puknuta klica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.06.2011
12
0
0
41
pozdrav svima, moja prva tema/post :)

inaće sam samo malo gledo lijepe sličice na forumu i nisam se mislio registrirat al eto imam mali problem pa sam morao....

prije nekih tjedan dana imao sam dobar ačdra (grass), smrdio je ko vrag i masan da se nije dao mrvit, i u njemu našo jednu veliku sjemenku. Reko to ću posadit, ne bih se zahebavo al kad je tak dobar. I nađem ja kod vas kaj treba da proklija, i ona nakon par dana pusti klicu. I fino ja nju stavim u zemlju.

Problem je taj i to je i moja prva kritika ovom odličnom forumu, da imate različita upuststva za stavljanje sjemenke u zemlju. U prvom prema kojem sam ja postupio ide prema dole, ali vidim d joj treba dugo da izbije pa sam išo još malo čitat jer je jedan čalan već negdje spomenuo da piše različito na dva mjesta. I fakat tam u onom kratkom tutorijalu piše klica prema gore.

Ko će ga sad znat i onda ja nađem ovo:
http://www.amsterdammarijuanaseeds.info/how-to-position-sow-cannabis-seeds-in-soil.html
i vidim da treba ić prema gore da korijen ima prirodan tok kak raste i da se ne mući previše, jer dugo treba da izbije

i uzmem ja čačkalicu da malo otkopam i okrenem sjemenku i napravio sam to ali mi je pri tome puko mali vrh klice negdje 1mm od kraja

moje pitanje jel se može sjemenka oporavit od toga ili da bacim :( ?
klica je inače dosta velika/debela, i ljuska se već trečinu svukla....

hvala
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Trebalo bi bit sve ok, još posebno ako su iz klice počeli izbijati maleni korjenčići.
Ali u svakom slučaju ostaje ti sačekati i viditi što će biti.
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
To je kad covek ne zna... Kako god da ubacis semenku,klica ce krenuti na kraju prema dole. Nazalost,ti si pokusao da uradis "ispravno" i okrnjio svoje prvo posejano seme.
U tutorijalu se zaista pominje okretanje klice prema gore i mislim da je to cista glupost i veoma rizicno za pocetnike.Moze prilikom zalivanja ili rasusivanja zemlje klica da izviri na povrsinu i da se osusi.

Zato uvek klicu na dole,sa strane,nebitno,ali nikako na gore. Ja licno napravim rupicu u zemlji 5-6mm i samo je surduknem u nju.Nezno pokrijem i blago zalijem.Za 2dana je na povrsini mladica i to je to. Ako je dublje posadis,trebace joj vise vremena da izbije na povrsinu.



Mislim da nece preziveti, nisam siguran(nikad mi nije pukla klica kao tebi) a u toj fazi je najosetljivija.
Naravno,ti ostavi tako kako jeste i videces za koji dan.
Nadam se da gresim...javi kako je proslo!
POz

edit:sad vidoh da si se vec obradovao:))
Nadam se da gresim
 
14.06.2011
12
0
0
41
da slažem se sa tobom, npr kad u prirodi padne, padne na sve moguće načine, također mislim da to nije tolko bitno, možda samo radi malo kraćeg vremena izbijanja

hebiga vidjet ćemo, inaće to sam više radi fore stavio, mislim možda je i muška i nije da sam mislio nešto od nje dobit, onako više radi ukrasa :), al sad bi mi bilo žao, kad je bila onako velika, i fino sam joj složio i stiropor i sve

mislim da ću već kroz 2/3 dana vidjet kolko ju je to streslo

svakak budem javio (nadam se dobre vijesti)

e al nije imala tolku klicu ko ove tvoje, hebote ove kod tebe ko da zmije ide van hehe
 
14.06.2011
12
0
0
41
evo slike, malo je mutna jer je mobitel u pitanju, ima 3 mp ali nema auto fokus, al mislim da se vidi bitno

menka.jpg


znači raste i dalje, skinula je ljusku, e ali ima problem, ja sum ju tolko izvrtio da brijem više ni sama nezna kamo bi, sad se jadna zabija s listovima u zemlju nazad.

da ju jednostavno pustim na miru, stavim na sunce i ona će znat da je pravi put prema gore?

dal da pokrijem ovo bijelo odma ispod listića, mislim da to spada pod korijen, a negdje sam vidio da on ne bi smio vidjet svjetlo?
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
kakva si ti srecara..bice zenska garant:)
samo je ostavi,nista ne diraj,kad se zemlja osusi zalij i uzivaj!
poz
 
14.06.2011
12
0
0
41
zbog ćega misliš da će bit žensko, kad je tak mala?

ako se nezezaš, zamisli spiku. išli ja i frend sa starom ekipom iz srednje na zabavu, i ja mu kažem nek cobru stepe za nešt za stara vremena. cobra se inaće voli posladit i nikad nije smeće, samo the best

dobim za 3 geplju i unutra jedna jedina menka kojoj otrgnem klicu lol. I da sad preživi i bude žensko to bi bilo epski:b_jump:

u svakom slučaju ako nastavi dalje, javim se uskoro s pokojim pitanjem..... dosta sam ovih dana pročitao, od gnojiva, bolesti pa do LST (koji mi je onako 100% u planu ako dođem do te faze) al sigurno ću već negdje zapet ili zatrebat kakav savijet

hvala dečki, poz za sad


e skužio sam ovo prije, to si reko u smislu koje sreće imam da je preživjela da mora da će bit žensko, haha, e kad bi bilo....vidjet ćemo...
 
14.06.2011
12
0
0
41
ovak, biljka se ispravila, ali ovi dva lista koji ju drže u početku, su do pola se onako stisli, ko da je neko isiso sve iz njih, druga polovica je ok, i vidim da iz sredine idu dva prav lista al se bojim da su i njima vrhovi čudni, doduše to je valda 1/3 mm (listići sve skupa imaju 2 mm) i nisam siguran, sutra ću vidjet već kad još malo izađu.

mislim da sam previše zaljevao, i jučer našo neko tekuće cvijetno gnojivo 5+5+5, Fischer's BLUH - FIX, i malo razrijedio i nalio u casu, odma poslije još mlo čiste vode da ispere lol

je moguće da su ti listići usahli jer je prije puko korijen/klica, pa možda nije od stresa jedno vrijem funkcionirao i listovi su se dosta trošili da održe billjku ili sam previše zalijevao ili opet nešto treće, stabiljka se razvija ali gore je loše.

šta će ta biljka sve proživjet samnom, mislim ako i izraste ne gine joj da bude hermi...
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Da li je to gnojivo za vegetaciju ili cvetanje?
Trebao si malo da se informises pre nego sto rasipas po biljci ko zna kakve supstance.
To sto je gnojivo,ne znaci da ce odgovarati uvek.
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
clovergreen,jesi zajebant:) Re4kao sam ti da samo zalijes jednom i opustis se.
Ostavi je tako dok saksije ne bude laka kao da je prazna,tek tad zalijes ponovo cistom vodom. i tako narednih 15-20 dana. posle tog perioda ide djubrivo.
Samo citaj po forumu i prati tudja iskustva.
POzzop
 
14.06.2011
12
0
0
41
@sulundar , znam baš sam seronja, po danu ju gledam 100 puta lol, od sad ne diram dok ne bude kak si reko....., nek me grom udari ak slažem haha

@lucid dream, neću više prčkat kak sam reko gore al napisat ću sve o gnojivu, pa možete reć hoće li valjat za poslije, inaće sam vidio na forumu da je 5+5+5 ok za vege..

znači: ime "Fischer's BLUH - FIX"

sastav 5+5+5 točnije: 1,6% nitratni dušik, 1,1% amonijev dušik, 2,3% karbomidni dušik, 5% p2o2, 5% k2o

piše za sve balkonske, vrtne i sobne biljke, za zdrav i raskošan rast, intezivne boje i raskošan cvijet

koristiti: 1 čep na 3l vode, jednom tjedno zalijevati od veljaće do listopada, zimi isto ali svaka 2/3 tjedna

proizvođač: Terasan House Cartenbedorf Gmbh & Co.

eto, pa kad ulovite vremena možete napisat jel valja kaj to gnojivo, a ako biljka ne doživi heart attack poslikat ću ju kroz par dana s pravim fotićem pa da vidite jel šta treba....

hvala svima