Punky Lion, 400W HID, DR60 II - Prvi pokušaj :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Hempy

Aktivan Član
20.02.2014
75
213
0
Hehe, a kako sam se tek izgnjavio s ispiranjem perlita...bolje da ne idem u detalje. :icon_lol: Neće više perlit samo tako u moju zemlju.

Dobra primjedba za filter, no imao sam to na umu. "Ne bi trebalo" biti problema, jer imam čak četiri zavoja između filtera i venta. Svaki zavoj bi trebao smanjiti efikasnost venta, kao i svaka cijev. Samo nagađam, ali vjerojatno je protok na filteru manji i od 300 m3/h. Vidjet ćemo kad dođe cvjetanje, jer sada i onako nema nikakvih mirisa, pa ću svakako nastojati i to spomenuti. Mogu uvijek smanjiti brzinu (moram samo prespojiti kabel na onoj maloj "razvodnoj kutiji" koja se vidi na dnu venta), no onda se ipak malo podigne temperatura u boxu. Veći filter bi teško stao (ili uopće ne bi), a ovaj je dugačak 25cm, pa taman savršeno sjedne u kut.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Sretno grow :thumb: dobru si opremu nabavio jos ti vidim fali RO filter za vodu ako mislis koristiti ovlazivac a trebat ce ti u svakom slucaju ako mislis siriti prostor i vec kad si se toliko potrudio da sve to pohvatas neznam zasto se zelis patiti sa 4 biljke u tom prostoru...ovdje imas Veronin dnevnika ako ga nisi vidio on je radio u istom boxu i ako se dobro sijecam i on se bio zaletio sa perlitom https://vutra.org/topic/9975-indoor-150250-w-great-white-shark-critical/#entry222606
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hempy

anunnaki_

extraterrestrial grower
19.12.2013
272
525
93
Nibiru
Hempy je napisao(la):
Vaze: Neki kao smart-potovi od tekstila, 3 galona (cca 11,35 l) svaki, bez tanjura ispod (ima šator vodonepropusnu podnicu, pa će valjda biti dovoljno)
Šator: Pro60 (prije Secret Jardin DR60 II), 60 x 60 x 160 cm.
Ostalo: Timer, mali 16w vent, ovlaživač zraka, temp/higro metar, digitalni PH metar, SCRoG mreža za DR60, lanci, roller...

Mikroklima u šatoru: Ovaj S&P vent sam dugo tražio. Iako je prilično velik, ugurao sam ga (jedva) u šator radi smanjivanja buke. Specifikacija pokazuje samo 19 dB na 380m3, no daleko je to od tišine. Protok zraka proizvodi vjerojatno veću buku od venta, te to još uvijek nije buka pored koje možeš mirno spavati. Raditi, čitati, razgovarati i sl. nije problem ni na 50cm od šatora. Ne čuje se ništa u susjednoj sobi čak i sa otvorenim vratima od sobe. U usporedbi s centrifugalnim je gotovo nečujan. Vjerojatno je problem u meni što ne mogu spavati uz to.


Za fiksne stvari, kao vent i filter, dovoljni su i lanci ili one trake od tekstila (gdje ima tih traka za kupiti??).
- Divim ti se kako si uspeo da uguras ovlazivac vazduha u boks! ja sam hteo isto da kupim ovlazivac ali ni jedan mi nije bio odgovarajuci... pa ako ti nije frka da mi napises model tvog... :)

- Sto se satora tice imam slican samo sto je moj Dark Street uzeo sam ga jer je pisalo da je on 60x60x160,vidim da je tvoj Dark Room 60 pa me zanima da li su ove dimezije tacne u cm jer ako jesu onda je DR60 istih velicina kao i DS jer na Secret Jardin sajtu pise da je DR60 170cm ili 180cm visok sto mi je previse preko 160cm ne mogu da idem...

- Trake od tekstila si trebao da dobijes u paketu sa boxom...

- Sto se tice buke venta probaj da zamenis ova alu creva Sonodek crevima sa zvucnom izolaciju (ja ih koristim kazu da samnjuju 40% zvuka protoka vazduha) ja ne mogu da ti potvrdim da li je delotvorno jer ih koristim od pocetka i kao sto sam ti vec napisao kasnije u postu ventilator mi je skroz necujan bukvalno mi se ovaj mali vent na stipaljku vise cuje nego centrifugalni izduv...
Hempy je napisao(la):
400W je zato jer nisam htio dva puta kupovati balast, a trebao bih preći u veći prostor sljedeće godine, pa onda i veći box za 600W (balast podržava i 400W i 600W), a tamo ću imati općenito bolji ambijent za uzgoj. Naravno, nisam se mogao strpiti još godinu dana, pa ajmo ipak mali šator do tada. :icon_lol: Po Internetu vidim da ljudi uspješno koriste i 400W u DR60, pa rekoh sebi, valjda će biti OK. Mogu uvijek udaljiti svjetlo, a temperature su za sada OK. Prostor je klimatiziran preko ljeta.

Nije mi se činilo da je previše perlita u mediju, dok nisam počeo gledati fotke. Sad gledam na Internetu da Biobizz Allmix vjerojatno već ima 20-30% perlita. Nadam se da neće biti nekih dramatičnih posljedica.

Dobra primjedba za filter, no imao sam to na umu. "Ne bi trebalo" biti problema, jer imam čak četiri zavoja između filtera i venta. Svaki zavoj bi trebao smanjiti efikasnost venta, kao i svaka cijev. Samo nagađam, ali vjerojatno je protok na filteru manji i od 300 m3/h. Vidjet ćemo kad dođe cvjetanje, jer sada i onako nema nikakvih mirisa, pa ću svakako nastojati i to spomenuti. Mogu uvijek smanjiti brzinu (moram samo prespojiti kabel na onoj maloj "razvodnoj kutiji" koja se vidi na dnu venta), no onda se ipak malo podigne temperatura u boxu. Veći filter bi teško stao (ili uopće ne bi), a ovaj je dugačak 25cm, pa taman savršeno sjedne u kut.
- I ja sam razmisljao da uzimam 400w-600w balast lumatekov ali s obzirom da ne planiram da prelazim u veci prostor(jer nemam gde i ovo je jedva zgurano) jbga garsonjera,pa sam uzeo 250w dimmable lumatek, ali tvrdim da sa 400w mozes lagano da izguran grow ako imas izduv vazduha van(ja nemam pa su mi temperature 26-27 naravno sa 250w).

- Sto se tice zemlje tu se se zajebao sa perlitom jer biobizz je zemlja koja je spremna nesto kao plug and play... :)



- Imas identican filter kao i ja samo sto bih ja spustio taj ventilator na prvu brzinu zbog buke ja sam bas iz tog razloga uzeo malo jaci centrifugalni ventilator kom sam oboraio obrtaje i mogu ti reci da se ventilator ni ne cuje(ali ni malo) trenutno mi radi na 80V dok je temperatura 27 stepena u boxu,cim temperatura predje 27 stepena automatski mi se pojacava voltaza na 190V i tada se malo cuje zvuk protoka vazduha,s time sto se to samo desava kada ne vetrim ceo dan sto je vrlo retko...


Zakljucak: Nadam se da sam sve lepo citirao da me admini posle ne bi prozivali... a posto sam video da si uzeo slicnu opremu hteo sam da ti sklopim jedan lep post iz mojih iskustava takodje iz prvog grow-a :)

Definitivno pratim i Sretno

P.S. A sto se tice ove biljke sto je stala ne brini nista krenuce ona tako je u pocektu malo kilave...





peti element je napisao(la):
ja imam u identicnom boxu 540w LED pa je izazov za ohladiti,mogu misliti tek 400w HID!
sretan grow!
opa stigao drugi panel! :) Ne hvalis se ... :) ajde pusti neke slicice na pm da vidim kako je zalegao novi panel :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hempy

Hempy

Aktivan Član
20.02.2014
75
213
0
Hej bro, tvoj me dnevnik inspirirao za ovaj setup. :)

Inače, imam zapravo još uvijek problema s tim ovlaživačem, jer morao sam spljoštiti vaze malo. :icon_lol: Htio bih ga zakačiti na lance ili rollere nekako, da ga mogu podizati s biljkama i da ne smeta više vazama dolje, ali nisam još smislio rješenje. Donji dio ovlaživača se ne kači nikakvim mehanizmom za gornji gdje je voda, pa će biti teško to držati obješeno, a da se sve ne raspadne. Ne znam ni sam još kako...
Ovlaživač je neki generički, valjda kineski, ne znam ni sam. Negdje se zove Ultra Mist Pro 4, negdje Ultra Mist Pro 4000, a samo je ~13-14cm širok, ali je zato 34 visok i dugačak. Ima ga na ebayu i u raznim grow dućanima. Higrometar na njemu je malo čudan i nemam baš povjerenja u njega, ali to nije neki problem u praksi.

Ovako to izgleda odozgo:


Što se tiče šatora, Secret Jardin je promjenio valjda dobavljača i izdao nove 2,5 modele. Novi Dark Room 60 2,5 model je 10 cm viši i stvarno je 170cm visok, ali ga nisam našao nigdje za kupiti.
Ovaj moj Pro60 (Mammoth) je "stara" verzija 2 Secret Jardinovih Dark Room boxova, koje radi bivša tvornica od koje je SJ nabavljao Dark Room modele. Veličina je stvarno točno 60 x 60 x 160, a za razliku od DS imaš upuhe s obje strane (što je meni bilo jako bitno), pomične 3 prečke na vrhu itd. Baš kao u SJ DR60 II.
No, dobio sam samo jedan par trakica i ništa lanaca, samo one kuke metalne.

S bukom ne znam što bih više. Iako nije tako strašna, ne mogu spavati pored boxa u pogonu. Skoro je ista buka na manjoj i višoj brzini. Po specifikaciji stvarno i je ista...19dB, pa vjerujem da je to većinom od protoka zraka. Uzmi u obzir da meni smeta i zvuk malog 16W venta u zavorenom grow boxu. :icon_lol: Ako smanjim brzinu temperature odu gore, jer 400W MH grije poprilično. Tvoje temperature su vrhunske. Za takve temperature meni sistem mora i izbacivati zrak van kuće i ubacivati zrak iz vana.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: anunnaki_

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
a što si stavio boks kraj kreveta? to da odmah ujutro iz kreveta pogledaš kako napreduju? :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hempy

Hempy

Aktivan Član
20.02.2014
75
213
0
Haha, ne, to je nažalost jedino mjesto gdje trenutno može biti.
No moram priznati, svako jutro kako timer upali cjeli box, a ja jedva oči otvorim, moram pogledati kako napreduju. :icon_lol:

Inače, mario338, u pravu si. Sljedeći put idu ili 4 manje vaze od 7 litara, ili 2 veće. Jednostavno nemam praktičnog iskustva, pa za sada bauljam.
RO filter će pričekati ipak novi prostor, jer malo mi se tekući račun smanjio. :icon_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Skiwi and Stipe
24.05.2013
46
174
33
Ako nemaš mjesta u boksu za ovlaživač vazduha stavi ga pored boxa i tamo gdje ide para van stavi jednu gumenu ili plastičnu cjev nesto kao je na svekom usisavaču i ljepo stavis to cjev do bilja i sve pet 5..5.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hempy

Hempy

Aktivan Član
20.02.2014
75
213
0
E to je baš odlična ideja. Imam neiskorištenu rupu za usis na lijevoj stranici šatora. Moram sam smisliti neko mjesto blizu šatora za ovlaživač...
 

anunnaki_

extraterrestrial grower
19.12.2013
272
525
93
Nibiru
Hempy je napisao(la):
Hej bro, tvoj me dnevnik inspirirao za ovaj setup. :)

Inače, imam zapravo još uvijek problema s tim ovlaživačem, jer morao sam spljoštiti vaze malo. :icon_lol: Htio bih ga zakačiti na lance ili rollere nekako, da ga mogu podizati s biljkama i da ne smeta više vazama dolje, ali nisam još smislio rješenje. Donji dio ovlaživača se ne kači nikakvim mehanizmom za gornji gdje je voda, pa će biti teško to držati obješeno, a da se sve ne raspadne. Ne znam ni sam još kako...
Ovlaživač je neki generički, valjda kineski, ne znam ni sam. Negdje se zove Ultra Mist Pro 4, negdje Ultra Mist Pro 4000, a samo je ~13-14cm širok, ali je zato 34 visok i dugačak. Ima ga na ebayu i u raznim grow dućanima. Higrometar na njemu je malo čudan i nemam baš povjerenja u njega, ali to nije neki problem u praksi.

Ovako to izgleda odozgo:


Što se tiče šatora, Secret Jardin je promjenio valjda dobavljača i izdao nove 2,5 modele. Novi Dark Room 60 2,5 model je 10 cm viši i stvarno je 170cm visok, ali ga nisam našao nigdje za kupiti.
Ovaj moj Pro60 (Mammoth) je "stara" verzija 2 Secret Jardinovih Dark Room boxova, koje radi bivša tvornica od koje je SJ nabavljao Dark Room modele. Veličina je stvarno točno 60 x 60 x 160, a za razliku od DS imaš upuhe s obje strane (što je meni bilo jako bitno), pomične 3 prečke na vrhu itd. Baš kao u SJ DR60 II.
No, dobio sam samo jedan par trakica i ništa lanaca, samo one kuke metalne.

S bukom ne znam što bih više. Iako nije tako strašna, ne mogu spavati pored boxa u pogonu. Skoro je ista buka na manjoj i višoj brzini. Po specifikaciji stvarno i je ista...19dB, pa vjerujem da je to većinom od protoka zraka. Uzmi u obzir da meni smeta i zvuk malog 16W venta u zavorenom grow boxu. :icon_lol: Ako smanjim brzinu temperature odu gore, jer 400W MH grije poprilično. Tvoje temperature su vrhunske. Za takve temperature meni sistem mora i izbacivati zrak van kuće i ubacivati zrak iz vana.
Drago mi je da delujem inspirativno iako nisam jos uvek iskusan grower :ridinghorse: :whacky084:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hempy

Hempy

Aktivan Član
20.02.2014
75
213
0
Update nakon 6 dana. Svi komentari kao i uvijek dobrodošli. :icon_wink:

16.4.2014: Smanjio zaljevanje na ~2dcl po biljci, svaka 2-3 dana. Voda pH 6,2 - 6,5 bez ikakvih aditiva osim limunske kiseline za smanjivanje pH. Mala biljčica i dalje sporo raste, ali ipak raste.

Stanje u boxu, svjetlo sam malo podignuo, na otprilike 20cm tj. 8". Temperature su ~21-29C, vlažnost je ~45%, preko noći nešto veća.


Krupni plan biljaka. Prvo ova što još uvijek jako sporo raste (lijevo), pa onda ova ispod nje koja raste dobro, pa dvije desno.


Na kraju, link na podatke o Punky Lion strainu: Samsara.
Na svu sreću Punky Lion "Tolerancija na zaljevanje = Vrlo Visoka". :icon_lol:
 

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41
Neka te to nebrine što je jedna manja, još na kraju će ona biti najaća, premale su da bi išo tretirat s nećim, pusti ih neka rastu i uživaj u njima.
Pjevaj im.........
ima čak growera koji sviraju svojim biljkama.......
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
I ja sam na poklon dobila par tih semenki punky lion,izgleda da to seme poklanjaju svima..:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hempy

Hempy

Aktivan Član
20.02.2014
75
213
0
FantomSB je napisao(la):
Neka te to nebrine što je jedna manja, još na kraju će ona biti najaća, premale su da bi išo tretirat s nećim, pusti ih neka rastu i uživaj u njima.
Pjevaj im.........
ima čak growera koji sviraju svojim biljkama.......
Da. Ne znam ni sam zašto me tako "svrbe" ta tekuća gnojiva, a nisu zapravo ni jeftina. S ovom manjom sam se pomirio. Uvjerio sam sebe, da ona raste normalno, a ostale natprosječno, pa sam se malo smirio. :icon_lol:
A inače, bojim se da bi odmah uvenule kad bi im ja krenuo pjevati :icon_lol: pa ću to za sada propustiti. No pazim ja na njih, pa im čak nakon zaljevanja, nježno maramicom obrišem kapljice sa lišća :wub: , da ih svjetlo ne bi spalilo na tim mjestima. Malo pretjerujem, jelda? :icon_lol:
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Ti se bas,bas lepo brines o njima...ali ce se verovatno i one tebi oduziti dobrim prinosom kao i dobrim dimom na kraju....:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hempy

Hempy

Aktivan Član
20.02.2014
75
213
0
23.4.2014: Tjedni update...

Zaljevanje svaka 2 dana, < 3dl vode po biljci. PH ciljam od sada 6.8. Zemlja se jako brzo osuši nakon zaljevanja, vjerojatno zbog hrpe perlita, pa obavezno treba zaljevati svaka 2 dana (objese se listovi inače). Vlaga je ovih dana nešto veća zbog vremena, pa se sa ovlaživačem penje i do 70% danju. Ukoliko ugasim ovlaživač, vlaga padne na cca 40%, no temperatura skoči za dobrih 3o C do čak 30o C. Hlađenje 400W u malom prostoru je...problematično, pa eto pomaže i ovlaživač s hladnom maglicom.

Jednom sam im u vodu ubacio pola doze Guanokalong Extracta (to su samo mikronutrijenti). Namjeravam im dati svako treće zaljevanje pola doze toga. Još ću čekati bar dva tjedna do primjene Guanokalong Grow tekućeg gnojiva, jer za sad mi se listovi čine dovoljno zeleni.

Svjetlo sam dignuo za još 1", sad je na 9" od vaza, što bi bilo cca 8" ili 20cm biljka-žarulja. "Test topline rukom" pokazao je da mogu još niže, ali se ne usuđujem. Valjda je i ovo dosta.

Biljke sam malo premjestio, pa sam samo zamjenio stupce (lijevi stupac je sada desno i obrnuto).
Najmanja biljčica (gore-desno) više nije tako mala. :icon_mrgreen:



Evo i krupnih planova (gore-lijevo, gore-desno, dolje-lijevo, dolje-desno).



Ova prva biljka (gore-lijevo) mi nažalost raste u koso, kao Opa Cupin Bonsai. :icon_lol: No najluđa stvar je, da se nije krivila prema svjetlu (prije nego sam je premjestio), nego OD svjetla. :icon_confused:
Evo i krupnog plana, gdje stabljika ide dosta u koso (cca 45o prema foto aparatu, a glavna stabljika je vrlo debela. Čini mi se da je jako jako gusta, a da slabo raste u visinu.

 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
I sam sam imao jednu takvu nakrivljenu malo manje ali sam to donekle riješio tako što sam rotirao tegle i oketao prema svjetlu i sad je OK, pa probaj ako već nisi, ili ju malo podupri nećim ili priveži i blago nateži na kontra stranu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hempy

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
sve 5...mozda sad po pola litre pa svaki treci dan zaljevanje :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hempy
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.