Psihoza i kanabidiol (CBD)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.05.2012
5
1
0
30
Isan je napisao(la):
Mozak je organ ko i svaki drugi i podložan je "ozljedama". Kad nezgodno doskočimo i iščašimo gležanj i on nam otekne, moramo mirovati određeni period da oteklina splasne i tek onda krećemo s laganom rehabilitacijom. Sa mozgom je ista stvar, jedino je problem što ga je teško umiriti, i tu na scenu stupaju propisani lijekovi koji će mozak umrtviti na neko vrijeme dok se kemija mozga ne stabilizira.

Da, lijekovi su često neugodni i pacijentu i okolini koja je navikla na određeni karakter, ali morate razumjeti da je riječ tek o akutnoj psihozi, prolaznoj pojavi, izlječivom obliku i ne treba dramit oko toga, već se smirit i sanirat upalu, a potom poraditi na otkrivanju i otklanjanju uzroka te psihoze.

Mislim da u ovom trenutku uvođenje psihoAKTIVNE supstance poput kanabisa nikako nije pametan potez (bez obzira THC ili CBD sorta) i da riskirate da jednu akutnu/prolaznu pojavu potencirate na razinu kroničnosti, a onda je to doživotno i nikako nije poželjno, ni obitelji ni pacijentu, kojeg prijatelji u tom slučaju jako brzo napuste.

Inače, po meni nema razlike između ljudi koji smatraju da je kanabis isključivo lijek kojim bi morali sve bolesti liječiti i ljudi kojima je kanabis isključivo otrov i korov kojeg treba bezuvjetno iskorijeniti. ;)

Pozdrav gonnnzo, frendu želim brz i potpun oporavak!
Hvala Isan, sve si lijepo reko ;)
Nije za zafrkanciju.

0Owerdoze0 je napisao(la):
Metalmaniac htio sam reci da se slazem sa Chillom i da te seme sa velikim postotkom cbd a mnimalnim postotkom thcea su gluposti.
Jacksparow ja mislim da nije cannabis kriv sto je tvoj otac htio napravit to sto je skoro napravio,nije to do canne nego do ljudi.Ako ima PTSP vjerovatno je zatripo nesto gadno pogotovo ako je neku sativu pusio,neznam jel si probao mu ulje dat ako jesi kako je reagirao na ulje ako mi mozes rec?
Gonnzo ja nisam obolio od psihoze ali sam bio jako deprimiran par puta sam htio i samoubojstvo napravit,stavio sam si slusacie od mp3 u usi i legao na prugu i cekao vlak koji se nije nikad pojavio,eto samo toliko da ti kazem u kakvom sam ja stanju bio.Zyprexu sam pio 2 god i jako mi je pasala ta tableta jer doslovno pogasi mi sve osjecaje ali ne budem ni sretan ni tuzan nakon uzimanja vec kao da mi do niceg nije stalo stvarno je tableta napravljena da se pretvoris u zombija a i cinjenica da kutija kosta 900kn je jos gora stvar kad za takav otrov moras dat toliko novaca.Skidanje sa Zyprexe mi je bilo malo gadno tj.najgadnije nego od svih drugi tableta koje sam koristio.Znojio sam se i imo napade panike,cesto sam se bojo da me neko nece roknit bez razloga,na ulici sam zapazao kako su sve oci uprte u mene i nije bas bilo ljepo.Ali i prije terapija sam pusio cannu i nisam prije (ko klinjo znao) da ima takva medicinska svojstva.Na kraju sam krenio sa pusenjem pa uzgajanjem i to u pocetku samo indike a kasnije sative,sad uzgajam sto god mi padne pod ruku :).Pusenje mi je ublazilo nesanicu,depresija mi totalno nestane kad sam naduvan jedino sto sam i dan danas paranoican i nekad ta paranoja prijede granice.A sto se tice ulja nikad se nisam bolje osjecao u zivotu nego nakon konzumacije ulja.Evo nedavno je i moj kolega sa pusenjem i jedenjem ulja skinio se sa hororicnih tableta za zivce Deprozel,diagnosticirana mu je neka vrsta psihoze i ako se dobro sjecam nesto u vezi dvolicnosti i kontrole.Evo ga danas bez tableta tu i tamo koji apaurin popije i dobro mu je.
To je to overdoze, tog se i frend najvise boji tog skidanja.
 
31.01.2017
5
3
3
Bok svima! ;)

Ovak, imam frenda koji boluje od akutne psihoze i pod teškim je lijekovima. Konkretno dijagnoza mu je F 23.2 i glavni lijek koji pije je antipsihotik (Zyprexa). Problem je u tome što je on od tih lijekova zatupljen, pasivan i ravnodušan. Psihijatar mu je rekao da ce ih morati piti najmanje 2-3 godine.
Nedavno sam otkrio za kanabidiol (CBD) koji navodno ima djelovanje kao antipsihotik i gotovo nema nikakvih nuspojava http://sr.wikipedia.org/wiki/Kanabidiol. Moje pitanje je ima li netko iskustva sa psihozama i kakve su šanse da se ulje od CBD-a koristi kao zamjena za Zyprexu.
Također nedavno je napravljena (neznam kako da se najbolje izrazim) sorta koja ima više od 16 % CBD-a i manje od 1% THC-a, zove se Avidekel.

Hvala, lijepi pozdrav!

Pozdrav. Znam da je dosta proslo, ali nadam se da si jos uvek aktivan na forumu i da ces videti ovaj post. Zanima me da li ste pokusali sa uljem i kako ti je frend sada ? Razlog zasto pitam jeste taj sto sam i ja dobio dijagnozu F 23.2 i prepisani su mi antipsihotici, pijem ih vec par meseci, pa bih i ja probao sa uljem umesto njih.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pa ako je ovo iz naslova u pitanju, ne moras otvarati novu temu. samo nastavi sa pitanjima i postovima ovde, to sto je tema iz 2014. ne znaci da se tvoji postovi nece naci u novim na forumu, pa ce se ekipa upoznata u problematiku ukljuciti. sretno sa uljem
 
31.01.2017
5
3
3
Pa da pocnem : dijagnostikovana mi je akutna psihoza slicna sizofreniji, F 23.2 u novembru prosle godine, prepisan antipsihotik - zolprix. E sad, dugi niz godina, 6, 7 sam konzumirao sve I svasta, spid, eksere, pecurke, Lsd, a vutru pusio svaki dan 2,3x dnevno I sve je to "super" funkcionisalo do trenutka kada sam na Lsd-u imao iskustvo da poznanik moze da mi cita misli I da zna neke moje tajne koje niko ne zna. To je za mene bilo realno I tad sam rekao ok, ako je ovo moguce sve je moguce, i batalio da se drogiram, bez tableta, na suvo. Proslo je godinu I po od tad, I prvih par meseci je bilo fino, krenuo da treniram, citam, maru pusio s vremena na vreme. Napomena : stvarno sam voleo da varim, I nasu biljku takodje. Posle nekoliko meseci pocele su da mi odzvanjaju pesme u glavi, javila mi se paranoja kako neko moze da utice na moje misli (citao sam o magiji, ezoteriji sto je samo dalo potporu takvim idejama) i kako je vreme odmicalo, stanje se pogorsavalo. Poslednjih par puta kada sam popusio cak I singlic neki, pukne me takva paranoja I haos u glavi pa sam resio da batalim (sorta je bila Super Skunk I Skunk no.1) E sad, izgubio sam volju za bilo cim. Totalno sam pasivan, ne zivi mi se ovako, rekao bih da sam u depri teskoj. A sto je najgore, ne mogu ni da duvam zbog pomenutih stanja, ne prija mi, a nemam neke sativice da probam to. Ne bih da pijem lekove, nikada do sad ih nisam ni pio, ali psihijatar kaze da ce se bez njih stanje pogorsati. Pokusao bih sa uljem. Ideja mi je sledeca : da narucim CBD ulje od royal queen seeds-a, I za pocetak pocnem sa tim, a da pored toga narucim neke od njihovih cbd sorti kao sto je Dance world I Royal highness, I probam da napravim ulje. Pitam se kako bi neka takva sorta imala uticaj na mene, da li bi mogao da je pusim zbog high efekta, da me ne puca na paranoju I da mi pomogne da se izvucem iz ove depre I bar malo nasmejem, jer nisam dosta dugo. Ima li neko iskustva sa ovakvim slucajem ? Saveti su dobrodosli. A moj savet forumasima - ne igrajte se sa prokletom hemijom, drzite se prirode ...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
E sad, dugi niz godina, 6, 7 sam konzumirao sve I svasta
nisi napisao koliko sad imas godina. sve sto je akutno je i prolazno, tj. dijagnostikovan ti je prolazni mentalni poremecaj slican shizofreniji. dakle, cak nije ni sa simptomima shizofrenije. ako nastavis sa hemijom stvar moze da se hronificira a i vutra moze da bude odredjena vrsta okidaca ukoliko imas hereditet (sto ne znamo). nemoj biti pasivan posmatrac nego aktivan igrac, zivot je uglavnom onakav kakvim ga ucinis, pa razmisli sta hoces od zivota. sto se tice depre, mislm da je bar 95% ljudi na balkanu u slicnom fazonu ;) to sto savetujes forumasima savetuj i sebi. drzi se prirode, pozitivnih vibri, pozitivnog drustva, kreci se sto vise, uzivaj u nekom hobiju, sportu, hrani se sto zdravije... i manje zaguljene literature koju si pisali ljudi kod kojih bi bio dijagnostikovan hronicni poremecaj, a ne akutni :) i menjaj sortu ako mislis nastaviti duvati, ja licno skunk ne gotivim niti pusim, jednostavno mi ne prija takav rad. a kad ti nesto ne prija, onda to ne konzumiraj i u startu moras biti bolje :) good luck
 
31.01.2017
5
3
3
"Mlad" sam Power, 27 mi je. Znam da je akutno prolazno, zbog toga I zelim da sto pre ukinem lekove da me ne naprave na zombija bez emocija, a to radi ovaj lek na osnovu onog sta sam citao. Hemiju batalio I ne planiram da se vracam u taj svet. Ali ne odrice mi se mare, joj koliko bih voleo da mogu da popusim buksnu a da nemam haos u glavi. Menjam, necu da pusim nesto sto mi ne prija, cekacu dok ne bude bila neka happy, uplifted sorta, iako sam popricno nestrpljiv da probam to, ali nema mi druge. Zahvaljujem na podrsci. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pretpostavio sam da si ispod 30. znaju to biti prolazne faze u tom periodu zivota pogotovo ako rano krenes sa hemijom. samo opusteno, pozitivno... i nema predaje ;) dobre navike zadrzi, losih se resi. navike su nesto sto se menja, kao i stavovi u zivotu. zauzmi pozitivan i polako radi na sebi, kao sto kazes, jos si mlad, sanse su na tvojoj strani. ako ti je do duvke, ja obicno ne savetujem sorte al probaj nabaviti nesto od ovog: Girl Scout Cookies, Super Silver Haze, Super Lemon Haze, Trainwreck, Laughing Buddha, Sour Diesel, Blue Dream
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
a da pored toga narucim neke od njihovih cbd sorti
Definitivno se preporucuju cbd sorte kod paranoje/panike i ostalih negativnih ucinaka na psihu.
Nista te ne kosta probati neku 1:1 cbd sortu uz ove ostale koje je Power nabrojao. Doduse, pusio sam samo jednu cbd sortu do sada (shark shock cbd od dinafem-a) i stvarno mozes pretjerat koliko hoces bez nekog psihoaktivnog utjecaja.
Skunkove bi probao izbjegavat. Mislim da je samo bitno da si nadjes sortu koja ti odgovara.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lucidnosti
27.02.2017
4
1
1
46
Bok svima! ;)

Ovak, imam frenda koji boluje od akutne psihoze i pod teškim je lijekovima. Konkretno dijagnoza mu je F 23.2 i glavni lijek koji pije je antipsihotik (Zyprexa). Problem je u tome što je on od tih lijekova zatupljen, pasivan i ravnodušan. Psihijatar mu je rekao da ce ih morati piti najmanje 2-3 godine.
Nedavno sam otkrio za kanabidiol (CBD) koji navodno ima djelovanje kao antipsihotik i gotovo nema nikakvih nuspojava http://sr.wikipedia.org/wiki/Kanabidiol. Moje pitanje je ima li netko iskustva sa psihozama i kakve su šanse da se ulje od CBD-a koristi kao zamjena za Zyprexu.
Također nedavno je napravljena (neznam kako da se najbolje izrazim) sorta koja ima više od 16 % CBD-a i manje od 1% THC-a, zove se Avidekel.

Hvala, lijepi pozdrav!


Neka pokuša sa čistim CBD ne THC
 
01.10.2016
14
3
3
56
Ovako, molim ekvivalent za 100 mg Seroquel-a sporootpuštajućeg, dakle 3.33 mg zyprexe. Koliko grama zduvat da se dobije ekvivalent. Imam maksimalnu forcu cbd vutre minimum thc-a. Dakle, koliko CBD-a u količini vutre, molim suvisle odgovore. Hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Prijateljski savijet je da se skines sa Seroquela kako god znas. Kreni na pola tablete jedno vrijeme dok se ne naviknes, pa onda cetvrtinu.
Pratio sam u 2 navrata skidanje i nije islo odjednom. 200mg je bilo u igri.
Previse je negativnih nuspojava koje su napravile stetu, a nista korisnog, osim sto uspava i vola na kokainu.
...o smrtnim slucajevima da ne pricam.

Sumnjam da bilo koja marihuana moze biti ekvivalent seroquelu. Pogotovo ne cbd sorte.
Ne znam za sto tocno ti koristis Srq da bi isao kompenzirati sa vutrom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Brahmastra

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
skunk ne gotivim niti pusim, jednostavno mi ne prija takav rad
Skunkove bi probao izbjegavat.
vidim ja nesto sam nenormalan zadnje dve godine, samo skankovi razni :D
salu na stranu, ovo moze biti vrlo ozbiljno, ne ide skank kad si mlad i labilna osoba, cak i kod starijih iskusnijih konzumenata, pogotovo ako duvanis sam, jednostavno kad te uradi otvaraju ti se problemi i od silong razmisljanja odes u q, s druge strane hash oil od skanka koji koristim je ok, ali samo kad nadjes dozu, ako uzmes manje pere te paranoja, cak i kad izadjes medj svet.
 
01.10.2016
14
3
3
56
Prijateljski savijet je da se skines sa Seroquela kako god znas. Kreni na pola tablete jedno vrijeme dok se ne naviknes, pa onda cetvrtinu.
Pratio sam u 2 navrata skidanje i nije islo odjednom. 200mg je bilo u igri.
Previse je negativnih nuspojava koje su napravile stetu, a nista korisnog, osim sto uspava i vola na kokainu.
...o smrtnim slucajevima da ne pricam.

Sumnjam da bilo koja marihuana moze biti ekvivalent seroquelu. Pogotovo ne cbd sorte.
Ne znam za sto tocno ti koristis Srq da bi isao kompenzirati sa vutrom.

Ovako, ja sam bio na 5 mg zyprexe, antidepresiv velika količina te sanval za spavanje. Kad sam zadnji put puka i završija u ludari zamijenjeno mi je sa 150 mg seroquel-a što je ekvivalent za 5mg zyprexe. Mijenjam odjel, psihijatrica procjenjuje da 150 mg nije dosta i povećava na 300. Također povećava antidepresiv, uvodi nešto za smirenje po potrebi, noćni antidepresiv, a i sanval od kojeg sam gotovo ostao decentan naime pije se samo 10 dana a ja pio godinama. Sad kako živim u prirodi skinuo sam se sa sanvala, antidepresiv a, što je bilo jako bolno, i zadnje sam ukinuo antipsihotik, skidao sam se s 300 mg prema nuli polako 2 mjeseca. To je bilo prije 2 god. No počeo sam lupetati, a s vremenom sam spavao samo 2 sata dnevno ako sam uopće spavao. Počinju problemi na poslu i uvodim 300. Zatim smanjujem na 150. Sada sam na 100, što gotovo nije operativno, ekvivalent je 3.33 mg zyprexe, a prvo operativno je 5mg. Koristim ga više manje za spavanje, ali ipak malo i protiv psihoze, navečer malo ipak krene, pokatkad i izmišljeni razgovor s nekom osobom. Dakle, meni treba cbd koji je antipsihotik, thc ću izbjegavati on me baca u kontru lupetam još više, imam višak tih receptora ja sam bez seroquel "napušen" ako i nisam pušio. Spuštalica mi triba. Imam tu sjemenku low thc high cbd pa tako. Inače osjećam problem sa srcem od seroquel-a, inače imam šum.
Pa te lijepo molim koliko otprilike da stavim... Onako da se opustim na tv-u prije spavanja, da me kljucka lagano... I da zaspim.. Te seroquel-a više da se i ne sjetim. Recimo... Četvrtina ove moje +tri četvrtine duhana? Bi li to bilo ok?
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
THC tolerancija jako oscilira od covjeka do covjeka. Doslovno stotine puta vise. Ako imas neku 6 % thc, 6 % cbd probaj sa 0.10-0.15 g po jointu. Ako ti to paše polako si povećavaj dok ti je dobro. Pomalo je sigurno i to je to... ako nemas preciznu vagu stavi onako do jednog centimetra kubnog ili ajmo reći 1/6 - 1/5 od volumena cigarete. To su ti neke moje početne upute, dosta su konzervativne ali nema potrebe testirati se sa velikim dozama.

Bilo bi lakse kad bi rekao koja je sorta pa da otprilike se mogu reci omjeri thc-cbd... ovako kreni sa malo.

Iako bi ti mozda najbolje bilo probati vrste sa THC-em u tragovima.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Nisam previse upucen u sve te lijekove iako sam cuo za neke. Ukljucio sam se u pricu samo zbog seroquela

Tesko je reci neku dozu kad je to sve dosta individualno, a i cbd sorte nisu iste. Cbd sortu koju sam ja pusio sam prakticki mogao i cistaka popusit a da mi ne bude previse, tako da je mozda najbolje da si sam odredis koliko ti je najbolje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Ovako, ja sam bio na 5 mg zyprexe, antidepresiv velika količina te sanval za spavanje. Kad sam zadnji put puka i završija u ludari zamijenjeno mi je sa 150 mg seroquel-a što je ekvivalent za 5mg zyprexe. Mijenjam odjel, psihijatrica procjenjuje da 150 mg nije dosta i povećava na 300. Također povećava antidepresiv, uvodi nešto za smirenje po potrebi, noćni antidepresiv, a i sanval od kojeg sam gotovo ostao decentan naime pije se samo 10 dana a ja pio godinama. Sad kako živim u prirodi skinuo sam se sa sanvala, antidepresiv a, što je bilo jako bolno, i zadnje sam ukinuo antipsihotik, skidao sam se s 300 mg prema nuli polako 2 mjeseca. To je bilo prije 2 god. No počeo sam lupetati, a s vremenom sam spavao samo 2 sata dnevno ako sam uopće spavao. Počinju problemi na poslu i uvodim 300. Zatim smanjujem na 150. Sada sam na 100, što gotovo nije operativno, ekvivalent je 3.33 mg zyprexe, a prvo operativno je 5mg. Koristim ga više manje za spavanje, ali ipak malo i protiv psihoze, navečer malo ipak krene, pokatkad i izmišljeni razgovor s nekom osobom. Dakle, meni treba cbd koji je antipsihotik, thc ću izbjegavati on me baca u kontru lupetam još više, imam višak tih receptora ja sam bez seroquel "napušen" ako i nisam pušio. Spuštalica mi triba. Imam tu sjemenku low thc high cbd pa tako. Inače osjećam problem sa srcem od seroquel-a, inače imam šum.
Pa te lijepo molim koliko otprilike da stavim... Onako da se opustim na tv-u prije spavanja, da me kljucka lagano... I da zaspim.. Te seroquel-a više da se i ne sjetim. Recimo... Četvrtina ove moje +tri četvrtine duhana? Bi li to bilo ok?
Savet probaj sa pastom cbd proizvođjač cannolia imaju sajt pogledaj. Poznajem ljude koji su se preporodili i prestali piti tablete zahvaljujuci istoj,sam koristim cbd kapi 10% i skinuo sam se sa codileka, koji je morfin i takva navlakuša,
 
01.10.2016
14
3
3
56
Ja
Pozz Owerdoze0. Imam pitanje, koliko dugo si pio Zyprexu i kak je teklo skidanje sa nje, odnosno jel bilo kakvih nuspojava? Ulje planira i nabaviti, odnosno mozda cak i napraviti (Sve ovisi o tome koliko mu psihijatar odredi da ce biti na tabletama).

Slazem se s tobom da je to štetna kemija i da si od nje gori od zombija. Pitam za ulje s vecim postotkom CBD-a, zbog toga što je THC psihoaktivna tvar i izaziva deluzije i halucinacije, odnosno može izazvati/pogoršati psihozu. Kaj kažete na ove sorte http://cbdcrew.org/varieties/cbd-mix/?

Da, toga i takvih situacija se upravo bojimo. Ipak THC je psihoaktivna tvar i na svakog djeluje drugacije.
Neznam, frend otkad je pod tom kemijom vise nije isti, to ga totalno umrtvljuje i zatupljuje. Žao mi je ga je takvog gledat, pa evo trazimo alternativne nacine odnosno vracamo se prirodi.[/QU

Da li bi netko imao sjemenke za biljku koja bi imala manje thc-a a više cbe-a to mi treba
 
Poslednja izmena od urednika: