Psihodelični rock

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.10.2009
40
1
0
34
nijebitno je napisao(la):


poslusaj si malo floyde i die grune reise i the byrds oni su pocetak psihodelija.. dok su po meni pink floyd vrhunac..

evo ti par stvari koje bi ti mozda mogle bit dobre..

pink floyd
- shine on you crazy diamond
- careful with that axe eugene
- the great gig in the sky
- echoes
- comfortably numb

die grune reise
- come on people
- a book's blues

the doors
- the end

deep purple
- child in time ( ali verzija s onog made in japan )

atomsko sklonište
- ne cvikaj generacijo

b.b. king
- the thrill is gone

led zeppelin
- since i've been loving you


to je kaj se tice muzike a ak volis dobre tekstove uvjek preporucam balaševića :D

p.s. ima jos jedna stvar koja je tolko preljepa i smirena da skoro zaplacem svaki put kad ju cujem neznam dal je itko cuo za nju al ako ocete mogu vam je nekak poslat il tako nesto .. budem probao staviti na youtube pa vam link piknem tu.. nesto preljepo je :D
 
21.10.2008
15
0
1
34
hvala na konkretnim preporukama, budem poslušao

za shpongle znam, slušam ga već dugo isto kao i 40 giga probranog goa trancea kojeg imam na disku :)
sad se bacam na začetke psihodelije :D
 
02.06.2009
32
0
0
32
Hmm.. volim takav rok, jako.

da vidimo..

13th floor elevators - po meni začetnici žanra

Jefferson Airplane - ne volim flower power prjeterano ali su ovi ljudi oke. (pogovo white rabbit :) )

Pink Floyd - radovi sa syd barrettom nisu normalni (od syda barretta solo stvari isto oke) - preporučam pjesme : Interstellar Overrdrive, See Emily Play i cijeli Dark side of the moon album

The Doors - možda više blues / beat orijentirani, ali Strange Days je zbilja pun psihodelije. Preporučam sve pesme :D

Jimi Hendrix, The Beatles (o da, Sgt. Peppers Lonely Hearts Club je čista psy) i tak, možda od neke "alternative" Love je oke band.
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
35
trabunjar.bloger.hr
prva tri albuma od pink floyda...sve ostalo ne valja :p
dakle pipers at the gates of dawn,a saucerful of secrets,ummaguma
po meni je to najčišća i izvorište sve prave psihodelije :D

sve prethodno navedeno...doorsi,jefferson airplane,jimi hendrix...
krautrock ili ti njemačka psihodelija(ne kuži se da su njemci)ima dobrih stvari
za početak preporučam can-spoon i vitamin c
ash ra temple
(na www.last.fm moš potražit ostale krautorckere, a i psihodeličare pomoću searcha po tegovima)

i ima nekih neopsihodeličara isto dosta dobrih.
npr.
om-at giza (musthear)
aqua nebula oscilator-ready to fly
ufommamut-ammonia
death can dance-lotus eaters

zatim evoluirana psihodelija
tool
to je sve što mi pada na pamet...sve ostalo je presubjektivna psihodelija
e eventualno bi još mogo the residentsi al to je više retardirani rock :D nego psihodelični
 
02.06.2009
32
0
0
32
Ovaj zaboravih.. pjesma od pink floyda, Echoes, traje preko 20 minuta, ali je meni super za opustanje i moglo bi se rec da je na svoj nacin psihodelicna :D Album je Meddle
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
wannabeshaman1 je napisao(la):
p
death can dance-lotus eaters

Još uz to svakako pjesma Bylar koja je nešto nevjerojatno, a mislim da je chant of paladin od DCD-a strašna psihodelija, jednolično ponavljajuće i predobro.
Makar ne vidim ja baš neku poveznicu između dcd-a i rocka
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
35
trabunjar.bloger.hr
Šaman Šandor je napisao(la):
Još uz to svakako pjesma Bylar koja je nešto nevjerojatno, a mislim da je chant of paladin od DCD-a strašna psihodelija, jednolično ponavljajuće i predobro.
Makar ne vidim ja baš neku poveznicu između dcd-a i rocka
ma da...ovo što sam naveo dcd ko psihodeliju je jedna od onih subjektivnih psihodelija koje sam pokušao izbjeć.
no u potpunosti se slažem(u miomirisne puzle sveprisutnog nastranstva)s vama, kolega :D
 
06.10.2009
40
1
0
34
wannabeshaman1 je napisao(la):
prva tri albuma od pink floyda...sve ostalo ne valja :p
dakle pipers at the gates of dawn,a saucerful of secrets,ummaguma

briješ xD the wall.. dark side of the moon .. animals .. a da ne spominjem wish you were here i njegov shine on you crazy diamond :D ma svi su fenomenalni u svojem obliku :D .. nemres tak nekaj izjavit :D ... hahaha živeli
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
35
trabunjar.bloger.hr
a the wall i animals su ok al wish you were here...
AAAAAAAAA :icon_mad:! :icon_lol:
još kad sretnem nekog fana od pink floyda i opakog psihodeličara(ono majca na bend, ofucane traperice i duga kosa),a jedino što je čuo je dark side of the moon i wish you were here(u biti sve osim prva tri albuma)
dode mi da omotam neki dildo sa blotterom srčeko tripova nabijem sve to na bušilicu i cijeli dan mu izvrćem crijeva...jer takav je meni osjećaj kasnijih floyda.
ma, čitava ta faza poslje baretta mi zvuči ko neka isforsirana zadimljena sreća.
nije da ja tebe napadam ti očito pridaješ neko drugačije značenje plodovima tog razdoblja floyda
ili si mazohist :D al eto tek tako da shvatiš zašto mogu reć ono što sam reko.
i nažalost nikad ih neću moć čut ko ti...a pokušavo sam. uvijek su mi bili i ostat će kao što već rekoh drugim riječima tripoidna analna akrobacija :D
 
02.06.2009
32
0
0
32
Ja mislim da oni kasnije uopće nisu ciljali na neke psihodelije i to. Ne bi reko nakon što su vidjeli Barretta šta mu se desilo, i ja bi odusto od svega. Ali za ovo se slažem, 70% samoprozvanih Pink Floyd fanova ne zna za pre-dsotm fazu^^