Psihoza i mentalno zdravlje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Dragi ljudi, evo me nakon dužeg vremena na forumu. U zadnja četiri mjeseca koliko me nije bilo prolazio sam pravi pakao. Duga je priča to što mi se dogodilo, ne znam ni odakle početi.
Stvari su zaista zeznute tako da ne znam da li da idem skroz u dubinu ili da odem skroz u dubinu i objasnim što mi se dogodilo, a ako ima ljudi koji imaju slična iskustva volio bih čuti i podijeliti iskustva.
Naime prije četiri mjeseca negdje sam zapalio zadnji joint i sad sam čist četiri mjeseca. Meni kao dugogodišnjem korisniku kanabisa to je vrlo teško razdoblje jer odvojen sam od Mary Jane koja je moja najveća ljubav od prvog dana kad sam se upoznao s njom. Iskusni sam grower i poznavatelj same biljke i svega vezanog uz ganju, ali nekako se dogodilo sranje koje me odvojilo od Mary Jane i jako mi nedostaje.
Počelo je sve tamo u veljači kad sam nakon jednog stresnog posla vratio se kući i bio pod velikim stresom. Počeo sam se osjećati "high" prirodno. Nisam pušio prije toga neka dva tjedna i svi simptomi koji su kasnije nazvani kao psihoza su se počeli događati kad nisam bio pod utjecajem ganđe.
Naime, počeo sam sanjati ružne snove, počela me prati anksioznost iz čistog mira i lagana paranoja. Moji ukućani su shvatili da se samnom nešto događa, no nisu znali što je to.
Ubrzo nakon par dana nekog čudnog stanja moj brat je odlučio starcima drukati me i rekao kako sam growao, gdje sam growao i gdje mi sam zbuksao weed.
Moj svijet se srušio nakon toga, jer me vlastiti brat otkucao starcima, a automatski su starci pomislili da sam teški narkoman, nabavili testove za drogu, a sljedeći dan i pozvali hitnu pomoć koja je došla u pratnji policije i tako sam odveden u mentalnu ustanovu silom.
Dijagnoza mi je akutni psihotični poremećaj tzv. psihoza.
Mjesec dana sam bio zatvoren u bolnici i otpušten s lijekom koji spada u skupinu antipsihotika kojeg ću trebati konzumirati godinama i to mi je nezamislivo.
Život mi se promijenio, osjećam se loše, a nuspojave lijeka su gadne i više nisam ista osoba koja sam bio prije koji mjesec. Postao sam pravi zombi i ništa me ne veseli.
Fali mi ganđa, volio bih zapaliti, ali mi je strogo zabranjeno. Već sam više od 10 godina uživalac i teško mi se pomiriti s tim da više nemam mogućnosti growati niti uživati u ganđi.

Što vi mislite o tome da li je ganđa opasnost za mentalno zdravlje, da li ima netko sa sličnim iskustvom?
Inače, dok sam duvao bio sam uvijek zdrav i uvijek mi je ganđa pomogla da se nosim s čim god je trebalo. Trenutno mi je koma i razmišljam samo o bijegu iz kuće jer oni koji su ti najbliži mogu ti biti najgori neprijatelji koji čine nešto "za tvoje dobro" a na kraju učine nešto najgore što može biti...
Eto toliko, peace
boz :sun2:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Ovo je dno dna što ti se dogodilo i nemogu se čudom načuditi da su ti to roditelji napravili:vomitwar: jer ovako što nisam ćuo nikada, umjesto da su ti pomogli normalnim putem i razgovorom eventualno posavjetovati se s nekim psihologom ali ovako nešto "jako žalosno":eek:hno: inaće danas se takvi i sl. problemi riješavaju razgovorom i ako to neurodi plodom onda razgovor s psihijatrom(kakvo crno zatvaranje u ludaru ajme majko mila) a takvi kriminalci i gamad nam šetaju gradovima da to svijet nije vidio.
Anksiozno-depresivni poremećaji i tzv. psihoze a s obzirom na stanje u kojem narod živi tko ih nema nažalost i postali smo anksiozno- depresivna nacija i uživaoci takvih terapija i medicinsko-farmakoloških medikamenata da je to strašno(Apaurini,Normabeli,Helexi,Xanaxi,Tegretoli,Prozac,Praxiteni i dr.) to se troši na kile nažalost i nitko nepokušava lijećiti uzrok(neimanje posla,psihićke troture na istom,kućna negativna atmosfera, mućan odlazak i dolazak na posao, neimaština i bezizlaznost iz raznih situacija) a to bi trebala država da se priupita zašto je to tako i što se to događa s ljudima/narodom ,već samo saaniraju tzv. posljedice prepisujući navedene medikamente nažalost. Izgubila se ljudskost i potreba za pomoći kad je najteže nažalost nitko više nikoga nepoštuje i sve je ošlo kvragu jbg. ako ikako mogu pomći možeš i na PM.
Mislim da je "vutra" djećja igra prema tome što su ti prepisali da koristiš i mogu samo pretpostaviti kako ti je nažalost, znam kako se postupa s pacijentima na psihijatrijama jer sam imao prilike to osobno vidjeti, nadrogirane i povezane za krevet uffff.

Jako žalosno, i kako onda steći povjerenje u ljude kad nemožeš raćunati na vlastitu obitelj kao i njihovu podršku, jako mi je žao što si tako prošao.:tuzan
Sorry ali ostao sam bez teksta i neznam što bi sve rekao, a mogao bi puno toga na raćun tvoje obitelji te ću ostati na ovome izrećenome.
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Vjeverice ne kenjaj...
Drug, čitam i ne vjerujem.Tvoji dnevnici ovdje i na icmagu su legendarni.Pogotovo smoke report-i.
Nije mi jasno zašto su starci zvali hitnu i muriju.Jesi li bio nasilan?
S foruma znam da si inteligentan i obrazovan čovjek, tako da sumnjam da jesi. Jesi li bio taj mjesec u bolnici svojom voljom ili ?
Kako ti je kad uzmeš/ne uzmeš terapiju?
Ovo i je skroz bezveze baš zbog priča da marihuana izaziva psihozu i sl.
U svakom slučaju, budi mi dobro i ozdravi brzo pa da zapalimo.:wave:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Tko te točno sili da piješ lijekove? Daj molim te radije se vrati travi, ****** sve nego da piješ lijekove i spominješ nuspojave. Iskreno neznam koji ti je osim šta si sve izgleda olako shvačao. Nemaš 5 godina da te vodaju po doktorima i ustanovama, odhebi to sve. Daj bratu 2 pljuske.
Ja bi mogao sebi bar 5 dijagnoza složiti ali mi je dan takav ga fizički ispunim i odradim i nakon obaveza predvečer zamotam jednu i zaboli me za sve dijagnoze i doktore ovoga svijeta. Danas tko god živi u ovakvom društvu ne može se se nazvati normalnim. Za svako društveno ponašanje medicinari imaju neku dijagnozu. Koji ku..c to kome treba? Da izmišljamo bolesti? Dan nam kažu tko smo i što smo? Da nas na koncu "liječe"??
Ako mi sami ne znamo tko smo i šta hočemo neče nas nitko dovesti u red ako se samo ne dovedemo u red.
Punoljetan si čovječe, stani na svoje noge i odhebi od nekog ko ti previše sudbinu kroji.
Ovo je ono ukratko:)
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
VTF?

growaš 10+ godina,dobrovoljno odlaziš u "ludaru" i propisno ceš gutati tablete i postati biljka na par godina?

Kakav krvavi brat,kakvi starci...steraj to sve u 300 ***** materina i živi svoj život kakav hoceš!!!

A što se psihoze tice....napomenuo si da si imao stresno razdoblje ti znaš što te muci,trava je mogla izbaciti na površinu, pitanje je koliko si se spreman suociti sa sobom i rješiti probleme ništa više!!!
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Boz,bro...teska prica:(
Zao mi je sto ti se to desava. Gledam drugara,ima slican problem. Taj lik je vario svaki dan..i na poslu i van njega..u javnosti..ma furala ga je marihuana na pozitivno,nikad mu se nije smucilo niti pozlilo. Sasvim normalan lik,omiljen u drustu...i samo odjednom kod lekara. Ustanovljena paranoja. Ne sme da plane,dobija napad. Smirio se,batalio ganju. Sve normalno inace funkcionise,ali evo posle 6meseci,mora da popije par piva da bi povukao koji dim. Kaze da jedino tako moze da iskuluira.

Ne znam,ja ne kapiram kako se do desava..ali nesto moze da se ucini..sigurno! NAdam se da ces ovde dobiti koji savet,ako nista pokusaj kod strucnog lica. Smireno i samostalno.
Ovo sto je porodica ucinila,verujem da je iz najbolje namere. Uplaseni i zbunjeni,neupuceni. Nisu znali kako bi drugacije.. Probaj da im oprostis..bar kad ti se poboljsa stanje. Drzi se Boz!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
bozga je napisao(la):
... jer oni koji su ti najbliži mogu ti biti najgori neprijatelji koji čine nešto "za tvoje dobro" a na kraju učine nešto najgore što može biti...
Eto toliko, peace ...

e sranje... izgleda da ti matorci nisu culi za izreku: "put do pakla poplocan je najboljim namerama", jbg. u svakom slucaju, ako je nesto akutno znaci da je prolazno i sumnjam da ces morati godinama da pijes neuroleptike (pitanje je i da li ti uopste treba ta hemija), jel dijagnoza ef dvadeset tri tacka nesto? sta su ukucali iza tacke... na zalost, samim tim sto si zavrsio tamo gde si bio morao si izaci sa nekim f, ne pridaj tome preteranu paznju i gledaj da se smiris i vratis sto pre u neku normalu, ne bih savetovao vutru i neuroleptike ali verujem da ces se uskoro skinuti sa tog sranja, drzi se prijatelju i sretno
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.186
358
Joj, Bozga, bas mi je zao sto ti se to desilo. Ne vjerujem bas da ti je uzrok trava kao trava. Gle, statistike kazu da jedan od troje ljudi jednom u zivotu oboli od psihoze. Najcesci uzrok je stres. Nije ti bas family reagirala s obzirom na situaciju, al ne bih ih ja bas osudjivala. Sigurno su mislili sve najbolje, isto kao i buraz. Ja sam protiv lijekova jako, unisili mi mamu, al ti znas kako ti djeluju...Tu savjeta nema, ali ne znam tko bi meni zabranio ono sto volim...pa mozda ak nisi siguran...S druge pak strane znam osobu kojoj nikad ne bih savjetoavala prestanak tableta, al u pitanju je shiza...U svakom slucaju, drzi se i nemoj se nikako izolirati.
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Stvar je u tome što je stari taj dan bio nasilan prema meni i šamarao me da se trebam liječiti, ja sam bio skroz miran, malo preplašen, a čak sam bio toliko skuliran da sam mu okrenuo i drugi obraz i rekao šamaraj koliko god hoćeš.... Onda mu je navodno pozlilo, a u svemu tome je stara zvala hitnu i došli su s murijom..... Niti u jednom trenutku nisam bio nasilan ja nego moj stari bio nasilan. Nisam ni znao da je stara zvala hitnu, a kad sam shvatio nisam mogao ništa više napraviti... Mene su odvezli kao da sam neki teški luđak. Kad sam stigao u bolnicu odmah su uzeli neku injekciju i rekao sam da ne želim nikakve injekcije, ali su me jednostavno trojica zgrabili, ja sam se opirao i pao glavom na pod i dobio potres mozga, cijela glava mi je bila plava. U međuvremenu su mi spičili neku injekciju od koje se nisam mogao pomaknuti i počeli me kljukati ostalim lijekovima da mjesec dana nisam mogao sročit dvije rečenice. Nakon što su me otpustili i traume koju sam proživio u tih mjesec dana, dr. mi je ostavio neki usrani lijek da popijem jednu tabletu navečer i to je to, ali od te tablete nemam volje za život. Fali mi da zapalim, htio bi se maknuti iz kuće jer otakad se to dogodilo nisam baš u dobrim odnosima ni sa starcima ni s bratom i trenutno razmišljam da odselim zauvijek, ali mi je teško jer ne mogu naći posao makar sam završio faks i imam dosta radnog iskustva i internacionalnog iskustva, već sam bio svugdje po Europi... Uglavnom mislim da mi je učinjena nepravda i da se samnom postupalo skroz loše, hoću pobjeć a nemam kamo. Htio bi zapalit više nego boga vidjet i odjebat ovaj lijek ali me malo strah da mi se ne pogorša jer kad ne popijem lijek teško mogu zaspati...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ma da, to sam i mislio, sve sto je tacka 8 ili tacka 9 jednostavno znaci da ni oni ne znaju sta da napisu a nesto moraju, probaj opusteno i bez panike, kontam da je sranj* malo zesce ali trebalo bi racionalno da krenes dalje, verovatno je prvi korak pokusati naci posao, jer kad nema posla nema ni para, a kada nema para nema ni samostalnosti... znas to vec i sam. nemoj da te ovo slomi, jer daleko je to od psihoze, fokusiraj se na ziveti normalno dalje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Sta vi tu meni nabijate na nos... evo sad cu citari, pazite sad ovo:
neodmeren post obzirom na ozbiljnost teme

Znaci, ti ces mene uciti neodmjerenosti jel? Jesam li lijepo napisao koliko mu je godina i kako je dobio psihozu??
Svaka cast svima vama, imate iskustva u gajenju trave mnogo vise nego ja ali na ovom podrucju me necete ponizavati.


Ja jos uvijek smatram da je lik maloljetan i zato mu necu pomoci, trava i maloljetnost ne idu skupa, to takoder dobro znam.
Dok ne saznam koliko otprilike ima godina (ne trazim maticni da mi da) necu uopce nista savjetovati, vi cete se vrtjeti u krug u ovoj temi o kojoj pojma nemate do sljedeceg Bozica pa me podcjenjujte i dalje.


Psihoza je ozbiljna stvar, i ne nastaje preko noci nego nastaje godinama. Vec i sada imam materijala da decku pomognem jer je u 2 posta nabrojo petsto obiteljskih problema plus vidim da nije sam sebi uopce poslozio kockice u glavi...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
da li ti uopste vidis da je bozga prijatelj foruma, odakle ti onda ideja da je maloletan i kako tek ocekujes da ti odgovori na ovo tvoje pitanje:"Zasto si uopce obolio od psihoze?" jbt. verovatno zato sto je to bas hteo i jedva cekao da se tako ludo provodi u zivotu, daj stvarno kontrolisi malo tvoje postove
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
957
1.457
163
E da ga ebem .... Mada ni to nije razlog da ignoriras na chatu al dobro . Huh , tesko bi ostao u takvoj porodici druze ,pa nek je 100 puta moja . Mozes da svratis ,ostani mesec dva ,skini se sa hemije i kreni u nove avanture .Za potrebstine osnovne ne mora brinesh :thumb:
Za sve ima resenja ....i fali nam dj Boz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
ti si jos uvek u zbrci od svega sto ti se desilo,prestani piti lek i probaj se sabrati,verovatno nece bit lako al jedino tako mozes biti ponovo svoj.
znam da te boli to sto su ti tvoji ucinili,al cinjenica da nisu pokusali razgovarati s tobom govori o tome koliko su bili uplaseni,koliko te ne poznaju.
To su tvoji roditelji i brat moras im oprostiti inace neces uspet rascistit ni sa sobom.sacekaj da te prodje bes i samosazaljevanje i kad smislis sta zelis dalje u zivotu
sedi sa svojima i reci im sve sto te muci i boli ali i da ih volis, e onda mozes otici i biti sretan..........,bezanje ne vredi jer sav teret poneses sa sobom :)

drz se prijatelju ,budi pozitivan i uskoro ces se smejati svemu ovome,pusa
 
  • Sviđa mi se
Reactions: natura and bozga

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
ne znam kako se to dogodilo ni što mi je bilo zapravo niti se zna uzrok svemu tome... imam 26 god. znam samo da me pucalo prirodno high osjećaj, osjećao sam se čudno i bio paranoičan u par navrata.... makar nisam uopće dva tjedna prije toga ništa pušio. radio sam stresan posao u to vrijeme i taj me posao bio iscrpio. tako da ne znam koliko je moguće da je uzrok tome ganđa, jer nisam pušio dok sam radio.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Znam neke ljude koj su kroz godine poćeli osjećati da im ganjđa donosi više lošeg nego dobrog (ustvari dosta ćesta pojava) nemogu ni zamisliti što si sve prošao zadnjih mjeseci....moj savijet u miru i tišini pokušaj pronaći neki posao i peglaj iz te kuće u kojoj si sad.....odhebi i tablete i ganđu i sve to od sebe bar neko vrijeme da vidiš kako funkcioniraš bez toga....svu sreću frend i nadam se da ćeš za koji tjedan napisati da radiš i da ti je dobro....definitivno se koncetriraj na to da peglaš od ukućana.......
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Čovjek je pretrpio ogroman stres i nije se baš lako nositi s tim(da ti je obitelj okrenula leđa kad ti je bilo najpotrebnije, i još to riješavati fizičkim maltretiranjem od strane obitelji) i odlućiti što i kako bi bilo najbolje jer za to treba vremena nije ni došlo preko noći, a neće ni otići, vrijeme će reći svoje treba ostati smiren što više možeš i bilo bi dobro da napišeš o kakvom lijeku se radi tj. što konzumiraš i koliko puta piješ dnevno terapiju.
Lijek koji si dobio ima sigurno i zamjenu u obliku prirodnih sastojaka npr. Persen glede usnivanja i smirenja i sigurno je bolji jer nema štetnih nuspojava kao prepisani ali dok neznam o ćemu se radi i nemogu pno reći.
Nesmiješ se samo izolirati i kreći se što više na zraku da malo središ misli i psihu, pokušaj naći bilo kakvu zabavu u vidu sporta,fitnes,bicikl još bolje jer si sam naravno posao bi dobro došao ali..... samo polako posloži si prioritete i po mogućnosti makni od ukućana na 1-2tj bilo gdje ako možeš da ih malo negledaš i smiriš si psihu s obzirom na troturu koju si prošao, ako ti mogu kako pomoći imaš PM.
Kad se stvari malo smire i kad dođeš sebi skupa sa svojim ukućanima treba porazgovarati i oprostiti ali ne i zaboraviti što su ućinili bez obzira što su oni u tom trenutku mislili očigledno da tebe nisu ništa pitali i tu je njihova najveća greška te su tebi učinili najveću moguću štetu ali neka se oni nose sa svojom savješću a ti gledaj iskljućivo sebe.

Sretno kolega i drži se.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga