Pukla mi biljka!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Ma nema sanse vetar da je otkine skroz ,mora da si i ti malo pomogao :) . Ne znam da je neko uspeo da spasi tolku granu ....
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
umoči je u vodu neka stoji par dana, pustit će korijenje pa je onda posadi kao klona u zemlju!
 

alabama_kush

Aktivan Član
21.09.2010
85
9
8
36
Meskalito je napisao(la):
Ma nema sanse vetar da je otkine skroz ,mora da si i ti malo pomogao :) . Ne znam da je neko uspeo da spasi tolku granu ....

kad sam dosao tamo samo se je na malo na kori drzala, onda sam je ja do kraja otkinuo.
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
metalmaniac je napisao(la):
umoči je u vodu neka stoji par dana, pustit će korijenje pa je onda posadi kao klona u zemlju!

Za par dana nece sigurno,pre 15ak dana. Ali sobzirom da je tolika grana tesko da ce se primiti. MOzda da je iseckas na komade i pokusas u vodi ili jos bolje,iseckaj i posadi u debelom hladu u dobro nakvasenoj zemlji. Vrucine su nesnosne,tesko da ce se primiti,ali ostaje da pokusas ili si se vec oprostio sto isto tako nije strasno...sad.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
svakako mora pokušat napravit klona ili klonove iz nje, šteta je tako velike grane...
 

alabama_kush

Aktivan Član
21.09.2010
85
9
8
36
hvala vam svima, za sada sam sipao vodu u bocu i unutra je stavio. znaci bilo bi bolje da pokusam vise klonova napravit? ajd samo ako nije problem da mi netko pojasni malo gdje da sjecem granu kada budem klonove pravio? i znaci da ih stavim u hlad?? e bas me hoce growanje u zadnje vrijeme.... :/
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
gdje da sjecem granu kada budem klonove pravio?

Uzmi svaku sporednu grancicu sa glavne grane,onda glavni vrh na trecoj internodi..i svaki sledeci moguci deo na nekih 7,8cm..moze i manji i vise. Neke pobodi u mokru zemlju,neke drzi u vodi. Ako prezive prvi dan-imaces sanse da se nesto primi. Ako ostanu zategnute liscice narednih dana,onda je to-to. Trebalo bi da fajtas i zalivas svakodnevno.. JA sam samo pobio u zemlju u hladovini,zalio i one su se primile. Ti vidi sta ces. Sretno
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ja bih ju na "lijecnicki" nacin imobilizirao! Dakle, postavis ju natrag kako je bila i ucvrstis necim... Cime? ono sto se nadje, a da ju dobro drzi... Jednom prilikom sam tako spasio granu od propasti... Ali ocito da sam malo zakasnio za dijeljenje savjeta. Sretno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: floroflores1

alabama_kush

Aktivan Član
21.09.2010
85
9
8
36

alabama_kush

Aktivan Član
21.09.2010
85
9
8
36
born_to_be_green je napisao(la):
Ja bih ju na "lijecnicki" nacin imobilizirao! Dakle, postavis ju natrag kako je bila i ucvrstis necim... Cime? ono sto se nadje, a da ju dobro drzi... Jednom prilikom sam tako spasio granu od propasti... Ali ocito da sam malo zakasnio za dijeljenje savjeta. Sretno!

tebra hvala na savjetu al kasnis malo da :D, sta sam napravio napravio..vidjet cemo sta ce bit..
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Trebas da skratis ili uklonis neke od najvecih liski,i da proredis par grancica. Mnogo je tu liski koje crpe energiju i reznica ne moze da se usresredi na proizvodnju korena. Prelistaj kloniranje,imas i na youtubu..pa skokni do sajta da ispravis . Posle toga imas vise sansi.
 

alabama_kush

Aktivan Član
21.09.2010
85
9
8
36
Sulundar je napisao(la):
Trebas da skratis ili uklonis neke od najvecih liski,i da proredis par grancica. Mnogo je tu liski koje crpe energiju i reznica ne moze da se usresredi na proizvodnju korena. Prelistaj kloniranje,imas i na youtubu..pa skokni do sajta da ispravis . Posle toga imas vise sansi.

hvala..pregledam malo sve i odma na sajt ;)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
griješiš debelo... ako bude pazio postoji mogućnost da mu se svi klonovi ili bar većina ukorjene, a to znači još puno malih biljčica... :D

treba bit optimist! nada umire zadnja! to sam i ja rekao kad mi je tuča sjebala sve biljke, a sad bujaju ko nikad prije, izgledaju ko mali grmovi...

peace!