Puno pitanja za iskusne

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.12.2012
10
4
0
43
Pozdrav ljudi.
Nov na forumu i nadam se da mi necete zamjerit na otvaranju teme kao prvom postu (znam koliko to ljudi mrze).
Uglavnom... moja priča je da zbog problema sa kraljeznicom i bubrezima trpim uzasne bolove (toliko da redovito padam u nesvjest),
a trava mi i vise nego olaksava zivot.
-Jedini nacin na koji mogu radit svoj posao.
U okolici nemogu vise nabavljat posto su svi lokalni dobavljaci zavrsili u zatvoru.

Uglavnom... Ako vam ljudi nije problem, ja bi vas molio za pomoc. (citaj dalje, ne trazim da mi saljete travu)
Ubrzo (~tjedan dana) kupujem šator, svjetla itd (jbg, nemogu se saginjat toliko da napravim sam box) ali mi treba pomoc sa odabirom sjemena i eventualno detalja kad zaglavim.
Čitam po internetu vec mjesec dana ali mislim da cu bolje proc ako provjerim sa iskusnim ljudima.

Da bas previše ne serem... Treba mi za prvi grow, iskoristivi proizvod čim prije, a dok to koristim drugi grow mi može "normalnom brzinom" rast.
Valjda nisam rekao glupost....
Dajte mi molim vas objasnite razliku izmedju ovoga:
Ice Cream - Cannabis Seeds Paradise Seeds
Pandora - Cannabis Seeds Paradise Seeds

Sad... za prvu (Ice Cream) piše da je Flowering period ~60 dana, a za Pandoru cijeli Lifecycle (životni vijek) 60-65 dana.
Dali to znaci da Ice Cream raste standardnih 3-4 mjeseca (cca 100 dana) a Pandora samo 2 mjeseca (60 dana). Nakon toga cca 2 tjedna za sušenje, tako?

Imate neku preporuku za bolju (brza dostava u Hrvatsku) banku sjemena? (Dajte na PM kako nebi bila reklama)
Znate za neku "posebnu" sortu koja bi mi mogla pomoc? Znaci body high zbog boli, head high mi je nebitan.

Koliko može svaka ova biljka "proizvest" grama u box-u 90x90x180 sa 400W (dual spec.) i ventilacijom koju preporučaju za taj box u ducanu.
Neznam ako mogu stavit link na ducan da vidite koja gnojiva nudi taj ducan tako da mi date preporuku (ako utvrdite da nemoze, molim nekoga iskusnoga da mi se javi na PM kako bi izmjenili linkove i preporuke... i nemojte me sad zaje jer pitam "osjetljive informacije" na PM :love001: )

E da... sta mislite o ovome:
Allkush - Paradise Seeds Paradise Seeds

Sorry na glupoj temi/postu ali nemam zivaca i vremena vise trpit i citat danima po 30 foruma i 500 tema za polu-informativne detalje, tako da vas ljudi molim ako bi mi mogli sve u jednoj temi napisati. Hvala!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Da bas previše ne serem... Treba mi za prvi grow, iskoristivi proizvod čim prije, a dok to koristim drugi grow mi može "normalnom brzinom" rast.
Valjda nisam rekao glupost....

Ja bih ti savjetovao 12/12 od starta sa više biljaka u manjim saksijama. Ima dnevnika uzgoja po tom principu, pogledaj u završene dnevnike.

Imate neku preporuku za bolju (brza dostava u Hrvatsku) banku sjemena? (Dajte na PM kako nebi bila reklama)

Ovdje ti neću ništa pisati...

Znate za neku "posebnu" sortu koja bi mi mogla pomoc? Znaci body high zbog boli, head high mi je nebitan.

Indike i hibridi sa više indika karakteristika.


Sve u svemu, požuriti ne možeš, ali dobra stvar je što indike dosta brzo cvatu, pa će bit gotovo za cca 2,5 mjeseca. Za gnojiva pogledaj opet u dnevnike, pogotovo trenutno aktualne, jer je u poslijednje vrijeme ponuda na našim prostorima veća nego ikad i ljudi isprobavaju sada to, pa možeš vidjeti iskustva. Kupi dobru zemlju i kreni sa uzgojem, a gnojiti nećeš i tako još 20-tak dana od starta, pa stigneš pohvatat taj dio. Otvori dnevnik uzgoja kada kreneš i ekipa će ti pomoći dalje.

:wave:
 
25.12.2012
10
4
0
43
Moze.
Reci mi samo molim te ako trebam zvat elektricara za izmjene na kutiji sa osiguracima za struju.
Nabavljam sistem od 400W sa Lumatek Digital Ballast prigušnicom (najskuplja koju sam nasao).
Ako trebam mijenjat, možeš mi molim te rec ŠTA trebam mijenjat kako bi znao objasnit elektricaru
(i usput ako imas kakvu pricu koju mogu prodat elektricaru da je imalo uvjerljiva).
Hvala!
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Nemas beda za struju ja koristim lumatek 600w i nemam probleme jer mreza ti podrzava predpostavljam bar 3 kw jedino pazi ako imas zenu da ti neukljuci rernu, ves masinu i na to jos ode susit kosu posto vise nema sta radit sve obavila pa ono vrijeme za dotjerivanje i onda nema pojma zasto osigurac stalno izbacuje
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Fizičar;240743 je napisao(la):
Sad... za prvu (Ice Cream) piše da je Flowering period ~60 dana, a za Pandoru cijeli Lifecycle (životni vijek) 60-65 dana.
Dali to znaci da Ice Cream raste standardnih 3-4 mjeseca (cca 100 dana) a Pandora samo 2 mjeseca (60 dana).
Nakon toga cca 2 tjedna za sušenje, tako?
Točno to, ali sve te periode uzimaj kao okvirno vrijeme, može biti malo kraće ali i puno dulje, ovisno o uvjetima growa.
(čitaj: raznim problemima koji mogu zadesiti biljku (nametnici, višak/nedostatak gnojiva, vode, svijetla, itd.))

Fizičar;240743 je napisao(la):
Znate za neku "posebnu" sortu koja bi mi mogla pomoc? Znaci body high zbog boli, head high mi je nebitan.
King's Kush navodno ima odličan analgetički učinak, ali nisam ga osobno probao pa ti ne mogu sa sigurnošću to potvrditi.
Pogledaj malo na ovoj listi Medical Strain Finder Strain Overview (beta) a potraži na toj stranici i malo općenito.
Jer ima sorti koje nisu na toj "Pain" listi a ljudi ih spominju poprilično, kao npr. taj King's Kush


Fizičar;240743 je napisao(la):
Koliko može svaka ova biljka "proizvest" grama u box-u 90x90x180 sa 400W (dual spec.) i ventilacijom koju preporučaju za taj box u ducanu.
Iz jednog growa (ne biljke) možeš izvući od 100-600g, ovisno koliko imaš dara za botaniku =)), ali očekuj od 200-350 ako nisi baš neki anti-talent.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
25.12.2012
10
4
0
43
To je u odvojenom apartmanu u kuci, tako da cu provjerit ako je zaseban osigurac. Ako nije, bit ce.
Hvala mario339!

@He-Man
Obožavam prirodu, sadim, presadjujem gluposti (obicne biljke za po kuci i vrtu) godinama.
Planirao sam stavit 2 biljke jer je šator 90x90x180 (d/š/v). Mislim da bi 3 bilo previše ali slobodno me ispravite.
Sve ce bit kupljeno (samo da blagdani prodju) iz ducana bez imalo gledanja na novac;
imam vremena za gledanja na detalje i brigu oko toga svega;
godinu dana razmisljam sta i kako bi to izgledalo (sve od kad je diler izvadio nož na mene pa jadan zavrsio u bolnici... mozda izgledam staro ali crni pojas i 7 godina krav maga treninga rade svoje i kad "ostaris" :nana: )

Hvala ti!
 

Smokemashine HR

Aktivan Član
27.09.2005
144
18
0
ako ti bilo šta treba mogu ti povoljno isfurati opremu....imam neke štele...pa se javi na pvt.

zz
SM

šta se tiče growa...na tom prostoru ako oces izvuci iz 2 biljke preko 200g neces prije 4 mjeseca završiti jel joj treba minimalno 2 mjeseca vegetacije...ali ja savjetujem povodom naših šugavih zakona da ne žuriš i sadiš puno malih biljki da dojdes na tu količinu nego 2 velike i snjima se pozabaviš stvarno..ali btw. nemoj dve ...stavi 4 u 15L zemlje negdje mislim da to taman stane u box 90x90 i puno citaj na forumu i pitaj sta neznash i mozes ok odradit posao za vlastitu uporabu ;)
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Fizičar;240863 je napisao(la):
Sve ce bit kupljeno (samo da blagdani prodju) iz ducana bez imalo gledanja na novac;

ako ti novac nije problem uzmi lumatek 600w koji mozes regulirat s njim mozes terat 400w + super lumen a ako ti se povecaju apetiti samo uvrnes bulb od 600 i teraj dalje
 
25.12.2012
10
4
0
43
Mislio sam stavit 5 sjemena da mogu bit siguran da ce ispast barem 2 ženke. Kad se pokaže spol, vidim koje su najbolje i ostavim dvije.
Uzet cu onda jednu lampu sa 400W a drugu sa 600W pa ih lako mogu mijenjat ako mi se 400 pokaže slabom ili ako je 600 pretopla. Kombinirat cu par dana pa vidjet kako ide.

Vrijeme... heh, u tome mi je najveci problem jer trenutno putujem 350 km da kupim bilo sta sa ceste! A da ne govorim sa kakvim smecem od ljudi moram imat posla.

Neznam ako su vas ikad boljeli bubrezi i kicma, ali krene od donjih ledja ("križa" -odmah iznad guzice), onda bol "udje" unutra do bubrega a kako je to sve ljepo spojeno, krenu boljet testisi ilitiga jaja... užasno.
Onda tijelo nažalost reagira kao da me netko udario 5 puta koliko god može u jaja... i onda se trbuh grči i savijem se u "fetus pozu" (kao da si grlim koljena) ... i onda istegnem cijelu kicmu... i onda boli jos vise... Onda mi je najbolji dio dana kad padnem u nesvjest od boli jer barem nisam svijestan da me boli... ali onda se osvjestim i vrištim kao curica :)

Ranjen sam u bedro u ratu (ne spominjem rat zbog sranja ili sta vec...jebe mi se za to! -samo govorim za usporedbu boli) i bez anestezije su me "operirali" ... to nije nikakva bol prema ovome ljudi.
Znam da mi pokusavas pomoc sa savijetima i razumijem prihod od duže vege faze ali ja doslovno osjetim svaku minutu, tako da mi je brzina uzasno bitna.

Hvala na savijetima!
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
nisam ti gore dobro napisao dovoljna ti je lampa od 600w a nju kasnije reguliras na koliko hoces tako ja radim i funkcinira odlicno cak sam znao smanjivat na 400w dok radim u boxu da mi ne svijetli previse al se trebas poslije sjetit da ga vratis na 600 sto je meni bio tezi slucaj pa sam odusto od te tehnike

Fizičar;240931 je napisao(la):
Mislio sam stavit 5 sjemena da mogu bit siguran da ce ispast barem 2 ženke.

kupi si feminizirano sjeme pa si miran vec kad ti se zuri da budes siguran sta ces dobit
 
25.12.2012
10
4
0
43
Znači samo 400W?
Ajde dobro :)

Nema feminiziranog sjemena od sorte koja meni treba, ali nisam bas toliki baksuz.
To je vec sredjeno, a bilo bi dobro da dobijem jednog muzjaka kako bi mogao uzet pelud i oprašit jednu (malu) granu za buduce sjeme- ovako je besplatno :)
Znaci neka moja logika:
Posadim 5 sjemena, ispadne 2 muzjaka (tesko). 2 zenke ostavim za daljnji rast.
2 muzjaka i jednu zenku izdvojim. Uzmem pelud od muzjaka i stavim na izdvojenu zenku samo za sjeme.
Ako vec ispadnu 3 muzjaka... stavim pelud samo na jednu malu granu od zenke koja ostaje do kraja.
Jednostavno i funkcionira :)

Realno... meni je dosta 0.5 g na dan. Znači 4-5 dobra uvlačenja i ja sretan. Normalno, kad se ovoliko vec mučim (i riskiram zatvor), nekad cu malo "pretjerat" i opustit se kako treba.
Ne prolazim sve ove gluposti bezveze ipak :)
Sa 300 grama, ja sretan preko godine dana :)

Od 2 biljke, sve kupljeno u ducanu (nista "home-made" jer nemogu), naručenim sjemenom (bit ce Vanilla Kush), dosta godina provedeno sa osjetljivim "rijetkim/stranim" biljkama, sa dovoljno vremena da se zaje oko toga svega, okom za detalje i najboljom ekipom na ijednom forumu... ako ne izvucem 300 g ... e onda stvarno :punch2:
Siguran sam da ce mi bit i previse :sun2:
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
ako ti je do 300 grama, prouči malo scrog metode, pogotovo vertical scrog, posjeti malo dnevnike od kolege opa cupa da vidis kolko se grama da izvuc iz relativno malo biljaka

i da, obavezno si kupi femi sjeme kad vec imas para

i da, blago ti se... za 300g godisnje hehehe

edit:

i da, po ovome šta tebi treba, znaci jaka indika da bude brzo gotova, onaj pandora se cini savrsena, ali onda nema treniranja nekog posto je automatic, ali svejedno, uzmi 5 femi sjemenki i sve ih stavi unutra... i mislim da ces u kratkom roku bit zadovoljan
 
25.12.2012
10
4
0
43

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
300g bi mogo jedino popuniti sjemenkama pa da nam se pohvalis onda evo vidite kao 300g :nana:
ajd sve je moguce, ako se dobro pripremis, ne vidim zasto nebi mogo izvuc 300g, ali iz 2 biljke malo teze, jedino da je drzis vege mjesec i po, dva pa onda da vec...
kako god nauci osnove i kreni :) tu smo ako bude ostalih problema !
sretno!

peace out !
 
03.02.2013
8
0
0
38
Pozdrav svima

Ja sam isto kupio Lumatek 600 i zanima me kako da ju spojim na cooltube reflektor, eh ono sto me buni je to sto na lumateku imam dva kabla, jedan je obican za ukljucit u struju a drugi je onaj za englesko trziste, e sad jel ja moram precvikat taj za englesko trzisste i onda zice spojit u reflektor?

Nadam se skorom odgovoru :) Hvala