Puno price, nista konkretno... Ajmo step by step

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.01.2007
34
2
0
47
Procitao sam vecinu postova na temu legalizacije i shvatio da ama bas nijedna ideja nije prosla/dala rezultate. Ako stvarno hocemo nesto da uradimo moramo da imamo cilj sa dobrim planom i organizacijom. Kako bi to islo mozemo da dogovorimo u ovoj temi (bar se nadam da mozemo, a nada umire zadnja).

Neko moje razmisljanje kombinovano sa iskustvima (profi deformacija)

1. Jednog odredjenog dana/datuma u svim gradovima ex-juge ili bolje receno svako u svom gradu na prometnim mjestima (citaj zidovima) sa papirnim/kartonskim sablonom i sprejom u ruci iscrta odgovarajuci znak/tekst na temu legalizacije koji ce mo dogovoriti ovde. Sjetite se srbije u vrijeme slobe i onog logo-a u vidu pesnice...

Moje misljenje je da bi ovim privukli paznju javnosti/novinara/policije i sl... Dakle simultana akcija koja bi zainteresovala siroke narodne mase o kojoj bi mediji brujali ako bi mi naravno poslali anonimni newsletter na adrese svih medija istog dana kada se grafiti pojave, sa objasnjenjem tipa mi stojimo iza ovoga itd itd, vise detalja na tom i tom sajtu. Taj i taj sajt ja cu registrovati, hostovati na nekom od svojih servera, a tu ce pisati sve ono sto ljudi trbaju da znaju o vutri na jednoj jedinoj stranici sa jasnim cinjenicama tipa vutra za volanom je ubila 0 ljudi, a alhohol 1001... Sa relevantim linkovima ka strucnim objasnjenjima naucnika itd itd. To je otprilike to za pocetak.

Svi oni koji nisu zainteresovani, nisu shvatili poentu i sl., molim da ne spamuju temu. Bitno je skontamo svaki detalj i u debil friendly formatu predstavimo tu web stranicu na ovaj po meni ispravan/logican nacin.

Rizik postoji u svakom slucaju, ali ako ste spremni da se upustimo u sve ovo, dobrodosli. Pesimisti zao mi je ste kliknuli na ovu temu :)
 
27.05.2008
24
0
0
34
nick_promenjen je napisao(la):
Taj i taj sajt ja cu registrovati, hostovati na nekom od svojih servera, a tu ce pisati sve ono sto ljudi trbaju da znaju o vutri na jednoj jedinoj stranici sa jasnim cinjenicama tipa vutra za volanom je ubila 0 ljudi, a alhohol 1001... Sa relevantim linkovima ka strucnim objasnjenjima naucnika itd itd. To je otprilike to za pocetak.

I hate to be a Mr Obvious, ali vec si na jednom takvom sajtu/forumu.

A sto se tice akcije, ja sam uvek za, vec sam dao ortakinji da izreze sablone pa da se organizujemo da saramo, a ako se dogovirimo oko jednog datuma - jos bolje. Mada nisam previse optimistican oko svega toga, a znaces i zasto (kazes da si procitao skoro sve postove na ovu temu) ako pogledas nagradnu igru. Ljude je mrzelo da se aktiviraju kad je nagrada bong od 61cm, moz' misliti kako ce biti orni za dz to da rade...
 

Be_HappY

Member
28.09.2005
34
2
8
38
Rk Krk je napisao(la):
moz' misliti kako ce biti orni za dz to da rade...

dž? ... postizanje legalne/dekriminalizovane dzice je DŽ? hehe :)

Mislim da svi treba da padnemo za neku mizeriju (1-2grama) i da se jebavamo sa sudom sledetjih 5-6godina(i vishe), da strepimo da li tjemo za mesec dana josh uvek biti slobodni ili tjemo da delimo tjeliju sa nekim majmunom koji je zaklao kevu i tjaleta...

Mozda tek tada svima dodje iz dupeta u glavu da nishta nije za DŽ!!! I da treba iskoristiti SVAKU priliku da ljudima priblizimo istinu...

:(
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Ja sam isto čito ove teme i skuzio da ništa nije bilo od toga....

Stoga, mojih par prijedloga koje sam ja osobno spreman izvest, al jedan čovjek ne čini revoluciju....


1. to ljepljenje plakata, oglasa, svega vezano uz neistine o marici, nek ljudi čitaju, nek se obrazuju
2. trebalo bi se prvo organizirat znači da neko ko je dobar u fotošopu nek napravi nekakav plakat formata A4 i svako od nas ko je zainteresiran nek si kupi boju za printer i nek isprinta kolko god može komada i onda se dogovorimo npr bubam, 11.11.2009. u ranim jutarnjim (ili kasnim večernjim) satima kad nema puno ljudi po gradu, nek ide svako od stupa do stupa, kafića, diska, kina, kolodvora i nek polijepi sve plakate, bez obzirajeste iz zagreba, splita, osijeka, beograda, sarajeva, novog sada, ljubljane itd.....
3. na tom plakatu nek pišu neke činjenice o marihuani (dobre), nek bude link do neke stranice koju će netko od nas napravit (mogu i ja) i na toj stranici nek bude samo to malo u detalje objašnjeno, povijest marice, razlika marice i alkohola, što bi nam donesla legalizacija/dekriminalizacija, neistine o marici, marica kao lijek itd.....
4. kad bi se to dalo anonimno izvest, mogli bi smislit neki info telefon (0800) i ljudi bi mogli zvat, pitat šta ih zanima, jer balkan smo, nema svaka kuća internet, a ovdje bi pogotovo ciljali na stariju publiku (od 40 na dalje) kod kojih velika većina nezna razliku između marice i heroina....

Neznam, još svašta mi na pamet pada, to se sve da izvest, jasam za, al još vas mnogo mora bit za da bi ovo krenulo..... pa makar plakati....
 
10.02.2009
32
0
0
34
ja bi mogo kroz ovaj tjedan pokusat nes napravit
posluzit cu se tekstovima s vutra.org i legalizacija.org (nadam se da to nije bed jer to je i smisao te dvije stranice)

ja nazalost josh nemogu lijepit(bar ne zasad, al mozda u skoro vrijeme)

mislim da se netrebamo cak ni organizirat nista pretjerano

mogli bi napravit i manje plakate (A5 npr.) i to ostavljat okolo po tramvajima itd.
to bi vecini ljudi ovdje bio mapuno manji problem nego lijepit plakata

a sad da ne serem previshe sta bi mogli mogo bi nes i napravit :D
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Gle, aj plakat nemora bit uopćeu boji, može bit na A4 formatu, i na njemu bi pisalo:

Neistine o marici: ovisnosti, sva ostala marketinška sranja
onda Marica kao lijek: stres, PTSP, poslje kemoterapija, apetit....
dalje, prednosti marice nad alkoholom: pijan čovjek dođe doma i pretuće ženu i dijete, naduvan čovjek dođe doma i priušti ženi najljepšu večer u životu ili u najgorem slučaju ode spavat... xD

Onda, treba se osvrnut na zakone, znači, ne razlikovanje vutre i teških droga, prestroge kazne za uporabu... onda, treba stavit da bi legalizacija bila dobra za: poboljšanje državnog proračuna (pogotovo u ovoj krizi) uvođenjem poreza na maricu, teže kazne za dilere, dozvoljeno sađenje do npr 3 biljke doma (mislim da je tako u španjolskoj), zabranjeno posjedovanje više od npr 5 grama itd... al dobro, to je sasvim nešto drugo, prvo treba ljude upoznat s time, ovo što sam ja počeo nabrajat o zakonu to su samo moji snovi, "možda jednog dana".....

Pomalo se treba krenut....
 
29.01.2009
43
1
8
33
Aj okachite plakat kad/ako ga napravite pa da krenemo polako.Mislim da je ok varijanta koju je predlozhio BigL u prvom postu.
Treba naravno uraditi plakate da pishu na Srpskom,Hrvatskom itd.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Napravit ću za početak tri verzije, tj jednu na hrvatskome a vi ju prevedite na srpski i bosanski.....

Ovako, ako se slažete napravio bi običan dokument u wordu na A4 formatu,gdje bi sve bilo crnom bojom napisano (ušteda skupe boje *****li joj sve) da možete puno komada isprintat....

Ja kad napravim, okačit ću ovdje pa vi recite dal valja, što nevalja, da popravim itd.....
 
08.05.2009
7
1
3
33
Al prvo da se utvrdi kako ce plakat da izgleda...necemo svi lepiti ralicite plakate.Podrzavam ovu ideju,al mora jos ljudi sa ovog foruma da kaze svoje misljenje.Vidim da tema nije pokretana od marta...
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Kad bi svako ko zeli neku promjenu uradio nesto sto je najbolje za za legalizaciju (osim da je pusi) bili bismo naljepsem mjestu. Al svako ceka da neko drugi krene i onda cak i kad se desi pola ljudi mrzi. A da ne govorimo sto je zivot namjesten da te grebe svakako pa se nema vremena.
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
BigL je napisao(la):
Napravit ću za početak tri verzije, tj jednu na hrvatskome a vi ju prevedite na srpski i bosanski.....


e a da mi to ipak napravimo na engleskom :icon_lol::icon_lol::icon_lol:

salim se malo nego genjo kako da se ljudi zalažu za legalizaciju kad su svi u paranoji koliko je kaznenopravna odmazda opaka i u slučaju najmanjeg posjedovanja.