Pumpe za vodu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.10.2009
21
2
0
41
Pozdrav!

:sun2:
:)
Ovako, pitanje glasi gdje nabaviti i ako netko zna koliko koštaju pumpe za vodu?
Ne mislim na pumpe koje su spojene na špinu nego na one akvarijske koje samo cirkuliraju vodu u akvariju.
Vecina tih pumpi ima veliku protocnost vode, po 400l/h.
Timer se moze namjestiti na najmanje 15 minuta, pa sad racunajte koliko vode bi svaki dan isteklo iz rezervara u biljku...jako puno :(
Treba mi neka pumpa sa puno manjim protokom.
Dakle, kad se timer jednom dnevno upali pumpa mora iz rezervara od recimo 50 l izlit 2-3 litre vode...ne vise !
kako to postic...ljudi pomagajte :)
thanx!
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
To sto pise da joj je protok 400 L,to je u idealnim uslovima: kad je siroko crevo,kad nije visok vodeni stub itd. Zatim na samoj pumpi imas neki dodatak koji joj ogranicava protok za polovinu otprilike(ne znam da li bas sve imaju to,ali one koje sam ja koristio su imale)... Znaci imas nekih 200 L vode na sat ili 50 L na 15 min kroz crevo. Ali ti ne stavljas crevo direktno nad saksiju,vec na kraj tog creva idu kapljaci koji ogranicavaju protok drasticno,a koliko tacno moras utvrditi direktno merenjem kad sve postavis.
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Baš tako imaš te kapljače ili dripere za kupit po poljoprivrednim centrima, mislim da ima i u Bauhausu. Ima ih svakakvih vrsta 4l/h 10l/h... zabodeš ih po crijevu i peri :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
1. Postovi su iz 2010. godine :) obrati malo pažnju na to ubuduće.
2. Mislim da krivo misliš ;)