Pumpe za akvarijum umesto turbina.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.11.2015
150
58
28
Neshvil
Pozdrav ljudi.
Palo mi je na pamet da napravim carbon filter ali bez turbine tj. da umesto nje stavim pumpu za vazduh koja se koristi u akvaristici.
Namenio bih je manjem boxu, npr PC grow. Da bi stealth bio stealth potrebno mi je da niti smrdi niti bruji.
Buka je ovim resena jer ima dosta tihih vazdusnih pumpu e sad, da li bi to radilo posao?
Pc kuciste ima zapreminu manju od 100 litara a pumpa zameni 100 litara vazduha na sat.
Da li bi to bio dovoljan protok vazduha za opstanak biljke?

Ideja je sledeca:
maxresdefault.jpg

U kesu staviti aktivni ugalj, pumpa iz boxa gura vazduh u nju i prosledjuje filtriran vazdih spolja.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Naravno da nije dosta. Treba ti cca 20x izmjenit zrak u satu...iliti jednom svake 3 minute. .... iako se ove brojke mogu jako razlikovati ovisno o 100 ostalih parametara.
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Za pc kuciste uzmi kupaonski ventilator i gledaj da se moze spojiti s regulatorom brzine ili uzmi neki najslabiji sto vrti negdje 60-ak m3/h (oko 30-ak decibela).
Ovo s zracnim pumpicama je mlacenje prazne slame :) pozz
 
20.11.2015
150
58
28
Neshvil
@Stipe ne zezam se vec izgleda pokusavam od go*ana med da pravim.. kako drugacije da se resim mirisa u PC boxu? Nema smisla da turbinu i filter velicine celog boxa satvljam za PC grow..
@L0oD pumpe mogu i van boxa da se to srediti :D
@Farmer zam to ali to nece gurati dobro za carbon filter..
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ko kaze da turbina mora bit u boxu :) Stavi je pored boxa da ti prociscuje zrak u cijeloj prostoriji.
.... ili manji vent sa filterom van boxa. Ima rjesenja kakvih hoces....koja ne ukljucuju opremu za ribice :p
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Pa mozes sloziti filter tako da lakse vent vuce kroz njega. Samo povecaj povrsinu u odnosu na promjer usisa.
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Vecina tih pumpi zapravo bruji dok radi zapravo i nije da se bas ne greju. Mislim da od toga nema nista. Inace postoje bas ventovi za PC koji su poprilicno stealth, jos PC box, kao da je pravljeno za to. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok
20.11.2015
150
58
28
Neshvil
@Stipe svima bi bilo sumnjivo sto imam turbinu za filter u kuci koja je povezana sa kucistem za PC :D
@baobab pumpe bi bile u kutiji dalje od kucista, creva za te pumpice su poprilicno tanka i jeftina :)
@High Above daj onda da vidim to resenje koje je idealno za PC da ne mlatim praznu slamu vise ovde :)

Sve u svemu ljudi hvala dobio sam svoj odgovor, pumpa ce raditi posao kada budem uzgajao ribice i to je to D END :D