pukla je !!!:((

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.01.2007
4
0
0

pomozite molim vas
pukla je po sredini nekih 1cm a kako visite zavezo sam je sa zicom
sad se pitam jeli ovo dovoljno i izvinjavam se nisam se cestito ni predstavio a vec trazim pomoc ali vjerujte nije mi ni do mene kada skontam sta sam vremena proveo uz "Mirsadu"i kupio jos sve zajebacije koje su joj potrebne i sada je pukla ,a pukla je zato sto sam je pokusao vezati za saksiju koncem ....i da ovo je moj prvi ozbiljniji uzgoj u kojem nebih nista uradio bez pomoci bezze_sa i ere (istima sam vec poslao pm's o ovome jer sam opet kazem ocajan ) kojem sam sigurno dosadio sa pm-ovima jer nikako da nadjem pravu rijec u searchu ......a procitao sam citav forum od-do ali se ne sjecam sta da se radi osim da se veze :(
ljudi pls pomozite

inace ovo jre mirsada od neki dan
http://img52
tj kada sam kupio silvaniu gro lux 400w

ehh da vidim da je movirana i usput se izvinjavam sto sam je postavio tu gdje jesam al sam bio izvan sebe
btw. cuo sam se sa kokijem i on mi je objasnio da sklonim zicu i da je vezem sa kanapom sto jace tj. da se sastavi koliko moze a isto sam uradio da sam napravio omcu oko dvije glavne grane i ubacio stapic koji sam uvrtao dok se nije sastavila skroz a isti stapic je zaglavljen izmedju grana da ne popusti
jegaji ba ipak je to moj prvi uzgoj sutra se vec stavlja 10-tak novih komada
i jos jednom hvala bezze_sa !
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
često se tako nesto samo zaraste,pazi samo da je box čist, manje pipaj rukama...
inačer si neki pomognu tehnikom vočara i na kraju uviju kako nebi došlo do zaraze nekim gljivicama,...
 
18.01.2007
4
0
0
zahvaljujem
jutros sam je gledao nije uopste oborila listove vec stoje kao da se nista nije desilo ...box se usisava i brise svako toliko , a sto se pipanja tice sinoc sam je ispipo toliko da i sada smrdim na vutru
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
cannebosanac je napisao(la):
A gdje piše da je mudonja ispao.:sick: Ili se znate ,vas dva ?

Da, da znamo se lično... vidio sam mu biljku, i kad je pukla... dao mu par savjeta i ozdravila, iako on nije vjerovao. Nabacio je novi box sada, šteta što je jedna bila, ali on kaze da je htio probati, pa smo zajedno isplanirali bolji box, tako da sad vjerujem da uzgaja više komada...
Izletio je dosta € za opremu, ali ima sad glava boli sto se kaze... (ee Harera baci fotku onog hidro/termometra... pravo extra stvar, jedan dio koji ima senzor (koji se može staviti na koju god visinu) ide u box i ima tu sve ocitavanja, a drugi mu je u sobi skoro isti ali bez senzora, ali pokazuje mu temp i vlagu u box-u) Tj. iz dva dijela, ta dva klinca medjusobno bezicno valjda komuniciraju. Cak i alarm ima ako vlaga ili temp predje odredjeni nivo... pravo luda stvar majke mi... Ne mora ici u box i gledati stanje, jer drugi dio mu je na stolu i uvijek vidi kako je u box-u!!!
Jah' njegove sad biljke uzivaju pod (nekad) mojim komplet HPS 400W sistemom. Sve komplet samo u utičnicu... Za 60€ sam mu dao sve... nije pljačka??? Lampa je odradila samo 1 grow inače Sylvania growlux (od početka može da je koristi, još takodje planira staviti i 3-4 stedne philipsove, koje su mu biljku (ta što je mudonja na kraju ispala) extra izveli vegetaciju. Razgranala se praaavo, bas dobra bila.... šteta što mudonja ispade...
Ali zato sad mislim da će biti dooobrog uroda :) Rekao je zvati na degustaciju, pa ćemo vidjeti :)
:rofl:
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Eto to ti je ta vidovitost .

Kakva pljačka pa koliko sve košta skupa kad je novo aj dobro sijalica ostari ali to bar nije skupo a ono ostalo onaj balast kako se zove vrag neće mi u mozak i ostalo šta imaš reflektor ,kabla koliko treba, a i to je ništa samo jebiga reflektor ako je dobar vrijedi to jebiga a balast najviše ,pa i nije skupo iako ne znam koliko sve stvarno košta nikad me nije zanimalo jer stvarno nemam gdje s tim.

:sun2:
 
18.01.2007
4
0
0
Bezze_Sa je napisao(la):
Da, da znamo se lično... vidio sam mu biljku, i kad je pukla... dao mu par savjeta i ozdravila, iako on nije vjerovao. Nabacio je novi box sada, šteta što je jedna bila, ali on kaze da je htio probati, pa smo zajedno isplanirali bolji box, tako da sad vjerujem da uzgaja više komada...
Izletio je dosta € za opremu, ali ima sad glava boli sto se kaze... (ee Harera baci fotku onog hidro/termometra... pravo extra stvar, jedan dio koji ima senzor (koji se može staviti na koju god visinu) ide u box i ima tu sve ocitavanja, a drugi mu je u sobi skoro isti ali bez senzora, ali pokazuje mu temp i vlagu u box-u) Tj. iz dva dijela, ta dva klinca medjusobno bezicno valjda komuniciraju. Cak i alarm ima ako vlaga ili temp predje odredjeni nivo... pravo luda stvar majke mi... Ne mora ici u box i gledati stanje, jer drugi dio mu je na stolu i uvijek vidi kako je u box-u!!!
Jah' njegove sad biljke uzivaju pod (nekad) mojim komplet HPS 400W sistemom. Sve komplet samo u utičnicu... Za 60€ sam mu dao sve... nije pljačka??? Lampa je odradila samo 1 grow inače Sylvania growlux (od početka može da je koristi, još takodje planira staviti i 3-4 stedne philipsove, koje su mu biljku (ta što je mudonja na kraju ispala) extra izveli vegetaciju. Razgranala se praaavo, bas dobra bila.... šteta što mudonja ispade...
Ali zato sad mislim da će biti dooobrog uroda :) Rekao je zvati na degustaciju, pa ćemo vidjeti :)
:rofl:

da, sve je istina sto rece koki (hvala jos jednom iako si me juce sjebo sa cekanjem:pat:) ...sto se slika tice rado bi al sam prodo aparat i sad cekam novi a bezze je da slikam sa mob. nista uskoro novi dolazi pa cu staviti koju sliku ...jaruga degustacija bi mogla biti za nekih mjesec i po cucemo se mi! .. pozdrav
i ovo , sto se cijene tice moze se i jeftinije nabaviti to sve (balast, propaljivac, zice, kabal, Hps-ka) ALI :
1. nevjerujem da ce biti gro lux
2.ja tada nisam imao pojma gdje sve to da nabavim
3. koki je momcina koji mi je pomogao kad mi je najvise trebalo (moj prvi grow) iako se nismo upste znali (i dan danas mi pomaze)