Puštanje i klasike i ostale glazbe biljkama za bolji rastu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.04.2012
9
0
0
41
jebote. upravo ovakve gluposti su razlog zasto nas ljudi smatraju hipijima i stonerima ne razlicitima od scijentologa ili new age bolesnika.
zaboravih izvor medjutim sjecam se da sam davno procitao kako iza price o pustanju glazbe biljkama, pogotovo glasne glazbe (metal etc.) i (minimalno) poboljsanog rasta stoje mikrofrakture koje zvucni val proizvodi kod biljaka i tako biljka stvara vise celuloze. isti je ucinak vjetra na stabljike i razlog zasto vanjski grow uvijek ima vise celuloze u stabljici.
ovaj ucinak mikrofraktura nije jedinstvan kod biljaka vec i kod zivotinja. ali se kod nas zove kalcifikacija. medjutim nemojte vjerovat meni nego nadjite clanke na netu koji se ozbiljno bavi tematikom. Tko zeli moze isprobati fenomen tako da prisloni uho na zvucnik na koncertu slayera. ako ti krene krv na uho onda sam ja u pravu i dugujes mi buksnu, ako nakon toga cujes klasicnu glazbu i izraste ti novi bubnjic ja tebi dugujem buksnu i ispriku.
Problem kod svih ovakvih tvrdnja je to sto kad ljudi koji koriste muziku ili kristale i ostale bullshite prilikom uzgoja nakon toga tvrde da je marihuana lijek, i nemaju vise nikakav kredibilitet u ocima javnosti.
zato za dobrobit svih nas STOP with tree hugging dolphin loving things.
znam da je moj stil pisanja iritantan i da zvuci kao da mislim da sam najpametniji i da ja sve znam a da su drugi kurtoni, medjutim daleko od toga, ja u mnogocemu nemam poima. npr uzgoj biljaka i zato sam tu. zato nemojte ovaj odgovor okrenuti na napad prema glasniku vec svi zajedno mrzimo hipije... i gingere (cos' they dont have souls)

---------- Post added at 13:36 ---------- Previous post was at 13:24 ----------

Inace kolorado eksperiment Dorothy Retallack je ponovljen vise puta nakon 70tih u kontroliranim uvjetima i nikad nisu ponovljene njene observacije. Kako dokumentirano tvrdi James Randi fundation.
Stoga sto smo naucili: i Hon Hubbard je napisao vise sf djela o scijentologiji pa nije u pravu. Krscani imaju jako debelu knjigu u kojoj tvrde da postoje nevidljivi ljudi, da ides u pakao ako drkas na djurdju iz birtije. mislim da je sve dokazana laz osim onog djela sa gorucim grmom... taj dio bi mogao biti istinit. tj ovosi koji grm gori.
mislite li da je to istina da monsanto nebi imao zvucnike na svojim poljima. manje pesticida vise muzike.. ili je laz i ona koliko para toliko muzike?
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
Napušena Vjeverica;204653 je napisao(la):

Potom im je pustala glazbu sviranu na zicanim instrumentima.
Biljke su se PRIMAKNULE izvoru zvuka.
Eto nove vrste treninga. Slozis surround system u boxu i udri :D
Zicani instrumenti? Pa i Hendrix je imao zicani instrument.
 
16.12.2014
353
246
43
30
Moj susjed kravama pušta Mozarta i Betovena itd jer kaže da imaju više mljeka :)) pa ako krave daju više mljeka od klasićne muzike,nevidim zašto naše biljke nebi bolje rasle...
Ako ja poćnem slušat klasiku ko zna šta će meni bolje rasti :)

yeti.jpg
U slučaju neočekivanih posljedica :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
ako pogledate kako muzika utjece na vodu iz slaufa onda vidite da ima nesto u tome jer zavisno od muzike/tona voda moze teci brze sporije u zanimljivim oblicima itd... e sada zamislite hranu koja ide od korijena do vrha ako muzika izazove brze ili sporiji tok onda ce hrana duze ostat ili brze proci tako da ima tu nekog smisla
 
30.11.2012
4
0
1
40
ja sam negdje procitao clanak da su studenti radili eksperiment na 2 biljke. bile su u istoj prostoriji i stuenti su svaki dan brinuli o njima, jednog dana je jedan studen dosao i pocupao cjelu jednu biljku. ovu biljku sto je ostala citava su spojili na nekakav instrument i pustalu studente jednog po jednog u prostojiju, i kad je dosao ovaj sto je pocupao tu drugu biljku ova ga je prepoznala i instrumenti su poddivljali.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Kad se uzme u obzir kvantna fizika i teorija struna sve utjeće na sve. Ako neka biljka izraste ogromna i jaka pod nekim utjecajem to isto ne znaći da je njoj to pasalo pa se razvila. Ima ljudi kojima nesigurnost utjeće na rast tijela...pogotovo debljanje.

I to šta kaže @amneziaHaze ako možemo upravljat muzikom, mjenjamo geometrijsku strukturu, a isto tako mjenjanjem strukture mjenjamo muziku.Zato jer to je ista jednađba manifestirana u različitim medijima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales
09.03.2015
136
88
28
Zanimljiv eksperiment. Tesko da bilo ko od nas moze stvoriti ovakve uslove ali bilo bi lepo kada bi neko cak i probao. Mada ako je verovati nekim starim eksperimentima sa vodom i menjanju njene strukture pri pustanju razlicitih zanrova muzike onda bi muzika svakako uticala i na biljke u nekoj meri. Znate i sami da i kod ljudi kada slusaju neki tvrdji rok to ih udari na energiju, ne mislite da je cudno sto je kod svih isti "trip". Mozda je to stoga sto je i ljudsko telo izgradjeno najvecim delom od vode. :) E sada ako neko zna koji je to procenat u biljci(mislim na vodu) cini mi se da je odgovor vise nego jasan. :)
 
21.12.2016
14
7
3
31
Prije desetak godina sam gledao dokumentarac o utjecaju glazbe na biljke. Davno je bilo i sjecam se da su rekli da biljke vole iskljucivo Mozarta i nista vise.
Zato sam htio malo vise istraziti...


Naisao sam na jedan clanak, prevest cu ga ovdje ukratko. Jako je zanimljiv i moze posluziti. :vb_wave:




Pogledajte prilog 535


Ova simpaticna :icon_lol: gospoda sa slike se zove Dorothy Retallack. Jos davne 1973 iznijela je svoja istrazivanja u knjizi "The sound of music and plants".

--
Uglavnom, u 3 komore je stavila 3 biljke, po jednu u svaku komoru te dodala zvucnike. Svakodnevno je pratila razvoj biljaka te se izenadila rezultatima istrazivanja. :D
U prvoj komori je biljci svaki dan po 8h pustala konstantan jednolican ton. Biljke su umrle za 14 dana.


U drugoj komori je biljci pustala isti ton 3h samo ali isprekidano, u dijelovima. Biljke su se razvijale iznadprosjecno.

U trecoj komori nije pustala zvuk, biljka je bila izolirana od svih zvukova u potpunoj tisini. Razvijala se prosjecno.
--




---
U sljedecem eksperimentu je koristila 2 komore, umjesto zvucnika je postavila radio stanice.
U prvoj komori je na radiju svirala lokalna rock postaja.
Nakon petog dana, biljke su pokazale smanjen i losiji rast.
Nakon 14 dana, biljke su rasle deformirano i odmakle su se od radija (kao da im smeta).


U drugoj komori je na radiju svirala vise komercijalna stanica, ne znam tocno kako bih vam to preveo... uglavnom, svirala se laganija muzika, bilo je i jazza i crkvene muzike i reklama vise i zvukova voditelja radija itd.
Nakon petog dana, biljke su se razvijale iznad prosjecno.
Nakon 14 dana, biljke su bile prekrasne.
---




--
Uslijedio je i treci eksperiment.


Napravila je mix pjesama od Jimi Hendrix, Vanilla Fudge i Led Zeppelin.
Biljke su se ponovno odmicale od izvora zvuka.


Onda im je dala pjesmu sviranu na celicnim bubnjevima.
Biljke su se ponovno odmakle od izvora zvuka ali ne toliko kao kod mixa rock pjesama.


Potom im je pustala glazbu sviranu na zicanim instrumentima.
Biljke su se PRIMAKNULE izvoru zvuka.
--



---
Ponovo je smjestila biljke u 3 komore.


U prvoj komori je pustala sjeverno-Indijsku tradicionalnu glazbu, lagani i ugodni tonovi.
Biljke su se razvijale normalno te su se primaknule izvoru zvuka jace nego u Bachovoj komori.


U drugoj komori je pustala Bacha te su se primaknule izvoru zvuka.
Biljke su se razvijale normalno


U trecoj komori nije bilo zvuka.
Biljke su se razvijale normalno.
---


--
Tokom daljnih eksperimenata, koristila je country, jazz, rock i klasicnu glazbu.


U country komori nije bilo promjena, kao da je bila samo tisina.

U jazz komori biljke su se primaknule izvoru zvuka.

U rock komori biljke su se odmaknule izvoru zvuka 30 do 70 stupnjeva.

U komori s klasicnom glazbom (Arnold Schonberg i Anton Webern izvodaci) biljke su se odmaknule od izvora zvuka 10 do 15 stupnjeva.
--





Eto, to je to ukratko. Izvorni clanak je:
The DoveSong Foundation -- The effect of Music on Plants (The Plant Experiments)





;)
Znaci rock???