagano krčkale na masti, a onda se ta mast namazala na dlanove, tabane i čelo, dakle nikako direktno konzumirati plodove ili sjemenke.
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
provala san samo buniku.. ništa nemogu reći o tome.. nije bila velika količina, samo mi se vid zamaglia i neka zbunjenost.. al to je bilo u 7.om osnovne.. i mislin da je ovo sve skupa neozbiljno.. niti je potrebno promovirati..
 

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
Dali netko zna malo više o temi, bunika i datura su malo poznatije biljke ali nisu jedine koje rastu na nasim poljima, pa da tema ne preraste u PRa za te dve biljke, dali je tko došao u kontakt ili opsirnije se educirao o nekim drugim psihoaktivnim biljkama i gljivama, stavio sam link gdje je bilje malo sabranije:



http://www.erowid.org/plants/

Još jednom bi volio naglasiti, da ova tema nije namjenjena da se marihuanu napravi ljubomornom, ovdje je riječ o edukaciji, sutra da vam netko ponudi saku sjemenki i kaze ovo sam kupio u cvjecarni probaj, vjerojatno i hoces. Nažalost znam da ce masa idiota vidit ovu temu kao katalog, ali zastita idiota nije razlog da ostatak dobije dobre informacije...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vrhunski_indikator

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
zato sam stavio u sve i svasta, mislim postoje teme o filmovima, muzici, i stotine ostalih tema koje nemaju veze sa marihuanom, pravila foruma su da se ne govori o ilegalnim kemijskim drogama, hvala ti na linku ali ne mogu shvatiti kako nemamo niti riječ o biljkama koje su nasi pretci koristili i koje rastu svuda oko nas, sutra moje dijete dok se igra moze pojesti te sjemenke pa me zanima dali je zaista bolje da sutimo o tome ili samo prebacimo temu u drugi forum?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Zato jer su na "the majka" ljudi koji bolje pozanju tu tematiku, preseljeno je ako razumiješ.
Tu više dobiješ odgovore tipa "rekla-kazala" a tamo iz osobnog iskustva.
Ajd ti odlući.
 

artistic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
26.07.2011
346
1.478
143
Universe
Ima i ''Salvia'' ...Nisam probo, ali su mi pričali oni koji jesu...puši se na lulu ili bong (ili tako nešto), i isto su gadni tripovi...čak sam čuo da jako puno njih vidi neku plavu vilu...bog će ga znat...ima i na youtube (Salvia trip) ljudi koji su na salviji i ne izgleda ni malo zabavno, bas je hardkor...eto ako nekog zanima nek probava :D i sretno hahah
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica
03.09.2013
16
16
3
nije datura nego datula, veoma opasna biljka ako se uzme u vecoj kolicini, dolazi do sirenja zjenica i do halucinacija,
mogu se jesti samo sjemenke ili se napraviti caj ali je najveci problem u doziranju, ako je malo nema efekta ako je vise onda nastaje ludilo. ko se bude igrao sa ovim mora biti veoma oprezan.
ja sam zaglavio u hitnoj jer sam se predozirao
toliko cuvajte se ovih zajebancija


slicno dejstvo imaju i cigarete za asmaticare. pravi se caj dok se nepojave kristali koje kasnije uzmes.



halucinacije zavise od kolicine tatule koju konzumiras. zjenice se rasire maksimalno i halucinacije su individualne, slicno tripu,
nas trojica smo uzeli zajedno izasli u grad i pogubili se, ja sam zavrsio u hitnoj. bude dobro sat dva a ostalo je sve ludilo i molis boga da te popusti ali te to fura dva dana
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica