Puko korijen - rockwool

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
imo sam biljku u rockwoolu sa namjerom da je prebacim u dwc. korijen je bio vec pustio ali kako nisam iz tehnickih razloga bio u mogucnosti prije danas je prebaciti u dwc desilo mi se sljedece. jos sinoc je biljka stajala uspravno iako malo usporeniji rast u odnosu na ostale koje su bile prebacene ranije u soil mix. jutros kad sam krenuo prebacivat u dwc sam vidio da se biljka objesila, kad sam digo rockwool sa podmetaca na kojem je bio korijen je ostao dio na njemu zaljepljen. kako bilo na dnu rockwoola sam vidio dva kraka korijene kako su ipak izbila iz rockwoola. biljku sam prebacio u dwc sustav tako da je samo dno rockwoola lezi na redu klaypelletsa cije vrhove prskaju dwc mjehurici. koristim lucas soluciju i odmah sam biljku malo polio iz rezervara s njom i prekrio sa tuperver prozirnom posudicom ali tako da ima malo mjesta sa strane da ipak dise. ima li sanse da se oporavi i neki savjet od iskusnijeg growera sto bi mogo jos napravit da povecam sanse u oporavak
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Naravno da ima šanse samo joj nemoj davati nikakvu hranu osim Ph vode ili može neki preparat za razvijanje - stimuliranje korijena
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
e tigre, pa di si bio kad mi je trebalo?? ja je odma grunuo u dwc i zalio sam lucas formulom, zad se listovi uvili na gore i izgleda spaljeno... kad sam to vidio jutros, izvadio kocku van, propro je pod spinom stavio da sjedi na clay pebelsima iznad ph neutralne vode i prskam je sa ph neutralnom vodom po liscu. a bas se bila pocela oporavljat. napravio joj humidity dome i sve super, bas sam bio zadovoljan kad ono sranje. sva sreca pa ove dve koje su soil lijepo napreduju
 
24.09.2016
12
1
3
30
Trebam hitni savjet! dakle meni se desilo da je pukao korjen, kad sam prebacivo iz male saksije na sajt tocnije presadjivo i zemlja je bila malo vlazna pa se raspalo to sve. Al sam ipak presadio dal ce nastavit rast dal se to moze spasit nekako ili je sad kasno? Nisam zanao u koju temu da postavim pitanje valjda nisam fulo.