Psihoza i kanabidiol (CBD)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.10.2016
14
3
3
56
Bok svima! ;)

Ovak, imam frenda koji boluje od akutne psihoze i pod teškim je lijekovima. Konkretno dijagnoza mu je F 23.2 i glavni lijek koji pije je antipsihotik (Zyprexa). Problem je u tome što je on od tih lijekova zatupljen, pasivan i ravnodušan. Psihijatar mu je rekao da ce ih morati piti najmanje 2-3 godine.
Nedavno sam otkrio za kanabidiol (CBD) koji navodno ima djelovanje kao antipsihotik i gotovo nema nikakvih nuspojava http://sr.wikipedia.org/wiki/Kanabidiol. Moje pitanje je ima li netko iskustva sa psihozama i kakve su šanse da se ulje od CBD-a koristi kao zamjena za Zyprexu.
Također nedavno je napravljena (neznam kako da se najbolje izrazim) sorta koja ima više od 16 % CBD-a i manje od 1% THC-a, zove se Avidekel.

Hvala, lijepi pozdrav!
Bok svima! ;)

Ovak, imam frenda koji boluje od akutne psihoze i pod teškim je lijekovima. Konkretno dijagnoza mu je F 23.2 i glavni lijek koji pije je antipsihotik (Zyprexa). Problem je u tome što je on od tih lijekova zatupljen, pasivan i ravnodušan. Psihijatar mu je rekao da ce ih morati piti najmanje 2-3 godine.
Nedavno sam otkrio za kanabidiol (CBD) koji navodno ima djelovanje kao antipsihotik i gotovo nema nikakvih nuspojava http://sr.wikipedia.org/wiki/Kanabidiol. Moje pitanje je ima li netko iskustva sa psihozama i kakve su šanse da se ulje od CBD-a koristi kao zamjena za Zyprexu.
Također nedavno je napravljena (neznam kako da se najbolje izrazim) sorta koja ima više od 16 % CBD-a i manje od 1% THC-a, zove se Avidekel.

Hvala, lijepi pozdrav!

Ovako, ja sam imao slično i pio sam Zyprexu. Svi antipsihotici djeluju tako da gotovo zaustave proizvodnju dopamina u mozgu. Tada je pacijent pomalo "lulav", poludementan, slično kao da ima Parkinsa, jer kod parkinsa gotovo da niti nema dopamina u mozgu. Također obara i serotonin pa očekuj da će nakon nekog vremena dobiti antidepresive. Sad, u početku ide poboljšanje a nakon toga bi trebalo smanjiti unos Zyprexe u organizam kako bi se dopamin ipak proizvodio što psihijatri jednostavno ne čine zato što jednostavno vuku proviziju od farmaceutskih kuća (u tvom slučaju Illy Lilly). Inače, oni su u Americi platili ljudima milijarde dolara odštete zbog katastrofalnih nuspojava koje taj lijek izaziva. Nisu bolji niti ostali antipsihotici tipa Seroquel itd. Nadalje, u početku ide poboljšanje, ali mozak kako Zyprexa djeluje na te receptore da prestanu proizvoditi dopamin mozak nastoji proizvesti nove receptore za proizvodnju dopamina tako da se kod toga očekuje pogoršanje, novi (valjda bolji lijekovi koje farmaceuti proizvedu) te pojačavanje terapije npr ako je 5 mg onda na 10 itd itd, a također kod naglog prekida terapije mozak "podivlja" i počne naglo proizvoditi dopamin + ovi novi receptori koji su naknadno nastali tako da je onda stanje doista katastrofa. Ja sam uzimao Zyprexu 5mg, pod zadnje Seroquel 300 mg (ekvivalent 10 mg Zyprexe), pa sam to smanjio na 100-ak mg (3,33 ml Zyprexe) i to samo radi spavanja, a cijelo to vrijeme smanjivanja sam duvao vutru svaku večer male količine i jako me je podizalo. Nakon nekog vremena halucinacije su prestajale i sad me ugodno podiže. Više antipsihotik ne uzimam, svako večer Mirtazepam (noćni antidepresiv) koji sedira, i to je to. Nemam nikakvih ispada niti mi raspoloženje oscilira. Tako da, neka batali farmakologiju, to su lopovi i ubojice, priroda bolje liječi.
 
19.10.2016
3
2
3
30
Imam jedno pitanje, zelela bih da probam cbd ulje jer u poslednje vreme patim od anksioznosti, medjutim, ne znam kako i gde da ga nabavim. Da li bi neko ko je vec narucivao mogao da mi da savet?
Unapred se izvinjavam ukoliko je glupo pitanje ali zaista ne znam gde bih drugde mogla da postavim pitanje.

Hvala.
 
19.10.2016
3
2
3
30
Samo bih prvo volela da naručim gotov proizvod i da vidim da li imam ikakve koristi od njega, pa ako da onda bih definitivno razmislila i o tome da sama počnem sa pravljenjem. Ali sad se već udaljavam od teme. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
01.10.2016
14
3
3
56
Samo bih prvo volela da naručim gotov proizvod i da vidim da li imam ikakve koristi od njega, pa ako da onda bih definitivno razmislila i o tome da sama počnem sa pravljenjem. Ali sad se već udaljavam od teme. :)

Nemoj bacati novce, cbd nije ništa posebno, to trebaš sama napraviti tako da sadrži i drugi ključni sastojak, eventualno nabavi Rick Simpson